Balik z Ciny

V tejto sekcii môžete debatovať skoro o všetkom ...
JacobSteven
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 453
Dátum registrácie: Ut 30. Mar, 2021, 20:49
Bydlisko: Trenčín

Re: Balik z Ciny (zlate casy skoncili)

Príspevok od používateľa JacobSteven »

Ale tak vudes vediet nejako aj sam to riesit nie? Nie je mozne aby si len mal moznost tych nezmyselnych 9€ platit. Ak CLO az od 150€ to je celkom v pohode, dajme tomu objednam si kryt za 3€ tak DPH este doplatit to je v pohode, ale otazne fakt ci tym 9€ za to ze za mna colne konanie vybavia sa da vyhnut.
Používateľov profilový obrázok
bepetko
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 561
Dátum registrácie: Št 11. Apr, 2019, 11:08
Bydlisko: Bratislava

Re: Balik z Ciny (zlate casy skoncili)

Príspevok od používateľa bepetko »

mohli by spraviť nejakú super aplikáciu na platenie dph :-D nech majú kde utopiť ďalšie peniaze
Ach tie slovenské mamičky
shiro napísal:blba mamicka s kocikom sa mi vdrbe do cesty a pre istotu kocikom napred, nech najprv zrazim dieta a mam o to vacsi trest....
Používateľov profilový obrázok
kllr007
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 5352
Dátum registrácie: So 21. Aug, 2010, 18:52
Bydlisko: Žilina - Lietavská Lúčka

Re: Balik z Ciny (zlate casy skoncili)

Príspevok od používateľa kllr007 »

JacobSteven napísal: Pi 16. Apr, 2021, 09:47 Ale tak vudes vediet nejako aj sam to riesit nie? Nie je mozne aby si len mal moznost tych nezmyselnych 9€ platit. Ak CLO az od 150€ to je celkom v pohode, dajme tomu objednam si kryt za 3€ tak DPH este doplatit to je v pohode, ale otazne fakt ci tym 9€ za to ze za mna colne konanie vybavia sa da vyhnut.
Ano ale je to tak zlozite ze nakoniec s radostou tych 9€ zaplatis. Maju to vymyslene, cakaju ze ludia zacnu kupovat u slovenskych shopoch no bohuzial, vela veci z ciny sa tu bud nepredava alebo stoji niekolko nasobne viac. + budu vo velkom fungovat EU sklady.
MB: ASUS TUF B550M-PLUS; CPU: AMD Ryzen 5800X3D; RAM: 32GB DDR4 3200Mhz; GPU: Nvidia RTX 3080Ti 12GB; SSD: WD SN750 1TB + SN570 1TB; PSU: Corsair RM650x; CASE: LianLi Lancool 2 Mesh; LCD: LG OLED 42C2; MOUSE: Logitech G305; KEYBOARD: Logitech MX Keys; Repro: Panasonic PMX-90; OS: Windows 10
Používateľov profilový obrázok
Eddy
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 540
Dátum registrácie: Pi 05. Máj, 2017, 17:53
Bydlisko: Košice-Okolie

Re: Balik z Ciny (zlate casy skoncili)

Príspevok od používateľa Eddy »

Ahojte chaloši objednával som earbuds s aliho celková suma 63$ cca 53€ samozrejme pozastavili to na colnici prišiel mi domov papier kde bola aj e-mailova adresa tak som urobil screenshot s orderu a poslal im to po cca 4 dnoch mi už domov prišiel žlty papierik na 19€ s toho clo je 10,79€ a JCD 9€ no ide ma s toho šlak trafiť da sa nejako to obísť veď to je šialená suma skoro 40% s celkovej sumy
JacobSteven
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 453
Dátum registrácie: Ut 30. Mar, 2021, 20:49
Bydlisko: Trenčín

Re: Balik z Ciny (zlate casy skoncili)

Príspevok od používateľa JacobSteven »

kllr007 napísal: Pi 16. Apr, 2021, 12:46Ano ale je to tak zlozite ze nakoniec s radostou tych 9€ zaplatis. Maju to vymyslene, cakaju ze ludia zacnu kupovat u slovenskych shopoch no bohuzial, vela veci z ciny sa tu bud nepredava alebo stoji niekolko nasobne viac. + budu vo velkom fungovat EU sklady.
Rozumiem, tiež by sa mi nechcelo pri každej zásielke to riešiť, napr. teraz ich mám len asi 8 zásielok na, ktoré čakám. Lenže pochybujem, že pri 2€ obale alebo nejakej kravinke čo u nás nekúpiš alebo kúpiš 10x drahšie chceš dať navyše len tak 9€ za colné konanie a aj tak typujem, že dodanie sa ešte predĺží a Pošta aj tak od teba bude pýtať všelijaké doklady a ešte si vypýta túto sumu.

EU sklady pravda, ale je otázne či sa im oplatí tam držať také kraviny ako obaly a takto, lebo síce už teraz dosť lacných vecí držia na skladoch, ale ako to nazvať tie najlacnejšie stále je väčšina priamo v Číne, a keby to aj bolo na EU skladoch asi by tie ceny neboli také.

Ma napadá ešte taký prípad, pred pár dňami mi prišiel balík, ktorý mal od začiatku ako som si objednal sledovacie číslo s koncovkou NL. Balík následne neskôr ako bol na Slovensku bol aj sledovateľný a keď mi prišiel mal prelepenú nálepku tú Čínsku na Holandskú, a na nej, žiadny náznak, že to ide z Číny, ale ako keby z Holandska, aj keď reálne bolo pod tou Holandskou úplne jasne vidieť, že to ide z Číny.
Lenže celkovo nechápem aký príncíp je v tomto prípade čo som písal a, či by to nejako fungovať mohlo.

Lebo úprimne aj keby som mal na výber radšej platiť navyše dopravu na Aliexpresse do 5€ dajme tomu, a na SK by mi to nestopli a nemusel som plariť 9€ stále lepšie a do tých 5€ dopravu z Číny to máš úplne free za tú vzdialenosť.
Používateľov profilový obrázok
dargy
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1571
Dátum registrácie: Ut 30. Jan, 2007, 08:00
Bydlisko: Košice

Re: Balik z Ciny (zlate casy skoncili)

Príspevok od používateľa dargy »

Ja by som este pridal clo na 100% pre celu EU na tom dovoze z Ciny. Neviem preco nechcete podporovat slovenske shopy. Z coho maju zit haa? 😂😂
Ja si radsej priplatim uprimne. Par drobnosri som kupil... Ale uprimne ak by ste boli niekedy na druhej strane obchodu tiez by ste z ciny neskakali od radosti. Ono nech sa to nastavi spravodlivo konkurencne. Nie ako napr. trh s ocelou. Co je ze masakra konkurovat.
Používateľov profilový obrázok
molnart
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 6663
Dátum registrácie: Ut 19. Jún, 2012, 23:03
Bydlisko: Bratislava/Samorin

Re: Balik z Ciny (zlate casy skoncili)

Príspevok od používateľa molnart »

rad ti poslem moj orderlist z ali a mozes spravit prieskum kde to u nas zozeniem. kolega tam napr. minule kupoval karburator na trabanta, ten v europe tiez tazko najdes. uzaver na IBC kontajner len cez bazos podomacky vyrobene. no a potom veci ako transformatori na 5v na vstavanie, ktorych som si objednal za 7 eur 5 kusov, za taku cenu u nas nezozenies ani jeden.
Spoiler: ukázať
PC: CPU: Intel Core i5 12600K with Silentium Fortis 5 ARGB MB: MSI Tomahawk Z690 DDR4 RAM: 2x 16GB G.Skill Ripjaws V 4400-19 DDR4 GPU: GigaByte Eagle GeForce RTX 3060 Ti OC HDD: Samsung 970 1GB GB PSU: Corsair RMx (2018) 650W Case: Fractal Meshify 2 Compact Monitor: Philips 272B7QPJEB OS: Win 11 64-bit
Notebook: HP EliteBook 840 G6 Core i5 8265U, 16 GB RAM, 512 GB SSD
Server: HP Microserver Gen8 Xeon E3-1265Lv2, 16GB ECC DDR3 OS: PVE + OMV + OPNsense
Phone: Samsung Galaxy A52s
Tablet: iPad Pro 11 (2018)
Používateľov profilový obrázok
dargy
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1571
Dátum registrácie: Ut 30. Jan, 2007, 08:00
Bydlisko: Košice

Re: Balik z Ciny (zlate casy skoncili)

Príspevok od používateľa dargy »

Joj trosku som len postuchol. Je mi jasne ze ako to chodi. Ja som tiez kopec veci nakupil napr. na nastavovanie gramofonu za par €. Na trabanta v DE musis zohnat cokolvek. Ale dost to kazi vseobecne zdravu konkurenciu. Vies ak niekto len okopiruje nieco na com niekto minul na vyvoj kopec € pride mi to trosku nefer. Ja by som nastavil take clo aby sa vyhodnost trosku vytratila. Ja zase nie som za zakaz. Len trosku regulacie. Ked raz nevies vyrobit za taku sumu lebo napr ekologia v eu a rozne obmedzenia ktore sikmaci nemusia riesit mi ten nerovny fight trosku vadi. Ja som tiez vela krat vyuzil cinu preto ze tam je fakt vsetko takmer. Ale ak viem nieco kupit v eu aj ked o 30% drahsie kupim v eu.
Používateľov profilový obrázok
loleqboleq
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 12917
Dátum registrácie: So 20. Okt, 2012, 22:20
Bydlisko: Košice

Re: Balik z Ciny (zlate casy skoncili)

Príspevok od používateľa loleqboleq »

d3Xter napísal: Št 15. Apr, 2021, 22:45
"Pre nákupy z tretích krajín, teda krajín mimo Európskej únie, budú od 1. júla tohto roka platiť nové pravidlá. Kupujúci sa musia pripraviť na povinné colné konanie v prípade všetkých zásielok z týchto krajín. Zároveň sa od tohto termínu zruší oslobodenie od DPH, ktoré je v tomto čase možné využiť pri zásielkach s nízkou hodnotou," uviedla hovorkyňa FS Martina Rybanská.
Clo sa však vyrubí až pri zásielke, ktorej hodnota presiahne 150 eur. Oslobodenie od cla však nebude možné uplatniť na alkoholické nápoje, parfumy a toaletné vody, tabak a tabakové výrobky. V praxi to znamená, že niektoré zásielky môžu byť stále oslobodené od cla, ale DPH musí byť platená v plnej výške z colnej hodnoty tovaru.
ak k tomu priratame 9e(ci kolko to pytaju) poste, zacina to byt celkom nevyhodne :laugh:
To je v poriadku, už teraz mi ide skoro všetko cez NL forwarding. Šikmáči si biznis nenechajú zobrať. Nemal by byť problém ani s lacnými vecami, neraz vidím tracking čísla ako UGXXXXXXXBE, takže cez Belgickú poštu. No ale uvidíme - každopádne typy dopravy ako "China Small Packet Plus" budú silné nononono v budúcnosti. A keď si vezmeme, že veci k nám môžu chodiť aj 2 mesiace, tak by som už len teraz do konca mesiaca nakúpil veci s inou ako Aliexpress Standard Shipping dopravou (myslím, že tam je stále nejaký EU forwarder).
Eddy napísal: Pi 16. Apr, 2021, 13:45 Ahojte chaloši objednával som earbuds s aliho celková suma 63$ cca 53€ samozrejme pozastavili to na colnici prišiel mi domov papier kde bola aj e-mailova adresa tak som urobil screenshot s orderu a poslal im to po cca 4 dnoch mi už domov prišiel žlty papierik na 19€ s toho clo je 10,79€ a JCD 9€ no ide ma s toho šlak trafiť da sa nejako to obísť veď to je šialená suma skoro 40% s celkovej sumy
Základný poplatok 9 € s DPH sa vzťahuje na zásielku, ktorá v sebe obsahuje až tri položky. Za každú ďalšiu položku v zásielke adresát uhradí 2 € s DPH.
Zdroj: https://www.posta.sk/sluzby/elektronicke-colne-konanie
Šialené ale realita. Vieš koľko by od teba pýtala SPS za colné konanie? 25+€ i keby ti prišla krabička ako od prsteňa. Neviem, či existuje lacnejší sprostredkovateľ colného konania ako SK pošta. Musíš si viac všímať čo ti odkiaľ ide a ako ide. Pri Alim chceš na všetko ideálne "Aliexpress Standard Shipping", všetko, čo stojí viac ako 20€ (a niekedy aj cez 10€) už chodí cez NL forwardera (t.j. vidíš to na tracking čísle - LTXXXXXXXXXXXNL). Pri lacnejších som už videl niekoľkokrát i netrackovanú cez Belgického forwardera.


Edit: Pozerám, že aj Cainiao Super Economy a veci za 2-4€ mi idú cez BE forwardera, tracking čísla UHXXXXXXXXXXBE.
Ale potom mám jednu za 8€, tá ide cez Cainiao Super Economy GLOBAL a tam je normálne tracking s CN na konci.
CASE: Sliger Cerberus X PSU: Corsair SF750 MB: Ašuš Creator CPU: Rezeň 3900X GPU: RTX 3090 FE RAM: TridentZ 3600MHz@CL14 SSD: 970 EVO<--DEAD + Corsair MP600XT a MP600, Ťamťung 980 Pro Moňas: LG 48" C11 OLED Myš: G Pro Superlight Wire Klávka: Rôzne Audiofekália: Topping DX3 Pro, Hifiman Edition XS, Mr.Speakers Alpha Dog, JBL LSR305
JacobSteven
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 453
Dátum registrácie: Ut 30. Mar, 2021, 20:49
Bydlisko: Trenčín

Re: Balik z Ciny (zlate casy skoncili)

Príspevok od používateľa JacobSteven »

S tým Cainiao Super Economy, že ide cez BE forwardera sa pripájam som to teraz pozeral, síce mám len jednu aktuálne čo čakám, ale aj keď je netrackovaná tak mne príde, že to čo ukazuje stránka cainiao.com niekedy mi sedí. Pri takejto doprave nesledovanej mi píše väčšinou posledné toto:
"Your shipment has arrived at the postal operator of the country of destination and will be delivered in the coming days" a stane sa tak, že do pár dní to príde od tejto správy, aj keď tak na 60% keďže aktuálne už to tam svieti od 2.4. a zásielka ešte nikde :D

Lenže taká otázka, čo som sa vyššie chcel spýtať, bude sa myslíš vzťahovať na takéto zásielky DPH a colné konanie? Lebo pri Cainiao Super Economy či aj Aliexpress Standard Shipping, pri týchto dvoch väčšinou sa stretávam s BE forwardingom a NL občas, a pri týchto typoch dopravy minimálne Cainiao býva väčšinou free. Lenže čo sledujem na tých balíkoch je aj tak, že to ide z Číny minimálne na tých od BE, čiže tu už je otázka, či budú riešiť adresu odkiaľ ti to reálne ide, alebo či podľa sledovacieho čísla, že čo bude mať koncovku CN tak to podlieha DPH a colnému konaniu zároveň a ostatok pustia bez toho lebo reálne to ide ako keby z krajiny EÚ. Toto je otázka. Lebo ak bude stačiť, že zásielka má BE alebo NL prípadne hocijaká iná krajina v EÚ to forwardne tak to potom veľmi ľahko dokážu Čínania obíjsť celé colné konanie s DPH a CLO-m.
Používateľov profilový obrázok
shiro
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 8531
Dátum registrácie: Št 21. Dec, 2006, 02:00
Bydlisko: Banska Bystrica

Re: Balik z Ciny (zlate casy skoncili)

Príspevok od používateľa shiro »

Posledne som objednaval 1x zasielka za 22e, 1x zasielka pozostavajuca z dvoch veci v jednom baliku, dokopy za 45e
Doslo takmer presne po mesiaci, aj ked vzhladom na tracking info tipujem, ze tak 1-2tyzdne sa to zdrzalo na colnici.
Cakal som lajstro na colne konanie aspon v tom pripade za 45e. No cinan na nalepke uviedol, ze dokopy ma ten balik hodnotu 2x10e, sikovny :-)
dargy napísal: Pi 16. Apr, 2021, 19:58 Ja by som este pridal clo na 100% pre celu EU na tom dovoze z Ciny. Neviem preco nechcete podporovat slovenske shopy. Z coho maju zit haa? 😂😂
Ja si radsej priplatim uprimne. Par drobnosri som kupil... Ale uprimne ak by ste boli niekedy na druhej strane obchodu tiez by ste z ciny neskakali od radosti. Ono nech sa to nastavi spravodlivo konkurencne. Nie ako napr. trh s ocelou. Co je ze masakra konkurovat.
Je rozdiel podporovat eshopy a uzernikov. Chces obal na mobil, z CN 99c, na SK bezne 7-10e, kvalita stejna. Uzernik v romskej osade ci mafia nema take uroky. Nemal by som tiez problem priplatit a podporit SK firmu. Ale to by museli napr. tie obaly na mobil predavat za 3e, nie za 7-10.

Napr. som kupoval hotovu dosku zosilnovaca pre subwoofer s TPA3116D cipom. Aliexpress 12e, postovne free, na SK 24e aj s postovnym. Pritom ten isty tovar. SK predajca to nakupuje z CN, navysi cenu a tuna to predava. Naco do toho tahat medziclanok, ked si to mozem sam objednat?

Inac, Clo nieje skratka, zbytocne to pisete velkym :-)
Ryzen 7 3700X | SilentiumPC Fera 3 | Asrock X570M Pro4 | Patriot Viper 4 Blackout 16GB DDR4-3600 CL17 | Gainward RTX4060 Ti Pegasus 8GB | Samsung 970evo Plus 250GB NVMe | Corsair MP510 1TB NVMe | Samsung 980 Pro 2TB NVMe | Corsair RM550x | 24" BenQ GW2470H | 3x Noctua NF-S12B redux 1200 PWM
Xiaomi Mi 9 Lite 64GB
castelL
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 4062
Dátum registrácie: Po 27. Jan, 2014, 21:38
Bydlisko: Košice

Re: Balik z Ciny (zlate casy skoncili)

Príspevok od používateľa castelL »

Presne tak.. častokrát ten tovar tie naše úžasné "Slovenské" obchody len prekupujú z Číny (hlavne príslušenstvo pre telefóny, tablety.. atď) a toto mám podporovať? Snáď dargy si to myslel ako vtip a navyše 90% veci, ktoré kupujem z Číny u nás ani nezoženiem.
anonym_a8

Re: Balik z Ciny (zlate casy skoncili)

Príspevok od používateľa anonym_a8 »

Jasne. Lebo ten slovensky obchod to ako firma privezie zdarma, nezaplati dan a clo z obchodneho tovaru, nema prevadzku a zamestnancov, co ti zdvihnu telefon a mozes sa im vyplakat a podla EU prava ti neda na to povinnu zaruku a musi s tebou riesit kazdu blbost.
Aspon sa trochu zamyslite, co vsetko musi predajca splnat tu a co vsetko v cine.
Používateľov profilový obrázok
kllr007
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 5352
Dátum registrácie: So 21. Aug, 2010, 18:52
Bydlisko: Žilina - Lietavská Lúčka

Re: Balik z Ciny (zlate casy skoncili)

Príspevok od používateľa kllr007 »

Tak keď sa im to neoplatí nech to nerobia. Takýto priekupníkov podporovať fakt netreba a meniť zákony na DPH a dovoz na súkromné použitie kôli tomu aby Slovak s 700€ platom musel platiť 10nasobok priekupníkovi mi príde ako pluvanec do tváre.
MB: ASUS TUF B550M-PLUS; CPU: AMD Ryzen 5800X3D; RAM: 32GB DDR4 3200Mhz; GPU: Nvidia RTX 3080Ti 12GB; SSD: WD SN750 1TB + SN570 1TB; PSU: Corsair RM650x; CASE: LianLi Lancool 2 Mesh; LCD: LG OLED 42C2; MOUSE: Logitech G305; KEYBOARD: Logitech MX Keys; Repro: Panasonic PMX-90; OS: Windows 10
Používateľov profilový obrázok
loleqboleq
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 12917
Dátum registrácie: So 20. Okt, 2012, 22:20
Bydlisko: Košice

Re: Balik z Ciny (zlate casy skoncili)

Príspevok od používateľa loleqboleq »

JacobSteven napísal: Pi 16. Apr, 2021, 22:24 S tým Cainiao Super Economy, že ide cez BE forwardera sa pripájam som to teraz pozeral, síce mám len jednu aktuálne čo čakám, ale aj keď je netrackovaná tak mne príde, že to čo ukazuje stránka cainiao.com niekedy mi sedí. Pri takejto doprave nesledovanej mi píše väčšinou posledné toto:
"Your shipment has arrived at the postal operator of the country of destination and will be delivered in the coming days" a stane sa tak, že do pár dní to príde od tejto správy, aj keď tak na 60% keďže aktuálne už to tam svieti od 2.4. a zásielka ešte nikde :D

Lenže taká otázka, čo som sa vyššie chcel spýtať, bude sa myslíš vzťahovať na takéto zásielky DPH a colné konanie? Lebo pri Cainiao Super Economy či aj Aliexpress Standard Shipping, pri týchto dvoch väčšinou sa stretávam s BE forwardingom a NL občas, a pri týchto typoch dopravy minimálne Cainiao býva väčšinou free. Lenže čo sledujem na tých balíkoch je aj tak, že to ide z Číny minimálne na tých od BE, čiže tu už je otázka, či budú riešiť adresu odkiaľ ti to reálne ide, alebo či podľa sledovacieho čísla, že čo bude mať koncovku CN tak to podlieha DPH a colnému konaniu zároveň a ostatok pustia bez toho lebo reálne to ide ako keby z krajiny EÚ. Toto je otázka. Lebo ak bude stačiť, že zásielka má BE alebo NL prípadne hocijaká iná krajina v EÚ to forwardne tak to potom veľmi ľahko dokážu Čínania obíjsť celé colné konanie s DPH a CLO-m.
Tracking číslo hovorí o pôvode, ako napríklad keby si mal RFXXXXXXXXXXSK, tak to je zásielka zo Slovenska. Ak máš tracking s NL/BE na konci, tak to značí, že sa to bude odosielať z NL/BE, takže tam bude prelepený štítok toho pôvodného, ktorý prišiel z Čiňajny novým od NL/BE pošty, takže to nemá byť prečo zastavené - je to ako hocijaký EU balík. Dúfam, že v realite tam nie je nejaká legislatívna slučka, ktorá ale niečo také bude sťažovať alebo komplikovať. A nemuselo by to byť ani také tracking číslo, dôležitý bude len údaj odosielateľ, resp. aby odosielateľ bol z EU.
CASE: Sliger Cerberus X PSU: Corsair SF750 MB: Ašuš Creator CPU: Rezeň 3900X GPU: RTX 3090 FE RAM: TridentZ 3600MHz@CL14 SSD: 970 EVO<--DEAD + Corsair MP600XT a MP600, Ťamťung 980 Pro Moňas: LG 48" C11 OLED Myš: G Pro Superlight Wire Klávka: Rôzne Audiofekália: Topping DX3 Pro, Hifiman Edition XS, Mr.Speakers Alpha Dog, JBL LSR305

Návrat na "Debata o všetkom"