Balik z Ciny

V tejto sekcii môžete debatovať skoro o všetkom ...
Používateľov profilový obrázok
Anubis
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 767
Dátum registrácie: Ne 29. Nov, 2009, 15:18
Bydlisko: BA

Re: Balik z Ciny (zlate casy skoncili)

Príspevok od používateľa Anubis »

DPH bude automatická ( ihneď v objednávke stiahnutá pri platbe ) ak ako to robí ebay od 1.1.2021 pre Britov ktorí kupujú mimo GB.
JacobSteven
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 453
Dátum registrácie: Ut 30. Mar, 2021, 20:49
Bydlisko: Trenčín

Re: Balik z Ciny (zlate casy skoncili)

Príspevok od používateľa JacobSteven »

Tomu rozumiem, ale potom čo? Na SK klasicky príde ako teraz, či aj tak pošta bude pýtať si za colné konanie 9€? :D Lebo nechápem ako chcú zistiť, že ti príde práve z aliexpressu zásielka alebo hocijakej inej stránky, ktorá sa prihlási na DPH a bude DPH započítaná v cene. Lebo ako píšem, ja podľa balíkov čo mi prídu z Aliexpressu nikdy na nich nebol ani len náznak, že sú zo stránky Aliexpress.
fobos
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 3638
Dátum registrácie: Št 22. Feb, 2007, 08:00
Bydlisko: Turčianske Teplice

Re: Balik z Ciny (zlate casy skoncili)

Príspevok od používateľa fobos »

bude to nejakým štýlom podľa trackovacieho čísla. proste bude databáza, kde bude zaznamenané z kade je balík a kde a ako bol zdanený. to si prezrú v EU prístave/airporte na vyclievacom stanovišti. Do tej databázy budú zapisované údaje od ali-sellera a ak tam žiaden daňový údaj nenajdú, proste ti to pošlú na klasické poštové vyclievacie konanie (tých 9e) a vyžiadajú od teba podklady pre vymeranie dane. Neviem ako inak by to mohlo fungovať.

ďalšia vec je, že veľa tovaru posielaného z Aliexpressu nejde v skutočnosti z číny ale už z kadejakých eu skladov, mal som prípady, keď balík došiel do 5 dní ! To by museli vypáliť z Číny toho veľkého Falcona naprataného tými čínskym haraburdami aby to stihlo sem dojsť za 5 dni. Na jednom bolo napísané "žiarovky" normálne po slovensky, akože wtf ? :crazy: už som to tu asi aj spomínal tuším

Je to proste divočina
Xbox Series X...
castelL
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 4062
Dátum registrácie: Po 27. Jan, 2014, 21:38
Bydlisko: Košice

Re: Balik z Ciny (zlate casy skoncili)

Príspevok od používateľa castelL »

Dneska som vyzdvihol prvý balík, ktorý prišiel na Slovensko prosím pekne:
Shipment ready for dispatch (odoslané): 2.4
Arrived at destination country: 8.4
Accepted by Last Mile Carrier: 12.4
Started customs clearance process: 20.4
Clearing Customs: 21.4
22.4. zásielka oznámená (žltý papierik)

Krabica obsahuje jeden jediný štítok od Post NL a žiadne označenie, že sa jedná o zásielku z Číny. Podľa čísla zásielky (uvedené na štítku) sa dá samozrejme zistiť odkiaľ to išlo. Služba AliExpress Standard Shipping. Čo je zaujímavé zásielky od rovnakého predajcu expedované o pár dni skôr ešte stále niekde viaznu na Slovensku.
Používateľov profilový obrázok
kllr007
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 5352
Dátum registrácie: So 21. Aug, 2010, 18:52
Bydlisko: Žilina - Lietavská Lúčka

Re: Balik z Ciny (zlate casy skoncili)

Príspevok od používateľa kllr007 »

U mňa 23 marec odoslané z Číny
7 apríl príchod na SVK.
A odvtedy ticho. Nikde nič.


Začínam mať pocit že to robia naschvál aby ľudia neobjednavali tak ich tam podržia pol roka.

Nie je na to nejaký zákon ako dlho môžu zásielku zadržiavať ?
MB: ASUS TUF B550M-PLUS; CPU: AMD Ryzen 5800X3D; RAM: 32GB DDR4 3200Mhz; GPU: Nvidia RTX 3080Ti 12GB; SSD: WD SN750 1TB + SN570 1TB; PSU: Corsair RM650x; CASE: LianLi Lancool 2 Mesh; LCD: LG OLED 42C2; MOUSE: Logitech G305; KEYBOARD: Logitech MX Keys; Repro: Panasonic PMX-90; OS: Windows 10
Používateľov profilový obrázok
HellAngel
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 12191
Dátum registrácie: Po 29. Dec, 2008, 00:15
Bydlisko: Turčianske Teplice

Re: Balik z Ciny (zlate casy skoncili)

Príspevok od používateľa HellAngel »

Rovnako mam obcas pocit, ze tie baliky drzia na slovensku zamerne
NB: Asus ROG Zephyrus G14
Používateľov profilový obrázok
Famous
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1490
Dátum registrácie: Ut 14. Sep, 2010, 20:24
Bydlisko: HC

Re: Balik z Ciny (zlate casy skoncili)

Príspevok od používateľa Famous »

Ja som tiez registroval v trackingu zaznam, ze zaciatkom aprila to uz bolo na SR a doslo mi to tento/minuly tyzden. Cize je realne mozne, ze to naozaj trosku zdrzuju. Respektive nesnazia sa to dodat co najskor. Mozno skusaju novy system, mozno nemaju ludi, mozno xyz. Tazko povedat, ale tiez sa mi to moc nepozdava.
CPU: R9-5900X Cooler: Kraken X62 MB: x570 TUF PRO (Wi-Fi) GPU: RTX 3080 Ti Suprim X
RAM: GSkill 64GB 3600CL16 SSD OS: Corsair MP600 PRO XT 2TB
SSD: Micron 7400 PRO 3840BG, PNY CS3040 2TB, Kingston KC600 1TB PSU: Corsair HX1000 CASE: Fractal Torrent
tyler91
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 288
Dátum registrácie: Ne 26. Dec, 2010, 11:45

Re: Balik z Ciny (zlate casy skoncili)

Príspevok od používateľa tyler91 »

https://ibb.co/hBxzhzs
Myslíte, že to už toho 30.3. naozaj dorazilo na Slovensko ? Alebo si do toho trackingu dávajú čo chcú. :? .. trošku mi nejde do hlavy prečo by naša pošta zámerne držali tie mraky balíkov
JacobSteven
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 453
Dátum registrácie: Ut 30. Mar, 2021, 20:49
Bydlisko: Trenčín

Re: Balik z Ciny (zlate casy skoncili)

Príspevok od používateľa JacobSteven »

Na stránke našej pošty ak si dal to číslo ako to tam ukazuje? Lebo napr. mne ukazovalo na Slovensku, že je dávno a reálne až neskôr mi na stránke posta.sk ukazovalo, že to vstúpilo na SK až neskôr. Ak reálne nevieš číslo sledovať cez stránku našej pošty tak podľa mňa sa nedá moc veriť, že to je na SK.
tyler91
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 288
Dátum registrácie: Ne 26. Dec, 2010, 11:45

Re: Balik z Ciny (zlate casy skoncili)

Príspevok od používateľa tyler91 »

podľa trackingu našej pošty to na Slovensko prišlo 27.4.
čize neviem či veriť holandskej alebo slovenskej pošte :D
JacobSteven
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 453
Dátum registrácie: Ut 30. Mar, 2021, 20:49
Bydlisko: Trenčín

Re: Balik z Ciny (zlate casy skoncili)

Príspevok od používateľa JacobSteven »

Ťažko povedať :D ale je možné, že to na SK prišlo fakt podľa NL pošty, a len to prešlo do NL systému a na SK to skladovali a dali do ich systému neskôr. Ťažko povedať ako to robia.

Mne naposledy cez NL poštu tiež podľa NL bola už dávno na SK a podľa našej pošty bola až neskôr a dokonca bolo pri nej označené ako PRIME zásielka čo som sa dočítal tú mali čo najrýchlejšie mi doručiť, čo sa teda moc nestalo. Ale ani to keď mi píše, že zásielka má doplnkovú službu 1. triedy (naposledy pri china post registered air mail) mi to tam písalo a prišlo na SK 19.4 a 21.4 mi to doručili, čiže akosi zjavne nedodržali prvú triedu ako tam sami písali :D
tyler91
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 288
Dátum registrácie: Ne 26. Dec, 2010, 11:45

Re: Balik z Ciny (zlate casy skoncili)

Príspevok od používateľa tyler91 »

Aj keď neviem aké výhody by z toho mala naša pošta, ak by tie tisíce zásielok držali týždne v skladoch
Používateľov profilový obrázok
HaDeS
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 746
Dátum registrácie: Št 07. Apr, 2005, 20:00
Bydlisko: Bratislava/#overclocking

Re: Balik z Ciny (zlate casy skoncili)

Príspevok od používateľa HaDeS »

Imho to nie je posta ale colna sprava. Asi obmedzeny personal koli Covidu co to len "posuva" lopatami dalej.
Za mna - objednavky z januar/februar isli strasne dlho - 2+mesiacov. Objednavka z 1.4. prisla okolo 20teho.
Workstation: dual E5-2698V4 GTX 2xTitan,
Slave 1-9:i7 5820k@4.2-4.45GHz
Slave 10-18:Ryzen 1700@3.7-3.9GHz,
Sugyi
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 480
Dátum registrácie: Št 24. Nov, 2011, 15:17

Re: Balik z Ciny (zlate casy skoncili)

Príspevok od používateľa Sugyi »

To tu vazne tolki maju sklony ku konspirovaniu?
Používateľov profilový obrázok
bepetko
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 561
Dátum registrácie: Št 11. Apr, 2019, 11:08
Bydlisko: Bratislava

Re: Balik z Ciny (zlate casy skoncili)

Príspevok od používateľa bepetko »

Zisťoval som a všetky balíky idú v Bratislave na jednu poštu, kedy im niekedy aj 20 ton balíkov vyložia. A oni denne posielajú určité množstvo už na ďalšie slovenské pošty. Čiže ako píše hades, sú to kapacitné problémy.
Ach tie slovenské mamičky
shiro napísal:blba mamicka s kocikom sa mi vdrbe do cesty a pre istotu kocikom napred, nech najprv zrazim dieta a mam o to vacsi trest....

Návrat na "Debata o všetkom"