Balik z Ciny

V tejto sekcii môžete debatovať skoro o všetkom ...
Používateľov profilový obrázok
skill3r
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 808
Dátum registrácie: Ut 20. Dec, 2005, 20:00
Bydlisko: Bratislava

Re: Balik z Ciny (zlate casy skoncili)

Príspevok od používateľa skill3r »

To je teda onicom argument. A pred 1.7 som preco neplatil dph z eu skladov? Pozrel si si co pise ked ukazes na ten otáznik?
Spoiler: ukázať
Intel Core I9 - 11900K chladený pomocou Noctua NH-D15S chromax.black//MSI MPG Z590 Gaming Carbon WIFI//2x 16GB DDR4 3600Mhz CL16 G.Skill TridentZ neo//SAMSUNG SSD 980 Pro 256GB M2 PCIe + Corsair BX500 2TB SSD pre data + Western Digital Red 3TB 5400RPM 64MB SATA III pre databackup//MSI GeForce RTX 4080 Super SUPRIM X 16G//PSU FSP Fortron Hydro Ti PRO 1000W//Creative Sound Blaster Z@Creative Inspire 5.1 5100//MSI MAG 322CQR
Používateľov profilový obrázok
gammaray
Administrátor
Administrátor
Príspevky: 7120
Dátum registrácie: Po 23. Okt, 2006, 02:00
Bydlisko: Kysucké Nové Mesto

Re: Balik z Ciny (zlate casy skoncili)

Príspevok od používateľa gammaray »

Pisali ste niekto pre colnicu cestne prehlasenie? Co tam mam vsetko dat?
ZOSTAVA CPU: AMD 5600x MB: GIGABYTE B550M AORUS PRO-P (rev. 1.0) Cooler CPU: SilentiumPC Fera 5 RAM: Crucial Ballistix Black 16GB (2x8GB) DDR4 3600MHz CL16 M.2 SSD NVME system: Samsung 980 1TB M.2 SSD NVME data: Samsung 980 1TB DVD RW: Samsung SH-S183A GPU: GeForce RTX™ 3070 GAMING OC 8G (rev. 2.0) PSU: CORSAIR RM750x PSU 750W 80+ Gold 2021 Monitor: LG 32GK850F CASE: Fractal Design Define Mini Headset: KOSS SB/45 Repro: Fluid Audio F5 Myš: Logitech G Pro Klávesnica: Corsair K68 RGB OS: Windows 10 Pro 64bit
Používateľov profilový obrázok
skill3r
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 808
Dátum registrácie: Ut 20. Dec, 2005, 20:00
Bydlisko: Bratislava

Re: Balik z Ciny (zlate casy skoncili)

Príspevok od používateľa skill3r »

gammaray napísal: So 31. Júl, 2021, 11:50 Pisali ste niekto pre colnicu cestne prehlasenie? Co tam mam vsetko dat?
Pisem spravu
Spoiler: ukázať
Intel Core I9 - 11900K chladený pomocou Noctua NH-D15S chromax.black//MSI MPG Z590 Gaming Carbon WIFI//2x 16GB DDR4 3600Mhz CL16 G.Skill TridentZ neo//SAMSUNG SSD 980 Pro 256GB M2 PCIe + Corsair BX500 2TB SSD pre data + Western Digital Red 3TB 5400RPM 64MB SATA III pre databackup//MSI GeForce RTX 4080 Super SUPRIM X 16G//PSU FSP Fortron Hydro Ti PRO 1000W//Creative Sound Blaster Z@Creative Inspire 5.1 5100//MSI MAG 322CQR
Rasto
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 16
Dátum registrácie: Ne 01. Aug, 2021, 16:21

Re: Balik z Ciny (zlate casy skoncili)

Príspevok od používateľa Rasto »

Zdravím, tiež mám problémy so zásielkou, ale po poriadku.
Zásielka objednaná PRED 1.7. (Ali standard ship.) šla cez NL a dorazila pred pár dňami - neplatil som nič (ako fajn vravím si).

Zásielka objednávaná PO 1.7. (Ali čínska pošta) čiže šlo priamo z číny. Posledné dni sa objavovalo každý deň v trackingu "Prevzatá na doručenie" nevedel som čo sa deje, tak som napísal na stránke pošty na ich podporu a prišla takáto odpoveď: "Uvedená zásielka sa nachádza na Vašej miestnej pošte. Je daná na riešenie vo veci nezrovnalosti colného dlhu, z uvedeného dôvodu nie je možné zásielku adresátovi doručiť/vydať . " Takže som sa vydal na poštu, ale poštárka nevie NIČ (asi ani svoje meno). Zásielku mi nedoručila preto že tam colný dlh, to je všetko čo viem. Už je to tam týždeň a nič sa nedeje. Nemal niekto takýto problém ? Podla mňa sa poštárka nezachovala štandartne, mala mi to vydať s tým že som mal zaplatiť dlh a hotovo (síce neviem prečo keď DPH som platil ALimu). Ja mám taký pocit že aj keď ALI vyberá dane, na colnici jednoducho NEVEDIA že daná zásielka je objednaná z ALI (nikde to na balíku neni napísané) takže preto opäť vyrubujú DPH. (Len môj názor možno sa mýlim - ale vyzerá to tak).

A do tretice tretia objednávka tiež ALI doprava FEDEX. Zásielka šla z Číny (žiaden EU sklad). Prišlo bez akéhokolvek doplatku..... (Ja sa v tom už nevyznám). Vie mi niekto poradiť čo s tou zásielkou čo mi trčí na pošte ??? (Prikladám ako vyzerá tracking).
Na prezeranie priložených súborov nemáte dostatočné oprávnenia.
Používateľov profilový obrázok
HellAngel
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 12225
Dátum registrácie: Po 29. Dec, 2008, 00:15
Bydlisko: Turčianske Teplice

Re: Balik z Ciny (zlate casy skoncili)

Príspevok od používateľa HellAngel »

Musia cakat kym colnica vyrubi clo. Otazka je za ako dlho tak spravi. Moze to byt aj par tyzdnov
NB: Asus ROG Zephyrus G14
Rasto
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 16
Dátum registrácie: Ne 01. Aug, 2021, 16:21

Re: Balik z Ciny (zlate casy skoncili)

Príspevok od používateľa Rasto »

CLO už muselo byť vyčíslené keďže to opustilo colnicu a tovar sa nachádza u nás na pošte.
Používateľov profilový obrázok
molnart
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 6694
Dátum registrácie: Ut 19. Jún, 2012, 23:03
Bydlisko: Bratislava/Samorin

Re: Balik z Ciny (zlate casy skoncili)

Príspevok od používateľa molnart »

U mna s poslednymi objednavkami to vyzera nasledovne:
- objednavka z 30.5. - od 8.6. je v stave Inbound Gateway Scan, podla mna uz ho neuvidim (cas na dorucenie vyprsi o 2 dni, takze budem ziadat refund)
- objednavka z 19.6. - zatial nedorucena
- objednavka z 4.7. - dorucena minuly tyzden do schranky ako za starych cias
- objednavka z 18.7. - dorucena minuly tyzden do zasielkovne ako za starych cias.

takze u mna zatial vyzera ze IOSS funguje
Spoiler: ukázať
PC: CPU: Intel Core i5 12600K with Silentium Fortis 5 ARGB MB: MSI Tomahawk Z690 DDR4 RAM: 2x 16GB G.Skill Ripjaws V 4400-19 DDR4 GPU: GigaByte Eagle GeForce RTX 3060 Ti OC HDD: Samsung 970 1GB GB PSU: Corsair RMx (2018) 650W Case: Fractal Meshify 2 Compact Monitor: Philips 272B7QPJEB OS: Win 11 64-bit
Notebook: HP EliteBook 840 G6 Core i5 8265U, 16 GB RAM, 512 GB SSD
Server: HP Microserver Gen8 Xeon E3-1265Lv2, 16GB ECC DDR3 OS: PVE + OMV + OPNsense
Phone: Samsung Galaxy A52s
Tablet: iPad Pro 11 (2018)
Používateľov profilový obrázok
HellAngel
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 12225
Dátum registrácie: Po 29. Dec, 2008, 00:15
Bydlisko: Turčianske Teplice

Re: Balik z Ciny (zlate casy skoncili)

Príspevok od používateľa HellAngel »

vcera mi prisiel jeden balicek zo 4 objednanych po 1.7. Konkretne ochranne sklo na iphone XR. Cena necele 3€. Balik som dostal od postarky, bez dalsich dodatocnych platieb, iba mi ho dala do ruky
NB: Asus ROG Zephyrus G14
JacobSteven
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 456
Dátum registrácie: Ut 30. Mar, 2021, 20:49
Bydlisko: Trenčín

Re: Balik z Ciny (zlate casy skoncili)

Príspevok od používateľa JacobSteven »

Druh dopravy to aky bol? Inak som po precitani jednej skusenosti som zistil ze cez China Post Registered Air Mail tam aj ked DPH zaplatime tak aj tak minimalne 2€ vypytaju.
Rasto
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 16
Dátum registrácie: Ne 01. Aug, 2021, 16:21

Re: Balik z Ciny (zlate casy skoncili)

Príspevok od používateľa Rasto »

áno je to tak zásielky cez NL idú v pohode, ale tie čo idú priamo z číny - tak tam je problém.
Používateľov profilový obrázok
HellAngel
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 12225
Dátum registrácie: Po 29. Dec, 2008, 00:15
Bydlisko: Turčianske Teplice

Re: Balik z Ciny (zlate casy skoncili)

Príspevok od používateľa HellAngel »

postavne tam bolo Cainiao, islo to z ciny cez belgicko
NB: Asus ROG Zephyrus G14
JacobSteven
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 456
Dátum registrácie: Ut 30. Mar, 2021, 20:49
Bydlisko: Trenčín

Re: Balik z Ciny (zlate casy skoncili)

Príspevok od používateľa JacobSteven »

Rasto napísal: Ut 03. Aug, 2021, 11:56 áno je to tak zásielky cez NL idú v pohode, ale tie čo idú priamo z číny - tak tam je problém.
Aj BE je v pohode, využíva sa viacej ako NL a je väčšinou FREE a po novom vídavam tento typ dopravy pri doprave Aliexpress Saver Shipping, ktorú osobe začínam vyhľadávať najviac a po väčšine je pri viacerých veciach. A priamo z Číny idú všetky, len tie cez China Post Registered Air Mail tie idú cez takú dopravu kedy je na 100% vidno, že to ide z Číny a nie cez prekladisko NL či BE. Otázne je ako to je z GE, odtiaľ mi tiež chodili nejaké objednávky a tam bola adresa čínska tak bohvie či to prejde, ale zase Georgia nie je tuším v EÚ.

A akurát pozerám, že mám jednu objevnávku s číslom čo končí na GE, a to je akurát taká kde ma predajca pekne oklamal a poslal to niečím iným tak som zvedavý či to príde bez poplatku.
Používateľov profilový obrázok
loleqboleq
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 12932
Dátum registrácie: So 20. Okt, 2012, 22:20
Bydlisko: Košice

Re: Balik z Ciny (zlate casy skoncili)

Príspevok od používateľa loleqboleq »

Rasto napísal: Ne 01. Aug, 2021, 16:33na colnici jednoducho NEVEDIA že daná zásielka je objednaná z ALI (nikde to na balíku neni napísané)
To bude všetko v rámci elektronických systémov, bude to viazané na podacie číslo. Ja by som naliehal na podporu pošty, že prečo sa rieši clo, keď ty si colné poplatky už zaplatil predajcovi, ktorý je v programe IOSS. Môžeš im poslať faktúru (budeš ju mať v zozname objednávok pri danej objednávke).
JacobSteven napísal: Ut 03. Aug, 2021, 10:53 Druh dopravy to aky bol? Inak som po precitani jednej skusenosti som zistil ze cez China Post Registered Air Mail tam aj ked DPH zaplatime tak aj tak minimalne 2€ vypytaju.
Po prečítaní jednej skúsenosti? Nie, nič platiť nemáš, ak majú problémy, doručíš im faktúru, kde si predajcovi, ktorý je v IOSS programe platil daň.
JacobSteven napísal: Ut 03. Aug, 2021, 21:34bohvie či to prejde, ale zase Georgia nie je tuším v EÚ.
https://ec.europa.eu/taxation_customs/georgia_et
ale znovu platí, čo ti odpovedám na citáciu hore, znovu trieskaš a špekuluješ. Už niekoľkokrát som ti posielal odkaz na IOSS a čo to znamená - odstraňuje to colné konanie z adhoc v krajine doručenia a presúva sa tak do elektronickej sféry, kde predajca takúto daň odvádza rovno pri predaji. Ak pošta spraví takúto neoprávnenú colničárinu, tak to nie je tvoj problém, ty máš svoje dokumenty a ak by niekto pyskoval, tak sa stále môžeš sťažovať a kým ti nedajú nejakú vyhlášku, o ktorej my nevieme, ktorá by ich k tomu nejako oprávňovala, tak nie je čo riešiť.

Teraz celkovo, niekto tu niekedy dávnejšie hovoril niečo o tom, že ak ti niečo prišlo, čo bolo objednané pred 1.7. a nebudeš chcieť zaplatiť colný poplatok poštárke (resp. budeš mať len žltý lístok), tak že i keď to nepreberieš, tak ti aj tak príde list. Práve som jednu takú zásielku riešil, prešlo tých 18 či koľko dní od doručenia lístku, volala mi pracovníčka pošty, že mám nevyzdvihnutú zásielku, overili sme si podacie číslo a povedal som, že o zásielku nemám záujem a že dobre, že ju pošlú späť. Vybavené.
CASE: Sliger Cerberus X PSU: Corsair SF750 MB: Ašuš Creator CPU: Rezeň 3900X GPU: RTX 3090 FE RAM: TridentZ 3600MHz@CL14 SSD: 970 EVO<--DEAD + Corsair MP600XT a MP600, Ťamťung 980 Pro Moňas: LG 48" C11 OLED Myš: G Pro Superlight Wire Klávka: Rôzne Audiofekália: Topping DX3 Pro, Hifiman Edition XS, Mr.Speakers Alpha Dog, JBL LSR305
Impulse
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 39
Dátum registrácie: Ut 05. Máj, 2020, 14:27

Re: Balik z Ciny (zlate casy skoncili)

Príspevok od používateľa Impulse »

Dnes mi došiel balík s hodnotou cca 2 až 3 €, objednaný niekedy začiatkom mája. Mal trackovacie číslo končiace na *BE. Neplatil som žiadne DPH ani žiadny poplatok pošte.
Marek125
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2005
Dátum registrácie: So 29. Jún, 2013, 22:46
Bydlisko: Nesluša

Re: Balik z Ciny (zlate casy skoncili)

Príspevok od používateľa Marek125 »

Mne dnes prišli dve zásielky objednané 15.7 Aliexpress Štandard Shopping, bez doplatkov poštárka položila pred dvere. Hodnota 20 Euro a 5 Euro.

Návrat na "Debata o všetkom"