Sonicke zubne kefky, ustne centra a Ustne sprchy

V tejto sekcii môžete debatovať skoro o všetkom ...
Používateľov profilový obrázok
Chris
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 5169
Dátum registrácie: Pi 13. Jan, 2006, 02:00
Bydlisko: Bratislava

Sonicke zubne kefky, ustne centra a Ustne sprchy

Príspevok od používateľa Chris »

Zdravim,

tak podelte sa skusenosti so sonickymi kefkami, ustnymi centrami alebo ustnymi sprchami :)

Cize uz pozitivne, negativne skusenosti. Co by ste kupili a co uz nie
Master of PaloAlto NGFWs, Cisco ASAs
Sugyi
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 480
Dátum registrácie: Št 24. Nov, 2011, 15:17

Re: Sonicke zubne kefky, ustne centra a Ustne sprchy

Príspevok od používateľa Sugyi »

Mam zakladny Philips a urcite by som siel znovu do toho. Zuby lepsie ocistene ako normalnou kefkou. Ale ci ma zmysel priplacat za vyssie modely podla mna nie. Teda asi pre vacsinu. Tie zakladne robia to iste akurat nemaju funkcie ine. Priatelka ma vyssi model aj tak stale umyva rovnako. Mozno sa oplati priplatit za model s tlakovym snimacom.
Ma to plus, ze to ma casovac a clovek tak umyva zuby pekne 2 minuty a kazdych 30 sekund zavibruje inak aby clovek vedel casovat asi ako rychlo ma umyvat.

Ustnu sprchu mi zubarka neodporucala.
Používateľov profilový obrázok
wingo
Moderátor
Moderátor
Príspevky: 5768
Dátum registrácie: St 01. Sep, 2010, 20:36
Bydlisko: Podbrezová

Re: Sonicke zubne kefky, ustne centra a Ustne sprchy

Príspevok od používateľa wingo »

Používam základný Philips ale je kazivý, v jednom sa už v záruke menil motorček, v druhom začína tiež odchádzať a vyzerá že odíde po záruke. Odchádza dlho a počas celého toho obdobia horšie čistí než ako nový. Mám to tak to používam, ale už by som do toho osobne nešiel, Curaprox kefky vyčistia povrch rovnako a medzizubný priestor lepšie. A to som skúšal rôzne nástavce. Naopak s ústnou sprchou som bol veľmi spokojný, lepšie ako medzizubné kefky. Mal som tú z LIDLa, ale stratil som krytku na nádržku a odvtedy nebola znova v ponuke...
Spoiler: ukázať
STEAM: http://steamcommunity.com/id/X-w1n9/

PC1:
Ryzen 5 7600X, Noctua NH-D14+Arctic P14 PWM PST, Gigabyte B650M Gaming X AX, 32GB DDR5 Kingston Fury Renegade RGB @ 6000/28/37/37/30, Gigabyte AORUS RX 6800XT Master 16GB, SSD Kingston Fury Renegade 1TB, Adata XPG Core Reactor 650W, BeQuiet Pure Base 500DX + 3x Arctic P14 PWM PST, LG 42OLEDC21, Gamdias Hermes P3 Brown, Logitech G400, Hifiman HE-4XX + Topping NX4DSD

PC2:
Ryzen 5 5600X, ASUS TUF Gaming B550M-PLUS WiFi, 32GB DDR4 Kingston Predator@3600/16/19/21/36, Sapphire Pulse RX6600 8GB, Toshiba XG3 1TB M.2 NVMe, Seasonic Platinum SS-660XP2, Riotoro Morpheus, ASUS VG279Q, Marvo K605, Rapture ASPIS, Superlux HD-330 + Brainwavz Sheepskin earpads, Edifier WN820NB
Používateľov profilový obrázok
lepermessiah
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 2703
Dátum registrácie: Št 30. Dec, 2010, 02:41
Bydlisko: ZV

Re: Sonicke zubne kefky, ustne centra a Ustne sprchy

Príspevok od používateľa lepermessiah »

ja mam sonicke uz asi 12 rokov, poslednych 7 rokov mam Sonicare, raz som si na nej menil baterku (vyssia kapacita, nabija sa 18 hodin, vydrzi mesiac :D ) .. ta cena je vyssia ale tak funguje az nepochopitelne dlho bez problemov. Zena ma o 3 roky menej tu istu kefku, minule jej svihla na zem a prestala vibrovat, ale je to u Sonicare "znama" vada, kde pri pade na spodok sa kinetickou silou posunie motorcek voci hlavici a staci to len povolit, odsunut o necely 1mm a znovu zatiahnut skrutky s thread lockerom ..
Mame som nedavno kupil Flexcare z vyssej serie aj s UV cistickou a BT ale to BT je somarina :) inak kefka funguje v podstate identicky, podla mobilnej appky je frekvencia oboch kefiek rovnaka.
Tiez mam ustnu sprchu od Philipsu ale tu by som uz druhy krat nebral, robi len prestreky a kapacita zasobnika mi pri poriadnom prestreku nevystaci na vsetky zuby.
Spoiler: ukázať
[Home]
[NAS]
Synology DS920+ / 12GB RAM / 4x IronWolf ST6000VN001 R.6 / 2x GigaByte GSM2NE3512GNTD + 2.5G ethernet
[Laptop]
Lenovo Yoga X1 gen.2 / 20JES0AJ00 + Samsung 970 EVO 1TB
[LCD]
Dell U2913WM
[Peripherals]
Topping DX3 Pro | Wavemaster Mx-3 | Superlux HD-662F | Logitech G815 + Kensington Slimblade Pro
[Work]
[Laptop]
Lenovo Legion 5 Pro / 82JQ00C3CK | 5800H + 2x Samsung 970 EVO Plus 2TB + 64GB RAM
[LCD]
Dell U4320Q + blink(1)
[Peripherals]
Sabaj D2 | AKG K72 | Logitech G413 Silver + Kensington Slimblade
kenvele
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 145
Dátum registrácie: Ne 06. Feb, 2011, 11:37

Re: Sonicke zubne kefky, ustne centra a Ustne sprchy

Príspevok od používateľa kenvele »

Mám asi rok Xiaomi Mi Sonic kefku, Smart kefka s kontrolou cez app. Vydrží týždeň na jedno nabitie pri pravidelnom čistení. Jednoduché ovládanie, dobrá výdrž a nízka cena.
Používateľov profilový obrázok
Hexaris
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 781
Dátum registrácie: Št 11. Júl, 2019, 19:35
Bydlisko: Nekde na zahori

Re: Sonicke zubne kefky, ustne centra a Ustne sprchy

Príspevok od používateľa Hexaris »

Sonicare a spokojnost, ale mam verziu kde je klasicke tlacitko a obcas sa medzi telo a tlacitko (po obvode) dostala pasta a uschla a tym padom ide tlacitko tazko stlacit. Musim to raz za cas cistit. Novsie verzie su uz pogumovane (cele obalene tlacitko), takze sa toto nestane. Inak philips ustna sprcha ktora ma 3x mod, tak max spokojnost, silna a fakt s priestorov vyhadze vselico (:
Your value does not decrease because of someone's inability to see your worth.
BOOK: MB Air M1 2020 AMP: Topping DX3Pro+ HEADPHONES: HiFiMAN HE400SE
Používateľov profilový obrázok
Chris
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 5169
Dátum registrácie: Pi 13. Jan, 2006, 02:00
Bydlisko: Bratislava

Re: Sonicke zubne kefky, ustne centra a Ustne sprchy

Príspevok od používateľa Chris »

Master of PaloAlto NGFWs, Cisco ASAs
Používateľov profilový obrázok
stiv
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 9949
Dátum registrácie: Pi 16. Nov, 2012, 21:30
Bydlisko: BT

Re: Sonicke zubne kefky, ustne centra a Ustne sprchy

Príspevok od používateľa stiv »

Ja mam curaprox HYDROSONIC PRO. Je lepsia nez obycajna kefka a zatial ide. Neviem s nicim porovnat. Mal som ju zadarmo. Inac by som zrejme skoncil s HX9954/57.
.
Používateľov profilový obrázok
Hexaris
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 781
Dátum registrácie: Št 11. Júl, 2019, 19:35
Bydlisko: Nekde na zahori

Re: Sonicke zubne kefky, ustne centra a Ustne sprchy

Príspevok od používateľa Hexaris »

To s tou hadicou ... eee mal som oralb podobny typ a ta hadica mi liezla na nervy, Mal som to sice na napajanie zo siete, ale teraz mam toto https://www.zubyplus.sk/ustne-sprchy/ph ... hx8331-01/ a nalejem do internej nadrzky a vystaci na cele cistenie. Indukcne dobijanie, za mna lepsie takto ked to ma baterku.
Your value does not decrease because of someone's inability to see your worth.
BOOK: MB Air M1 2020 AMP: Topping DX3Pro+ HEADPHONES: HiFiMAN HE400SE
Používateľov profilový obrázok
Monster
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 641
Dátum registrácie: So 22. Okt, 2005, 20:00
Bydlisko: PD

Re: Sonicke zubne kefky, ustne centra a Ustne sprchy

Príspevok od používateľa Monster »

Ja aj zena pouzivame Sonicare DiamondClean uz asi styri roky, ja uz mam druhu kefku a tu mi uz dva krat menili. Zene funguje stale ta prva. Prva sa mi tiez pokazila a bola vymenena, neviem ci mam len ja take stastie alebo je to tak poruchove. Co sa tyka cistenia, tak je to super.
Asus Zenbook Duo Pro
Používateľov profilový obrázok
lepermessiah
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 2703
Dátum registrácie: Št 30. Dec, 2010, 02:41
Bydlisko: ZV

Re: Sonicke zubne kefky, ustne centra a Ustne sprchy

Príspevok od používateľa lepermessiah »

@YTdecoy co mam vacsie usta ked mne ten Airfloss nevystaci? :D haha ale je pravda, ze niektore zuby, hlavne vzadu idem na 2-3x, preistotu

@Chris hlavne si zisti dostupnost nahradnych hlavic, kompatibilitu .. viem ze Sonicare/Flexcare su kompatibilne s hlavicami z DMky, co moze byt tiez rozhodujuci faktor, kedze 4 hlavice stoja okolo 25e tie zakladne (mne najviac vyhovuju, skusil som vsetky, vratane smart, vratil som sa k povodnemu). Hlavice z DMky stoja 6e za 2ks teda 12e/4ks cize polovicu ..
Spoiler: ukázať
[Home]
[NAS]
Synology DS920+ / 12GB RAM / 4x IronWolf ST6000VN001 R.6 / 2x GigaByte GSM2NE3512GNTD + 2.5G ethernet
[Laptop]
Lenovo Yoga X1 gen.2 / 20JES0AJ00 + Samsung 970 EVO 1TB
[LCD]
Dell U2913WM
[Peripherals]
Topping DX3 Pro | Wavemaster Mx-3 | Superlux HD-662F | Logitech G815 + Kensington Slimblade Pro
[Work]
[Laptop]
Lenovo Legion 5 Pro / 82JQ00C3CK | 5800H + 2x Samsung 970 EVO Plus 2TB + 64GB RAM
[LCD]
Dell U4320Q + blink(1)
[Peripherals]
Sabaj D2 | AKG K72 | Logitech G413 Silver + Kensington Slimblade
Sugyi
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 480
Dátum registrácie: Št 24. Nov, 2011, 15:17

Re: Sonicke zubne kefky, ustne centra a Ustne sprchy

Príspevok od používateľa Sugyi »

@kenvele - mne philips vydrzi 3 tyzdne s prehladom pri pravidelnom cisteni. Ten tyzden je asi dan za smart funkcie.

Nahradne hlavice som kupoval v baleni 8ks kde ta cena vychadzala teda o kusok lepsie.
Používateľov profilový obrázok
butcher
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 43
Dátum registrácie: Po 17. Jún, 2013, 13:04
Bydlisko: Trebišov

Re: Sonicke zubne kefky, ustne centra a Ustne sprchy

Príspevok od používateľa butcher »

my mame toto, zatial spokojnost
Používateľov profilový obrázok
lezgy
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 3754
Dátum registrácie: Ne 20. Feb, 2005, 20:00
Bydlisko: Trebišov... mesto kde nik nepracuje a všetci sa maju dobre

Re: Sonicke zubne kefky, ustne centra a Ustne sprchy

Príspevok od používateľa lezgy »

https://www.stroptel.sk/data/images/pro ... C_7560.JPG
motorceky vid obr
stropkov
modem Glitel - Alojz Glinsky
1, Intel® NUC Kit 6i3SYH

2, HP 4330s
Používateľov profilový obrázok
scream
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 4410
Dátum registrácie: Ut 04. Okt, 2005, 20:00
Bydlisko: Kosice

Re: Sonicke zubne kefky, ustne centra a Ustne sprchy

Príspevok od používateľa scream »

Co hovorite na Xiaomi Oclean X? Cena nejakych 60e. 40000
Ale netusim, ci pohybov ale kmitov.
Dalsi adept je sonicare HX68xxx 32000kmitov = 62000pohybov, ta xiaomi vie viac, cena podobna.
Ryzen5 7600, 32GB DDR5 6000 Corsair, MSI PRO B650-P WIFI, Fortis 5, XFX RX 6700 10g, 2x2TB samsung 980 pro, 2TB SATA, EVGA SuperNOVA 550 GT @ 31,5" iiyama G-Master GB3271QSU-B1
XBOX series X

Návrat na "Debata o všetkom"