ZP a 2 pracovne pomery.

V tejto sekcii môžete debatovať skoro o všetkom ...
Používateľov profilový obrázok
Byah
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 323
Dátum registrácie: Pi 02. Máj, 2014, 15:42
Bydlisko: Malacky

ZP a 2 pracovne pomery.

Príspevok od používateľa Byah »

Ahojte,

ZP hovorí:
§83(1) Zamestnanec môže popri svojom zamestnaní vykonávanom v pracovnom pomere vykonávať inú zárobkovú činnosť, ktorá má k predmetu činnosti zamestnávateľa konkurenčný charakter, len s predchádzajúcim písomným súhlasom zamestnávateľa. Ak sa zamestnávateľ nevyjadrí do 15 dní od doručenia žiadosti zamestnanca, platí, že súhlas udelil.


§50 Zamestnávateľ môže dohodnúť niekoľko pracovných pomerov s tým istým zamestnancom len na činnosti spočívajúce v prácach iného druhu; práva a povinnosti z týchto pracovných pomerov sa posudzujú samostatne. Čo sa týka rôznych zamestnávateľov a rôznych pracovných úväzkov, nemal by to byť problém, ak to zamestnanec stíha. Žiadny zamestnávateľ neskúma, čo robí jeho zamestnanec vo svojom voľnom čase. Súčasná legislatíva neustanovuje, koľko pracovných pomerov môžete ako zamestnanec uzatvoriť.
A moja otázka znie:
Jedná sa o konkurenčný charakter ak zamestnanec pracuje vo firme A ktorá pre zákazníka:
Zabezpečuje údržbu siete a zároveň vykonáva aj výstavbu siete ale pomocou dodávateľov(3P)

Ale zamestnanec chce pracovať zároveň aj pre firmu B(3P) ktorá vykonáva výstavbu siete pre firmu A?

Tým, že 2 firmy spolupracujú nemalo by sa jednať o konkurenčný charakter chápem to správne?

Vopred vďaka za rady, odpovede.
Používateľov profilový obrázok
Chris
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 5179
Dátum registrácie: Pi 13. Jan, 2006, 02:00
Bydlisko: Bratislava

Re: ZP a 2 pracovne pomery.

Príspevok od používateľa Chris »

Co je 3P?
Master of PaloAlto NGFWs, Cisco ASAs
Používateľov profilový obrázok
molnart
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 6715
Dátum registrácie: Ut 19. Jún, 2012, 23:03
Bydlisko: Bratislava/Samorin

Re: ZP a 2 pracovne pomery.

Príspevok od používateľa molnart »

aj konkurenti mozu spolupracovat. to ze na jednom projekte spolupracuju neznamena ze inde nie su konkurenti. ci je firma konkurecna alebo nie bude vo velkej miere na individualnom posudeni zamestnavatela. urcite neriskuj a posli list s oznamenim na HR oddelenie.
Spoiler: ukázať
PC: CPU: Intel Core i5 12600K with Silentium Fortis 5 ARGB MB: MSI Tomahawk Z690 DDR4 RAM: 2x 16GB G.Skill Ripjaws V 4400-19 DDR4 GPU: GigaByte Eagle GeForce RTX 3060 Ti OC HDD: Samsung 970 1GB GB PSU: Corsair RMx (2018) 650W Case: Fractal Meshify 2 Compact Monitor: Philips 272B7QPJEB OS: Win 11 64-bit
Notebook: HP EliteBook 840 G6 Core i5 8265U, 16 GB RAM, 512 GB SSD
Server: HP Microserver Gen8 Xeon E3-1265Lv2, 16GB ECC DDR3 OS: PVE + OMV + OPNsense
Phone: Samsung Galaxy A52s
Tablet: iPad Pro 11 (2018)
Používateľov profilový obrázok
Byah
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 323
Dátum registrácie: Pi 02. Máj, 2014, 15:42
Bydlisko: Malacky

Re: ZP a 2 pracovne pomery.

Príspevok od používateľa Byah »

Chris napísal: So 07. Mar, 2020, 19:12Co je 3P?
Third Party(3 strana) Chap ako dodavatel.

@molnart: vdaka, za info. Zatial len teoretizujem.

Este mi napada: Co ak by som zalozil firmu C ktorej by som bol zamestnanec a ta by robila pre firmu B. Tym, ze ako firma C by som robil len tu cast ktoru firma A vobec nepokryva lebo ju outsourcuje firme B tak by sa vylucila konkurencnost???
Používateľov profilový obrázok
molnart
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 6715
Dátum registrácie: Ut 19. Jún, 2012, 23:03
Bydlisko: Bratislava/Samorin

Re: ZP a 2 pracovne pomery.

Príspevok od používateľa molnart »

vlastne podnikanie taktiez patri pod konkurencu dolozku. pozri si aj interne pravidla firma, ked som robil vo velkom korporate tam bolo v smernici ze akukolvek inu zarobkovu cinnost bolo treba oznamit, vratane toho ak by som bol konatel vlastneho sro
Spoiler: ukázať
PC: CPU: Intel Core i5 12600K with Silentium Fortis 5 ARGB MB: MSI Tomahawk Z690 DDR4 RAM: 2x 16GB G.Skill Ripjaws V 4400-19 DDR4 GPU: GigaByte Eagle GeForce RTX 3060 Ti OC HDD: Samsung 970 1GB GB PSU: Corsair RMx (2018) 650W Case: Fractal Meshify 2 Compact Monitor: Philips 272B7QPJEB OS: Win 11 64-bit
Notebook: HP EliteBook 840 G6 Core i5 8265U, 16 GB RAM, 512 GB SSD
Server: HP Microserver Gen8 Xeon E3-1265Lv2, 16GB ECC DDR3 OS: PVE + OMV + OPNsense
Phone: Samsung Galaxy A52s
Tablet: iPad Pro 11 (2018)
Používateľov profilový obrázok
Byah
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 323
Dátum registrácie: Pi 02. Máj, 2014, 15:42
Bydlisko: Malacky

Re: ZP a 2 pracovne pomery.

Príspevok od používateľa Byah »

Oznamenie chapem. Tym ze je to dodavatel by mohli zamietnut oznamenie/ziadost. By si povedali ved ked to robi ako davatel preco to nemoze spravit rovno napriamo v ramci platu lenze v ramci platu dostanes 1/10 z toho co by si dostal ako dodavatel. Ale kebyze mam vlastnu sro tak tam by uz nemali mat dovod preco kedze uz to nieje uplne priame prepojenie. A od koho beriem ako firma C "zakazky" je uz jedno nie?
Ivko
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1806
Dátum registrácie: Pi 18. Sep, 2015, 00:29

Re: ZP a 2 pracovne pomery.

Príspevok od používateľa Ivko »

Úplne som sa v tom stratil čo vlastne chceš, ale mám kamoša čo mal tiež také predstavy že predsa nebude robiť ako zamestnanec ked si ako firma vie zarobiť viac, či dokonca robiť súčasne pre viacerých a nejak to neklape
Dokonca sa mu stalo že ako zamestnanca ho držali a ked akože sám "odišiel" a zároven začal robiť na firmu, tam mu povedali že ho vlastne nepotrebujú. Takže nedostal ani odstupné a ani nič nezarobil

V hre sú často rôzne tiché dohody aby si zarobil aj vlk a aj koza sa nažrala a vôbec nevadí že to v konečnom dôsledku stojí viac
Používateľov profilový obrázok
molnart
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 6715
Dátum registrácie: Ut 19. Jún, 2012, 23:03
Bydlisko: Bratislava/Samorin

Re: ZP a 2 pracovne pomery.

Príspevok od používateľa molnart »

Byah napísal: So 07. Mar, 2020, 21:46 Olenze v ramci platu dostanes 1/10 z toho co by si dostal ako dodavatel
aj si rozmyslal nad tym preco to tak je? dodavatel poskytuje zaruky a znasa riziko ktore zamestnanec nema sancu poskytnut, ma poistenie zodpovednosti za skodu za ine sumy, garantuje vykonanie prace v danom case a kvalite. chces byt one-man dodavatelom, zajtra dostanes koronavirus, tyzden budes lezat a dostanes pokutu 200 tis. za nesplnenie terminu dodavky
Spoiler: ukázať
PC: CPU: Intel Core i5 12600K with Silentium Fortis 5 ARGB MB: MSI Tomahawk Z690 DDR4 RAM: 2x 16GB G.Skill Ripjaws V 4400-19 DDR4 GPU: GigaByte Eagle GeForce RTX 3060 Ti OC HDD: Samsung 970 1GB GB PSU: Corsair RMx (2018) 650W Case: Fractal Meshify 2 Compact Monitor: Philips 272B7QPJEB OS: Win 11 64-bit
Notebook: HP EliteBook 840 G6 Core i5 8265U, 16 GB RAM, 512 GB SSD
Server: HP Microserver Gen8 Xeon E3-1265Lv2, 16GB ECC DDR3 OS: PVE + OMV + OPNsense
Phone: Samsung Galaxy A52s
Tablet: iPad Pro 11 (2018)
Používateľov profilový obrázok
Byah
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 323
Dátum registrácie: Pi 02. Máj, 2014, 15:42
Bydlisko: Malacky

Re: ZP a 2 pracovne pomery.

Príspevok od používateľa Byah »

Takto. Cize ak by som siel pracovat pod firmu B priamo, firme A sa to pacit nemusi/nemusi mi to odsuhlasit mat 2 zamestnania. Firma C by bola len ako krytie aby s tym firma A nemala problem.

Jedna sa mi o to aby som mohol robit zaroven pre firmu A ale aj B s tym aby firma A nemala problem/nemala dovod druhe zamestnanie neodsuhlasit kedze firma B je priamy dodavatel.

Ja sa len cisto informujem ako to je. Nehovorim, ze takto to idem urobit.
Používateľov profilový obrázok
molnart
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 6715
Dátum registrácie: Ut 19. Jún, 2012, 23:03
Bydlisko: Bratislava/Samorin

Re: ZP a 2 pracovne pomery.

Príspevok od používateľa molnart »

casovo by si to ako vykryval? ked mas pracovny pomer tak mas aj nejaky pracovny cas. ak sedis v praci A tak sa musis venovat cinnostiam zamestnavatela A. presne preto ta konkurecna dolozka existuje, aby si nezacal v robote adminovat siet inej firmy napr.
Spoiler: ukázať
PC: CPU: Intel Core i5 12600K with Silentium Fortis 5 ARGB MB: MSI Tomahawk Z690 DDR4 RAM: 2x 16GB G.Skill Ripjaws V 4400-19 DDR4 GPU: GigaByte Eagle GeForce RTX 3060 Ti OC HDD: Samsung 970 1GB GB PSU: Corsair RMx (2018) 650W Case: Fractal Meshify 2 Compact Monitor: Philips 272B7QPJEB OS: Win 11 64-bit
Notebook: HP EliteBook 840 G6 Core i5 8265U, 16 GB RAM, 512 GB SSD
Server: HP Microserver Gen8 Xeon E3-1265Lv2, 16GB ECC DDR3 OS: PVE + OMV + OPNsense
Phone: Samsung Galaxy A52s
Tablet: iPad Pro 11 (2018)
Používateľov profilový obrázok
Byah
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 323
Dátum registrácie: Pi 02. Máj, 2014, 15:42
Bydlisko: Malacky

Re: ZP a 2 pracovne pomery.

Príspevok od používateľa Byah »

Po prac. dobe cize vecer/vikendy.
anonym_a8

Re: ZP a 2 pracovne pomery.

Príspevok od používateľa anonym_a8 »

Cele padnute na hlavu. Ako firma A by som na to vobec nepristupil. Presne, ako budes vykazovat cas, ze robis na praci firmy A a nie uz na praci firmy B na rovnakom mieste a ci nebudes firmu A kratit o svoju pracu, aby mala firma B viac roboty a podobne. Chore.
Dalej, mas pracovny uväzok na 8 hodin denne, limitovane nadcasy. Preto, aby si mal cas na oddych a podobne. Ak budes mat druhy job, nic z toho sa nekona, potencionalne budes flakat oba, lebo budes vypluty. Z pohladu firmy cele zle.

Návrat na "Debata o všetkom"