COVID-19 / Novel Coronavirus (2019-nCoV) - Diskusia

V tejto sekcii môžete debatovať skoro o všetkom ...

Ste za blackout krajiny? (Obmedzenie mobility 90%+)

Áno
11
18%
Nie
49
82%

Celkom hlasov: 60

Užívateľov profilový obrázok
Snake
Administrátor
Administrátor
Dátum registrácie: Ne 23. Júl, 2006, 02:00
Kontaktovať užívateľa:

Re: Coronavirus a co si o tom myslite?

Príspevok od užívateľa Snake » Ut 24. Mar, 2020, 21:59

stiv napísal:
Ut 24. Mar, 2020, 21:48
utriem ruky s gelom a odchadzam. :D
Dalsi pohonkavac :D. Som zvedavy kolko to vase ruky vydrzia :D. Umy si ruky pred jedlom a nechytaj si xicht zbytocne, na umytie ti staci mydlo a voda, nie alkohol v geloch.

.

Odar
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Dátum registrácie: St 13. Okt, 2010, 17:10

Príspevok od užívateľa Odar » Ut 24. Mar, 2020, 22:12

HellAngel napísal:
Ut 24. Mar, 2020, 21:38
preco by si ho nenosil? aky mas k tomu dovod? ci hrdinstvo? Nerozumiem tomu.
Teraz vazne a bez srandy. Aky ma vyznam, ze vyjde z vchodu, vonku nikto a ma mat na ksichte rusko, alebo respirator? Nie sme v Tokyu, kde sa podkynas o ludi. Ked ide na frekventovane miesto (vymyslam si namestie), tak si to proste da na ksicht. Vsak ak je nakazeny (nevie o tom) a vyduchuje okolo seba vzduch - to nedofukne 10 kilometrov preboha. Ako sorry, ja naozaj v tomto nevidim logiku.

SAJBAMA --> OK v pohode. Pride mi to prehnane, ale tak samozrejme tvoja volba. Nic na tom nie je zle.

BTW ako pise Snake, s tymi gelmi opatrne. Dost to drazdi kozu. Akurat dnes niekto na CZ Twitter pisal, ze ako si ma osetrit ruky podrazdene castym pouzivanim dezinf. gelu. Proste vsetko s rozumom . . . lebo si este s dobrym umyslom spravite aj horsie.
..

scream
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Dátum registrácie: Ut 04. Okt, 2005, 20:00
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa scream » Ut 24. Mar, 2020, 22:19

Ja som bol naposledy nakupit 11 dni dozadu, este ruska neboli ani v mode, ziaden extrem, bezny nakup do 50e pre dvoch. 3 hodky doprajem denne dochodcom kedykolvek.

Nesledoval som ako to vymysleli ale rusko si teda pri kazdej prilezitosti davat nebudem. Urcite nie v pripade vencenia psa atd. ak viem KAZDEHO obist na 2 metre a tym mu spravim sluzbu urcite vacsiu ako s ruskom. Oflusavat, olizovat a chytat si rusko xkrat dene je VELMI ZDRAVE. Ak ma pan policajt zastavi a poskytne mi rusko super, dam si ho a podakujem ale pride mi chore, nariadit ruska, ked proste nie su. Posledne v lekarni stali 6e/kus...
i5 750@ 3,7Ghz 1,35V+ scythe Kabuto, AUSS P7P55D-E LX, 8GB RAM, Colorful 1060 6g Gaminng, SSD Crucial M4 128GB, Fortron Raider 750W

XBOX ONE X

Snake
Administrátor
Administrátor
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Snake » Ut 24. Mar, 2020, 22:22

Zbieras hovna po psovi ale oprat rusko je problem 😂😂 fakt sa divim ze to ako krajina davame ako davame

.

scream
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa scream » Ut 24. Mar, 2020, 22:27

Ty sa zamysli nad tym aku funkciu to rusko plni. Ked raz viem obist ludi, tak nebudem mat bakterie pred ustami a je jedno, ci 5minut, hodinu alebo cely den.
Najlepsi su aj tak ti, co maju respirator s vydychovym ventilo, kde si odkaslu a vsetko nefiltrovane ide von... Imho este horsie pre okolie ako bavlnene rusko.
Ale hlavne, ze mam daco na ksichte a zastavujem pandemiu, ze? OFCE
i5 750@ 3,7Ghz 1,35V+ scythe Kabuto, AUSS P7P55D-E LX, 8GB RAM, Colorful 1060 6g Gaminng, SSD Crucial M4 128GB, Fortron Raider 750W

XBOX ONE X

HellAngel
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Dátum registrácie: Po 29. Dec, 2008, 00:15

Príspevok od užívateľa HellAngel » Ut 24. Mar, 2020, 22:32

Odar: lebo je dokazane, ze virus nejaky cas ostava aj vo vzduchu. Takze ak prejde nakazeny clovek, kuchne a ty pojdes za nim, tak to mozes dostat Keby mal rusko, tak sa nic nedeje. Si pozri tie karantene opatrenia napriklad v taliansku. V bytovkach maju povolene chodit von po jednom a uz z bytu idu s ruskom na ustach.

Scream: vyrobit si rusko fakt nie je problem. Stazovat sa na to, ze ruska nie su v obchodoch mi pride uz teraz ako velmi primitivna vyhovorka. A ked uz nie rusko, tak staci aj sal.

Ako mozno su tieto opatrenia trochu prehnane, ale tak my si nemozeme dovolit to tu prepuknut ako v krajinach zapadnejsie od nas. U nas by to znamenal asi zrejme kolabs celej krajiny, keby to to nekontrolovane vypuklo.
NB: Dell Latitude 5480

Ivko
Používateľ
Používateľ
Dátum registrácie: Pi 18. Sep, 2015, 00:29

Príspevok od užívateľa Ivko » Ut 24. Mar, 2020, 22:35

scream : neboj rúšok za chvílu bude všade, jednak sa dovážajú (štát nakupuje) a tiež oficialne aj neoficialne šijú.
U nás v obci je niečo málo cez 1000 obyvatelov a čuduj sa svete dnes som mal v schránke od obce rúšku - homemade a fakt teda pekná robota, nie kus handry s gumičkou.
Rúšku dostal každý občan s trvalým bydliskom, najskôr cez poštu poroznášali starším a druhý den zvyšok. Kto to šil netuším, ani kto platil material, pretože aj material niečo stál,aj prácu bolo asi treba zaplatiť.
Do obalu vložili aj papier s informáciami o opatreniach + budú poskytovať služby pre seniorov (donáška potravín, liekov), prípadne pre kohokolvek kto o to požiada
Naposledy upravil/-a Ivko v Ut 24. Mar, 2020, 22:37, upravené celkom 1 krát.

stiv
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Dátum registrácie: Pi 16. Nov, 2012, 21:30

Príspevok od užívateľa stiv » Ut 24. Mar, 2020, 22:36

Snake napísal:
Ut 24. Mar, 2020, 21:59
Dalsi pohonkavac.
Nj, zase to nie je nieco co som zacal robit pred tyzdnom a s mojou poslabsiou imunitou davam prednost cistym rukam. Hlavne teraz pocas pandemie. Pouzivam sanytol s aloe. Ziadnu homemade zieravinu. :D

Ale je fajn, ze sa niektori aspon teraz naucili umyvat ruky.

YTdecoy
Nový používateľ
Nový používateľ
Dátum registrácie: Št 11. Júl, 2019, 19:35

Príspevok od užívateľa YTdecoy » Ut 24. Mar, 2020, 22:39

Hade, mna to prekvapuje tiez, ale to bude asi tym, ze sa ohneme a ideme dalej a toto nas aj mozno zachrani. Uprimne ak porovnas disciplinu inde a u nas :) ... vsetko zle je na nieco dobre. (:

p.s. aky pekny spam mi prisiel od SarahMuse do PM (:
RS120PA2/DL380g6/DL360g6/RX100/R320+modded perc ... aka pazrave pieskovisko
A false sense of security is worse than no security at all ...

Snake
Administrátor
Administrátor
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Snake » Ut 24. Mar, 2020, 22:39

scream napísal:
Ut 24. Mar, 2020, 22:27
Ty sa zamysli nad tym aku funkciu to rusko plni. Ked raz viem obist ludi, tak nebudem mat bakterie pred ustami a je jedno, ci 5minut, hodinu alebo cely den.
Najlepsi su aj tak ti, co maju respirator s vydychovym ventilo, kde si odkaslu a vsetko nefiltrovane ide von... Imho este horsie pre okolie ako bavlnene rusko.
Ale hlavne, ze mam daco na ksichte a zastavujem pandemiu, ze? OFCE
A ty si uvedom ze jedina moznost ako zastavit sirenie niecoho je spolupraca a ludskost, nie tu ludom nadavat do oviec a byt geroj. Ano tyzden dozadu som aj ja tak rozmyslal, ze mna sa toto netyka, ze ja nie som chory a nepotrebujem rusko, a ze od kazdeho budem robit audi kruhy a budem v pohode, lenze ked si zas na druhu stranu vezmem ci si chcem zabit rodicov/okolie/najblizsich, tak zrazu mi to rusko az tak nevadi. Navyse, ja mam dost problem s autoritami, ale zas nebudem stoj co stoj za kokota "ved lebo henten ma respirator a slaha mu z neho ohen", ked netreba. X ludi to robi lebo chce byt safe pre seba a pre okolie, a potom su takito chlapci co maju tristo milionov argumentov preco nie a kedy nie.

V aute sam to nenosim, s niekym v aute uz ano, viem to minimalizovat? Viem, boli ma to? nie, 6€? Denne predrbem 8€ na cigy a tyzdenne 120 na tankovanie, aky argument mi ostal? Jaj, nebyt k0k0t...

Suit yourself

.

scream
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa scream » Ut 24. Mar, 2020, 22:47

Ja budem robit stale to, co mi pride racionalne. Nebudem kychat, kaslat, kricat ked su okolo ludia, ci mam rusko alebo nie. Vo vytahu z vlastnej iniciativy prebehnem dezinfekciou tlacitla aby ludia, co si nasadzuju a davaju dole rusko v aute, spinavymi paprcami nemali na nom coronu.... Samozrejme neodsudzujem nosenie ruska, je to vec nevyhnutna najme v obchodoch a v praci.

Taliansko nemozete porovnavat s nasou dedinou, hustota obyvatelov kdekolvek sa neda porovant ani len s BA nie to s KE alebo roznavou. Tam by som mal respirator od rana do vecera :D

Edit: OFCE staci len sledovat, isto najdes... Ma rusko ine ho nezaujima, lebo ma RUSKO ! Proste IDDQD na coronu, raz dole, ciga, dvere, rusko hore, ruky na zabradlie, druha ciga do papule ale ma rusko a este bude hejtovat ludi bez. Na toto som ja narazal.
Uz som tu pisal, ze nas pochova debilita. Takze ruska ano ale zohladnit, za akej situacie a akym sposobom.
Naposledy upravil/-a scream v Ut 24. Mar, 2020, 22:53, upravené celkom 1 krát.

XBOX ONE X

Snake
Administrátor
Administrátor
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Snake » Ut 24. Mar, 2020, 22:48

Opat sracky...sorry :)

.

scream
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa scream » Ut 24. Mar, 2020, 22:56

By ma zajimalo ako s ruskom kuris 40 cig denne :D

XBOX ONE X

Ivko
Používateľ
Používateľ
Dátum registrácie: Pi 18. Sep, 2015, 00:29

Príspevok od užívateľa Ivko » Ut 24. Mar, 2020, 22:57

Ale dnes už sa bez rúšky nedostaneš ani do obchodu

YTdecoy
Nový používateľ
Nový používateľ
Dátum registrácie: Št 11. Júl, 2019, 19:35

Príspevok od užívateľa YTdecoy » Ut 24. Mar, 2020, 23:01

scream, ale stale je to lepsie ako byt bez nej. Chapem na co narazas, ale toto svinstvo si poleti desiatky metrov jedna basen, Takze cim menej si bez nej tym lepsie.

p.s. asi si tu napisem nejaky hw clanok, ved z tohto citania ma mrle zeru ...
RS120PA2/DL380g6/DL360g6/RX100/R320+modded perc ... aka pazrave pieskovisko
A false sense of security is worse than no security at all ...

Napísať odpoveď

Návrat na "Debata o všetkom"