COVID-19 / Novel Coronavirus (2019-nCoV) - Diskusia

V tejto sekcii môžete debatovať skoro o všetkom ...

Nechali by ste sa zaockovat ruskou vakcinou Sputnik?

Ano
29
39%
Nie
46
61%
 
Celkom hlasov: 75

Používateľov profilový obrázok
dendroid
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 3673
Dátum registrácie: Pi 13. Jan, 2006, 02:00
Bydlisko: Košice

Re: COVID-19 / Novel Coronavirus (2019-nCoV) - Diskusia

Príspevok od používateľa dendroid »

Ked nechces auto, tak elektricka c.9 zastavka Gymnazium Alejova alebo busy zastavka Zelezniky ... Ja som bol v tom, ze v KSK uz Astru nemaju ...
Používateľov profilový obrázok
d3Xter
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1620
Dátum registrácie: Po 07. Apr, 2008, 14:00
Bydlisko: Spišská Nová Ves/Košice

Re: COVID-19 / Novel Coronavirus (2019-nCoV) - Diskusia

Príspevok od používateľa d3Xter »

V telocvični Strednej odbornej školy informačných technológií na Ostrovského 1 v Košiciach budú vo štvrtok, v sobotu a nedeľu očkovať vakcínou od spoločnosti Pfizer/BioNTech a v piatok vakcínou od AstraZeneca.

V športovej hale Gymnázia Pavla Horova v Michalovciach budú oba víkendové dni očkovať AstraZenecou a v telocvični Hotelovej akadémie v Spišskej Novej Vsi budú v sobotu aj v nedeľu očkovať Modernou.
Používateľov profilový obrázok
stiv
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 9961
Dátum registrácie: Pi 16. Nov, 2012, 21:30
Bydlisko: BT

Re: COVID-19 / Novel Coronavirus (2019-nCoV) - Diskusia

Príspevok od používateľa stiv »

Normalne autom a zastanes pri/na chodniku, na ceste alebo na trave.
.
stefan222
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 6700
Dátum registrácie: Po 01. Sep, 2008, 18:59
Bydlisko: Prešov(39)

Re: COVID-19 / Novel Coronavirus (2019-nCoV) - Diskusia

Príspevok od používateľa stefan222 »

jou, dik borci, som zvedavy ci mi nepride zle cestou domov do PO. len pit nemozem 3-4di ne?
hry- ps5
doma-HP probook
Používateľov profilový obrázok
dendroid
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 3673
Dátum registrácie: Pi 13. Jan, 2006, 02:00
Bydlisko: Košice

Re: COVID-19 / Novel Coronavirus (2019-nCoV) - Diskusia

Príspevok od používateľa dendroid »

Zastanes na trave alebo na chodniku :D Stiv, ty si dobry pripad. Kiez by boli vsetci ludia ako ty :D

Pit nie ze nemozes, ty pit nechces :D Za a.) to moze narusit proces tvorby protilatok a za b.) to moze zhorsit vedlajsie ucinky vakciny (a asi aj alkoholu :D).
Používateľov profilový obrázok
SKiLEX
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 5275
Dátum registrácie: Po 09. Mar, 2015, 16:13
Bydlisko: KE

Re: COVID-19 / Novel Coronavirus (2019-nCoV) - Diskusia

Príspevok od používateľa SKiLEX »

jak vravi stiv, ak mas ak nemas nejake nizucke auto tak zaparkujes bez problemov na travniku/chodniku pred centrom(aj ked tam je kusok chaos)

pripadne na lomonosovej(pred parkovacim miestom tam je nejaky zakaz vjazdu s obmedzenim na ludi co tam byvaju, ale to ignoruj)

zatial som tam bol 3x, a furt som hned nasiel miesto...
PC: Ryzen 5600x, Gigabyte B450i aorus pro wifi, Crucial Ballistix 2x8GB 3200mHz, Asus dual 6700xt, Corsair RM750x, FD meshify 2 compact lite, AOC Q3279VWFD8
Zvuk: Panasonic SC-PMX80, ATH M50x
NTB: Thinkpad X270, Probook 440 G7
Používateľov profilový obrázok
wingo
Moderátor
Moderátor
Príspevky: 5789
Dátum registrácie: St 01. Sep, 2010, 20:36
Bydlisko: Podbrezová

Re: COVID-19 / Novel Coronavirus (2019-nCoV) - Diskusia

Príspevok od používateľa wingo »

Na očkovanie určite treba ísť triezvy, určite by som ani nešiel po opici. Podľa letáka sa odporúča minimálne 48hod po očkovaní nepiť ale dal som si dlhšie pauzu, zo týždeň, nie len 2 dni. Po očkovaní môžeš byť dosť unavený, nájdi si pre istotu šoféra ak máš možnosť.
Spoiler: ukázať
STEAM: http://steamcommunity.com/id/X-w1n9/

PC1:
Ryzen 5 7600X, Noctua NH-D14+Arctic P14 PWM PST, Gigabyte B650M Gaming X AX, 32GB DDR5 Kingston Fury Renegade RGB @ 6000/28/37/37/30, Gigabyte AORUS RX 6800XT Master 16GB, SSD Kingston Fury Renegade 1TB, Adata XPG Core Reactor 650W, BeQuiet Pure Base 500DX + 3x Arctic P14 PWM PST, LG 42OLEDC21, Gamdias Hermes P3 Brown, Logitech G400, Hifiman HE-4XX + Topping NX4DSD

PC2:
Ryzen 5 5600X, ASUS TUF Gaming B550M-PLUS WiFi, 32GB DDR4 Kingston Predator@3600/16/19/21/36, Sapphire Pulse RX6600 8GB, Toshiba XG3 1TB M.2 NVMe, Seasonic Platinum SS-660XP2, Riotoro Morpheus, ASUS VG279Q, Marvo K605, Rapture ASPIS, Superlux HD-330 + Brainwavz Sheepskin earpads, Edifier WN820NB
Používateľov profilový obrázok
Shairachaz
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1858
Dátum registrácie: Ut 11. Mar, 2014, 12:04
Bydlisko: Kráľovský Chlmec

Re: COVID-19 / Novel Coronavirus (2019-nCoV) - Diskusia

Príspevok od používateľa Shairachaz »

Skúsenosti s 2. dávkou AZ? Blíži sa mi termín druhej dávky, tož som zvedavý čo so mnou bude, keď po prvej dávke som mal 40°C horúčku :D
Hromy Hněvu podřimují na Severu. Podobny dubu, jehož větve jsou plny hnoje, a hnízd nářků, a pláče, snášených na Zemi které spalují Noc i Den a vyvrhují stáda škorpionů a vypouštějí síru smíchanou s Jedem. To jsou Hromy, které jsou okamžitě připraveny rozeřvat se stovkami mohutných Katastrof a statisíců Pohrom, po kterých nezůstane nic a nikdo zde nic nepozná. Jedna skála porodí tisíce, právě když Srdce Člověka dosáhne jeho Myšlenek.
Používateľov profilový obrázok
wingo
Moderátor
Moderátor
Príspevky: 5789
Dátum registrácie: St 01. Sep, 2010, 20:36
Bydlisko: Podbrezová

Re: COVID-19 / Novel Coronavirus (2019-nCoV) - Diskusia

Príspevok od používateľa wingo »

Pri AZ sú vraj príznaky pri prvej horšie a pri druhej miernejšie, pri Pfizeri vraj naopak.
Spoiler: ukázať
STEAM: http://steamcommunity.com/id/X-w1n9/

PC1:
Ryzen 5 7600X, Noctua NH-D14+Arctic P14 PWM PST, Gigabyte B650M Gaming X AX, 32GB DDR5 Kingston Fury Renegade RGB @ 6000/28/37/37/30, Gigabyte AORUS RX 6800XT Master 16GB, SSD Kingston Fury Renegade 1TB, Adata XPG Core Reactor 650W, BeQuiet Pure Base 500DX + 3x Arctic P14 PWM PST, LG 42OLEDC21, Gamdias Hermes P3 Brown, Logitech G400, Hifiman HE-4XX + Topping NX4DSD

PC2:
Ryzen 5 5600X, ASUS TUF Gaming B550M-PLUS WiFi, 32GB DDR4 Kingston Predator@3600/16/19/21/36, Sapphire Pulse RX6600 8GB, Toshiba XG3 1TB M.2 NVMe, Seasonic Platinum SS-660XP2, Riotoro Morpheus, ASUS VG279Q, Marvo K605, Rapture ASPIS, Superlux HD-330 + Brainwavz Sheepskin earpads, Edifier WN820NB
Používateľov profilový obrázok
stiv
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 9961
Dátum registrácie: Pi 16. Nov, 2012, 21:30
Bydlisko: BT

Re: COVID-19 / Novel Coronavirus (2019-nCoV) - Diskusia

Príspevok od používateľa stiv »

Tak tak.
.
HerdaPeter
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 410
Dátum registrácie: Št 30. Okt, 2008, 18:12
Bydlisko: Hliník nad Hronom

Re: COVID-19 / Novel Coronavirus (2019-nCoV) - Diskusia

Príspevok od používateľa HerdaPeter »

Pfizer som mal rovnaký príznak mierna bolesť ramena po oboch dávkach očkovania, nič iné .
Používateľov profilový obrázok
scream
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 4434
Dátum registrácie: Ut 04. Okt, 2005, 20:00
Bydlisko: Kosice

Re: COVID-19 / Novel Coronavirus (2019-nCoV) - Diskusia

Príspevok od používateľa scream »

stefan222 napísal: Pi 07. Máj, 2021, 14:41 jou, dik borci, som zvedavy ci mi nepride zle cestou domov do PO. len pit nemozem 3-4di ne?
Skus aspon 2 tyzdne :D ....vtedy sa tvoria protilatky, prichadza covid rameno atd.

Inak nie som zrovna zastanca tychto vakcin ale neprestavaju ma fascinovat tie konspiracne teorie, co su s nimi spojene. To je snad uz sektarina...
Ryzen5 7600, 32GB DDR5 6000 Corsair, MSI PRO B650-P WIFI, Fortis 5, XFX RX 6700 10g, 2x2TB samsung 980 pro, 2TB SATA, EVGA SuperNOVA 550 GT @ 31,5" iiyama G-Master GB3271QSU-B1
XBOX series X
Používateľov profilový obrázok
dendroid
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 3673
Dátum registrácie: Pi 13. Jan, 2006, 02:00
Bydlisko: Košice

Re: COVID-19 / Novel Coronavirus (2019-nCoV) - Diskusia

Príspevok od používateľa dendroid »

Rameno citlive z vakciny mas hned a po par dnoch je fuc. Nemyslim si, ze nemusi vobec pit dva tyzdne. Zopar poharikov po 4 dnoch podla mna nic nepokazi, obzvlast ked je zvyknuty, co urcite je :D Inac by ta vakcina v niektorych castiach sveta vobec nefungovala :D Ale rozbit sa tak, ze mi ma byt na druhy den zle, to by som urcite nerobil. Celkovo sa poslednu dobu strasi tym alkoholom. Pritom ovela horsi vplyv ma podla ma stres.
JacobSteven
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 453
Dátum registrácie: Ut 30. Mar, 2021, 20:49
Bydlisko: Trenčín

Re: COVID-19 / Novel Coronavirus (2019-nCoV) - Diskusia

Príspevok od používateľa JacobSteven »

Ja som zvedavý či sa zvýši očkovanie za deň keď príde toľko vakcín, lebo ideme jak slimáci. Stačí sa mi na CZ pozrieť, za včera 80 000 zaočkovaných a my 12 000 ľudí.

Aj to furt nechápem prečo otvorili pre všetkých čakáreň, keď akurát nemajú vakcíny v takom množstve, že musíš čakať. Čakám týždeň na AZ 5 okresov som vybral a prd... a príde mi, že v čakárni ako sa prihlásia starší ako ja tak vždy klesám nižšie a takto sa hádam nikdy nedostanem na radu.

A skoro som zabudol nechápem načo chcú očkovať mladších, keď štát plače, že starší sa nechcú očkovať a, že čakáreň je poloprázdna, ale tie tisícky ľudí na AZ to je nič, na nich sa vysrať.

Aj to som zvedavý keď nás tu naháňajú na očkovanie na, ktoré čakať musíš ešte dlho tak, že či niečo to spraví s opatreniami v budúcnosti atď, ak budeme mať veľa očkovaných tak ak sa má opakovať to čo bolo od decembra to sa radšej očkovať nepôjdem, lebo osobne jediné kvôli čomu sa ja idem očkovať je aby som si nemusel dávať furt špárať tie nezmyselné nefunkčné AG testy a aby sme boli na tom lepšie, aj keď tu sa nedá v tomto štáte veriť ničomu a nikomu.
Používateľov profilový obrázok
dendroid
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 3673
Dátum registrácie: Pi 13. Jan, 2006, 02:00
Bydlisko: Košice

Re: COVID-19 / Novel Coronavirus (2019-nCoV) - Diskusia

Príspevok od používateľa dendroid »

Ved tu cakaren otvorili pre vsetkych kvoli tomu, ze je zaujem v jednotlivych okresoch rozny, uz sa to tu davno pisalo. Aby sa nestalo, ze niekde v Medzilaborciach nebudu ockovat nikoho, lebo nie je zaujem v aktualne spristupnenej vekovej skupine. Lebo mnohi starsi o to ockovanie zaujem nemaju na vychode napr. Tu Stefan sa dostal na rad v Kosiciach na Astru po tyzdni od registracie. Kolega siel do Presova z KE a dostal termin prakticky ihned. Ak sa ti nepaci, ze cakas, zaregistruj sa na vychode a pricestuj si. Alebo sa zmier s tym, ze su v tvojom okrese starsi ludia, ktori maju zaujem a potrebuju tu vakcinu viac ako ty. Pricom ty ju zjavne vlastne ani nepotrebujes, ked ti ide o antigenove testy, ktore momentalne ani nie su nutne. Mali davno to prisprostaste testovanie zrusit. A spristupnit Pfizer pre vsetkych, aj tak Astra skoro nie je. Ale toto vsetko sa tu uz pisalo.

Návrat na "Debata o všetkom"