COVID-19 / Novel Coronavirus (2019-nCoV) - Diskusia

V tejto sekcii môžete debatovať skoro o všetkom ...

Nechali by ste sa zaockovat ruskou vakcinou Sputnik?

Ano
29
39%
Nie
46
61%
 
Celkom hlasov: 75

maniak
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1928
Dátum registrácie: So 31. Jan, 2009, 00:41
Bydlisko: Kittsee, Rakusko

Re: COVID-19 / Novel Coronavirus (2019-nCoV) - Diskusia

Príspevok od používateľa maniak »

icefire: zaujimave, ako si sa ako 33r dostal na SK k vakcine? Predispozicie ci pracovne zaradenie? Ja mam 34, len sme zaradeni v Burgenlande do Fazy 1b kvoli dcere.
O druhu vakciny som vlastne az do poslednej minuty nevedel, v maily nebolo nic, az lekarka mi vlastne povedala, ked som uz sedel u nej s vytiahnutym ramenom. Ratal som, ze dostanem AZ. Preockovanie mam o 6 tyzdnov.
FVE 12.45 kWp V/Z
Používateľov profilový obrázok
icefire
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 6216
Dátum registrácie: So 01. Nov, 2008, 19:48
Bydlisko: Vieden/Bratislava

Re: COVID-19 / Novel Coronavirus (2019-nCoV) - Diskusia

Príspevok od používateľa icefire »

No mne volala napriamo Slovenska zdravotna poistovna (som poisteny ale v oboch krajinach zdravotne) - pytal som sa tetusky 2x, ci to nie je omyl a na zaklade coho ma vybrali, ale nevedela mi povedat a dala mi na vyber terminy. Cize dodnes neviem :D Tipujem, ze maju nejake kriteria, ale tie verejnost nevidi. Kazdopadne darovanemu konovi sa na zuby nepozera.

Inak co som dnes cital Rakusko je na tom s ockovanim (dodavky vakcin) o dost horsie ako SK, kedze to kombinacne vychytali. Akurat im EU dnes priklepla milion Pfizerov, kedze ich priemer ockovania nad tusim 70 bol iba 50% voci 70% zapadnej EU.

A na Slovensku sa ludia vyhybaju Astre, poznam dokonca ludi, co ju priamo odmietli. V AT po odmietnuti ide clovek na koniec poradovnika v urcitych oblastiach krajiny.
Spoiler: ukázať

i5-12600K + Noctua NH-D14 + 2x Noctua @ MSI PRO Z690-A DDR4 - WD SN550 1TB @ Win10 PRO + WD RED 3TB - ASUS TUF 3070 OC 8GB + Alienware 3418DW G-Sync - Kingston HyperX Predator 16GB 3000MHz - Corsair RM850x (2021) - Fractal Define R2 + 3x Noctua - Logitech G502 + Glorious PC Gaming Race Stealth Extended + Ducky One SF - Xonar DX + HyperX Cloud + Behringer MS16 - 2x Xbox Series X Wireless Controller & Wireless Receiver - Philips 55PUS730412
Používateľov profilový obrázok
kllr007
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 5352
Dátum registrácie: So 21. Aug, 2010, 18:52
Bydlisko: Žilina - Lietavská Lúčka

Re: COVID-19 / Novel Coronavirus (2019-nCoV) - Diskusia

Príspevok od používateľa kllr007 »

Vidíš mala im dať EU milión Astry a fajzerov nám.
MB: ASUS TUF B550M-PLUS; CPU: AMD Ryzen 5800X3D; RAM: 32GB DDR4 3200Mhz; GPU: Nvidia RTX 3080Ti 12GB; SSD: WD SN750 1TB + SN570 1TB; PSU: Corsair RM650x; CASE: LianLi Lancool 2 Mesh; LCD: LG OLED 42C2; MOUSE: Logitech G305; KEYBOARD: Logitech MX Keys; Repro: Panasonic PMX-90; OS: Windows 10
maniak
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1928
Dátum registrácie: So 31. Jan, 2009, 00:41
Bydlisko: Kittsee, Rakusko

Re: COVID-19 / Novel Coronavirus (2019-nCoV) - Diskusia

Príspevok od používateľa maniak »

Kllr: SK dostalo z tych celkovo 60m dodatocnych davok Pfizeru celkovo takmer 1.7m. Prave kvoli Astre. Najviac dostalo Bulharsko, ktore si iba AZ objednalo.

Ice: pritom AT nie je nejak zle na tom s ockovanim. Aj celkovu preockovanost ma tusim vacsiu ako priemer EU, aj pocty podanych davok denne vedia ist az do takmer 80t (ekvivalent asi 45t na SK).
FVE 12.45 kWp V/Z
Používateľov profilový obrázok
scream
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 4434
Dátum registrácie: Ut 04. Okt, 2005, 20:00
Bydlisko: Kosice

Re: COVID-19 / Novel Coronavirus (2019-nCoV) - Diskusia

Príspevok od používateľa scream »

maniak napísal: Št 15. Apr, 2021, 22:21 icefire: zaujimave, ako si sa ako 33r dostal na SK k vakcine? Predispozicie ci pracovne zaradenie? Ja mam 34, len sme zaradeni v Burgenlande do Fazy 1b kvoli dcere.
O druhu vakciny som vlastne az do poslednej minuty nevedel, v maily nebolo nic, az lekarka mi vlastne povedala, ked som uz sedel u nej s vytiahnutym ramenom. Ratal som, ze dostanem AZ. Preockovanie mam o 6 tyzdnov.
Normalne prides pred koncom pracovnej doby na ockovaci point a dostanes zenecu namiesto vsetkych co neprisli. Je im jedno kolko mas rokov, kto si. Poznam uz myslim dost pripadov, co takto bolo.
Ryzen5 7600, 32GB DDR5 6000 Corsair, MSI PRO B650-P WIFI, Fortis 5, XFX RX 6700 10g, 2x2TB samsung 980 pro, 2TB SATA, EVGA SuperNOVA 550 GT @ 31,5" iiyama G-Master GB3271QSU-B1
XBOX series X
Používateľov profilový obrázok
dendroid
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 3673
Dátum registrácie: Pi 13. Jan, 2006, 02:00
Bydlisko: Košice

Re: COVID-19 / Novel Coronavirus (2019-nCoV) - Diskusia

Príspevok od používateľa dendroid »

A kedy a ako dostanes potom druhu davku ? Mojmu kamosovi tiez udajne posielali SMS, ked som sa ho pytal na detaily, uz mi nechcel nic povedat. Tipujem, ze sa nahlasil ako kriticka infrastruktura. Robi projekt manazera pre sukromnu firmu na home office.
defe
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 101
Dátum registrácie: Št 24. Dec, 2015, 22:03
Bydlisko: Martin

Re: COVID-19 / Novel Coronavirus (2019-nCoV) - Diskusia

Príspevok od používateľa defe »

ja som sa bol nahlasit v ockovaciom centre ako nahradnik,pani mi povedala ze ma uz okolo 200ludi nahlasenych v poradovniku a kazdy den im v priemere vypadne 5 ludi,bohuzial s ockovanim sa robia podvody ved zijeme na slovensku vid clanok https://www.ta3.com/clanok/1207205/chce ... -kraj.html
Používateľov profilový obrázok
Jednoduska
Sponzor fóra silver
Sponzor fóra silver
Príspevky: 5565
Dátum registrácie: Po 19. Nov, 2012, 15:45
Bydlisko: Kosice, 040 01

Re: COVID-19 / Novel Coronavirus (2019-nCoV) - Diskusia

Príspevok od používateľa Jednoduska »

O tom som uz pocul a no...aj moji znami sa mnohi takto ponahlasovali. mne to pride ako pytat si PCR test a klamat o priznakoch, nech ho dostaneme skor. prosto trapne, nici to integritu systemu.

Ja mam tiez info ze mozme hocikedy prist a maju volne miesta, ale neriesim to, pockam si...
Používateľov profilový obrázok
shiro
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 8531
Dátum registrácie: Št 21. Dec, 2006, 02:00
Bydlisko: Banska Bystrica

Re: COVID-19 / Novel Coronavirus (2019-nCoV) - Diskusia

Príspevok od používateľa shiro »

Nechapem, ze vypadne par ludi z poradovnika....to akoze objavia tychto, co sa podvodne nahlasia?
Inac, kamos sa normalne nahlasil (neskusal ziadne podvody), samzorejme zadal miesto ockovania v BB, kde byva. Dosla mu sms, ci moze prist do ZA. Vtipalci.
Ryzen 7 3700X | SilentiumPC Fera 3 | Asrock X570M Pro4 | Patriot Viper 4 Blackout 16GB DDR4-3600 CL17 | Gainward RTX4060 Ti Pegasus 8GB | Samsung 970evo Plus 250GB NVMe | Corsair MP510 1TB NVMe | Samsung 980 Pro 2TB NVMe | Corsair RM550x | 24" BenQ GW2470H | 3x Noctua NF-S12B redux 1200 PWM
Xiaomi Mi 9 Lite 64GB
Používateľov profilový obrázok
dendroid
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 3673
Dátum registrácie: Pi 13. Jan, 2006, 02:00
Bydlisko: Košice

Re: COVID-19 / Novel Coronavirus (2019-nCoV) - Diskusia

Príspevok od používateľa dendroid »

Ako sa mohol kamos normalne nahlasit, ked donedavna bolo nahlasovanie chronicky chorych ako nahradnikov ? A normalne nahlasovanie od 50 rokov ? Formular som pravda nevidel.

Co nechapes, ludia sa na to proste vykaslu a nejdu sa zaockovat.

Nechce sa mi verit, ze sa tam len tak bez znamosti postavim pred vakcinacne centrum pred koncom pracovnej doby a ma zaockuju, ked maju volne vakciny.

Ale aj tak to je uz jedno, odteraz si ideme zasa svoje a prihlasovat sa moze kazdy. Len to svedci o moralke tych ludi, co nadavaju na politikov a sami robia to iste. V ramci svojich moznosti. Nie, toto nie je o politikoch ale o celkovej kulture na Slovensku. Politici su len jednym z prejavov. Nadavat na Fica a zaockovat sa, ked som mlady, zdravy clovek na home office ... Keby toto urobil v Nemecku, tak ho ukamenuju, opluju a vyhostia z komunity :D

Jednoduska, nie, to nie je ako pytat si PCR test. Ty tymto konanim kludne mozes niekoho pripravit defakto o zivot.
Používateľov profilový obrázok
scream
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 4434
Dátum registrácie: Ut 04. Okt, 2005, 20:00
Bydlisko: Kosice

Re: COVID-19 / Novel Coronavirus (2019-nCoV) - Diskusia

Príspevok od používateľa scream »

dendroid napísal: Pi 16. Apr, 2021, 12:16 Nechce sa mi verit, ze sa tam len tak bez znamosti postavim pred vakcinacne centrum pred koncom pracovnej doby a ma zaockuju, ked maju volne vakciny.
Ved presne toto ti hovorim, tak co sa ti nechce verit a bolo to v kosiciach posledny pripad ani nie mesiac dozadu. Stavalo sa to preto, ze nahlaseni ludia nechceli zenecu po aktualnych info tak tam mali davky navyse, ktore by asi inak vyhodili.

O nejakom nahlsovani a kritickej infra sa nebavim, to je samozrejma vec, ze sa ockuju aj mladi.
Ryzen5 7600, 32GB DDR5 6000 Corsair, MSI PRO B650-P WIFI, Fortis 5, XFX RX 6700 10g, 2x2TB samsung 980 pro, 2TB SATA, EVGA SuperNOVA 550 GT @ 31,5" iiyama G-Master GB3271QSU-B1
XBOX series X
Používateľov profilový obrázok
Jednoduska
Sponzor fóra silver
Sponzor fóra silver
Príspevky: 5565
Dátum registrácie: Po 19. Nov, 2012, 15:45
Bydlisko: Kosice, 040 01

Re: COVID-19 / Novel Coronavirus (2019-nCoV) - Diskusia

Príspevok od používateľa Jednoduska »

Prave som dostal sms ze ci nechcem ist na ockovanie ze su dnes volne miesta :D sukromnu, nie od statu.

Ja to beriem ako rovnaky princip. Ja potrebujem test lebo XY, ale daju mi temrin o 2/3 dni. kamos napise ze ho boli hlava bla bla priznaky dostane do 24 hodin termin. je to klamania systemu ktore nekonci pri teste, nici to statistiky, nici to logiku objednavania, dehonestuje to robotu ludi ktori sa snazia robit statistiku chorych, priznakovych atd.
Používateľov profilový obrázok
HellAngel
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 12191
Dátum registrácie: Po 29. Dec, 2008, 00:15
Bydlisko: Turčianske Teplice

Re: COVID-19 / Novel Coronavirus (2019-nCoV) - Diskusia

Príspevok od používateľa HellAngel »

o tom, kolko vakcin putovalo do kosa, kvoli ludom co neprisli na ockovanie bolo niekolko reportazii a clankov. Urcite je lepsie ako sa vyuziju a pichnu ich ludm, ktory maju zaujem ako by sa mali vyhodit. aj to ze spustaju ockovanie uz od 40 rokov, svedci o tom, ze vakciny su, len ludi na ockovanie nejako ubuda :laugh:
NB: Asus ROG Zephyrus G14
Používateľov profilový obrázok
dendroid
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 3673
Dátum registrácie: Pi 13. Jan, 2006, 02:00
Bydlisko: Košice

Re: COVID-19 / Novel Coronavirus (2019-nCoV) - Diskusia

Príspevok od používateľa dendroid »

Aha, takze tak je to teda s tymi SMS :D Takze kamos sa nenahlasoval, dostal tiez asi takto SMS. Aspon ze tak. Ibaze je rozdiel klamat a klamat. Ak klamem a dostanem vakcinu a nedostane ju niekto iny a pride o zivot, tak je to troska ine kafe. Aj ked princip moze byt rovnaky.

Scream Lenze kedy potom dostane clovek druhu davku ? Mal by ju dostat o dva tyzdne. To sa potom znova o dva tyzdne postavi pred centrum ? :D A ked to nevyjde, na druhy den znova ?
Používateľov profilový obrázok
HellAngel
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 12191
Dátum registrácie: Po 29. Dec, 2008, 00:15
Bydlisko: Turčianske Teplice

Re: COVID-19 / Novel Coronavirus (2019-nCoV) - Diskusia

Príspevok od používateľa HellAngel »

Ja som cakal polovicku ked isla na vakcinu a som jej povedal, ze ak maju volne miesto tak sa neham zaockovat. Povedali, ze by ma aj zaockovali, ale nebol by som v systeme a druhu davku by som nedostal
NB: Asus ROG Zephyrus G14

Návrat na "Debata o všetkom"