COVID-19 / Novel Coronavirus (2019-nCoV) - Diskusia

V tejto sekcii môžete debatovať skoro o všetkom ...

Nechali by ste sa zaockovat ruskou vakcinou Sputnik?

Ano
29
39%
Nie
46
61%
 
Celkom hlasov: 75

Používateľov profilový obrázok
stiv
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 9961
Dátum registrácie: Pi 16. Nov, 2012, 21:30
Bydlisko: BT

Re: COVID-19 / Novel Coronavirus (2019-nCoV) - Diskusia

Príspevok od používateľa stiv »

Ja som sa dal aj po covide. Nevidim dovod neist. Lepsie nez dostat v lete nieco a nemat lahky priebeh.
.
maniak
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1928
Dátum registrácie: So 31. Jan, 2009, 00:41
Bydlisko: Kittsee, Rakusko

Re: COVID-19 / Novel Coronavirus (2019-nCoV) - Diskusia

Príspevok od používateľa maniak »

dendroid napísal: Po 03. Máj, 2021, 15:04 Nie, prestalo sa ockovat Astrou kvoli krvnym zrazeninam. V Nemecku idu davat aj tym, co dostali Astru druhu davku Pfizeru.
Iba mladsich zastavili, starsich nadalej ockuju AZ. Nemecko ma hlavne starsiu populaciu a podobne ako v AT, este len teraz dosahovala skupina 65+ preockovanie na urovni okolo 60%. AT tiez niekedy teraz bude otvarat 55+, popritom ale idu ockovat tehotne zeny a predavacov v obchodoch v priamom kontakte. Rizikove skupiny sa ockuju popri hlavnom prude. Inak sa v AT ockuje vsetkym vsade, rozumej nie su vyslovene vekovo vyhradene skupiny obyvatelov, ktori dostanu aku latku (iba ked mas zdravotnu indikaciu) a ani miesta, kde sa specialne ockuje iba jednou latkou. My sme dostali Pfizera u obvodneho lekara.
Naposledy upravil/-a maniak v Po 03. Máj, 2021, 15:36, upravené celkom 1 krát.
FVE 12.45 kWp V/Z
Používateľov profilový obrázok
HellAngel
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 12192
Dátum registrácie: Po 29. Dec, 2008, 00:15
Bydlisko: Turčianske Teplice

Re: COVID-19 / Novel Coronavirus (2019-nCoV) - Diskusia

Príspevok od používateľa HellAngel »

a ako vies ye si covid neprekonal? xy ludi malo zrejme covid a ani nevedeli ze ho maju. Zaockovanie nie je nebezpecne v pripade ze si Covid prekonal, prave naopak, malo by myt vacsiu ucinnost
NB: Asus ROG Zephyrus G14
Používateľov profilový obrázok
bepetko
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 561
Dátum registrácie: Št 11. Apr, 2019, 11:08
Bydlisko: Bratislava

Re: COVID-19 / Novel Coronavirus (2019-nCoV) - Diskusia

Príspevok od používateľa bepetko »

to nikto ani netvrdí, že je to nebezpečné. Ja len píšem, že pokiaľ nemusím, nebudem pchať do seba ďalšiu látku. Po informácii, že mi môže pomôcť s postkovidom, zvažujem zaočkovanie skôr.
Ach tie slovenské mamičky
shiro napísal:blba mamicka s kocikom sa mi vdrbe do cesty a pre istotu kocikom napred, nech najprv zrazim dieta a mam o to vacsi trest....
Používateľov profilový obrázok
dendroid
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 3673
Dátum registrácie: Pi 13. Jan, 2006, 02:00
Bydlisko: Košice

Re: COVID-19 / Novel Coronavirus (2019-nCoV) - Diskusia

Príspevok od používateľa dendroid »

Ved som pisal cely cas o Astre v nasej vekovej kategorii. Je predsa jasne, ze ju nestopli uplne, preco by som nieco take tvrdil. Nemci ju ale nejdu uz viac davat ani tym, co ju dostali v prvej davke. Nori ju stopli uplne.
stefan222
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 6701
Dátum registrácie: Po 01. Sep, 2008, 18:59
Bydlisko: Prešov(39)

Re: COVID-19 / Novel Coronavirus (2019-nCoV) - Diskusia

Príspevok od používateľa stefan222 »

uz pk vysledkoch a internista otocil a ze ked mozem, ta nech sa dam zaockovat. asi si cez obed trosku pukol neaku lakocinku
hry- ps5
doma-HP probook
JacobSteven
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 453
Dátum registrácie: Ut 30. Mar, 2021, 20:49
Bydlisko: Trenčín

Re: COVID-19 / Novel Coronavirus (2019-nCoV) - Diskusia

Príspevok od používateľa JacobSteven »

https://www.tvnoviny.sk/koronavirus/202 ... e-na-omyle

"Pri aktuálnych dodávkach vakcín by ich teoreticky mohli zaočkovať aj do dvoch týždňov." - zapisujem si toto ich tvrdenie, možno pri Pfizeri ale pochybujem pri Astre stavím sa, že do dvoch týždňov nie som zaočkovaný Astrou.

A na Pfizer je v čakárni 67 256 ľudí čo je bieda, a, že idú robiť novú kampaň lebo tá predtým bola chabá. Mňa by zaujímalo čo im bráni pre mladšie ročníky očkovať Pfizerom? Vyplakávajú, že 85+ roční nemajú záujem...

Som sa zasmial čo povedal minister zdravotníctva, "My nemáme prebytky, máme plánované množstvá s ktorými plánujeme ďalšiu čínnosť." a ako tú "plánovanú činnosť" chcú dosiahnuť keď bude hranica 60+, ktorí nemajú taký záujem ako my mladší?

Ako nejdem hovoriť nič, že serme na starých ľudí ani nič, ale akože ak je takýto biedny záujem o Pfizer a budeme ho mať prebytok tak prečo ho neuvoľniť tým, čo majú záujem? Či akože, čo ľudia by boli považovaní tí mladší, že ukradli vakcínu 60+ ľudom čo nemali záujem?
Používateľov profilový obrázok
stiv
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 9961
Dátum registrácie: Pi 16. Nov, 2012, 21:30
Bydlisko: BT

Re: COVID-19 / Novel Coronavirus (2019-nCoV) - Diskusia

Príspevok od používateľa stiv »

To len ten trnavsky saso z minsterstva financii stopol nastrocnym ockovanie, pocitam ze do dvoch tyzdnov uz pojdu tiez na rad. Lebo budu vakciny ale ludia nie.
Podľa Suju sa na očkovanie prihlásilo 3500 mladých ľudí do 18 rokov, pridelené termíny tínedžerom neboli podľa NCZI žiadnou chybou.

„Všetky termíny na očkovanie pre 16- a 17-ročných boli podľa NCZI udelené správne a v rámci vyhlášky,“ povedal Suja. Vysvetľoval to tak, že keďže Pfizer môžu dnes dostávať ľudia nad 60 rokov, chronicky chorí a ľudia medzi 16. a 18. rokom, a prihlásených bolo málo starších, systém automaticky prideľoval termíny tínedžerom. Mladí podľa neho zároveň preukázali veľký záujem aj cestovať za očkovaním.

Suja povedal, že ak by nezablokovali prideľovanie termínov tínedžerom, systém by im ponúkol ďalšie.

Po kritike minister zdravotníctva Vladimír Lengvarský (nominant OĽaNO) rozhodol v piatok večer o zrušení termínov pre 16- a 17-ročných „Spád udalostí bol taký rýchly, že si neviem predstaviť, že by sa v tej chvíli rozhodlo inak,“ povedal šéf NCZI Róbert Suja s tým, že sa snažili „zachrániť mediálny obraz“.

V čakárni je momentálne 258-tisíc záujemcov. Vo štvrtok, teda po tom, čo sa otvorila možnosť očkovania pre ľudí nad 16 rokov, sa prihlásilo 130-tisíc z nich. Nad 85 rokov je v čakárni len 128 ľudí. Najviac prihlásených je v skupine 18 až 30 rokov – ide o viac ako 65-tisíc ľudí.
.
Používateľov profilový obrázok
HellAngel
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 12192
Dátum registrácie: Po 29. Dec, 2008, 00:15
Bydlisko: Turčianske Teplice

Re: COVID-19 / Novel Coronavirus (2019-nCoV) - Diskusia

Príspevok od používateľa HellAngel »

vravel aj to, ze odstrihnutim mladych klesol registrovany pocet na niektorych ockovacich miestach takmer k nule. Vysvetlil to tym, ze mlady sa nemali problem prihlasit na ockovanie aj stovky KM od miesta kde byvaju. Ja teraz nerozumiem. Ak nemame koho ockovat a vakciny mame, tak preco nemozu byt zaockovany mladi? Preco nevyuzit ockovacie centra na 100% ked je zaujem, ale len mozno na 60%, nakolko sa ockuje len ista kategoria ludi. Zas Trnavcan nedomyslel svoje rozhodnutie, nakolko ratam ze uvolnenie kategorie 16 rokov bolo z dovodu prebytku vakcin.

Maniak: nie je niekde aktualna studia, ako je na tom ktora vakcina a ako su ucinne na jednotlive mutacie?
NB: Asus ROG Zephyrus G14
maniak
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1928
Dátum registrácie: So 31. Jan, 2009, 00:41
Bydlisko: Kittsee, Rakusko

Re: COVID-19 / Novel Coronavirus (2019-nCoV) - Diskusia

Príspevok od používateľa maniak »

Hell: ani nie, tych variantov je teraz viacero, pricom niektore kombinuju zname mutacie z inych variantov. To vsetko vieme len preto, lebo sa vela sekvenuje. Keby sa nesekvenovalo, tak by sme nemali taky doslova LIVE prehlad o evolucii virusu. Jedna z prehladnych tabuliek je napr. tu a myslim, ze je to dostatocne informativne pre potreby vseobecnej populacie: https://www.businessinsider.com/covid-1 ... ?r=DE&IR=T
Vyslovene efficacy study na dobrej vzorke (aspon rozumne rozdelena vekova struktura a dobry popis priebehu ochorenia) poriadne nemame, lebo toto cele sa zbehlo za poslednych par mesiacov (klinicke studie reportovali data po 3-4 mesiacoch od zaciatku Phase 3). O indickej mutacii dost rozpraval Drosten v poslednom podcaste, spominal napr. report BioNTech vakciny ako 2x slabsiu reakciu na indicky variant, ale rovno povedal, ze cislo 2x moze zniet pre ludi odstrasujuco, pre virologov sa nejedna o ziadne specialne cislo v suvislosti s vakcinou. Tusim (nie som si isty) vravel, ze aby to bolo vyznamnejsie zhorsenie ucinnosti vakciny, museli by sme sa bavit o 10x slabsej reakcii.
FVE 12.45 kWp V/Z
Používateľov profilový obrázok
HellAngel
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 12192
Dátum registrácie: Po 29. Dec, 2008, 00:15
Bydlisko: Turčianske Teplice

Re: COVID-19 / Novel Coronavirus (2019-nCoV) - Diskusia

Príspevok od používateľa HellAngel »

super dik za clanok. Presne nieco podobne som mysel. Zaujimava je astra, kde jej ucinnost je od 60 do 90%. Podla toho clanku su TOP 3 vakciny pfizer, moderna a astra, zatial.
NB: Asus ROG Zephyrus G14
maniak
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1928
Dátum registrácie: So 31. Jan, 2009, 00:41
Bydlisko: Kittsee, Rakusko

Re: COVID-19 / Novel Coronavirus (2019-nCoV) - Diskusia

Príspevok od používateľa maniak »

Zakladne cisla efektivnosti vakcin hlavne nie su porovnatelne. Pfizer / Moderna reportovali primarne cisla o zachytenych symptomatickych priebehoch, AZ tam uz zaratavala aj asymptomaticke priebehy (preto ta nizsia efektivnost). Vo vseobecnosti plati takmer 100% ochrana pred hospitalizaciou a umrtim (pri celej populacii budu vzdy nejaky ludia nereagujuci na vakcinu, preto takmer 100%) pri vsetkych vakcinach (aj J&J to dosahuje pri ca. 46 dnoch od podania davky - https://twitter.com/JuliaLMarcus/status ... 61/photo/1 ).
Dalsie porovnanie sme mali o 90% potlaceni sirenia pre Pfizer (pochadzajuce z Izraelskych dat) a asi 66% potlacenie sirenia pre AZ (z klinickej studie). Tiez vieme o silnejsich vedlajsich ucinkoch Moderny v porovnani s Pfizerom (napr. tu: https://www.theverge.com/2021/4/7/22371 ... rna-pfizer, ale najdes aj lepsie zdroje k tomuto, dovod je tusim viac mRNA obsiahnute v Moderne = silnejsia reakcia imunitneho systemu).
Cim by som sa nedal zaockovat je rozhodne Sinopharm (u Sputnika mam pochybnosti kvoli schvalovaciemu procesu, inak to bude asi dobra vakcina). Uz ked to cinania sami priznali, tak je jasne, kto v podstate prehral tento cely zavod (neratam Sanofi) - https://euobserver.com/coronavirus/151515
FVE 12.45 kWp V/Z
Používateľov profilový obrázok
scream
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 4434
Dátum registrácie: Ut 04. Okt, 2005, 20:00
Bydlisko: Kosice

Re: COVID-19 / Novel Coronavirus (2019-nCoV) - Diskusia

Príspevok od používateľa scream »

HellAngel napísal: Po 03. Máj, 2021, 15:35 a ako vies ye si covid neprekonal? xy ludi malo zrejme covid a ani nevedeli ze ho maju. Zaockovanie nie je nebezpecne v pripade ze si Covid prekonal, prave naopak, malo by myt vacsiu ucinnost
No mne jeden doktor povedal presny opak. Ockovanie je nebezpecne ak prekonavas bezpriznakovy covid a do toho ti supnu dalsiu virovu naloz astry, pripadne mas oslabeny organizmus po prekonani a do toho dostanes dalsiu porciu. Zaroven by si si mal vytvorit po prekonani protilatky, takze zmysel sa ockovat prichadza az po nejakom pol roku, ci kolko to odmerali, ze by si mal mat protilatky.
Ryzen5 7600, 32GB DDR5 6000 Corsair, MSI PRO B650-P WIFI, Fortis 5, XFX RX 6700 10g, 2x2TB samsung 980 pro, 2TB SATA, EVGA SuperNOVA 550 GT @ 31,5" iiyama G-Master GB3271QSU-B1
XBOX series X
Používateľov profilový obrázok
dendroid
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 3673
Dátum registrácie: Pi 13. Jan, 2006, 02:00
Bydlisko: Košice

Re: COVID-19 / Novel Coronavirus (2019-nCoV) - Diskusia

Príspevok od používateľa dendroid »

Inac zaujimave, ze tie cisla nestupaju ale stale klesaju. Cakal by som, ze to bude aspon mierne stupat, ked otvorili vsetko ...Zeby tie respiratory v interieroch robili taky rozdiel ?
Používateľov profilový obrázok
HellAngel
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 12192
Dátum registrácie: Po 29. Dec, 2008, 00:15
Bydlisko: Turčianske Teplice

Re: COVID-19 / Novel Coronavirus (2019-nCoV) - Diskusia

Príspevok od používateľa HellAngel »

ludia su opatrny, opatrenia sa vo vacsine plne dodrziavaju, hlavne v interieroch. Von uz vacsinu ludi vidim bez ruska/respiratoru, ale tak od zaciatku je prenos Covid vo vonkajsom prostredi velmi nahodny.

Ak sa bude dodrziavat hygiena( hlavne ruk), ruska/respiratory v interieroch, vacsina ludi sa zaockuje, tak by sme v globale mohli dostat pod kontrolu tuto chorobu.
NB: Asus ROG Zephyrus G14

Návrat na "Debata o všetkom"