COVID-19 / Novel Coronavirus (2019-nCoV) - Diskusia

V tejto sekcii môžete debatovať skoro o všetkom ...

Nechali by ste sa zaockovat ruskou vakcinou Sputnik?

Ano
29
39%
Nie
46
61%
 
Celkom hlasov: 75

JacobSteven
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 453
Dátum registrácie: Ut 30. Mar, 2021, 20:49
Bydlisko: Trenčín

Re: COVID-19 / Novel Coronavirus (2019-nCoV) - Diskusia

Príspevok od používateľa JacobSteven »

dendroid napísal: So 08. Máj, 2021, 15:46 Kamo ty si vazne mimo. Zjavne nesledujes poriadne, co sa okolo teba deje a logika nula bodov. Pises, ze tu vakcinu potrebujes len kvoli spolocenskemu dobru a antigenovemu testovaniu a pindas tu, ako je mozne, ze si sa ty este k vakcine nedostal. Preco pindas ? Ked ti ide len a iba o spolocenske dobro. Ci ked teba zaockuju, tak sa skonci kriza ? Musis sa momentalne testovat ? Tak nechapem, naco riesis, ze si sa doteraz nedostal k vakcine. Alebo ked mas na to iny osobny dovod, tak nepis hluposti, ze ty to chces len kvoli spolocnosti a antigenovemu testovaniu. Lebo potom nemas dovod sa stazovat, ze si ju doteraz nedostal. A preto som ti aj napisal, ze ked mas problem, pricestuj si za nou.

Dalej vedz, ze ja pisem o okolnostiach tak, ako su nastavene v tomto state a ja som si to veru nevymyslel. Momentalne je to nastavene tak ako je, tak som ti napisal, co mas riesit, ak sa nechces stazovat. Ak ti to nedoslo, opakujem ti, Astry je nedostatok, preto cakaju nizsie vekove skupiny v cakarni vratane teba. Pfizer pre nich nie je schvaleny. Lebo moznost vybrat si vakcinu a teda vybrat si Pfizer ludia stale nemaju. Preto by bolo dobre, aby si ludia konecne mohli vyberat vakciny, nech sa uz zaockuju ti starsi (momentalne 40-50, ci uz 45+), ktori cakaju na Pfizera. Ti, co by chceli cakat na Pfizera by cakali. A nasla by sa aj spusta ludi, co by sa zaockovala Astrou, lebo by bola okamzite k dispozicii, skor ako Pfizer. Takze by si sa skor dostal k vakcine aj ty, ked ti na znacke nezalezi. A k tomu, ze zlyhava logistika. Zrejme tie vakciny prerozdeluju do jednotlivych okresov aj z toho dovodu, ze chcu zamedzit vzniku lokalnych ohnisk. Ak si nahodou nevedel, cielom ockovania je hlavne kolektivna imunita. Aby sa nestalo, ze na vychode nebudes mat zaockovaneho nikoho, lebo starsi nechcu a mladsich nezaockujes kvoli Jacovovi Stevenovi a ti to tam exploduje. Takze to, ze sa na vychode skor dostanu mladsi k vakcine je vysledkom toho, aka mentalita tu na vychode zial je.

Preco by ludia mali mat pravo vyberat si vakcinu ? A preco nie ? Zeby preto, ze sa Astrou okrem ineho v celom zapadnom svete nizsie vekove rocniky neockuju kvoli riziku krvnych zrazenin ? A co je tvoj obvodak nejaky boh alebo co ? Lekar bezny v ordinacii vie castokrat v dnesnej dobe menej, ako si ty precitas na nete. Uz davno nie sme v dobe, kde si mohol informacie cerpat iba z literatury, ktorej si nerozumel pripadne k nej nemal pristup.

Ale tebe zbytocne vlastne daco pisat, zjavne si jeden z tych typov ludi co momentalne diskutuju na forach, lebo maju krcmy zavrete.
Úprimne nechce sa mi detailne všetko možné zisťovať všetko možné, už mi je z toho tak zle. Len mi dáva logiku, že ak chcú mať čakáreň tak nech funguje ako má. Lebo fakt po mojej skúsenosti čo som registroval svoju babku 60+ keď pre nich otvorili Pfizer tak sa načakala 2 týždne aj to sa nedočakala, a to nehovorím aj o tých 40+ keď im otvorili Astru a zároveň ani po otvorení pre všetkých neboli ani zaočkovaný. Nedáva mi zmysel ako to funguje. Radšej by som sa zmieril keby som nemal možnosť sa zaregistrovať ako čakať v čakárni, ktorá nefunguje zjavne správne, stačil prípad s soplákmi 16-17 r. ako im chodili termíny, tak mi príde, že ten systém bude viac nefunkčný a plný bugov ako sa zdalo.

Ale ukončím túto debatu s tebou lebo ty si o mne stále budeš myslieť svoje a nikam sa nedostaneme. Som si myslel, že štát chce aby sme sa zaočkovali, ale zjavne aj ak má človek záujem je zle a ak mu vadí čakanie ešte horšie. Ale môžu si za to sami, predsa oni nám do očí povedali, že budeme zaočkovaní už do marca keď začali očkovať, alebo, že od marca bude dostupná. Alebo aktuálne ako hovoria, že každý záujemca o vakcínu ju dostane (prvú dávku) do konca júna, či niekoho slová, že o dva týždne nebude koho očkovať a budú sa zatvárať vakcinačné centrá, čo je blbosť. Toto sú moje ďalšie dôvody prečo som možno nedočkavý keďže stále tu klamú a nič iné.

Nakoniec k tej poslednej vete, nie nie som jedným čo nemôžu ísť do krčiem keď sú zavreté, nenavštevujem krčmy ani bary, nemám to za potrebu.
Používateľov profilový obrázok
stiv
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 9961
Dátum registrácie: Pi 16. Nov, 2012, 21:30
Bydlisko: BT

Re: COVID-19 / Novel Coronavirus (2019-nCoV) - Diskusia

Príspevok od používateľa stiv »

System je v poriadku. Nastrocni mohli len pfizer a ked nebol uz nikto 60+ tak dosli smsky mladym.
.
faugusztin
Moderátor
Moderátor
Príspevky: 15047
Dátum registrácie: Ut 26. Feb, 2008, 14:00
Bydlisko: Bratislava/Štúrovo

Re: COVID-19 / Novel Coronavirus (2019-nCoV) - Diskusia

Príspevok od používateľa faugusztin »

JacobSteven napísal: So 08. Máj, 2021, 16:47 stačil prípad s soplákmi 16-17 r. ako im chodili termíny, tak mi príde, že ten systém bude viac nefunkčný a plný bugov ako sa zdalo.
System fungoval uplne presne tak ako mal.

V danom case malo Pfizer schvalene pouzitie 16+. Ostatne vakciny maju schvalenie 18+. Kvoli idiotskemu nastaveniu ockovania zo strany ministerstva teda v danom case mohli Pfizer mat iba 60+ a 16-18. 18-59 mali povolene iba AstraZeneca. Kedze v danych regionoch je o Pfizer u 60+ zaujem nulovy, tak ich v danom regione pridelilo ludom, co sa zaregistrovali a mali pravo na Pfizer - co boli novo zaregistrovani 16-18r.

Za to, ze ministerstvo s prepacenim debilne nastavi pravidla nemoze informacny system, ktory prideluje terminy. Ten fungoval spravne, presne podla pravidiel ake si nastavili experti z ministerstva zdravotnictva. To MZ si nedomyslelo dosledky.
Používateľov profilový obrázok
Blackhawk
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2436
Dátum registrácie: St 07. Jan, 2009, 14:12
Bydlisko: Sereď

Re: COVID-19 / Novel Coronavirus (2019-nCoV) - Diskusia

Príspevok od používateľa Blackhawk »

Celkom vtipne ked sa niekto stazuje zu musi CAKAT v CAKARNI, ale ok.
Spoiler: ukázať
CPU : AMD Ryzen 5 5600X , MB : ASUS TUF GAMING B550-PLUS , RAM : Patriot Viper 4 Steel Series, 16GB , GPU : GTX1060 , PSU : Corsair TX650M , HDD : Samsung 970 EVO, M.2 SSD
faugusztin
Moderátor
Moderátor
Príspevky: 15047
Dátum registrácie: Ut 26. Feb, 2008, 14:00
Bydlisko: Bratislava/Štúrovo

Re: COVID-19 / Novel Coronavirus (2019-nCoV) - Diskusia

Príspevok od používateľa faugusztin »

Nie, vtipne je to ze sa stazuju, ze nie je zaujem o ockovanie, ale neuvedomuju si, ze zaujem nie je kvoli tomu, ze tej skupine, co ma zaujem ponukaju iba AstraZeneca, ktora je okrem toho este aj nedostupna.
Používateľov profilový obrázok
wingo
Moderátor
Moderátor
Príspevky: 5789
Dátum registrácie: St 01. Sep, 2010, 20:36
Bydlisko: Podbrezová

Re: COVID-19 / Novel Coronavirus (2019-nCoV) - Diskusia

Príspevok od používateľa wingo »

Rozhovor o riadení vakcinácie u nás, zaujímavé info:
https://www.aktuality.sk/clanok/889266/ ... -rozhovor/
Spoiler: ukázať
STEAM: http://steamcommunity.com/id/X-w1n9/

PC1:
Ryzen 5 7600X, Noctua NH-D14+Arctic P14 PWM PST, Gigabyte B650M Gaming X AX, 32GB DDR5 Kingston Fury Renegade RGB @ 6000/28/37/37/30, Gigabyte AORUS RX 6800XT Master 16GB, SSD Kingston Fury Renegade 1TB, Adata XPG Core Reactor 650W, BeQuiet Pure Base 500DX + 3x Arctic P14 PWM PST, LG 42OLEDC21, Gamdias Hermes P3 Brown, Logitech G400, Hifiman HE-4XX + Topping NX4DSD

PC2:
Ryzen 5 5600X, ASUS TUF Gaming B550M-PLUS WiFi, 32GB DDR4 Kingston Predator@3600/16/19/21/36, Sapphire Pulse RX6600 8GB, Toshiba XG3 1TB M.2 NVMe, Seasonic Platinum SS-660XP2, Riotoro Morpheus, ASUS VG279Q, Marvo K605, Rapture ASPIS, Superlux HD-330 + Brainwavz Sheepskin earpads, Edifier WN820NB
Používateľov profilový obrázok
HaDeS
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 746
Dátum registrácie: Št 07. Apr, 2005, 20:00
Bydlisko: Bratislava/#overclocking

Re: COVID-19 / Novel Coronavirus (2019-nCoV) - Diskusia

Príspevok od používateľa HaDeS »

zhruba plus minus ako som predpokladal preco som v cakarni od 14.4. Pfizer a Moderna este nie su dostupne pre 40+ a Zeneca je s dodavkami nestabilna cize ju nechavaju a setria pre druhe davky.
Workstation: dual E5-2698V4 GTX 2xTitan,
Slave 1-9:i7 5820k@4.2-4.45GHz
Slave 10-18:Ryzen 1700@3.7-3.9GHz,
stefan222
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 6701
Dátum registrácie: Po 01. Sep, 2008, 18:59
Bydlisko: Prešov(39)

Re: COVID-19 / Novel Coronavirus (2019-nCoV) - Diskusia

Príspevok od používateľa stefan222 »

kolega ani ne 30r uz ma pfizer, siel najprv v cakarni astru dostal a zrusil a na nahradnikoch ci kde pfizer dostal.
ja berem tak raz dva za den nurofen, bo cosi na nose akokeby herpes sa mi robi(ten sa mi robi sem tam na jar/jesen po viroze) ta v hlave divne sem tam. ta tolko s astrou skusenosti :D nepijem nic.
hry- ps5
doma-HP probook
Používateľov profilový obrázok
tusom
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 259
Dátum registrácie: Ut 26. Jún, 2007, 08:00
Bydlisko: Košice

Re: COVID-19 / Novel Coronavirus (2019-nCoV) - Diskusia

Príspevok od používateľa tusom »

ja som bol vcera s manzelkou na Pfizer, prihlaseny som bol ako nahradnik na ockovanie, ktore robi KSK https://www.ockovanieksk.sk/
cakali sme presne 7 dni
"There’s a troll within every man that stirs when you put a keyboard in his hand"
JacobSteven
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 453
Dátum registrácie: Ut 30. Mar, 2021, 20:49
Bydlisko: Trenčín

Re: COVID-19 / Novel Coronavirus (2019-nCoV) - Diskusia

Príspevok od používateľa JacobSteven »

– pre obyvateľov od 18 do 34 rokov je určené očkovanie vakcínou od spoločnosti AstraZeneca, (momentálne je pozastavené očkovanie 1. dávky vakcínou AstraZeneca, všetci tí, ktorí sú objednaní na prvú dávku vakcíny od AstraZeneca, dostanú vakcínu od spoločnosti Pfizer)
Milé od nich, že už ani Astru nemá nikto šancu dostať lebo si ju šanujú zjavne. :D :D :D Stále mi príde vtipnejšie a vtipnejšie, že otvorili čakáreň pre všetkých a robia toto.
Blackhawk napísal: So 08. Máj, 2021, 17:45 Celkom vtipne ked sa niekto stazuje zu musi CAKAT v CAKARNI, ale ok.
Vyjadrujem sa neskôr, ja viem veľmi dobre, že to znamená ČAKAŤ, ale koľko mesiacov? Sa tu furt idú aj teraz oháňať novou očkovacou kampaňou, a píšu tu o tom nech sa dáme zaočkovať aby sme na dovolenky mohli, a keď máš záujem tak ťa pošlú do preč lebo máš nízky vek a nárok na vakcínu, ktorou ešte aj prestanú očkovať lebo si ju šetria :D

Ja som len zvedavý ak lákajú na dovolenky, ako vyriešia to, že po prvej dávke ti je celé očkovanie prd platné, a pri Astre 10 týždňnovom intervale druhej dávky to tiež kto sa zaočkuje v takom Júni tak až v Auguste ak nie neskôr má druhú dávku. Ale aj tak to vidím tak, že krajiny si ešte tento rok pustia aj neočkovaných iba s antigénovým testom, lebo ak by vyžadovali zaočkovanie tak by prišli o veľké percento turistov a to ani nechcú aby sa stalo :D

Inak s tým očkovaním u obvodných lekárov čo začnú, tak to som zvedavý ako dopadne, ja byť obvoďák seriem im na to aby som si ja mal obvolávať svojich pacientov, ako keby rovno to nemohlo fungovať na objednávkový systém ak naozaj obvoďák si musí obvolať sám svojich pacientov a mať robotu navyše.
Používateľov profilový obrázok
HaDeS
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 746
Dátum registrácie: Št 07. Apr, 2005, 20:00
Bydlisko: Bratislava/#overclocking

Re: COVID-19 / Novel Coronavirus (2019-nCoV) - Diskusia

Príspevok od používateľa HaDeS »

tak zrovna uz aj mne cinkla smska na 17.5, sice inde ako som si vyberal, stale je to vramci mesta.
Workstation: dual E5-2698V4 GTX 2xTitan,
Slave 1-9:i7 5820k@4.2-4.45GHz
Slave 10-18:Ryzen 1700@3.7-3.9GHz,
Používateľov profilový obrázok
beardie
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 3308
Dátum registrácie: So 25. Mar, 2006, 02:00

Re: COVID-19 / Novel Coronavirus (2019-nCoV) - Diskusia

Príspevok od používateľa beardie »

JacobSteven napísal: St 12. Máj, 2021, 16:32ja viem veľmi dobre, že to znamená ČAKAŤ, ale koľko mesiacov?
mama je z TN, registrovala sa minuly stvrtok, dnes bola na prvej davke Moderny

asi budes mat zlu registraciu, lebo to ide rad radom, doporucujem zrusit a spravit nanovo
Používateľov profilový obrázok
Blackhawk
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2436
Dátum registrácie: St 07. Jan, 2009, 14:12
Bydlisko: Sereď

Re: COVID-19 / Novel Coronavirus (2019-nCoV) - Diskusia

Príspevok od používateľa Blackhawk »

Co znamena zla registracia prosim ta?
Spoiler: ukázať
CPU : AMD Ryzen 5 5600X , MB : ASUS TUF GAMING B550-PLUS , RAM : Patriot Viper 4 Steel Series, 16GB , GPU : GTX1060 , PSU : Corsair TX650M , HDD : Samsung 970 EVO, M.2 SSD
Používateľov profilový obrázok
d3Xter
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1620
Dátum registrácie: Po 07. Apr, 2008, 14:00
Bydlisko: Spišská Nová Ves/Košice

Re: COVID-19 / Novel Coronavirus (2019-nCoV) - Diskusia

Príspevok od používateľa d3Xter »

ze si niekde ostal stucknuty, rodicia tiez boli dlho registrovani ako rizikovi (nahradnici) a po zruseni a vytvoreni novej registracie boli obaja zaockovani do 4 dni
Používateľov profilový obrázok
beardie
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 3308
Dátum registrácie: So 25. Mar, 2006, 02:00

Re: COVID-19 / Novel Coronavirus (2019-nCoV) - Diskusia

Príspevok od používateľa beardie »

Blackhawk napísal: St 12. Máj, 2021, 21:06 Co znamena zla registracia prosim ta?
zle rodne cislo, zly telefon, email, neviem
ale dal som priklad, kedy sa v rovnakom okrese regla moja mama a do tyzdna mala prvu davku za sebou, nie bude teda zle u neho

Návrat na "Debata o všetkom"