COVID-19 / Novel Coronavirus (2019-nCoV) - Diskusia

V tejto sekcii môžete debatovať skoro o všetkom ...

Nechali by ste sa zaockovat ruskou vakcinou Sputnik?

Ano
29
39%
Nie
46
61%
 
Celkom hlasov: 75

Používateľov profilový obrázok
HellAngel
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 12246
Dátum registrácie: Po 29. Dec, 2008, 00:15
Bydlisko: Turčianske Teplice

Re: COVID-19 / Novel Coronavirus (2019-nCoV) - Diskusia

Príspevok od používateľa HellAngel »

lebo Sulik :laugh: :laugh:

a ktore staty to maju rovnako ako my? V piatok som bol v praci a sedel rozpraval som sa s koleginou, ktora ma kamaratov zo skoly v anglicku a hovorili jej ze co tam ako funguje.

Maju obedzenia, praca kde je to mozne z Home Office, preplacane mzdy 1:1. Ti ktori nemozu pracovat v home office, maju rozdane domace testy na covid, ktorimi sa 2x do tyzdna testuju a v prípade pozitivneho vysledku volaju svojej doktorke. Ak ostanu doma, lebo covid, plne nahradena mzda

o rakusku ti tu povedia viacej maniak a icefire. Hlavne obmedzenie v rakusku a nemecku sa tyka hranic. Prisnejsie kontroly a obmedzenie vstupu do krajiny. Odskodnovanie prevadzok pocas uzavretia zase na inej urovni
NB: Asus ROG Zephyrus G14
Používateľov profilový obrázok
Leon
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 7115
Dátum registrácie: St 05. Dec, 2007, 08:00
Bydlisko: Košice

Re: COVID-19 / Novel Coronavirus (2019-nCoV) - Diskusia

Príspevok od používateľa Leon »

Ktoré štáty? Veď som ti ich pár vypísal, to nevidíš podobnosť opatrení? Gastro, ubytovne, reakreačné, podujatia, obmedzenie pohybu. Všetko je off. Tak čo si slepý? :D

Tu máš dokonca rakúsko https://www.austria.info/sk/sluzby-fakt ... a-prirucka

Dokoca aj hranice majú otvorené :
Vstup do Rakúska je napriek sprísneným opatreniam naďalej možný pre hostí z väčšiny štátov EÚ.
.
Ivko
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1806
Dátum registrácie: Pi 18. Sep, 2015, 00:29

Re: COVID-19 / Novel Coronavirus (2019-nCoV) - Diskusia

Príspevok od používateľa Ivko »

Ako neviem čo sa kto čuduje že iné štáty majú lepšiu podporu podnikatolov či iné bonusy...
Ako keby sa nevedelo kto tu vládol pred tým a ten pred volbami chcel hlavne rozdávať, dokonca roztrtkal aj rezervu premiera (budúceho premiera)
A bývala ministerka vnútra na poznámku od Pelleho "bude to drahé" ešte odvrkne "no a čo? Ved oni na to budú musieť zhánať peniaze"
Používateľov profilový obrázok
HellAngel
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 12246
Dátum registrácie: Po 29. Dec, 2008, 00:15
Bydlisko: Turčianske Teplice

Re: COVID-19 / Novel Coronavirus (2019-nCoV) - Diskusia

Príspevok od používateľa HellAngel »

Podobne, tu to zacina aj konci.

Ivko: ano to vieme, ale to nie je problem ktory sa momentalne riesi a tym je, Matovicova neschopnost vladnut. Tu nejde o predchadzajucu vladu, ani Sulika, mudrosracoc, prezidentku ale o dusevny stav premiera, ktory vidi nepriatelov za kazdym rohom a rozhadal Slovensko tak, ako sa to Smeru nepodarilo za 12 rokov
NB: Asus ROG Zephyrus G14
Ivko
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1806
Dátum registrácie: Pi 18. Sep, 2015, 00:29

Re: COVID-19 / Novel Coronavirus (2019-nCoV) - Diskusia

Príspevok od používateľa Ivko »

Nevieš čo by bolo keby nebol covid, alebo čo by bolo keby bola pri moci iná strana rovnako s covidom

Pozri čo sa deje v CZ a CZ určite nebude jediná krajina kde je chaos.
Napríklad IT, kde teraz neviem či 1 alebo 2 dni pred plánovaným otvorením lyžiarskych stredísk vláda povedala že ostanú zatvorené...
A pritom pre IT má lyžovanie tiež slušný ekonomický prínos
Používateľov profilový obrázok
Odar
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 5552
Dátum registrácie: St 13. Okt, 2010, 17:10
Bydlisko: PD / NR Slovensko

Re: COVID-19 / Novel Coronavirus (2019-nCoV) - Diskusia

Príspevok od používateľa Odar »

Chvalabohu sa maju aj po roku stale na co vyhovarat a ludia im to stale zeru aj s navijakom :facepalm: :rolleyes:
- PC
Spoiler: ukázať
Corsair SF600 600W 80 PLUS Platinum
Cooler Master MasterBox NR200 Black
Crucial Ballistix 2 x 16GB DDR4 3600 CL16
Kingston KC3000 2TB NVMe + Thermalright HR-09 2280 PRO Black, Samsung 970 EVO Plus 2TB NVMe
Gigabyte B550 I AORUS PRO AX
Ryzen 9 5900X
ASUS TUF GeForce RTX 3080 GAMING O12G (0.862V @ 1890 MHz)
Noctua NH-U12A
2 x Noiseblocker NB-eLoop B12-PS
2 x Noctua NF-A12x15 PWM Chromax Black
AOC Q3279VWF
-- HTPC
Spoiler: ukázať
Streacom ST-NANO150 HTPC PSU 150 Watt
Streacom ST-F7CS EVO
Asus ROG STRIX B760-I GAMING WIFI
i5-13500 (power limit 45 W)
Kingston FURY Beast DDR5 2x16 GB 5200 MHz CL40
Silicon Power P34A60 2 TB NVMe + Samsung 850 EVO 500 GB SATA + Crucial MX500 2 TB SATA + WD Blue 3D NAND 500 GB M.2 SATA
Noctua NH-L9x65
Noctua NF-A8 PWM
Ivko
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1806
Dátum registrácie: Pi 18. Sep, 2015, 00:29

Re: COVID-19 / Novel Coronavirus (2019-nCoV) - Diskusia

Príspevok od používateľa Ivko »

Nikto sa na nič nevyhovára, za to sa ale netvárim a nevykrikujem že to len u nás a nikde inde nie je situácia ako tu
SAJBAMA
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 296
Dátum registrácie: So 25. Apr, 2009, 11:52
Bydlisko: Nitra

Re: COVID-19 / Novel Coronavirus (2019-nCoV) - Diskusia

Príspevok od používateľa SAJBAMA »

Ivko napísal: Ne 07. Mar, 2021, 12:03 Preto by som bol za zrušenie FB, lebo tadial sa najlahšie šíria informácie, čo vytvárajú zámerne chaos
Tak si ho môžeš zrušiť a aspoň to nemusíš čítať :D Alebo môžeš byť ako ja a nemať facebook ani žiadnu ich appku - čiže messenger, whatsapp či instagram alebo iné. Len potom vyzeráš pomerne prehistoricky :rofl: Ono je to zvláštne, ale v rámci slobody slova by ich bolo blbé rušiť, aj tých tárajov...

Na druhej strane by mal platiť rovnaký meter čo bohužiaľ neplatí, práve na facebooku alebo IG už teraz funguje cenzúra - zo strany prevádzkovateľa...
Ivko napísal: Ne 07. Mar, 2021, 11:04
Odar napísal: Ne 07. Mar, 2021, 10:59
SAJBAMA napísal: So 06. Mar, 2021, 21:15Ja viem, niekto by sa mohol opýtať, že keď som so všetkým "nespokojný", tak čo teda navrhujem, aké opatrenia alebo riešenia?
Ale prečo by som mal? Z našich daní MY VŠETCI tu platíme celý aparát ľudí ktorí hľadajú riešenia ;) Ale zatiaľ im to moc nejde...
Zial toto si uvedomuje velmi malo ludi. S tymto sa uplne stotoznujem.
Pozri sa kde sú na tom lepšie, ja hovorím nikde.
Ono ten môj post bol aj nejako myslený však že... Už vyše 30 rokov nežijeme v Socializme... Tak si to treba uvedomiť, a začať sa podľa toho chovať.
Vieš koľko je priemerný plat poslanca? A vieš kto ich platí? MY všetci. Jeden by z toho nabral takú divnú predstavu, že by mali slúžiť občanom a ich záujmom. Príde ti to tak? Jednoducho doba, kedy moja babička prišla od mäsiara so smradľavým mäsom, a ešte za to musela byť vďačná lebo však iné nebolo sa dávno skončila.

Len mám taký pocit, že väčšine ľudom to nedošlo. Detto ostatné štátne inštitúcie. Je také slovenské ísť na úrad s malou dušičkou a dúfať, že nám bude úradník priaznivo naklonený, a vybavíme to čo chceme. Je to opäť nonsens a prežitok, ten úradník ktorého ty a ja a všetci platíme má slúžiť nám - občanom - je za to platený. To isté aj polícia, ja som s ňou v styku pravidelne, a vždy nakoniec k vzájomnej spokojnosti. Ale spústa ľudí sa pomaly bojí ísť tam, že niečo chcú, a keď to dostanú tak sú za to ešte neskonale vďačný. A dokiaľ tá mentalita bude nastavená takto, tak je úplne jedno kto bude vládnuť.

Ako dospelý človek sa predsa nemôžem ked vidím ako to tu "funguje" spoliehať len na to, že to za mňa vyrieši vláda, či?

Toľko k tomu asi, nechcem byt OT, nie sme v politickej debate...
Workstation: HP Z230- i7 4770, 16gb DDR3, GTX 960, SSD RAID 2x256GB, 3x HP 24" LCD
Používateľov profilový obrázok
beardie
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 3323
Dátum registrácie: So 25. Mar, 2006, 02:00

Re: COVID-19 / Novel Coronavirus (2019-nCoV) - Diskusia

Príspevok od používateľa beardie »

quicky napísal: Ne 07. Mar, 2021, 12:57 jak ste na tom s ockovanim? prvu mam za sebou dnes
do ktorej skupiny patris? kriticka infrastruktura?
quicky
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 9823
Dátum registrácie: Št 12. Máj, 2005, 20:00
Bydlisko: Nitra

Re: COVID-19 / Novel Coronavirus (2019-nCoV) - Diskusia

Príspevok od používateľa quicky »

pozeram,ze uz zmenili tie "podmienky" od pondelka, tak ti to sem neviem hodit, poskytovanie sluzieb,ktoru nie su zatvorene? v skratke tak to bolo tusim v prvom bode. osobne by som radsej sedel doma na riti, ale chodit do basy, po policii, na pojednavania, nic moc... je to cele dost na hlavu postavene ale asi si nepomozeme
Ivko
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1806
Dátum registrácie: Pi 18. Sep, 2015, 00:29

Re: COVID-19 / Novel Coronavirus (2019-nCoV) - Diskusia

Príspevok od používateľa Ivko »

SAJBAMA napísal: Ne 07. Mar, 2021, 15:31
Ivko napísal: Ne 07. Mar, 2021, 12:03 Preto by som bol za zrušenie FB, lebo tadial sa najlahšie šíria informácie, čo vytvárajú zámerne chaos
Tak si ho môžeš zrušiť a aspoň to nemusíš čítať :D Alebo môžeš byť ako ja a nemať facebook ani žiadnu ich appku - čiže messenger, whatsapp či instagram alebo iné. Len potom vyzeráš pomerne prehistoricky
Nemal som, nebudem mať a som tu...
Je problém dvihnúť telefon a povedať čo chcem? Často je to rýchlejšie ako vypisovanie hore dole

Ale ja sa smejem na tunajších mládencoch, ktorý vidia ako sa všetko u nás robí zle...
Neriadime sa odborníkmi, štúdiami vedcov a podobné sračky.
Kto sú tí správny odborníci?
Lebo tam kde sa riadia tými správnymi odborníkmi a vedeckými štúdiami, tak tam musia byť na tom podstatne lepšie ako my!!!
A zasa sme tam kde sme.
Všade je to bieda a len tu mládenci nepochopili že tí akože odborníci sú vlastne len další vytvárači celosvetového / miestneho chaosu sledujúci svoj záujem.

Prečo sa u nás vykrikuje, no lebo sa SmeroHlas chce dostať k moci - ten má aj iné vážnejšie starosti, Progresívci majú tiež šancu keby došlo k volbám, Kotlebovci pred rozpadom tiež cítili šancu že by sa mohli dostať do koalície, potom sa objavujú rôzny dezoláti ktorých IQ nedosahuje ani hodnotu húpacieho koňa, ale myslia si že by mohli získať moc - že by mohli uspieť vo volbách (prípadne za pomoci národa a hrubej sily urobiť prevrat)
Michelko, Štubniak, Jakubec, Vaský a další čo sa svojími vlogmi snažia rovnako len rozoštvať spoločnosť
SAJBAMA
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 296
Dátum registrácie: So 25. Apr, 2009, 11:52
Bydlisko: Nitra

Re: COVID-19 / Novel Coronavirus (2019-nCoV) - Diskusia

Príspevok od používateľa SAJBAMA »

No ako som spomínal predtým, tak rád by som rozprúdil debatu aj o ekonomických opatreniach pre podnikateľov...

Zaujímalo by ma ako to vidia iní tu čo tiež podnikajú - v podstate po roku. Viac krát tu bolo spomenuté, inde sú lepšie opatrenia a 100% mzdy a podobne (čo je aj u nás - na papieri :rofl: , tak si to skúsme rozmeniť na drobné, a možno aj niekomu kto nepodniká trošku ukázať ako to je v skutočnosti u nás a ako "funguje systém")

Obrázok

Celé tie ekonomické opatrenia by som rád komentoval hlavne v zmysle toho ak by prišiel lockdown, ktorý sa skloňuje pokiaľ nepomôžu súčasné opatrenia.

Ekonomicko-podnikateľské okienko:

SZČO - Živnostníci
V rámci prvej pomoci ++ sa teda zvýšil príspevok do výšky 870€.
Ono samozrejme toto je príspevok podľa toho ako komu klesli tržby, ale v podstate ak daná SZČO robila v sektore ktorý je už teraz zavretý nariadením vlády, tak je to maximum čo dostane... Z toho musí odviesť odvody, čiže mu zostane pred zdanením - áno aj tento príspevok sa ráta ako zdaniteľný príjem - maximálne 612,57€ To je samozrejme za predpokladu, že platí minimálne odvody...

To nie je bohvie čo, a keďže väčšina živnostníkov čo poznám donesie domov pár tisíc, tak z tej alternatívy, že by ich mal niekto zavrieť doma kvôli lockdownu, a to by mala byť adekvátna kompenzácia nadšení nie sú, je to celkom logické, niekomu to vydá tak na hypotéku...

Niekto by mohol argumentovať, že podnikať bolo ich rozhodnutie, a spolu s tým nesú aj riziko. To je samozrejme pravda, ale tu sa bavíme o tom, že im niekto de facto - podnikať zakáže.

Kto im bude nahrádzať adekvátne škodu, v prípade plného lockdownu? (nebavíme sa teraz o poklese tržieb, lebo doba je zlá, bavíme sa o tom, že mi niekto zakáže vykonávať činnosť ktorou živím svoju rodinu.)

Z čoho budú žiť? A to nie som jediný koho to napadne... Samozrejme v TV a médiách počúvame o tom ako sú opatrenia, a v prípade lockdownu budú ďalšie a obľúbený pojem sú aj "helikoptérové" peniaze.

No a tak ako som písal pár strán do zadu, že sa nám to rozbehol nešvár s "podnikateľmi", tak si ukážeme aj druhú stranu mince a to ako sa aj tieto opatrenia v praxi zneužívajú - rozumej typický model podnikania po slovensky.

Niekomu to možno príde zbytočné, lebo mentalita je, že tu sa odr..... vždy, prípadne ešte tá, že kto nekradne okráda svoju rodinu, ale je fajn aby ľudia čo možno o tom nevedia, si uvedomili aký zmr... žijú medzi nami a vykrikujú a nastavujú rovno obidve ruky...

V TV samozrejme vzhľadom na nastavenie / smerovanie "novej" vlády, počúvame ako budú daných jedincov trestať, ale realita je samozrejme inde.

A tu si ukážeme to, čo som písal včera, že by mal človek pocit, že sa má lepšie ten kto vie vyd... so systémom.

Typický príklad "podnikania po slovensky" z praxe:

Nemenovaná firma, podniká na Slovensku vyše 10 rokov. Samozrejme má sídlo v schránke a prevádzku nenahlásenú.
"Dôverníckou sieťou" bolo zistené, že zakiaľ čo podľa výkazov tam nemala ani jedného zamestanca už roky, tak sa tam v skutočnosti na "prevádzke - neprevádzke" pohybuje cca. 50 ľudí každý deň. Už táto skutočnosť stačila NIP, na to aby tam prišli na kontrolu. V prípade, že mám všetkých živnostníkov, a ich práca vykazuje znaky závislej činnosti, tak sa z pohľadu NIP jedná o nelegálne zamestnávanie, nakoľko zjednodušene povedané tí ľudia tam chodia ako do práce každý deň ako keby boli zamestnanci.

Pri bližšom skúmaní sa však prišlo na ďalšiu záhadu. Zakiaľ čo do roku 2020 "spolupracujúce osoby" vystavovali danému podnikateľskému subjektu faktúry za svoju prácu, tak od júna 2020, osoby ktoré roky vystavovali pravidelne mesačne danej spoločnosti faktúry ich zrazu prestali vystavovať.

Prečo asi? Ako je to možné, snáď tí ľudia nevykonávali svoju prácu bez nároku na odmenu či?

Samozrejme že nie, vzhľadom na príspevky od štátu, sa tento "Zamestnávateľ" dohodol, že im bude dávať o pár stovák menej, ale na ruku, ale zato oni môžu veselo deklarovať pokles tržieb o 100% a poberať príspevok, a využiť tak možnosť - že štát niečo dáva... :E

Už zo skúsenosti vieme s istotou povedať, že toto nebude jediný prípad :facepalm:

Daná firma v 11 mesiaci minulého roku, za takéto jednanie dostala pomerne mastnú pokutu (niekoľko desiatok tisíc eur), čo samozrejme nie úplná satisfakcia, ale aspoň niečo povedal by si človek - ibaže "výchovný" význam tejto pokuty je nulový. O dva mesiace neskôr od rozhodnutia, vznikla firma nová, a táto stará, pokiaľ by sme si mohli "tipnúť" asi vieme ako skončí.
Vzhľadom na bežnú prax u nás na Slovensku by sa dalo očakávať, že "vyhnije" aj s pokutou od NIP, zakiaľ čo činnosť bude vykonávať už firma nová...

A dané osoby, či už tento "Zamestnávateľ" alebo títo "podnikatelia" si ďalej veselo žijú, napriek tomu, že to čo sa súčasnej situácie spáchali je vrchol hyenizmu.



V ďalšej časti by sme sa mohli pozrieť na to ako fungujú opatrenia pre malé a stredné podniky a odvetvie priemyslu - ktoré je zatiaľ otvorené, nakoľko je to moje domáce prostredie.
Workstation: HP Z230- i7 4770, 16gb DDR3, GTX 960, SSD RAID 2x256GB, 3x HP 24" LCD
Pietro sk
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2556
Dátum registrácie: Ut 28. Dec, 2010, 13:25

Re: COVID-19 / Novel Coronavirus (2019-nCoV) - Diskusia

Príspevok od používateľa Pietro sk »

podobne je to barmankami, casnicky. na papieri minimum, zvysok "bokom". hovno sa pocita do dochodku, a v tejto situacii padnu na hubu.
a ti robosi na zivnost- castokrat su donucovani prejst na zivnost alebo zbohom.


https://covid.neuromancer.sk/
Spoiler: ukázať
5800x ..b550aorus_pro 180€...6800xt stock 670€..nh-u12 am4...viper steel 32GB 4400... R.A.T. 6+
3600-16 1T 32GB#1800IF# curve per core -28max #PBO-175# <95W <65°c
ag241qx; seagate 600pro; firecuda520..
quicky
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 9823
Dátum registrácie: Št 12. Máj, 2005, 20:00
Bydlisko: Nitra

Re: COVID-19 / Novel Coronavirus (2019-nCoV) - Diskusia

Príspevok od používateľa quicky »

ja poviem len za seba, ze reality nehnutelnosti idu kvazi (na prekvapenie) rovnako, advokacia sa obmedzila v podstate na nutne pripady, beznych ludi uz v podstate dlhodobo nevidam, predtym som mesacne spravil x zmluv a x sro a teraz "ani tuk"... platobna discinplina firiem sa zhorsila,necudo. cele je to na dve veci, podobne skusenosti ma vacsina kolegov a klientov...

ja za seba poviem,ze som od zaciatku nedostal ani 1euro ani ziadnu ulavu,minusy citim asi ako kazdy.

najhorsiu platobnu schopnost ma stat na ex offo,bezne mi chodia rok dva neskoro, dovtedy to financujem z vlastneho vrecka
SAJBAMA
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 296
Dátum registrácie: So 25. Apr, 2009, 11:52
Bydlisko: Nitra

Re: COVID-19 / Novel Coronavirus (2019-nCoV) - Diskusia

Príspevok od používateľa SAJBAMA »

@ quicky

Dalibor, prosím ťa, keď už si v tejto téme, mal by som jednu otázku na ktorú vieš odpovedať lepšie ako ja, lebo máš titul v obore ;)

Pred vyše mesiacom sa nám tu "rozrthlo" vrece s Ivermektínom prípadne Kolchicínom ako alternatívnou liečbou Covidu.
Ja som už vtedy vyjadril svoj názor ľudom, že by sa prípadným obstaraním týchto liečiv nemali zrovna chváliť na verejnosti...

Takže otázka na teba, vzhľadom na to, že pred mesiacom, ešte nebol Ivermektín odobrený ministrom (ale už sa vtedy veselo zháňal a vozil, a nemal ani schválenie ŠUKL), nenapĺňal náhodou jeho dovoz/predaj/zaobchádzanie skutkovú podstatu t.č. zákona 300/2005 Z.z. v zmysle § 170 prípadne § 170a ?

Narážam hlavne na predajcov tohto lieku na bazoši :D

A v podstate to isté aj Kolchicín, u nás síce schválené liečivo ale je na predpis, dáva sa väčšinou na DNU...

Nedopúšťa sa náhodou osoba ktorá ho nadobudne bez predpisu, prípadne iná osoba ho zabezpečí / predá osobe ktorá ho nemá predpísaný lekárom, rovnako trestného činu v zmysle § 170 / § 170a ?

Ja tých ľudí na jednej strane chápem, a viem si predstaviť že každý normálny sudca by vzhľadom na situáciu prihliadal na okolnosti, ale aj tak.

Ako samozrejme, všeobecne z praxe sa u nás riešia v rámci t.č. tohto typu hlavne drogy, a tých obvinení za predpísané rôzne xanaxy a lexauríny, ktoré boli následne predané je pomenej, ale aj tak by ma to zaujímalo.

Ďakujem :)
Workstation: HP Z230- i7 4770, 16gb DDR3, GTX 960, SSD RAID 2x256GB, 3x HP 24" LCD

Návrat na "Debata o všetkom"