COVID-19 / Novel Coronavirus (2019-nCoV) - Diskusia

V tejto sekcii môžete debatovať skoro o všetkom ...

Nechali by ste sa zaockovat ruskou vakcinou Sputnik?

Ano
29
39%
Nie
46
61%
 
Celkom hlasov: 75

Ivko
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1806
Dátum registrácie: Pi 18. Sep, 2015, 00:29

Re: COVID-19 / Novel Coronavirus (2019-nCoV) - Diskusia

Príspevok od používateľa Ivko »

Miso122 napísal: Po 01. Mar, 2021, 11:24 Hlas nie je smer ;)
To že vystúpil zo Smeru asi nevieš, papule si otvárajú hlavne ľudia čo ich strany sú po uši namočené v korupcii
Naposledy upravil/-a Ivko v Po 01. Mar, 2021, 11:31, upravené celkom 1 krát.
Používateľov profilový obrázok
stiv
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 9985
Dátum registrácie: Pi 16. Nov, 2012, 21:30
Bydlisko: BT

Re: COVID-19 / Novel Coronavirus (2019-nCoV) - Diskusia

Príspevok od používateľa stiv »

Ivko napísal: Po 01. Mar, 2021, 11:27
HellAngel napísal: ak by sa pristupilo k lockdownu, ocakavam ze vlada poda demisiu. Minimalne ale Matovic s Krajcim. Za Covid samozrejme nemozu, ale za momentalnu situaciu nesu zodpovednost.
Patrilo by sa ísť pekne po poriadku, ako prvý by mal vyletieť Sulík, lebo ten je stále proti všetkým opatreniam a ako zaznelo po tom ako oznámil že by bol ochotný nahradiť Krajčiho, tak bol to práve Sulík čo nehlasoval za lockdown
Ako si on vôbec dovoľuje kritizovať keď sám bráni tomu aby sa situácia zlepšila?
Po poriadku znamena matovic a krajci.
D512F108-5C69-4F8B-82EC-BE139BDE4367.png
Na prezeranie priložených súborov nemáte dostatočné oprávnenia.
.
Používateľov profilový obrázok
beardie
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 3318
Dátum registrácie: So 25. Mar, 2006, 02:00

Re: COVID-19 / Novel Coronavirus (2019-nCoV) - Diskusia

Príspevok od používateľa beardie »

scream napísal: Po 01. Mar, 2021, 10:28 Ja osobne si myslim, ze zatvorenie fabrik ale nie len fabrik, vsetkeho na 1-2tyzdne vratane stavbarov, taxikarov atd. pri velmi kritickej situacii ( ktora este nenastala a sme daleko od nej je jedina spasa. Naopak si myslim, ze zakaz vychadzania "von" prakticky nic neriesi.
bod po bode:
1.je potrebne si uvedomit, kde presne je problem
2. ten je celkom jednoduchy - ludia s komorbiditami alebo vyssim vekom su vystaveni virusu
3. riesenie na tento problem je zabranit pristupu virusu k dychacim cestam tejto skupiny obyvatelstva
4. to sa da vyriesit celkom jednoducho - pouzitim respiratorov ci rusok
5. pre stat nemoze byt problem zabezpecit dostatocne mnozstvo tychto ochrannych pomocok pre danu skupinu obyvatelstva
6. to je vsetko, ziadna raketova veda

aktualna vlada robi vsetko len nie to, co by mala

staci mysliet mimo nastavenych mantinelov a premyslat nad suvislostami, nie zotrvavat v nespravnom procese, co vlada robi uz od novembra
Používateľov profilový obrázok
HellAngel
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 12225
Dátum registrácie: Po 29. Dec, 2008, 00:15
Bydlisko: Turčianske Teplice

Re: COVID-19 / Novel Coronavirus (2019-nCoV) - Diskusia

Príspevok od používateľa HellAngel »

@Ivko : vysvetli mi toho Sulika. je to minister hospodarstva. Ma sa starat o ekonomiku a jej zdravie. Nie o zdravie v nemocniciach. Je jasne, ze ak niekto navrhne obmedzenia a su ekonomicky skodlive, tak sa ozve. To aj ocakavam. Tichu vladu, kedy tu preslo takmer vsetko sme tu uz mali. A nakup jeho milovanych testov? Toto bol snad najlepsi tah, co mohol Sulik spravit (este som zvedavy, ked tato vlada padne a zacne sa toto nakupovanie vysetrovat ako to s testami dopadne). A potom Sulik je Matovicov podriadeny. Matovic si to mal snim vydiskutovat a ak bol naozaj tak problemovy, papa.

Cele to pada na Matovicovu hlavu, len on si to nechce priznat.
NB: Asus ROG Zephyrus G14
Používateľov profilový obrázok
dendroid
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 3673
Dátum registrácie: Pi 13. Jan, 2006, 02:00
Bydlisko: Košice

Re: COVID-19 / Novel Coronavirus (2019-nCoV) - Diskusia

Príspevok od používateľa dendroid »

Tak som nebol daleko od pravdy s tymi MOM.

https://mynitra.sme.sk/c/22607167/mobil ... tovat.html
Pietro sk
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2556
Dátum registrácie: Ut 28. Dec, 2010, 13:25

Re: COVID-19 / Novel Coronavirus (2019-nCoV) - Diskusia

Príspevok od používateľa Pietro sk »

beardie napísal: Po 01. Mar, 2021, 00:55
CageJ napísal: So 27. Feb, 2021, 13:45 Lockdown fabrik okrem kritickej infrastruktury je nevyhnutny.
prestan trepat sprostosti :rolleyes:
nicomu by to nepomohlo, bolo by to skodlive

kazda vacsia firma sa uz teraz testuje a vzdy sa tam najde zanedbatelny pocet pozitivny, naposledy >>7<< ludi z 1852 v Stellantise

zatvorenim fabrik nezlepsis epidemiologicku situaciu a naviac znicis ekonomiku, ako keby nestacilo, ze nezamestnanost atakuje 8 % (pred covidom bola pod 5), zrusenim JIT dodavok do velkych tovarni na uzemi SR ovplyvnis nielen dodavatelov na Slovensku ale i tych za hranicami a naopak slovenski dodavatelia mozu v konecnom dosledku prist o buduce zakazky a ver, ze ich ma kto nahradit
u nas 500 ludi a piatky slinove testy. komfort riesenie. :good: pozitiv dostane este pcr.
Spoiler: ukázať
5800x ..b550aorus_pro 180€...6800xt stock 670€..nh-u12 am4...viper steel 32GB 4400... R.A.T. 6+
3600-16 1T 32GB#1800IF# curve per core -28max #PBO-175# <95W <65°c
ag241qx; seagate 600pro; firecuda520..
Pietro sk
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2556
Dátum registrácie: Ut 28. Dec, 2010, 13:25

Re: COVID-19 / Novel Coronavirus (2019-nCoV) - Diskusia

Príspevok od používateľa Pietro sk »

Ivko napísal: Po 01. Mar, 2021, 11:29
Miso122 napísal: Po 01. Mar, 2021, 11:24 Hlas nie je smer ;)
To že vystúpil zo Smeru asi nevieš, papule si otvárajú hlavne ľudia čo ich strany sú po uši namočené v korupcii
k prestrihnutiu pomyslnej pupocnej snure nedoslo, a ani nikdy nedojde. dva hriby z rovnakeho podhubia; slusne povedane.. :laugh:
Spoiler: ukázať
5800x ..b550aorus_pro 180€...6800xt stock 670€..nh-u12 am4...viper steel 32GB 4400... R.A.T. 6+
3600-16 1T 32GB#1800IF# curve per core -28max #PBO-175# <95W <65°c
ag241qx; seagate 600pro; firecuda520..
Používateľov profilový obrázok
HellAngel
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 12225
Dátum registrácie: Po 29. Dec, 2008, 00:15
Bydlisko: Turčianske Teplice

Re: COVID-19 / Novel Coronavirus (2019-nCoV) - Diskusia

Príspevok od používateľa HellAngel »

ma niekto info ako idu kontrolovat tie respiratory? repsktive ci su naozaj FFP2?
NB: Asus ROG Zephyrus G14
Používateľov profilový obrázok
stiv
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 9985
Dátum registrácie: Pi 16. Nov, 2012, 21:30
Bydlisko: BT

Re: COVID-19 / Novel Coronavirus (2019-nCoV) - Diskusia

Príspevok od používateľa stiv »

Neblazni. Vsetko co nebude rusko = respirator.
.
Používateľov profilový obrázok
HellAngel
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 12225
Dátum registrácie: Po 29. Dec, 2008, 00:15
Bydlisko: Turčianske Teplice

Re: COVID-19 / Novel Coronavirus (2019-nCoV) - Diskusia

Príspevok od používateľa HellAngel »

Som si aj mysel :D mam doma este cez 60ks kn95tiek, tak reku ci mam poriesit par ffp2 s certifikatom, alebo kakam na to. Dokonca pozeram na svoj respirator, okrem znaciek kn95a n95 tu mam aj znacku ffp3 NR D
NB: Asus ROG Zephyrus G14
Používateľov profilový obrázok
scream
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 4461
Dátum registrácie: Ut 04. Okt, 2005, 20:00
Bydlisko: Kosice

Re: COVID-19 / Novel Coronavirus (2019-nCoV) - Diskusia

Príspevok od používateľa scream »

HellAngel napísal: Po 01. Mar, 2021, 14:31 ma niekto info ako idu kontrolovat tie respiratory? repsktive ci su naozaj FFP2?
:cool: ten bol dobry. Ked si napises fixou FFP2 na KN95, tak co? Prizvu sudneho znalca? Alebo to bude riesit SBSkar, ktory k tebe moze s odstupom 2 metre ? :D

Nie vsetky nariadenia su aj kontrolovatelne :)
Ryzen5 7600, 32GB DDR5 6000 Corsair, MSI PRO B650-P WIFI, Fortis 5, XFX RX 6700 10g, 2x2TB samsung 980 pro, 2TB SATA, EVGA SuperNOVA 550 GT @ 31,5" iiyama G-Master GB3271QSU-B1
XBOX series X
Používateľov profilový obrázok
HellAngel
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 12225
Dátum registrácie: Po 29. Dec, 2008, 00:15
Bydlisko: Turčianske Teplice

Re: COVID-19 / Novel Coronavirus (2019-nCoV) - Diskusia

Príspevok od používateľa HellAngel »

pytam sa preto, lebo je mozne ze policajtom nariadia kontrolu aj tych napisov :D

tu uz clovek neviem co ma cakat :D :D :D
NB: Asus ROG Zephyrus G14
Používateľov profilový obrázok
stiv
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 9985
Dátum registrácie: Pi 16. Nov, 2012, 21:30
Bydlisko: BT

Re: COVID-19 / Novel Coronavirus (2019-nCoV) - Diskusia

Príspevok od používateľa stiv »

Iba ked bude odomna 2 metre.
.
Ivko
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1806
Dátum registrácie: Pi 18. Sep, 2015, 00:29

Re: COVID-19 / Novel Coronavirus (2019-nCoV) - Diskusia

Príspevok od používateľa Ivko »

beardie : a tí čo nemajú rizikový vek?
Tu u nás zomrel jeden pod 60 a dovtedy v pohode
V práci jeden 50tnik bol vyše týždna na plúcnej ale je astmatik
Další ešte ani 50tku nemal a za tie dva týždne čo bol síce iba doma 9kg dole, horúčky, kašel taký že už takmer nevládal - je fajčiar
A môj bývalí vedúci tiež zhruba 10dní na plúcnej, dogabaný jak žito, ešte dva týždne PNka až sa ako tak dal dokopy, 52 rokov
Sused tu z bytovky 40-tnik, horúčka dva dni, ale hlava mu šla prasknúť vyše týždna

Ja neviem kde berieš že asi len dôchodci majú problém

Problém je inde - šírenie v domácnostiach.
Kolega - pred víkendom mal nakazeného suseda v činžiaku na jeho poschodí, po víkende už sú to 4 dašie rodiny z vchodu a jedna dôchodkyna čo ju brala sobotu sanitka v nedelu pošla. A teraz sa to šíri ako? Nakazili sa nezávisle alebo vdaka tomu že chodili napríklad výťahom, alebo?

HellAngel: ano Sulík je minister hospodárstva, ale do puče ked ja vidím že situácia je na prd a že otváranie prevádzok typu reštaurácie (terasy) len situáciu zhorší, tak podla mna len de*il hovorí aby sme ich otvorili v okresoch kde je situácia lepšia.
On nemá asi tolko inteligencie v hlave aby mu došlo že ludia opatrenia nebudú dodržiavať a jednoducho budú sedieť na pive a roznášať o 100šesť.
Koncom roka som bol v ZA a ocitol som sa na jednom sídlisku, kde bol taký pajzel s terasou, mal folie aby tam nebola zima, ale cez tie folie bolo vidieť dnu a rovno vravím že výraz hlava na hlave je len slabý odvar čaju. A myslíš že tam niekto riešil že mali sedieť s nejakým odstupom? To bola skupina nesmrtelných, ktorý bez piva na hube nevydržia
Otvoríš terasy a šírenie máš kvôli kktom zaručené

A ty sa tu potom môžeš rozčulovať kolko chceš že to ten či onen to nevie vyriešiť, že nevie riadiť krajinu, ked kkti robia všetko preto aby tento stav trval nekonečne dlho. U nás v práci má tiež určitá skupina problém s nosením rúška, akože ho majú ale napije sa vody a stále si ho zabúda dať na ústa...
Jednému z nich (privrženec LSNS) dnes vypadlo z úst, že vláda to robí zámerne aby skrachovali malé podniky a štát si ich potom preberie.
Logika nikde, lebo akože neviem čo by vláda s tými firmami mala robiť, načo by jej boli, pričom väčšina je v prenajatých priestoroch...
To sú taký jednobunkovci čo vnímajú situáciu hlavne na SK, ale že to je naokolo rovnaké nevidia
Používateľov profilový obrázok
beardie
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 3318
Dátum registrácie: So 25. Mar, 2006, 02:00

Re: COVID-19 / Novel Coronavirus (2019-nCoV) - Diskusia

Príspevok od používateľa beardie »

polka prispevku ku mne a pritom si si ten moj post ani neprecital, takze znova a so zvyraznenim
ludia s komorbiditami alebo vyssim vekom su vystaveni virusu
do puče ked ja vidím že situácia je na prd a že otváranie prevádzok typu reštaurácie (terasy) len situáciu zhorší, tak podla mna len de*il hovorí aby sme ich otvorili v okresoch kde je situácia lepšia.
asymptomaticki ludia covid neroznasaju (chces linky na vedecke studie?), ak maju symptomy, maju sediet doma
sanca dostat to v restauracii pri konzumacii jedla je velmi nizka

Návrat na "Debata o všetkom"