COVID-19 / Novel Coronavirus (2019-nCoV) - Diskusia

V tejto sekcii môžete debatovať skoro o všetkom ...

Nechali by ste sa zaockovat ruskou vakcinou Sputnik?

Ano
29
39%
Nie
46
61%
 
Celkom hlasov: 75

Používateľov profilový obrázok
beardie
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 3308
Dátum registrácie: So 25. Mar, 2006, 02:00

Re: COVID-19 / Novel Coronavirus (2019-nCoV) - Diskusia

Príspevok od používateľa beardie »

mozem ti dodat data z Floridy, Srbska, Indie a Palestiny, ak by ta zaujimali :)

pripadne nejake breakdowny z Ceska alebo Talianska, kde je jasne vidiet ohrozene skupiny
Naposledy upravil/-a beardie v St 24. Feb, 2021, 13:58, upravené celkom 1 krát.
Používateľov profilový obrázok
Leon
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 7115
Dátum registrácie: St 05. Dec, 2007, 08:00
Bydlisko: Košice

Re: COVID-19 / Novel Coronavirus (2019-nCoV) - Diskusia

Príspevok od používateľa Leon »

prosím
.
Používateľov profilový obrázok
dendroid
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 3673
Dátum registrácie: Pi 13. Jan, 2006, 02:00
Bydlisko: Košice

Re: COVID-19 / Novel Coronavirus (2019-nCoV) - Diskusia

Príspevok od používateľa dendroid »

Ludia, ked som mal pozitivny vysledok testu z antigenu, mam pravo ist na PCR test ?
Používateľov profilový obrázok
kllr007
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 5352
Dátum registrácie: So 21. Aug, 2010, 18:52
Bydlisko: Žilina - Lietavská Lúčka

Re: COVID-19 / Novel Coronavirus (2019-nCoV) - Diskusia

Príspevok od používateľa kllr007 »

MB: ASUS TUF B550M-PLUS; CPU: AMD Ryzen 5800X3D; RAM: 32GB DDR4 3200Mhz; GPU: Nvidia RTX 3080Ti 12GB; SSD: WD SN750 1TB + SN570 1TB; PSU: Corsair RM650x; CASE: LianLi Lancool 2 Mesh; LCD: LG OLED 42C2; MOUSE: Logitech G305; KEYBOARD: Logitech MX Keys; Repro: Panasonic PMX-90; OS: Windows 10
Používateľov profilový obrázok
dendroid
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 3673
Dátum registrácie: Pi 13. Jan, 2006, 02:00
Bydlisko: Košice

Re: COVID-19 / Novel Coronavirus (2019-nCoV) - Diskusia

Príspevok od používateľa dendroid »

Tak to je mi pekna psychiatria. Nic mi nie je, najskor ten test bol negativny. Som nonstop na home office a stretavam sa s tromi ludmi doslova. A teraz sa mam scvoknut sam doma 2 tyzdne bez naroku na priebezne testovanie ?
Používateľov profilový obrázok
kllr007
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 5352
Dátum registrácie: So 21. Aug, 2010, 18:52
Bydlisko: Žilina - Lietavská Lúčka

Re: COVID-19 / Novel Coronavirus (2019-nCoV) - Diskusia

Príspevok od používateľa kllr007 »

zavolaj obvodnej a opytaj sa bude vediet viac...
MB: ASUS TUF B550M-PLUS; CPU: AMD Ryzen 5800X3D; RAM: 32GB DDR4 3200Mhz; GPU: Nvidia RTX 3080Ti 12GB; SSD: WD SN750 1TB + SN570 1TB; PSU: Corsair RM650x; CASE: LianLi Lancool 2 Mesh; LCD: LG OLED 42C2; MOUSE: Logitech G305; KEYBOARD: Logitech MX Keys; Repro: Panasonic PMX-90; OS: Windows 10
Používateľov profilový obrázok
dendroid
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 3673
Dátum registrácie: Pi 13. Jan, 2006, 02:00
Bydlisko: Košice

Re: COVID-19 / Novel Coronavirus (2019-nCoV) - Diskusia

Príspevok od používateľa dendroid »

Tak som volal na tu prekliatu infolinku a ze musim ostat doma. Chore na hlavu, co sa v tomto state deje. Zdravy clovek, som v kontakte iba s ludmi, co sa pravidelne testuju PCR, sedim na home office. Aby mi nepreplo, clovek chce ist aspon mimo okres do prirody. Ide sa otestovat tym prekliatym testom zbytocnym povinne. A miesto toho aby som siel do prirody cez vikend, budem sediet 2 tyzdne sam doma v byte.
Používateľov profilový obrázok
kllr007
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 5352
Dátum registrácie: So 21. Aug, 2010, 18:52
Bydlisko: Žilina - Lietavská Lúčka

Re: COVID-19 / Novel Coronavirus (2019-nCoV) - Diskusia

Príspevok od používateľa kllr007 »

Zdravy mozno si mozno nie. To nevies, mozes byt bezpriznakovy. Proste je to tak, pokial ale ludia fakt neverdia doma obsediet posrate 2 tyzdne tak sa necudujem ze sme v k***e ako sme. Prvy a najrozsirenejsi priznak Covidu - tuzba cestovat :D
MB: ASUS TUF B550M-PLUS; CPU: AMD Ryzen 5800X3D; RAM: 32GB DDR4 3200Mhz; GPU: Nvidia RTX 3080Ti 12GB; SSD: WD SN750 1TB + SN570 1TB; PSU: Corsair RM650x; CASE: LianLi Lancool 2 Mesh; LCD: LG OLED 42C2; MOUSE: Logitech G305; KEYBOARD: Logitech MX Keys; Repro: Panasonic PMX-90; OS: Windows 10
Používateľov profilový obrázok
paranoid.asian
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2508
Dátum registrácie: Št 26. Feb, 2009, 16:37
Bydlisko: Bratislava

Re: COVID-19 / Novel Coronavirus (2019-nCoV) - Diskusia

Príspevok od používateľa paranoid.asian »

@stiv,
krasne vidiet tvoje jednoduche tunelove videnie jednobunkovca.
su dve moznosti. si len troll, ktory chodi rozduchavat flejmiky po nete. alebo si len hlupak, ktory veri aj tym srajdam co si tu vyprodukoval.
alebo kombo oboch.
je mi to v podstate ukradnute.

jedna hadanka,
ako chces tie nariadenia upravit a doladit k nejakej spokojnosti, ked ich ani nemienis dodrziavat?
to je v podstate reakcia aj na beardiho.
to ze respetujem nariadenia, neznamena automaticky, ze som z nich nadseny a suhlasim s nimi, a ze som rovno nejaky olajnofanboiko.

a teraz k tomu trusu co si tu nechal:
stiv napísal: St 24. Feb, 2021, 13:19 Len sa nerozplac lebo ma niekto iny nazor ako ty. Tieto depresivne stavy su uz tusim vsade.
to nie je ze niekto ma iny nazor.
len si uvedom, tak ako mas ty, hocikto moznost vyjadrit sa, tak mam i ja a i ostatni tiez.
zasa si nemysli, ze dojdes na diskusny server a budes mat pocit, ze to tu budes bezostysne krmit srackami ako onehda bob.
no nie.
maze ti to tu niekto? mas ban?
stiv napísal: St 24. Feb, 2021, 13:19 Tak tak, pfuj ludia co nenosia v lese ruska.
zasa si si vybral extrem, ale ok. skusime to.
kolko ludi bolo realne kontrolovanych a pokutovanych, za to ze nemali rusko v LESE?
daj cislo, a zdroj.
stiv napísal: St 24. Feb, 2021, 13:19 Podla mojho nazoru sa kazdy kto sa nakazil spravil niekde chybu. Mam rodinu, starych rodicov a cuduj sa svete vsetci ziju, my ass.

Ja uz to mam za sebou, lahky az ziadny priebeh. Samozrejme vzdy negativny super Ag test, v lete to vidim na pfizer, dovolenku a fajn leto. My ass.
si ozaj taky simpleton, ze svoj pripad budes aplikovat na zvysok svetovej populacie?
naozaj som rad, ze si mal ez priebeh, ze to v tvojom okoli nikto nechytil. gz.
ale su pripady, kedy to opakovane ludia chytia znova, aj po prekonani. a maju ovela horsi priebeh.
celkom sranda, ze henten pendler zo sme chamrad, uz to ma druhykrat. akurat, ze ma stastie, je v klidku doma.
https://www.aktuality.sk/clanok/868108/ ... ronavirus/
otazka je, ako velmi bude tu karantenu aj dodrziavat. ze ano.
stiv napísal: St 24. Feb, 2021, 13:19 Snad coskoro skoncia s tym lockdownom lebo sice nepomaha, ale aspon vsetko krachuje. Este ten katolibanec v rybarskej uniforme by otvaral kostoly. :D
realny lockdown tu nikdy este ani nebol, tak utri slzu.
ideme stale len aby sa nepovedalo. nevesty dobre bude, ze ano.
jedina cesta z tohto tu je tvrdy lockdown a ruska.
alebo ockovanie.
to druhe, je pre slovensko, zial este na dlhu cestu.
stiv napísal: St 24. Feb, 2021, 13:19 A 120 milionov za testy, keby ich rozkradol smer tak by aspon nebolo cele slovensko nasrate narozdiel od terajsieho stavu.
nuz, i plackovic musi nakrmit svojich oligarchov.
mam prichystane 2L flasky na slzy uplakanych plackovolicov, ktori ostali prekvapeni, ze co za **** to vlastne je, a koho do tej vlady spolu s nim vytiahli.
Spoiler: ukázať
::: ...
Používateľov profilový obrázok
dendroid
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 3673
Dátum registrácie: Pi 13. Jan, 2006, 02:00
Bydlisko: Košice

Re: COVID-19 / Novel Coronavirus (2019-nCoV) - Diskusia

Príspevok od používateľa dendroid »

kllr007 napísal: St 24. Feb, 2021, 16:18 Zdravy mozno si mozno nie. To nevies, mozes byt bezpriznakovy. Proste je to tak, pokial ale ludia fakt neverdia doma obsediet posrate 2 tyzdne tak sa necudujem ze sme v k***e ako sme. Prvy a najrozsirenejsi priznak Covidu - tuzba cestovat :D
Tak som tam volal druhykrat, uvedomil som si, ze som sa mozno nedostatocne vyjadril, ze si ten test chcem zaplatit sam. Ze cesta na test je vynimka a vraj mozem ist. Ale ista si tym sama zenska nebola, musela to hladat. Brutal, co sa tu deje fakt.
Používateľov profilový obrázok
beardie
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 3308
Dátum registrácie: So 25. Mar, 2006, 02:00

Re: COVID-19 / Novel Coronavirus (2019-nCoV) - Diskusia

Príspevok od používateľa beardie »

paranoid.asian napísal: St 24. Feb, 2021, 16:23jedina cesta z tohto tu je tvrdy lockdown a ruska.
toto je omyl a je to nerealizovatelne

teoreticky by to mohlo fungovat, ak by si komplet ale naozaj komplet vsetkych zavrel doma na mesiac

problem je totiz v tom, ze inkubacna doba nemusi byt standardnych 5 ludi ako u drvivej vacsiny pripadov, ale pokojne i 3 tyzdne
rovnako, 99,9 % asymptomatikov virus nesiri, ale to jedno promile ano

u respiracnych virusov je to problematicke, lebo aj ked lockdown spravis, vybuchne ti to niekde inde a o niekolko tyzdnov si tam, kde predtym

bonus: Slovensko, krajina v strede Europy, sa nemoze zavriet od okolia, ako napriklad Australia a Novy Zeland, lebo je to nemozne

riesenim je teda bud imunita ziskana priamo alebo vakcinou
Používateľov profilový obrázok
Sky
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2009
Dátum registrácie: Ut 15. Dec, 2009, 15:49
Bydlisko: Nové Zámky

Re: COVID-19 / Novel Coronavirus (2019-nCoV) - Diskusia

Príspevok od používateľa Sky »

dendroid ja rovnako, pondelok - negativny, streda - negativny, piatok - negativny, sobota - pozitivny (v sobotu som siel len kvoli kolegovi co volal ze mal teploty a mal som sa stretnut s bratom v nedelu). Ked som volal obvodnemu tak som sa pytal aj na pcr seba a rodinu tak povedali ze nemusim(e) ale mozme. Tak isto aj z regionalneho uradu ked mi volali, tak som mal aj PCR a bol tiez pozitivny. Bez kasla, horuciek, jedine ze na 3 den som zacal citit akoby na mna nadcha liezla a sem-tam som kychol.
Kolega skoncil v nemocnici na druhy den, zapal pluc, antigen mal znova negativny aj v nemocnici, nasledne mu mali robit PCR ale tie ako dopadli uz neviem.
CPU: AMD Ryzen 5 3600 + Noctua NH-D14, MB:MSI B450M Mortar MAX,
VGA: Sapphire RX580 8GB, RAM: PATRIOT Viper 4 Blackout 32GB 3200Mhz, NVMe: Kingston FURY Renegade 2TB, Samsung 980 1TB, HDD: Toshiba 2TB, TOSHIBA 3TB, TOSHIBA 6TB
PSU:EVGA Supernova GS650 Gold, Case: SilverStone Lucid LD01, OS: Windows 11 Pro, LCD: AOC Q3279VWF
Keyboard: Logitech G910 Orion Spectrum, Mouse: Logitech G604 Lightspeed
Používateľov profilový obrázok
beardie
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 3308
Dátum registrácie: So 25. Mar, 2006, 02:00

Re: COVID-19 / Novel Coronavirus (2019-nCoV) - Diskusia

Príspevok od používateľa beardie »

este k tomuto
Podpredseda vlády Štefan Holý má opäť koronavírus

Koronavírus opäť zaútočil aj na vládnych predstaviteľov.
Už druhýkrát sa Covid-om nakazil Štefan Holý. Pre Aktuality.sk to potvrdil aj samotný podpredseda vlády. Pozitívny test mu vyšiel v pondelok.

„Aj tento krát mám zatiaľ bezpríznakový priebeh a môj zdravotný stav mi dovoľuje z domu pracovať. Dnes som tak ako obvykle viedol rokovanie Legislatívnej rady vlády a zúčastňujem sa všetkých dohodnutých stretnutí, ktoré sú dohodnuté alebo presunuté na online formy rokovania," skonštatoval pre Aktuality.sk.
cakal by som, ze po roku uz budu novinari vediet, ze pozitivny test =/= chory clovek
pozitivny test znamena, ze vo vzorke ziskanej zo sliznice bolo RNA virusu
chory clovek znamena, ze ma symptomy

pritomnost RNA virusu vo vzorke nesposobuje okamzite prepuknutie choroby, u vacsiny ludi funguje imunita, takze to do choroby prerast nemusi a u 50-60 % ludi ani nikdy neprerastie, lebo su prirodzene imunni (T-cell imunita, linky som daval tak pol roka dozadu)

fascinujuce, po roku neustale tie iste klamlive zvasty aj z respektovanych dennikov...

a ak sa symptomy neprejavia u dendroida, tak je to velmi podobny pripad

//specialne pre tych, ktori nevedia citat s porozumenim - nie som proti karantene
Používateľov profilový obrázok
dendroid
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 3673
Dátum registrácie: Pi 13. Jan, 2006, 02:00
Bydlisko: Košice

Re: COVID-19 / Novel Coronavirus (2019-nCoV) - Diskusia

Príspevok od používateľa dendroid »

kllr007 napísal: St 24. Feb, 2021, 16:18 Zdravy mozno si mozno nie. To nevies, mozes byt bezpriznakovy. Proste je to tak, pokial ale ludia fakt neverdia doma obsediet posrate 2 tyzdne tak sa necudujem ze sme v k***e ako sme. Prvy a najrozsirenejsi priznak Covidu - tuzba cestovat :D
Ty si mudry jak radio. Tak sa zavri ty a ostan v sidliskovom byte zavrety uplne sam 2 tyzdne, ked si taky mafiozo. Hlavne, ze ty si sa stazoval, ked si nemohol ist 2 hodiny z celeho dna do obchodu kvoli dochodcom. V case, ked bola vacsina pracujucich v praci. Ak by mi vysiel PCR test pozitivny, ani nemuknem a sedim doma. Treba so zdravym rozumom k tomu pristupovat. Neodstavim nerizikoveho cloveka zo zivota uplne kvoli priblbemu antigenovemu testu s falosnou pozitivitou 1 z 200, ak sa nemylim. To narobi viac skody ako uzitku. Po 2 tyzdnoch samemu doma mu prepne z toho tak, ze pojde na swingers party, tam nakazi seba a potom dalsich 200 ludi coronou a kvapavkou k tomu :D . Tak to zial je. A preto to u nas vyzera ako to vyzera. Sa pozri na Nemcov a Rakusanov, ake maju cisla oni. S prirodzene zdravym rozumom. A ako mi aj potvrdili na linke, na ten test mozem ist. Tiez to je cele na hlavu ale. Mali by oni zabezpecit PCR testovanie pre tychto ludi za prisnych bezpecnostnych podmienok, aby sa nestalo, ze sa tam stretne skutocne pozitivny clovek s falosne pozitivnym. Objednat na presne casy, povinny respirator a zabezpecit, nech sa ludia ani nestretnu. Stacilo by stiahnut personal z tych nezmyselnych MOM, kde sa v dnesnej dobe necaka ani 5 minut. Ako aj dnes, 2 ludia predomnou. A pretestovavat pozitivnych este raz. Ved to tak aj planovali povodne.
Naposledy upravil/-a dendroid v St 24. Feb, 2021, 17:32, upravené celkom 1 krát.
Používateľov profilový obrázok
stiv
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 9962
Dátum registrácie: Pi 16. Nov, 2012, 21:30
Bydlisko: BT

Re: COVID-19 / Novel Coronavirus (2019-nCoV) - Diskusia

Príspevok od používateľa stiv »

Inac som cital, ze aj ked ti vyjde negativ pcr tak musis dokoncit karantenu? Nejak takto. Tak si to potom pozri aby si neplatil zbytocne za test a aj tak budes doma.

PCR v medirexe bolo v pohode, sice som si zaspinil koberce v aute lebo som musel vystupit do blata na tom travniku ci co tam maju, ale nikde nikto. :)

btw, dnes sa mi vratil cuch. Cakal som tak 10 tyzdnov ale po tyzdni je spat. :)
Naposledy upravil/-a stiv v St 24. Feb, 2021, 17:35, upravené celkom 1 krát.
.

Návrat na "Debata o všetkom"