Prezidentske volby 2019

V tejto sekcii môžete debatovať skoro o všetkom ...

Koho budete volit v druhom kole?

Hlasovanie ukončené So 30. Mar, 2019, 23:52

Caputova
41
95%
Sefcovic
2
5%
 
Celkom hlasov: 43

Používateľov profilový obrázok
geroswen
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1256
Dátum registrácie: So 03. Jan, 2015, 23:54
Bydlisko: Bratislava, Cifer

Re: Prezidentske volby 2019

Príspevok od používateľa geroswen »

Pokial viem, tak Fico stiahol svoju kandidaturu na ustavneho sudcu a nemyslim si, ze existuje priestor na to, aby si to zasa rozmyslel... aj ked v jeho pripade by som sa necudoval, lebo s vynimkami sa na nom nesetrilo.

To, ze Smer nehlasoval a vobec cela "koalicna kriza" je vymysel, lebo posledne slovo pri vybere sudcov by mal stale Kiska a to oni nechcu.
Dell M4500 - i7-920xm @3.87Ghz, quadro 1800m
LordKJ
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 7744
Dátum registrácie: Po 28. Feb, 2011, 11:49
Bydlisko: Bratislava

Re: Prezidentske volby 2019

Príspevok od používateľa LordKJ »

Ivko, podla mna je Mistrik rovnako na prve pocutie neznamy kandidat
Používateľov profilový obrázok
paranoid.asian
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2508
Dátum registrácie: Št 26. Feb, 2009, 16:37
Bydlisko: Bratislava

Re: Prezidentske volby 2019

Príspevok od používateľa paranoid.asian »

to su take kecy, ze milfku nikto nepozna.
a kto pozna sefcovica? ani kotlebovci nevedia jeho meno poriadne napisat (vid ten baner v bb na kopci)
ja som o nom ani len nepocul, pokial ho smer nepostavil.

volit harabina, aby nevyhral smer, to je prisne wtf.
pista nebude mat ziadny problem s vymenovanim hranola.
jfyi.
ak toto niekto nechape... ale predpokladam, ze toto je uplne jasne a len tu niekto amatersky trolluje.

herda, tu info o jej otcovy, to si kde nasiel? uvedies aj zdroj tej spravy?
Spoiler: ukázať
::: ...
HerdaPeter
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 411
Dátum registrácie: Št 30. Okt, 2008, 18:12
Bydlisko: Hliník nad Hronom

Re: Prezidentske volby 2019

Príspevok od používateľa HerdaPeter »

Paranoid na konci mojej predoslej správy je odkaz
HerdaPeter
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 411
Dátum registrácie: Št 30. Okt, 2008, 18:12
Bydlisko: Hliník nad Hronom

Re: Prezidentske volby 2019

Príspevok od používateľa HerdaPeter »

geroswen napísal: St 13. Feb, 2019, 21:49 Myslim, ze odpoved, ktoru dala na tuto otazku je dostatocne jasna:

Kód: Vybrať všetko

My sme zas počuli, že váš otec bol štatutárom alebo pracoval v pôvodnej pezinskej skládke…

Nie, určite nie.
A kym o tom pise jeden web pofidernej kvality, tak nemam dovod spochybnovat jej odpoved... Okrem tohi byt staturatom v nejakej firme nie je zlocin. A aj keby to zlocin bol, tak ju urcite nebudem odsudzovat za nieco, co robil jej otec. Asi na nu naozaj nie je co vytiahnut, ked tu davas taketo konspiracne haluze.
Tak potom pani Čaputova klame, lebo podla obchodného registra bol jej otec v dozornej rade spoločnosti Petmas - Ekos s.r.o. , predtým Petmas-Onyx s.r.o. a PETMAS-GERBER, s.r.o. , bol tam v čase od: 13.01.2000 do: 13.05.2002
Používateľov profilový obrázok
MacTukahan
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 815
Dátum registrácie: Št 28. Aug, 2008, 15:36
Bydlisko: Trnava

Re: Prezidentske volby 2019

Príspevok od používateľa MacTukahan »

U mna to je Sefcovic > Caputova > Mistrik > ostatni ... A z jednoducheho dovodu, uvedomely reprezentativny prezident s menej kompetenciami + sanca, ze Caputova by (ak by vysli volby), ziskala ministersky post, zodpovedajuci jej zobrazovanemu moralnemu a profesnemu obrazu. Mistrik je neutral. Ja sa Vam ale chalani cudujem, dost tu hejtujete, hejtujete volicov smeru, hejtujete volicov kotlebovcov, cize hejtujete vsetkych, ktori nehlasuju s "vami". Mne je len troska luto toho, ze ako Vy placete vacsinou nad hlasnou minoritou a sami ste hlasna minorita ale z ineho spektra. Napr. ja by som nikdy nepovedal, ze niekto kto voli kotlebu je hlupy, ale skor by som rozmyslal, ze co ho vedie volit takeho cloveka a ak by sa moj preferovany "smer" (myslim tym politicky smer, nie strana) dostal do rozhodovacich funkcii, tak by som veril, ze odstrani dovody volieb takychto moznosti. Ci som len makky odvar? Preto to tak berem?
Používateľov profilový obrázok
Matej.T
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1868
Dátum registrácie: Pi 11. Mar, 2011, 22:09
Bydlisko: Piešťany/Brno

Re: Prezidentske volby 2019

Príspevok od používateľa Matej.T »

Mať v strane ľúdí, ktorí popierajú holokaust, obdivujú Tisa, vystúpenie z EU/NATO, extrémizmus či prejavy antisemitizmu. Mám pokračovať? Veď žiaden ich poslanec nevie preniesť jednu súvislú vetu. Ignorujme "zasadnutia", zelených či skôr kako košielok. ;)

Kotleba robí presne to, čo ľudia chcú počuť. Stačí si spomenúť čo sa dialo v Nemecku 90 rokov spätne. Samozrejme boli iné reálie (dôsledky Veľkej hospodárskej krízi, vojnové reparácie, vysoká inflácia (skôr hyperinflácia) a ukrutne vysoká nezamestnanosť).
 Macbook Pro 2.4/8/256 (Late 2013) + Samsung Galaxy S9 Midnight Black DUOS
Gaming: Intel i5 8600k | delid by Gabo |+ Barrow CPU block | EVGA GTX 1080 SC + EKWB nickel plated block | ASRock Z370 Extreme4 | Corsair Dominator 16GB DDR4 3200Mhz | Corsair RM650i | Fractal Design Define R6 TG | Samsung EVO 850 250GB | EK-DuraClear + EK D5+ EKWB PE 360 + EKWB XE 240 + LG 27GL850 + Corsair K70 RGB + Logitech G403
HTPC: Intel Xeon 1225v3 | MSI H87I | Crucial 8GB | Fractal Node 304 | Seasonic G Series 360
quicky
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 9823
Dátum registrácie: Št 12. Máj, 2005, 20:00
Bydlisko: Nitra

Re: Prezidentske volby 2019

Príspevok od používateľa quicky »

matej T. fico robi presne to iste, pred kazdymi volbami vytiahne mensinovu problematiku, platy, nezamestnanost, socialne balicky a pod..kazdy si hlada tu svoju cestu ako sa tam dostat, to je proste populizmus, nic viac nic menej.

mne tu chyba proste strana/kandidat, ktora/y maju normalne zauzivane/tradicne hodnoty pre nas stat a obyvatelov v nadvznosti na historiu, lokalitu a pod.

proste z mojho hladiska sa ludia ako ja uchyluju stale iba k volbe "mensieho zla" a nie "uplnej alebo aspon lepsej zmeny"

p.s.MacTukahan - pekne povedane, tuto na fore sa nenosi iny nazor iba ten "svoj - jediny a spravny"
Používateľov profilový obrázok
Matej.T
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1868
Dátum registrácie: Pi 11. Mar, 2011, 22:09
Bydlisko: Piešťany/Brno

Re: Prezidentske volby 2019

Príspevok od používateľa Matej.T »

Áno, politický cyklus... Hoci podľa prieskumov ho volili hlavne z dôvodu záujmov tejto krajiny :cry:

Ale ja viem, že "aspoň" ich poslanci nehadážu kocky či nekopú/boxujú do ľudí, ktorí majú iný pigment pleti či vierovyznanie.
 Macbook Pro 2.4/8/256 (Late 2013) + Samsung Galaxy S9 Midnight Black DUOS
Gaming: Intel i5 8600k | delid by Gabo |+ Barrow CPU block | EVGA GTX 1080 SC + EKWB nickel plated block | ASRock Z370 Extreme4 | Corsair Dominator 16GB DDR4 3200Mhz | Corsair RM650i | Fractal Design Define R6 TG | Samsung EVO 850 250GB | EK-DuraClear + EK D5+ EKWB PE 360 + EKWB XE 240 + LG 27GL850 + Corsair K70 RGB + Logitech G403
HTPC: Intel Xeon 1225v3 | MSI H87I | Crucial 8GB | Fractal Node 304 | Seasonic G Series 360
Používateľov profilový obrázok
wingo
Moderátor
Moderátor
Príspevky: 5816
Dátum registrácie: St 01. Sep, 2010, 20:36
Bydlisko: Podbrezová

Re: Prezidentske volby 2019

Príspevok od používateľa wingo »

Mne to práveže pripadá že najmenej dokážu prijať iný názor a urážajú sa práve tí čo sa najviac oháňajú vetičkou "jediný a správny", typický prejav:

Diskutujúci1: Harabina by som nevolil, je to zlo.
Diskutujúci2: Hej, vyjadruje sa ako chrapúň.
Diskutujúci3: Stál za zrodom tohto marazmu v súdnctve.
Diskutujúci4: Ja by som Harabina volil!
Diskutujúci 1,2,3: Prečo, to ti tie veci nevadia?
Diskutujúci4: Furt na mňa útočíte, tu sa nenosí iný len ten váš jediný správny názor!!! Ste ako komunisti/fašisti!

Samozrejme zvyčajne bez vysvetlenia prečo. Mne to fakt nepríde normálne.
Spoiler: ukázať
STEAM: http://steamcommunity.com/id/X-w1n9/

PC1:
Ryzen 5 7600X, Noctua NH-D14+Arctic P14 PWM PST, Gigabyte B650M Gaming X AX, 32GB DDR5 Kingston Fury Renegade RGB @ 6000/28/37/37/30, Gigabyte AORUS RX 6800XT Master 16GB, SSD Kingston Fury Renegade 1TB, Adata XPG Core Reactor 650W, BeQuiet Pure Base 500DX + 3x Arctic P14 PWM PST, LG 42OLEDC21, Gamdias Hermes P3 Brown, Logitech G400, Hifiman HE-4XX + Topping NX4DSD

PC2:
Ryzen 5 5600X, ASUS TUF Gaming B550M-PLUS WiFi, 32GB DDR4 Kingston Predator@3600/16/19/21/36, Sapphire Pulse RX6600 8GB, Toshiba XG3 1TB M.2 NVMe, Seasonic Platinum SS-660XP2, Riotoro Morpheus, ASUS VG279Q, Marvo K605, Rapture ASPIS, Superlux HD-330 + Brainwavz Sheepskin earpads, Edifier WN820NB
LordKJ
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 7744
Dátum registrácie: Po 28. Feb, 2011, 11:49
Bydlisko: Bratislava

Re: Prezidentske volby 2019

Príspevok od používateľa LordKJ »

quicky napísal: Št 14. Feb, 2019, 10:50 mne tu chyba proste strana/kandidat, ktora/y maju normalne zauzivane/tradicne hodnoty pre nas stat a obyvatelov v nadvznosti na historiu, lokalitu a pod
Co su pre nas normalne hodnoty?

Pytam sa vazne zo zaujinavosti lebo neviem co si mam pod tym predstavit.
Používateľov profilový obrázok
Blackhawk
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2436
Dátum registrácie: St 07. Jan, 2009, 14:12
Bydlisko: Sereď

Re: Prezidentske volby 2019

Príspevok od používateľa Blackhawk »

quicky napísal: Št 14. Feb, 2019, 10:50 ...

proste z mojho hladiska sa ludia ako ja uchyluju stale iba k volbe "mensieho zla" a nie "uplnej alebo aspon lepsej zmeny"

p.s.MacTukahan - pekne povedane, tuto na fore sa nenosi iny nazor iba ten "svoj - jediny a spravny"
K tomuto sa mi pacil jeden komentar z FB, bol adresovany vsetkym plackom s podobnym nazorom, ze stale musia volit len mensie zlo. To je realita, trebna sa zobudit a uvedomit si, ze NIKDY tu nebude strana, ktora ti sadne na 100%. Vzdy sa najde nieco s cim nebudes suhlasit.

K tym odlisnym nazorom, pokial tu niekto sympatizuje s Kotlebovcami, ktori realne porusuju zakon, tak je to hadam logicke, ze budeme proti ich nazoru. Ja osobne viem pochopit volicov Smeru/nejakej inej strany, ktori z toho maju urcite vyhody (zakazky do vacku, lepsia pozicia v praci, ...).
Spoiler: ukázať
CPU : AMD Ryzen 5 5600X , MB : ASUS TUF GAMING B550-PLUS , RAM : Patriot Viper 4 Steel Series, 16GB , GPU : GTX1060 , PSU : Corsair TX650M , HDD : Samsung 970 EVO, M.2 SSD
quicky
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 9823
Dátum registrácie: Št 12. Máj, 2005, 20:00
Bydlisko: Nitra

Re: Prezidentske volby 2019

Príspevok od používateľa quicky »

vsetko normalne co fungovalo doteraz, pre mna v skratke napr. tradicna rodina, kultivovat a rozvijat majetok statu, vyuzivat moznosti, ktore nam krajina ponuka, nastavit rozumne socialny system a zabezpecenie, atd.

Osobne nie som zastancom ziadnych multikulturalnych a lgbt vystrelkov a pokusov. Nikomu to neberiem ani neupieram, je to len moj skromny nazor, respektujuc nazory a postoje inych.

ja nehovorim,ze ti nejaka strana musi sadnut 100%, to asi nikdy nepride ale aspon nech si drzia slovo pred volbami (toto mne osobe naozaj vadi) - staci sa pozriet co porobil danko, bugar, prochadzka a pod ...

aj pri zmene sns som si myslel,ze ked sa otocili kabaty mozno zacnu nanovo. vysledok uplne fiasko.

siet vyzerala celkom nadejne. vysledok uplne fiasko.

z tychto veci potom vznika frustracia.
Používateľov profilový obrázok
geroswen
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1256
Dátum registrácie: So 03. Jan, 2015, 23:54
Bydlisko: Bratislava, Cifer

Re: Prezidentske volby 2019

Príspevok od používateľa geroswen »

Ivko napísal: St 13. Feb, 2019, 19:46
PROMETHEUS napísal: St 13. Feb, 2019, 19:02 a taktiez harabin, v ankete som ho oznacil len tak z recesie ale som necakal ze to ozaj tolko ludi ho chce volit, som myslel ze to je len vtip ale ocividne nie.
Ja to vidím tak že Čaputová je OUT, mne osobne to meno ani nič nehovorí, ja som o nej doteraz ani nepočul
Tu sa mozes pozriet ako velmi "OUT" je Caputova :-)
https://www.facebook.com/zomriofficial/ ... =3&theater
Dell M4500 - i7-920xm @3.87Ghz, quadro 1800m
quicky
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 9823
Dátum registrácie: Št 12. Máj, 2005, 20:00
Bydlisko: Nitra

Re: Prezidentske volby 2019

Príspevok od používateľa quicky »

tak natlacila (alebo niekto iny) masivne peniaze do kampane, aspon podla toho co vyskakuje doslova vsade (uz neprijemne).

Návrat na "Debata o všetkom"