Plagáty

V tejto sekcii môžete debatovať skoro o všetkom ...
Používateľov profilový obrázok
shiro
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 8523
Dátum registrácie: Št 21. Dec, 2006, 02:00
Bydlisko: Banska Bystrica

Re: Plagáty

Príspevok od používateľa shiro »

Neboj, casom pride zena, ta ti hned spravi doma poriadok...a ked si kvoli podobnemu uvazovaniu pol roka nezasukas, tak budu nejake diery ten najmensi problem :-)
Tiez som byval 6r sam, tiez rad robime veci efektivne a bez bordelu...ale do takychto extremov by som az nesiel.
Mimochodom, existuju klince do panelu, obraz ti to udrzi, diera minimalna.
Problem si len zaplatal, pretoze pod novou omietkou diery v betone ostali. Mozes na ne narazit v buducnosti, ked ti vrtak zrazu sklzne.
Diery sa daju dobre vyspravit aj bez omietkovania, ak je clovek sikovny.
Ryzen 7 3700X | SilentiumPC Fera 3 | Asrock X570M Pro4 | Patriot Viper 4 Blackout 16GB DDR4-3600 CL17 | Gainward RTX4060 Ti Pegasus 8GB | Samsung 970evo Plus 250GB NVMe | Corsair MP510 1TB NVMe | Samsung 980 Pro 2TB NVMe | Corsair RM550x | 24" BenQ GW2470H | 3x Noctua NF-S12B redux 1200 PWM
Xiaomi Mi 9 Lite 64GB
Ivko
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1796
Dátum registrácie: Pi 18. Sep, 2015, 00:29

Re: Plagáty

Príspevok od používateľa Ivko »

Blackhawk napísal: Ne 23. Dec, 2018, 00:11 Wow, dufam, ze doma ani nevaris ani nejes, lebo je z toho spinavy riad. Predpokladam, ze ani deti nebudes mat, lebo tie vedia narobit tiez pekny bordel. Autom radsej tiez nejazdi, lebo sa zaspini a moze sa pokazit. Logika jak hovado. :D
Sú veci ktoré musíš a sú veci bez ktorých sa zaobídeš. Variť musíš, akurát sa to snažíš robiť tak aby si pri tom narobil najmenej bordelu
Dávať vytlačiť nejaký plagát z filmu, za pol roka ho vymením za iný a potom znovu... Kolko ho to bude baviť?
To je také ako ked decko piští že chce domáce zvieratko a slubuje že sa on bude starať
Marek125
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2005
Dátum registrácie: So 29. Jún, 2013, 22:46
Bydlisko: Nesluša

Re: Plagáty

Príspevok od používateľa Marek125 »

A čo je na tom, že ho to baví? Nech si mení aj na každý deň iný plagát je to jeho vec nech si stým otapetuje aj celý byt on sa bude na to pozerať nie ty.

Porovnavas tu zviera a plagáty :facepalm: živé zviera VS kus papiera čo môže hocikedy zvesiť a už si naň nespomenie.
Používateľov profilový obrázok
stiv
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 9949
Dátum registrácie: Pi 16. Nov, 2012, 21:30
Bydlisko: BT

Re: Plagáty

Príspevok od používateľa stiv »

Ostane iba diera na pamiatku... :D
.
Ivko
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1796
Dátum registrácie: Pi 18. Sep, 2015, 00:29

Re: Plagáty

Príspevok od používateľa Ivko »

Marek125 napísal: Ne 23. Dec, 2018, 11:52 A čo je na tom, že ho to baví? Nech si mení aj na každý deň iný plagát je to jeho vec nech si stým otapetuje aj celý byt on sa bude na to pozerať nie ty.

Porovnavas tu zviera a plagáty :facepalm: živé zviera VS kus papiera čo môže hocikedy zvesiť a už si naň nespomenie.
Za radu sa dá brať aj to ako mu niekto napíše kde to dá vytlačiť, ale aj to čo som napísal ja. Ja nie som ten čo ked sa mu niečo páči že to hned musí kúpiť, zavesiť na stenu a podobne. Trochu viac o tom rozmýšlam predtým ako to urobím, ale ty to evidentne nechápeš.
Ja sa pozerám aj na pozitívne aj na negatívne následky toho konania a je jedno či to je kus papiera, alebo živé zviera...

Ja som mal plagát na stene naposledy tak 15 rokov dozadu a prínos to malo NULA

Nauč sa pochopiť že aj opačný názor nie je na škodu, ale niekedy môže byť na úžitok. Nie že nejaký "lojzo" si zmyslí nejakú hlúposť a všetci ako ovce ho idú v tej hlúposti podporiť. To je asi tvoja teoria ako by to malo fungovať - vidíš len ako mu ja kazím z niečoho radosť
LordKJ
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 7725
Dátum registrácie: Po 28. Feb, 2011, 11:49
Bydlisko: Bratislava

Re: Plagáty

Príspevok od používateľa LordKJ »

Ale co ak si niekto uvedomuje aj negativne dosledky no zaroven si chce skraslit pribytok? To, ze to ty nepotrebujes/nemas rad/nmea na teba vplyv neznamena, ze niekomu to nemoze zlepsovat den.

Je to uplne to iste ako ked ma niekto doma zavesene obrazy alebo farebne steny.
Marek125
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2005
Dátum registrácie: So 29. Jún, 2013, 22:46
Bydlisko: Nesluša

Re: Plagáty

Príspevok od používateľa Marek125 »

Negatívum= Dierka v stene (ktorú zatrie behom sekundy)
Pozitívum= Človek sa teší s veci ktorú chcel a je šťastný

Prínos 0 má v živote veľa veci a predá ich ľudia robia. Zato že ty máš takýto pohľad na svet ho nemusí mať aj on.
Používateľov profilový obrázok
Blackhawk
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2436
Dátum registrácie: St 07. Jan, 2009, 14:12
Bydlisko: Sereď

Re: Plagáty

Príspevok od používateľa Blackhawk »

Ivko napísal: Ne 23. Dec, 2018, 14:10
Marek125 napísal: Ne 23. Dec, 2018, 11:52 A čo je na tom, že ho to baví? Nech si mení aj na každý deň iný plagát je to jeho vec nech si stým otapetuje aj celý byt on sa bude na to pozerať nie ty.

Porovnavas tu zviera a plagáty :facepalm: živé zviera VS kus papiera čo môže hocikedy zvesiť a už si naň nespomenie.
Za radu sa dá brať aj to ako mu niekto napíše kde to dá vytlačiť, ale aj to čo som napísal ja. Ja nie som ten čo ked sa mu niečo páči že to hned musí kúpiť, zavesiť na stenu a podobne. Trochu viac o tom rozmýšlam predtým ako to urobím, ale ty to evidentne nechápeš.
Ja sa pozerám aj na pozitívne aj na negatívne následky toho konania a je jedno či to je kus papiera, alebo živé zviera...

Ja som mal plagát na stene naposledy tak 15 rokov dozadu a prínos to malo NULA

Nauč sa pochopiť že aj opačný názor nie je na škodu, ale niekedy môže byť na úžitok. Nie že nejaký "lojzo" si zmyslí nejakú hlúposť a všetci ako ovce ho idú v tej hlúposti podporiť. To je asi tvoja teoria ako by to malo fungovať - vidíš len ako mu ja kazím z niečoho radosť
Nic v zlom, ale prisiel si sem so zlym umyslom a s tym by si sa mal aj vzdialit. Nicim si do diskusie neprispel, prisiel si len flamovat a na to nikto nie je zvedavy. Nechapem tvoju pohnutku presviedcat niekoho kto si chce rozvesat plagaty, ze to je zly napad. Za to, ze ty si nevesias plagaty, ani ostatni to nemozu robit?
Spoiler: ukázať
CPU : AMD Ryzen 5 5600X , MB : ASUS TUF GAMING B550-PLUS , RAM : Patriot Viper 4 Steel Series, 16GB , GPU : GTX1060 , PSU : Corsair TX650M , HDD : Samsung 970 EVO, M.2 SSD
anonym_a8

Re: Plagáty

Príspevok od používateľa anonym_a8 »

Skusim prispiet.

Co sa tyka DPI, orientacne takto:


30dpi – tlač billboardov vzdialenosť cca 10m vám toto rozlíšenie úplne postačuje
75dpi – tlač reklamných tabúľ a bannerov – vzdialenosť cca 3 metre
150dpi – tlač posterov, na ktoré sa pozeráte z cca 1 metra
300dpi – kvalita fotografická na pohľad z cca 30 – 50cm

Co sa tyka tlace, zaujima ta technologia. Hlavne su:

- Laser - maloformatovy, zväcsa do sirky 320mm. Ak neni masina aspon za 25tis, kvalita je onicom. Plus syte plochy hadzu leskle mapy.
- UV - velkoformatove, podla modelu, ale subjektivne je tlac zblizka horsia, farba je tam "napluta do kopcekov" a vytvrdena UV. Vyhoda je priama potlac dosiek
- Solvent - Ok, ale tiez nie moc verne podanie farieb, mensi gamut a hlavne to smrdi. Vela ludi hovori, ze to za tyzden vyprcha, ale napriklad certifikat nezavadnosti do interieru to ma myslim len v ploche 1x1m. UV ma 1 stenu zo 4.
- Latex - co sa tyka farebnosti, asi najlepsie. Tlaci na rolove materialy.

Cize tlacit na Latexe, idealne na leskly papier / PVC samolepku a zaramovat. DPI 150 - 300.
Ja mam toto a fakt to robi krasne veci, ak je dobra grafika.
Karboxylko
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 31
Dátum registrácie: Po 02. Júl, 2018, 19:47

Re: Plagáty

Príspevok od používateľa Karboxylko »

Otázne je že kde si nabral pocit že ma to napadlo predvčerom že si chcem dať plagát ? rozmýšlam už nadtým dlhšiu dobu nakoľko ako som už spomínal je to izba ktorá slúž len na moje "hobby a chill" a chcel som ju oživiť.. Akurát som si to potreboval premyslieť ohladom rozmerov a podobne. dalšou otázkou je že prečo máš taký chladný byt? a nemáš nič na stenách ja vtom vidím veľké negatívum može to zle vplývať na tvoju náladu.. vieme sa na to pozrieť aj takto keď to chceme preberať fakty. Ja som sem prišiel poprosiť o radu: aký typ plagátu a kde najelpšie vytlačiť, to či si to capnem v robote alebo v aute na čelné sklo je asi jedno a tak isto je asi aj jedno to či to budem mať polroka niekde pohodené ja som sa pýtal iba o radu ako to najlepšie spraviť.. Ak somňou niekto niekedy bude bývať tak áno vtedy to možem prebrať s konkrétnou osobou že ako to vidí ona aký ma na to názor a však zatiaľ bývam sám takže prostredie si prisposobím podľa toho ako sa mi to páči aby som sa cítil pohodlne...

Teraz k téme ďakujem za radu oľadom DPI.. Ešte by ma zaujímalo či odporúčate nejaké faxcopy, anwell alebo pod ? Lebo asi to ostalo prehliadnuté pýtal som sa či nebudú mať problém s copyrightom alebo nieco take ? .. pozeral som že cez anwell si totam viem rovno uploadnuť a nastaviť čo ptorebujem napríklad..
Používateľov profilový obrázok
yesper
Moderátor
Moderátor
Príspevky: 3006
Dátum registrácie: Ut 10. Jún, 2008, 20:41
Bydlisko: VT & BA

Re: Plagáty

Príspevok od používateľa yesper »

dalej bez ot, dakujem
Používateľov profilový obrázok
mino_85
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 6289
Dátum registrácie: St 29. Feb, 2012, 20:29
Bydlisko: Prešov

Re: Plagáty

Príspevok od používateľa mino_85 »

IMO movie poster 60x90 cm v 300 dpi zohnať free bude dosť problém /to je cca 7000x11000 px/, budeš rád aj za 150 dpi /cca 3500x5500/. Ale čím vyššie rozlíšenie nájdeš, tým lepšie. Bacha aj na kvalitu fotky samozrejme, lebo net je plný prevzorkovaných plagárov z nižšieho rozlíšenia, takže si to treba vždy nazoomovať 1:1 a pozrieť či to nie je rozpixelované, resp. rozmazané.

Osobne mám celkom dobrú skúsenosť aj vo FaxCopy, pár rýchlych jednorázoviek na plotri som tam už tlačil /z dobrých podkladov/ a kvalita bola OK. Pri danom rozmere počítaj cca 20 €/ks.
Spoiler: ukázať
WS/GAMING MB: Crosshair VIII Dark Hero CPU: Ryzen 9 5900X CPU cooler: Noctua NH-U12A chromax RAM: 32 GB DDR4 G.Skill TridentZ RGB @ 3600 CL14 VGA: ASUS TUF RTX 3080 PSU: Seasonic Prime Fanless TX 700W System SSD: Samsung 990 PRO 1 TB Storage: Samsung 970 EVO Plus 2 TB + 2x Samsung 860 QVO 2TB Case: Jonsbo U5 Black Case fans: 6x Noctua NF-A12x25 PWM chromax Fan Regualtor: Aqua Computer Aquaero 6 LT LCD: LG 34UC88 Keyboard: Microsoft SideWinder X4 SK Mouse: Mionix Naos PRO Mouse pad: Zowie Gear P-TF X Audio: Creative GigaWorks T20 Series II Joystick: Thrustmaster TCA Sidestick + TCA Quadrant + Add-on - Airbus edition Gamepad: Xbox Elite Series 2

HTPC MB: MSI B150I GAMING PRO AC CPU: INTEL Pentium G4560 CPU cooler: Noctua NH-L12 + Noiseblocker eLoop B12-2 RAM: Crucial 8 GB DDR4 VGA: GT1030 PSU: MiniBox picoPSU-120 System SSD: Kingston UV400 120 GB Data HDD: WD Purple 6TB Case: Silverstone ML05 Milo Case fans: 2x Noctua NF-A8 ULN Remote control: Logitech K400 Plus

Návrat na "Debata o všetkom"