Satelit v kazdej izbe

V tejto sekcii môžete debatovať skoro o všetkom ...
Používateľov profilový obrázok
sanjuro
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1337
Dátum registrácie: Ut 29. Dec, 2009, 18:45
Bydlisko: Banská Bystrica

Satelit v kazdej izbe

Príspevok od používateľa sanjuro »

V byte mam momentalne natahane v kazdej izbe ethernet kable. Nie je tam koaxial. Je mozne z jedneho satelitu(skylink) sprevadzkovat TV aj v ostatnych miestnostach len pomocou ethernetu? Da sa to viacerymi settopboxami? Nejaky iptv streaming? Riesil uz niekto nieco podobne?
MB: MSI B450 Tomahawk Max CPU: AMD 5800x Cooler: Alphacool Eisbaer 360 RAM: 2x8GB G.Skill 3600Mhz CL16 TridentZ Neo SSD: Intel Optane 900p 280GB SSD: Samsung 860 EVO 1TB GPU: Gainward RTX 4090 Phantom GS PSU: Corsair RM1000x Audio: Topping DX3 Pro v2 Case: Lian Li PC-O11 Dynamic White Monitor: LG CX48 Mouse: Logitech G Pro Keyboard: Corsair K65 Speed Pad: Logitech G640 Headphones: AKG K712 Pro
Ivko
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1806
Dátum registrácie: Pi 18. Sep, 2015, 00:29

Re: Satelit v kazdej izbe

Príspevok od používateľa Ivko »

Nevim či sa niečo zmenilo, ale bez koaxialu to asi nepôjde. A další problém je dekodovanie
Marek125
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2005
Dátum registrácie: So 29. Jún, 2013, 22:46
Bydlisko: Nesluša

Re: Satelit v kazdej izbe

Príspevok od používateľa Marek125 »

Nič sa nezmenilo musíš mať aj koax, dekódovanie taktiež buto karta v každom primaci alebo cardsharing (lacnejšia varianta)
Sugyi
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 480
Dátum registrácie: Št 24. Nov, 2011, 15:17

Re: Satelit v kazdej izbe

Príspevok od používateľa Sugyi »

Ano da sa to a presne iptv streaming. Dokonca uz predavaju aj satelity presne nato usposobene.
Neviem kolko potrebujes televizorov. Kupis box s viacerymi tunermi, alebo viacero boxov. Potom by som ja instaloval kodi, do neho pvr addon, ten nasmerovat na box a voila malo by ti to ist. Samozrejme, poterbujes tolko tunerov kolko chces spojazdnit teliek. Da sa spravit aj nejaky maly server kde kupis pci satelitnu kartu a z toho potom zdielas smerom von dvb viewerom alebo nejakym inym softom. Dnes uz ale vacsina boxov vie streamovat ako iptv.
Používateľov profilový obrázok
sanjuro
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1337
Dátum registrácie: Ut 29. Dec, 2009, 18:45
Bydlisko: Banská Bystrica

Re: Satelit v kazdej izbe

Príspevok od používateľa sanjuro »

vies sa o tom iptv streamingu rozpisat podrobnejsie? Ako to funguje?
MB: MSI B450 Tomahawk Max CPU: AMD 5800x Cooler: Alphacool Eisbaer 360 RAM: 2x8GB G.Skill 3600Mhz CL16 TridentZ Neo SSD: Intel Optane 900p 280GB SSD: Samsung 860 EVO 1TB GPU: Gainward RTX 4090 Phantom GS PSU: Corsair RM1000x Audio: Topping DX3 Pro v2 Case: Lian Li PC-O11 Dynamic White Monitor: LG CX48 Mouse: Logitech G Pro Keyboard: Corsair K65 Speed Pad: Logitech G640 Headphones: AKG K712 Pro
Sugyi
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 480
Dátum registrácie: Št 24. Nov, 2011, 15:17

Re: Satelit v kazdej izbe

Príspevok od používateľa Sugyi »

Kupis napr takyto satelit
https://satelity.ellano.sk/vu+-uno-4k-s ... 36891.html
alebo iny s operacnym systemom enigma2 (tieto su na toto uz usposobene).
Pripojis ho a pozeras.
Ma v sebe webserver, vies sa na neho v sieti pripojit podla ip adresy. Tam si nalistovat program a stiahnut si suborik ktory otvoris vo VLC a ten ti pusti stream cez siet.
Ked to chces na telku tak bud na nu nainstalujes kodi (ak ma android tv) alebo kupis nejaky box na ktory vies dostat kodi. Raspberry staci. V kodi doinstalujes (defaultne uz aj su nainstalovane len su disabled) plugin pre PVR (personal video recorder). Tym sa ti povoli funkcia TV v kodi. V nastaveniach pluginu nastavis ip adresu satelitu, pripadne meno/heslo ked si to zahesloval a to ti vylistuje programy z telky. Ty si uz len dialkovym vyberas ktory program chces pozerat. Funguje aj epg.
V satelite este predtym ale treba nastavit/nainstalovat zoznam kanalov (ak ho zoberies z tej stranky tak ti ho vedia poslat uz nastaveny).

To bolo v kratkosti technikou ktorou to viem spravit ja a ktora je do urcitej miery mnou odskusana.
Teoreticky ti staci aj lacnejsi satelit (nenapisal si kolko chces televizorov). Teoreticky niektore satelity mozu vediet spristupnovat programy aj cez DLNA, ale to nemam odskusane.
Alebo mam doma pocitac so sat. tunerom(usb). V nom program dvb viewer (teda uz skor recording service) kde si viem spustit server ktory mi streamuje do siete. Ja si to localhostom preberam v kodi na tom istom pocitaci (v kodi spojazdnis iny plugin pre PVR) a pozeram. Rovnako si prepinam programy v kodi. Tymto sposobom si teoreticky vies spravit aj headless server ak mas nejake NAS do ktoreho vies strcit USB tuner a dotiahnut k nemu koax.

Návrat na "Debata o všetkom"