Skusenosti s RK na Slovensku

V tejto sekcii môžete debatovať skoro o všetkom ...
Používateľov profilový obrázok
stiv
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 9986
Dátum registrácie: Pi 16. Nov, 2012, 21:30
Bydlisko: BT

Re: Skusenosti s RK na Slovensku

Príspevok od používateľa stiv »

Vsetci predavajuci su blbi lebo to predavaju cez realitky. Nie si trochu blby ty?

Neviem preco by som nemal predavat cez realitku len aby nejaky dendroid bol spokojny. Taki spekulanti to aj tak nekupia. Realitka preda, ja nemam starosti a vsetci stastni. Si zaloz aj ty realitku a len ti budu cinkat tisice na ucet kazdu chvilu.

A vies kto zaplati realitakovi? No ty, kupujuci. Navysim predsa cenu bytu o proviziu aku len bude realitak chciet. ;) Ked preda, je mi to jedno. Ja dostanem kolko som chcel a aj on zarobi.
.
Používateľov profilový obrázok
dendroid
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 3673
Dátum registrácie: Pi 13. Jan, 2006, 02:00
Bydlisko: Košice

Re: Skusenosti s RK na Slovensku

Príspevok od používateľa dendroid »

To uz necham na posudenie kazdemu jednotlivcovi. Urcite mas vela skusenosti s predajom aj kupou bytov.

Kolko bytov si uz predal, ze tvrdis, ze nemas starosti, ked predavas cez realitku ? Ci tu tocis o niecom, o com nemas sajnu ?

Napis teda konkretne, co ti usetri predaj cez realitku, ake starosti.

Ja si ziadnu realitku zakladat nepotrebujem. To ti garantujem.
Používateľov profilový obrázok
Leon
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 7115
Dátum registrácie: St 05. Dec, 2007, 08:00
Bydlisko: Košice

Re: Skusenosti s RK na Slovensku

Príspevok od používateľa Leon »

nj ako som písal, ty si to vravel zo strany predávajúceho, toto :
dendroid napísal: Št 17. Jan, 2019, 11:55Ako pardon, ale niekto, kto sa obrati na taketo invidua a zaplati im taketo prachy ...
Úprimne to čo píšeš ma fakt ani nezaujíma. To sú očividné veci, ktoré tu každý prvý popísal - všetky tie trápenia a u väčšiny neznalosť. Keď si niekto chce predávať cez realitku tak prosím. Ja som bol v tom, že to píšeš o ľuďoch, ktorý idú cez nich kupovať, keďže nato som sa pýtal. A to tvrdenie, že ich potom zaplatí predávajúci je jasné,... ale z čích peňazí to asi tak ide? :D Neverím tomu, že tá cena na inzerátoch nieje navýšená o províziu. Predávajúci realiťakovi povie, že chce na účet 80k a dovi. A tomuto ja sa chcem vyhnúť, pretože žiadny servis pre mňa robiť nebude. keby som to bral cez hypo tak ešte možno prižmúrim oči. Ak majú nejaké zmluvy o sprostredkovaní a odmene tak pardon - ale toto je aj tak také špekulatívne, v zmluve si tiež môžu dohodnúť finálnu cenu navýšenú o províziu. Takže to je vlastne jedno.
.
Používateľov profilový obrázok
lezgy
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 3754
Dátum registrácie: Ne 20. Feb, 2005, 20:00
Bydlisko: Trebišov... mesto kde nik nepracuje a všetci sa maju dobre

Re: Skusenosti s RK na Slovensku

Príspevok od používateľa lezgy »

molnart napísal: Št 17. Jan, 2019, 12:36 keby som to nabuduce riesil riesil by som to tak ze normalne zavolam realitke, pojdem na obhliadku kde su aj majitelia a narovinu poviem ze idem sa bavit uz iba s majitelmi a mojou podmienkou kupy je ze realitaka uz nikdy neuvudim.
pametam si doby ked si na stretnuti s realitkou podpisoval papier ze sa nebudes pokusat kontaktovat majitela....
fakt
neviem ako by to obhajili ak by ....ale
dendroid napísal: Št 17. Jan, 2019, 17:17 To uz necham na posudenie kazdemu jednotlivcovi. Urcite mas vela skusenosti s predajom aj kupou bytov.

Kolko bytov si uz predal, ze tvrdis, ze nemas starosti, ked predavas cez realitku ? Ci tu tocis o niecom, o com nemas sajnu ?

Napis teda konkretne, co ti usetri predaj cez realitku, ake starosti.

Ja si ziadnu realitku zakladat nepotrebujem. To ti garantujem.

odhlaidnuc od temy a fakt nic osobne ale...
Dendroid, ja som na forach a v ke co to zazil a miestni uzivatelia starsie rocniky si este celkom dobre pametaju co si zac a co si vystrajal na pri nakupoch po portaloch.... a niektori si to pametame aj celkom dobre a poniektori ta dokonca za tie reci nechali odstat fajne v dazdi k si dobre pametam aj ked to mozno popries..ale isto som to nebol ja
a pozeram ze roky presli ale ostal si rovnaky aky si bol
opakujem nic osobne, detajly tu rozoberat nebudem

sory za offtopic
1, Intel® NUC Kit 6i3SYH

2, HP 4330s
Používateľov profilový obrázok
geroswen
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1256
Dátum registrácie: So 03. Jan, 2015, 23:54
Bydlisko: Bratislava, Cifer

Re: Skusenosti s RK na Slovensku

Príspevok od používateľa geroswen »

Ja mam skusenost len s jednou realitkou a potom som radsej kupil byt priamo od developera.

Islo o realitku KOMPLETREAL, s.r.o. v roku 2014. Chcel som cez nich kupit apartman, podpisal som zmluvu, zaplatil som im rezervacny poplatok a banka mi nasledne neschvalila 100% hypoteku. V zmluve sa pisalo, ze si realitka necha 400 eur (ako odopstatnene naklady) a zvysok rezervacneho poplatku mi vratia. To vsak odmietli spravit a odstupili od zmluvy.

Posunul som to pravnikovi. So far sme vyhrali myslim 3 pojednavania. Konatel bohapusto klamal pred sudom, co sme mu aj dokazali. Odvtedy sa 3 krat odvolal, bez toho, aby cokolvek doplnil a aktualne to uz asi tak 2 roky hnije na sude a nic sa s tym nedeje. Uz to beriem tak, ze mam sporenie s dobrym urokom. Len nie je iste, ci z neho tie peniaze este dostanem.
Dell M4500 - i7-920xm @3.87Ghz, quadro 1800m
Používateľov profilový obrázok
icefire
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 6216
Dátum registrácie: So 01. Nov, 2008, 19:48
Bydlisko: Vieden/Bratislava

Re: Skusenosti s RK na Slovensku

Príspevok od používateľa icefire »

Uff, tak to je hrozne chrapunstvo, zasa ale realita sudov v SR. Zial. Tiez som zatial kupoval iba od developera, i ked aj tam sa clovek popali. Ja som napriklad na vlastne naklady vymenil vchodove, okna a spravil nanovo stierky. Za tie tahanice po sudoch to nestalo.
Spoiler: ukázať

i5-12600K + Noctua NH-D14 + 2x Noctua @ MSI PRO Z690-A DDR4 - WD SN550 1TB @ Win10 PRO + WD RED 3TB - ASUS TUF 3070 OC 8GB + Alienware 3418DW G-Sync - Kingston HyperX Predator 16GB 3000MHz - Corsair RM850x (2021) - Fractal Define R2 + 3x Noctua - Logitech G502 + Glorious PC Gaming Race Stealth Extended + Ducky One SF - Xonar DX + HyperX Cloud + Behringer MS16 - 2x Xbox Series X Wireless Controller & Wireless Receiver - Philips 55PUS730412
Používateľov profilový obrázok
geroswen
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1256
Dátum registrácie: So 03. Jan, 2015, 23:54
Bydlisko: Bratislava, Cifer

Re: Skusenosti s RK na Slovensku

Príspevok od používateľa geroswen »

Ano, je to problem nasich sudov. Tot vyjadenie od mojho pravnika z maja 2018 (odvtedy sa nic nezmenilo):

"Naše vyjadrenie k odvolaniu sme posielali v máji 2017, takže niekedy v júni okresný súd posunul spis na krajský súd. Čo je stále „len“ cca 12 mesiacov. A to je na pomery v SR ešte v norme."

Ale myslim, ze to presne zodpoveda aj stavu ostatnych statnych institucii na SVK.
Dell M4500 - i7-920xm @3.87Ghz, quadro 1800m
Používateľov profilový obrázok
dendroid
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 3673
Dátum registrácie: Pi 13. Jan, 2006, 02:00
Bydlisko: Košice

Re: Skusenosti s RK na Slovensku

Príspevok od používateľa dendroid »

lezgy napísal: Št 17. Jan, 2019, 17:46

odhlaidnuc od temy a fakt nic osobne ale...
Dendroid, ja som na forach a v ke co to zazil a miestni uzivatelia starsie rocniky si este celkom dobre pametaju co si zac a co si vystrajal na pri nakupoch po portaloch.... a niektori si to pametame aj celkom dobre a poniektori ta dokonca za tie reci nechali odstat fajne v dazdi k si dobre pametam aj ked to mozno popries..ale isto som to nebol ja
a pozeram ze roky presli ale ostal si rovnaky aky si bol
opakujem nic osobne, detajly tu rozoberat nebudem

sory za offtopic
Tebe tiez dobre ide, nic osobne opakujes dookola a vytahujes tu veci spred 15 rokov a riesis, aky som :facepalm:

Pamatat si pamatas zle a nie som typ, co popiera. Nebolo to v dazdi ale v mraze a neboli to niektori, ale jedno individuum, ktore na tom jedinom jednom fore, nie portaloch, pouzivalo vyjadrenia typu strc mame do medzery (v komunikacii s kazdym)

Nemusis sa bat, prispievam cim dalej tym menej a po tomto vlakne to bude este menej.

Btw., som zvedavy, ci sa stiv vyjadri, ake starosti ti teda ta realitka usetri. Prepac, ale ked do nejakej temy prispievam, tak aspon viem, o com tocim. A nie sirim dalej myty. Kvoli ktorym sa potom ludia na tych uzasnych realitakov obracaju. Lebo realitka usetri starosti.
Naposledy upravil/-a dendroid v Pi 18. Jan, 2019, 13:11, upravené celkom 1 krát.
Používateľov profilový obrázok
wingo
Moderátor
Moderátor
Príspevky: 5816
Dátum registrácie: St 01. Sep, 2010, 20:36
Bydlisko: Podbrezová

Re: Skusenosti s RK na Slovensku

Príspevok od používateľa wingo »

Ohľadom kúpy si môžeš prečítať moju skúsenosť na prvej strane.
A čo sa predaja týka predávali sme napriamo nie cez realitku, zmluva cez notárku, žiadny problém.
Spoiler: ukázať
STEAM: http://steamcommunity.com/id/X-w1n9/

PC1:
Ryzen 5 7600X, Noctua NH-D14+Arctic P14 PWM PST, Gigabyte B650M Gaming X AX, 32GB DDR5 Kingston Fury Renegade RGB @ 6000/28/37/37/30, Gigabyte AORUS RX 6800XT Master 16GB, SSD Kingston Fury Renegade 1TB, Adata XPG Core Reactor 650W, BeQuiet Pure Base 500DX + 3x Arctic P14 PWM PST, LG 42OLEDC21, Gamdias Hermes P3 Brown, Logitech G400, Hifiman HE-4XX + Topping NX4DSD

PC2:
Ryzen 5 5600X, ASUS TUF Gaming B550M-PLUS WiFi, 32GB DDR4 Kingston Predator@3600/16/19/21/36, Sapphire Pulse RX6600 8GB, Toshiba XG3 1TB M.2 NVMe, Seasonic Platinum SS-660XP2, Riotoro Morpheus, ASUS VG279Q, Marvo K605, Rapture ASPIS, Superlux HD-330 + Brainwavz Sheepskin earpads, Edifier WN820NB
Používateľov profilový obrázok
Tomasjerry
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2272
Dátum registrácie: St 12. Jan, 2005, 20:00
Bydlisko: BA (work) Velke Levare (home)

Re: Skusenosti s RK na Slovensku

Príspevok od používateľa Tomasjerry »

Ja mam skusenost cez znameho, ktoremu sme potom s pravnikom pomahali. Chcel predat garaz v Dubravke nakolko uz ju nepotreboval. Byt nemal iba garaz (rodina sa tak dohodla na pozostalosti) Tak si hodil inzerat, ze preda. Asi 4 realitky si bez jebho vedomia dali toto do ponuky. Nasledovalo upozornienie, ze aj v inzerate ma RK nekontaktovat. Nakoniec sme musel podat na 2 z nich tresne oznamenie. Inak predal to bez reality uplne v pohode po cca 2-ch mesiacoch.
AMD Ryzen™ 7 3700X, ASROCK X470 Taichi, 16 GB RAM 3200 MHz, ASUS 2080Ti, Samsung SSD 256GB + Samsung Evo SSD 256GB + 2TB HDD,LG DVD +/-rw, Frakcial 600 W Newton R3
To vsetko v LIAN LI PC-X1000 :)

Návrat na "Debata o všetkom"