Novostavby -Ba

V tejto sekcii môžete debatovať skoro o všetkom ...
stefan222
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 6751
Dátum registrácie: Po 01. Sep, 2008, 18:59
Bydlisko: Prešov(39)

Novostavby -Ba

Príspevok od používateľa stefan222 »

Ahojte. 2izb. Do 150tis eur. Len novostavba . Idealna poloha centrum. Paci sa mi kesselbauer ale nepoznam ba a ani developerov tam. Vase nazory?kukam prave nove byvanie. Kt cast blavy je idealna bez zapch?nieco kde clovek vie ist po meste bez auta(zapchy) dikicko za kazde postrehy.
Lubi sa mi aj slnecnice projekt.
hry- ps5
doma-HP probook
Používateľov profilový obrázok
Chris
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 5179
Dátum registrácie: Pi 13. Jan, 2006, 02:00
Bydlisko: Bratislava

Re: Novostavby -Ba

Príspevok od používateľa Chris »

chces sa prestahovat alebo len prenajimat ?
Master of PaloAlto NGFWs, Cisco ASAs
stefan222
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 6751
Dátum registrácie: Po 01. Sep, 2008, 18:59
Bydlisko: Prešov(39)

Re: Novostavby -Ba

Príspevok od používateľa stefan222 »

No to ze neviem ale chcem byt pripraveny. Mozu nas prevelit z presova alebo ne a vtedy by som to prenajimal. Ale realne su obe moznosti. Manzelke sa slnecnice nepacia, ze saplava petrzalka. Obaja sme na centrum. Co tak jarabinky?
hry- ps5
doma-HP probook
CageJ
Redaktor
Redaktor
Príspevky: 7967
Dátum registrácie: Ne 02. Jan, 2011, 01:43
Bydlisko: Presov

Re: Novostavby -Ba

Príspevok od používateľa CageJ »

zasrate je to vsade... Urcite by som nebral Podunajske kvoli zlej MHD a zapcham.. Mne sa paci Ruzinov, je tam elektricka.. ale Trnavska a Bajkalska su tiez zapchate..
Osobne nemusim Petrzalku ale zase ma dobre spojenie a nema problem so zapchami.. Dlhe diely su podla mna daleko a Dubravka je este dalej, vyhoda mas elektricku ale relativne rychly spoj na stanicu, avsak opat byvaju zapchy od Lamaca..
Aspon moje skusenosti z par rokov byvania :)
Ale overall u mna Ruzinov.

Ja by som si polozil otazku, kde by si mal pracovat a podla toho vyberat lokalitu..
liqua1
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 430
Dátum registrácie: So 24. Jan, 2015, 16:58

Re: Novostavby -Ba

Príspevok od používateľa liqua1 »

Proxente by som sa kludne vyhol. Zalezi na tom, kedy to potrebujes. Urban Residence zachvilu spusti predaj C-cka, pripadne Pri Myte spusti 3tiu fazu.
este je tu Stein2 4ta a 5ta faza, ktory splna vsetko, ale tie ceny su uz nad 150k.
osobne nerozumiem, preco sa kazdy CP taha do Ruzinova. podla mna velmi precenovana lokalita ako celok(aj ked ok, niektore casti su fajn (Zwirn atd.) problem je ze za ceny pomaly Stareho Mesta.)
Používateľov profilový obrázok
zoom
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2080
Dátum registrácie: Št 16. Jún, 2005, 20:00
Bydlisko: Bratislava (40)

Re: Novostavby -Ba

Príspevok od používateľa zoom »

Cely zivot zijem v BA (byval som v Starom meste, Novom meste, chvilu v Raci, teraz uz dlho v Petrzalke), mam ludi z blizkeho okolia, co byvaju v Ruzinove a v Dubravke.

Bez zapch mas celkom urcite Petrzalku. Nedaj na zenine mumlanie o Petrzalke. Uz dlho je to OK mestska cast, kde mas hlavne cestne tahy napriec mestskou castou bez zapch a este rozne velke nezastavane plochy. Ja naopak uplne opovrhujem Starym mestom. Je to nezmysel pre dochodcov. Nikde sa tam neda zaparkovat, vsetky ulice uzke, pretazene hlavne uzly (ako napr. Racianske myto, Trnavske myto). Cele je to presne take, ze zoberieme mesto z 1930 roku a pridame tam 100 000 ludi.

Sever Petrzalky je velmi dobre napojeny do mesta. Ak budes byvat blizko pri Dunaji, tak prejdes aj peso (mozes si vybrat ktory zo 4 mostov ti vyhovuje). Petrzalku odporucam. Slnecnice uz menej. Maju byty za "dobre" ceny (na dnesnu ponuku), aleee... niektore budovy su naozaj dost namackane na sebe a castokrat su tam aj ine problemy. I ked poznam aj spokojnych ludi, co tam byvaju.

Co sa tyka mestskych casti z mojho pohladu:
• Stare mesto - FAIL.
• Nove mesto - Meh. Daleko od vsetkeho, spoj jedine elektrickou a cesty su rano a vecer zapchate (hlavne ked ides cez Racianske myto).
• Ruzinov - Neviem. Nemastne-neslane. Neviem si na tuto mestsku cast urobit nazor.
• Raca - Periferia, daleko.
• Petrzalka - Jawohl!
• Dubravka a Karlova Ves - pre mna v podstate to iste. Nie zle, blizko k zeleni (Devinska Kobyla), kopcovity teren (mozes z bytu vidiet do dialky na horizont). Dubravka uz je predsa len trosku daleko, i ked uz sa tam presuvaju veci (Bory Mall a ine obchody okolo neho). Sem patri asi aj Lamac, ale o tej mestskej casti neviem skoro nic.
• Dalsie nespomenute casti nepovazujem za Bratislavu, ale nejake prilahle dediny, ktore su uz daleko.

Z prveho vykladu si na byvanie vyberam: Petrzalku, Dubravku a Karlovu Ves.

Novostavby sledujem dlhodobo. Sam zhanam byt, i ked teraz sa moj zivot trochu obratil, tak z toho asi nic nebude. Co mna zaujalo, je nasledovne:
Petrzalske dvory (Petrzalka) - prima novostavba s izraelskou firmou v pozadi. Nizkoenergeticke byvanie s dobrymi napadmi v cene bytu (chladenie rekuperaciou, CO2 senzory v bytoch, zmakcovanie vody v objekte). Neviem, ci su este volne 2i byty, ja som pozeral 4i. Dobra cena na dnesne novostavby.
Cubicon Gardens (Mlynska dolina) - dobre byvanie, tusim od Francuzov. Byty su dobre navrhnute (som dost vyberavy na podorys) a hlavne nie su robene len na cenu. Tzn. priecky su hrubsie nez standardnych 11,5 cm, mas tam drevene podlahy namiesto PVC a cele je to dobre vytlmene. V uz postavenych bytoch mi byva jeden clovek a hovori, ze je to naoazj v pohode, napr. ked nad nimi dupe decko hore dole, tak to velmi slabo pocut.
Tammi (Dubravka) - alebo aj ine od YIT. Sympaticky developer. Uz davnejsie otvorili 5. etapu (vyskova budova), mozes skusit. V tych nizsich mi bude byvat clovek, ale zatial sa to prave doraba, takze este nemam realne skusenosti.
Matadorka (Petrzalka) - vyskova budova pri vlakovej stanici. Sem som chcel ist byvat na jedno z najvyssich poschodi, lebo by to bol super vyhlad na hrad a Dubravku. Predstavoval som si pekny vecer, kedy sedis za PC, kukas do tmy von a tam su svetielka z Bratislavy. Super. Nevyhodou moze byt zivot na stavenisku - cela ta oblast sa ide kompletne prerobit, co mne osobne vobec nevadi. Podla uzemneho planu tam maju byt 40+ poschodove budy este. Oproti cez cestu su vlastne Petrzalske dvory. Ku kvalite sa neviem vyjadrit (ani z minulych projektov developera).
Ceresne 2 (Dubravka) - nemusi byt zle, ale imho prestrelene ceny. Nekupoval by som.
Petrzalka City II (Petrzalka, duh) - jeden volny 2,5i apartman poschodovy za tvoju cenu. Not bad. Je to sever Petrzalky, pri dome mas rameno rieky okolo ktoreho sa mozes prechadzat alebo behat a na skok do mesta (kludne aj elektrickou).
• Tiez sa idu stavat nejake zaujimave projekty v Karlovke, ale to je v stadiu planovania. Na to asi nemas cas cakat.
stefan222
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 6751
Dátum registrácie: Po 01. Sep, 2008, 18:59
Bydlisko: Prešov(39)

Re: Novostavby -Ba

Príspevok od používateľa stefan222 »

Dik borci. Ste skveli. Cca v okt/konec sept idem do Ba tak idem kazdemu pivo. Pocekujem vsetko.mozem cakat cca 2-3 roky cize idealne nieco co je na papiery a uvadzacie ceny. Ako ak nas presunu tak prinajhorsom budem u niekoho z vas na balkone
hry- ps5
doma-HP probook
darklol
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1520
Dátum registrácie: Št 21. Jan, 2010, 16:25
Bydlisko: Bratislava / Kosice / Presov

Re: Novostavby -Ba

Príspevok od používateľa darklol »

ja suhlasim so zoomom. na petrzalku nieje dopustenia... realne tam mas vsetko... s parkovanim nemusis mat az taky problem lebo sa da vybavit prenajatie parkovacieho miesta od mestskej casti. ja som mal takto priamo pred vchodom... a moja aktualne uz manzelka ked prisla do petrzalky tak hladala vsade tych fetakov bitkarov a vsetku tu pliagu... a bola prekvapena lebo za 5 rokov nic nevidela a to chodila aj po veceroch domov. samozrejme nebavme sa o kopcanoch tam to ani ja nemam rad ale tak myslim ze v kazdom meste najdes jednu ulicu ktora nieje uplne podla tvojho gusta. odporucam okolie zrkadloveho haja, namestia hraniciarov a tak. a nemusis pozerat iba novostavbu uplnu mozes kupit aj nieco zabyvane do 10 rokov max. a bude to v pohode a budes spoko
edit - ked budes chciet mozeme zbehnut na pivko v PO a poviem ti viac :)
CPU: Intel Core i9-14900K COOLER: ARCTIC Liquid Freezer II 420 A-RGB MB: ASUS ROG STRIX Z790-E GAMING WIFI RAM: G.SKILL 64GB KIT DDR5 6800MHz CL34 Trident Z5 RGB Black VGA: MSI GeForce RTX 4090 GAMING X TRIO 24G SSD SYSTEM: WD BLACK SN850X NVMe 1 TB SSD GAMES: WD BLACK SN850X NVMe 2 TB + Samsung 980 PRO 2TB PSU: ASUS ROG Thor 1200W KEYBOARD: Corsair K95 MOUSE: Razer Deathadder V2 X HyperSpeed SCREEN 1: LG OLED42C21 SCREEN 2: 27" MSI Optix MAG274QRF-QD CASE: PHANTEKS Enthoo Evolv X Matt White + 6x ARCTIC P14 PWM PST A-RGB OS: Windows 11 SPEAKERS: Mackie MR624 + Topping E50 HEADPHONES: Bezdrôtové slúchadlá Philips Fidelio L3
NAS: Synology DS920+
faugusztin
Moderátor
Moderátor
Príspevky: 15049
Dátum registrácie: Ut 26. Feb, 2008, 14:00
Bydlisko: Bratislava/Štúrovo

Re: Novostavby -Ba

Príspevok od používateľa faugusztin »

K Dubravke asi len tolko, ze na vacsine ciest v Dubravke takmer nikdy nemas zapchy (az na pripadne snehove problemy, ale vtedy stoji cela BA). Problemy s dopravou z Dubravky zvyknu byt nasledovne :
  • Harmincova - nestastna pripojovacia cesta z hlavnej cesty v Dubravke na dialnicu, resp. Patronku. Je to iba jeden pruh v oboch smeroch na vacsine dlzky tejto cesty, navyse v jej strede maju autobusy zastavku. Uz dlhodobo sa planuje rozsirenie na 2 pruhy v kazdom smere, no bohvie kedy sa to realne aj spravi.
  • Patronka - typicky sa upcha ked zacne prsat/snezit a sviatocni vodici zoberu svoje auta a pocet aut sa kludne zdvojnasobi.
  • Prazska pri Hlavnej stanici - asi najnestastnejsia krizovatka v celej BA, kde sa z kazdeho smeru zlieva velke mnozstvo dopravy.
Co sa tyka obchodov v Dubravke a okoli, tak iste, nie je to Ruzinov, no mas tu Bory Mall, Hornbach, Decathlon, Mercury Market, OBI, Tesco Lamac.

Verejna doprava smerom do mesta je viacmenej jasna - autobusy 83 a 84 ta zoberu na Patronku (13 minut), centrum mesta (20 minut) resp. Aupark (25 minut) - z tychto zastavok je uz potom +/- jednoduchy prestup na ine smery (teda povedzme prestup na autobus 21, ktory ta zoberie na hlavnu autobusovu stanicu). Elektricky ta zoberu o nieco pomalsou cestou cez Karlovu Ves do centra tak za 25 minut. Vacsinou je lepsie ist autobusom, okrem dni ked je sneh, pretoze vtedy elektricka ide rychlejsie ako kazde auto v zapche :laugh: .

Na co nesmies zabudnut v pripade tichsej lokality su obcasne zdroje hluku - v mojom pripade to boli napriklad vlaky. Ono sa to nezda, ale zeleznicna trat ide cez celkom vyraznu cast Bratislavy a napriklad u mna je normalne dost ticho, no ked vlak ide po trati medzi Bory Mall a Dubravkou, tak ju vyrazne pocujem, aj ked je od mojho bytu zeleznica vzdialena dobrych 500-700 metrov.
Používateľov profilový obrázok
Pronto
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 1276
Dátum registrácie: Po 26. Nov, 2007, 08:00
Bydlisko: Bratislava/Zvolen

Re: Novostavby -Ba

Príspevok od používateľa Pronto »

Byval som v Petrzalke pomerne nedavno, celkovo som v BA 5 rokov cca.:
Najskor na juhu (Jasovska 6), daleko vsade, okrem Lidla, par krciem a Medissima kde som robil tam poriadne nic nieje. Parkovanie absolutna katastrofa, nic horsie som nezazil ani v Turecku. Mimo toho tam vecer fakt nie je bezpecne, vsade mreze kde sa len daju dat...
Potom som sa pohol smerom na sever (Rovniankova 11). Ceny uz vyzsie, Kaufland poblizku, celkovo to bolo aj bezpecnejsie, Parkovanie tak o 5-7% lepsie ale aj tak tragedia. Proste ak netrafis ten spravny cas, kruzis 20-30 minut a hladas kde by si sa pichol. Potom peso 15 minut k domu...
Dalsie byvanie som mal na pri namesti hraniciarov (Osuskeho 46). Tam sa dalo zaparkovat aj po 17tej, dokonca niekedy aj v noci. Tak o 15% lepsie od Jasovskej. Spoje MHD do mesta super, ale ranne zapchy pri Bosakovej boli peklo. Jednoducho som radsej chodil do prace na 10-11tu aby som to nemusel absolvovat.
Potom som si povedal ze skusim stare mesto (Medena 29). Lokalita absolutne genialna co sa tyka dostupnosti, realne som mohol ist na pivo v papuciach. Parkovanie bolo az prekvapujuco podobne ako na mojej poslednej adrese v Petrzalke. Stare mesto je pomerne zvlastna cast, kde sa o 16-17tej vyprazdni vacsina miest a nie je absolutny problem zaparkovat. Vacsinou som parkoval priamo na Medenej alebo na Grosslingovaj, do 10 minut od vchodu. Obrovska nevyhoda - oproti baraku som mal NuSpirit Bar. Ked sa nadranom okolo 4tej potuzeny navstevcnici odberali domov, neboli prave tichy. Dalsia vec bolo teplo ktore sa medzi bytovkami akumulovalo a asfaltove ulice tomu nepomahali.
Potom som sa rozhodol, ze si kupim vlastny byt. Chcel som blizko do mesta, dobre MHD, klud (po skusenostiach s NuSpiritom) a aby cena nebola ako v Starom meste. Kupil som teda byt na zaciatku Noveho Mesta (Budysinska). Parkovanie je absolutne vyborne, to sa neda porovnat s Petrzalkou ani omylom. Kusok od domu mam elektricky, trnavske myto aj NTCcko. Lokalita teda super, dostupnost super, rano netrcim v ziadnej zapche (ked idem cez trnavske zaviezt frajerku tak tam ano, ale ja chodim cez Vajnorsku a Bajkalsku, tam je to uplne v pohodicke).

Ruzinov bol pre mna proste drahy a byty nestali za nic.
Spoiler: ukázať
First: Intel i7 10700KF + BeQuite Dark Rock Pro4, ASROCK B560 PRO4, 32GB HyperX 3600 CL18, EVGA GTX 3080Ti FTW3, 1TB WD Blue NVMe, EVGA SuperNova G6 850W, be quiet! Pure Base 500DX White, W10Pro + AOC Q3279VWF
Second: Intel i5 7500, ASUS z170Pro Gaming, 8GB DDR4 2600MHz, Strix RX 570 4GB, 1TB SSD Patriot, 650W Gold PSU

AUDIO
Headphones - Sennheiser GSP 300
Micro System - Panasonic SC-PMX82EG-K DAB+
CageJ
Redaktor
Redaktor
Príspevky: 7967
Dátum registrácie: Ne 02. Jan, 2011, 01:43
Bydlisko: Presov

Re: Novostavby -Ba

Príspevok od používateľa CageJ »

Len dodam, ze dobra lokalita na byvanie je aj Vajnorska a Riazanska v Novom meste.. byval som tam a parkovanie byvalo OK.
++POLUS, kultárna Kuchajda a Zlaté piesky + štadióny..

Takže v trojuholníku Pasienky, OD Slimák a Garda sa býva dobre.. holt ceny sú mimo..

Dúbravka býva zasekaná na starej ceste z Lamača, ako lokalita na dôchodok asi fajn, ale pre človeka čo chce nejak fungovať, nič moc.
liqua1
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 430
Dátum registrácie: So 24. Jan, 2015, 16:58

Re: Novostavby -Ba

Príspevok od používateľa liqua1 »

ak ti nevadi blizkost krizovatky, sleduj si N!DO 2hu fazu. takisto Einpark by mal mat este co-to volne.
Orientuj sa aj podla toho kto developuje...corwin, lucron, yit...oni vedia ze uz nejake meno maju, preto su ceny vyssie, u YIT uz celkom dost uletene, ale je za nimi aj realna kvalita...
ale uprimne, dobrych projektov je v BA ako safranu, takze ak najdes nieco co vyhovuje, tak nie je velmi nad cim uvazovat, lebo ta niekto predbehne. Lepsie dispozicie 2i su prec kludne behom ca. mesiaca od spustenia predaja.
projekt z papiera je v podstate jedina moznost na normalnu cenu, akonahle je to vo vystavbe, resp skolaudovane, tak +20% .
ako bonus - sleduj reality na Trende, najma Rande s realitou a Skyscrapercity forum Bratislava.

Petrzalka je na byvanie ok, ale momentalne neviem o ziadnej slusnej novostavbe okrem Hajparku. To co momentalne rastie je dost pochybnej kvality. Vratane Slnecnic - a to uz nehovorim o tom, ze tam bude najblizsich 10r stavenisko.
stefan222
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 6751
Dátum registrácie: Po 01. Sep, 2008, 18:59
Bydlisko: Prešov(39)

Re: Novostavby -Ba

Príspevok od používateľa stefan222 »

Urban residence 3,posch 2,5izb za 147tis? alebo kesselbauer ale pozriem este tych zidakov od zooma a to co pisete(lebo ja som v ba bol asi 5* na vylet len) tak vecsina ruzinov like,petrzalka neutral a ine casti nie. Slnecnice sa zavrhli. Idem zajtra este pokukat a u mna je novostavba must. A tie zhej ze mozem 2-3 r ppckat a kupot teraz z papiera za uvadzacie ceny.nemusim byvat zajtra. V ke ak by ste chceli mam podpultovu ponuku co.zacne v decembri a budem mat medzi prvymi cennik(alibeli v google,) a to pivo mozme dat jasne ked mala zaspi po 21hod. Citam skarede kacatko uz po 76565raz.
hry- ps5
doma-HP probook
liqua1
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 430
Dátum registrácie: So 24. Jan, 2015, 16:58

Re: Novostavby -Ba

Príspevok od používateľa liqua1 »

tie 2.5i maju mensiu plochu ako 2i, naco ti je 13-14m2 loggia pri tak malom byte?
je to dost vybrakovane uz, pockal by som ked uz na C budovu, spustia kazdu chvilu.

ako pisem, proxentu by som s kludnym svedomim obisiel (velkym oblukom).
stefan222
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 6751
Dátum registrácie: Po 01. Sep, 2008, 18:59
Bydlisko: Prešov(39)

Re: Novostavby -Ba

Príspevok od používateľa stefan222 »

Daj konkretne preco. Stavaju mi v nitre :D. Ale uz som vino dopil ta jemne na mna. Kludne ss
hry- ps5
doma-HP probook

Návrat na "Debata o všetkom"