S.r.o - účtovníctvo - koľko platíte?

V tejto sekcii môžete debatovať skoro o všetkom ...
Kaper

S.r.o - účtovníctvo - koľko platíte?

Príspevok od používateľa Kaper »

Ahojte,

Mám prosbu, mám s.r.o, 1x zamestnanec, odoslané faktúry cca od 60 - 150x mesačne (záležý aký je mesiac), 10-20 dobropisov (mesačne), 5-10 FA od Dodávateľa, a potom pár bežných Faktúr za nákup z SK/CZ atď - bežné veci, spotrebné atď. Firma je platca DPH.

Zaujíma ma jedna vec, už 4 roky platím účtovníčku. najskôr to začínalo na 80€, potom sa to postupne dostalo na 100 až 150€ / mesačne. (je to známa)
Teraz som to stiahol na 100-120€ mesačne, pretože jej najväčšiu časť odľahčujem tým, že jej posielam priamo exportované moje odoslané Faktúry (ktorých je najviac) priamo do jej účtovníctva -čiže na 1x klik ich naimportuje a len skontroluje a zaúčtuje (easy..)
Funguje to u nás tak, že všetky papiere, faktúry, bločky, everything... proste pošlem zabalené účtovníčke - čiže minimálna robota.

zaujímajú ma reálne skúsenosti, prípadne referencie.

Myslíte že platím veľa, málo? Koľko by zapýtal niekto iný / iná firma v mojom prípade? Nejaký odhad? :?

Prípadne je nejaká možnosť ako zminimalizovať tento náklad na účto? Alebo ako to riešiť?

Ďakujem.
Používateľov profilový obrázok
geroswen
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1255
Dátum registrácie: So 03. Jan, 2015, 23:54
Bydlisko: Bratislava, Cifer

Re: S.r.o - účtovníctvo - koľko platíte?

Príspevok od používateľa geroswen »

Ja aktualne riesim podobnu otazku (pre novu s.r.o.) ale budem mat 0 zamestnancov a iba priblizne 10-20 poloziek mesacne.

Znamy mi odporucil nejaku znamu, ktora mu robi ucto a pokusi sa ju zjednat na 600 eur/rok. Predtym som pocital s cenou niekde okolo 1k, co je maximum, ktore som ochotny za to dat. Tento tyzden by som sa s nou chcel dohodnut, tak potom poslem update ako to dopadlo.
Dell M4500 - i7-920xm @3.87Ghz, quadro 1800m
anonym_a8

Re: S.r.o - účtovníctvo - koľko platíte?

Príspevok od používateľa anonym_a8 »

Ja platim od polozky (dokladu), 0,80€. Plus tusim 5€ za zaslanie vykazu.
Kaper

Re: S.r.o - účtovníctvo - koľko platíte?

Príspevok od používateľa Kaper »

A čo mzdy? Napr. 1 zamestnanec?
Používateľov profilový obrázok
geroswen
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1255
Dátum registrácie: So 03. Jan, 2015, 23:54
Bydlisko: Bratislava, Cifer

Re: S.r.o - účtovníctvo - koľko platíte?

Príspevok od používateľa geroswen »

Le_Frog napísal: Po 09. Júl, 2018, 09:12 Ja platim od polozky (dokladu), 0,80€. Plus tusim 5€ za zaslanie vykazu.
Tych 80 centov za polozku platis aj ked mas malo poloziek (napr. 15 mesacne) alebo mas nejaku minimalnu sumu, ktoru musis zaplatit? Vedia robit aj podvojne uctovnictvo pre platcu DPH?
Dell M4500 - i7-920xm @3.87Ghz, quadro 1800m
anonym_a8

Re: S.r.o - účtovníctvo - koľko platíte?

Príspevok od používateľa anonym_a8 »

Minimum nemam. Platim rocnu suhrnnu fakturu, cca 800€. Zamestnancov nemam. Som SRO, platca DPH.

Návrat na "Debata o všetkom"