Zhodnotenie videí do bakalarky za 1€

V tejto sekcii môžete debatovať skoro o všetkom ...
Orfanik
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 5
Dátum registrácie: Po 09. Sep, 2013, 00:27

Zhodnotenie videí do bakalarky za 1€

Príspevok od používateľa Orfanik »

ahojte
chcel by som vás požiadať o zhodnotenie kvality videí pre potreby bakalárskej práce, vopred ďakujem ak si nájdete necelých 10min, za čo vás odmením 1€ na účet, postup je:

Podmienky: Windows 8 / 10, aspoň full hd displej

1. Stiahnuť archív z google drive https://drive.google.com/file/d/1OlEnz0 ... zLmWH/view súbor „VQ-Bakalarka“ a rozbaliť ho.
2. Spustiť súbor „VQ-Bakalarka.ps1“ pravým tlačidlom myši ako „Run with Powershell“.
3. Ak bude PowerShell vyhadzovať hlášku „Execution policy change“, tak stlačiť klávesu Y a potvrdiť Enterom.
4. Začne sa postupne prehrávať 8 rôznych scén, každá scéna v 5 rôznych kvalitách (dokopy 40 videí po 10 sekúnd) po prehratí každého videa treba hneď zadať vaše zhodnotenie kvality videa číslom od 1 do 5 pri čom:

5 = excelentná kvalita
4 = dobrá
3 = prijateľná (dostatočná)
2 = slabá (nízka)
1 = zlá

Cieľom je zhodnotiť ako na respondenta pôsobí kvalita zkomprimovaných videí, nie je cieľom nájsť najkvalitnejšie video, preto je možné udeľovať aj rovnaké hodnotenia videám v rámci jednej testovacej scény.

5. Po ohodnotení všetkých videí sa vytvorí súbor, ktorý sa uloží na plochu ako „vq.txt“.
6. Premenovať súbor z „vq.txt“ na „meno,vek,okuliare.txt“ podľa vášho krstného mena, veku a či používate okuliare
7. Poslať súbor na email: bakalarkavq@gmail.com , do mailu uveďte prosím aj vaše číslo účtu a nick na fore a napíšte do témy. Po skontrolovaní, či bolo hodnotenie riadne vypracované vám pošlem odmenu 1€.

Vašim hodnotením pomôžete v bakalárke, kde sa analyzuje kompresný formát VP9, ktorý sa používa napr. na youtube

Videá je nutné stiahnuť a prehrať lokálne, nebolo ich možné uploadnúť na youtube a pod. streamovacie služby, lebo by mohli byť ovplyvňované aspektom siete, mohlo by dôjsť k vzniku nežiadúcich artefaktov pri pomalšom prenose napr. kockovanie videa., v rámci práce neskúmam vplyv siete na kvalitu videa.

V prípade ak by ste nechceli spúšťať skript, ktorý je samozrejme čistý a slúži len na zjednodušenie a zrýchlenie procesu hodnotenia, tak vám môžem poslať excelovú tabuľku na zápis hodnotení k videám.

Ponuka platí do odvolania.

ďakujem
Orfanik
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 5
Dátum registrácie: Po 09. Sep, 2013, 00:27

Re: Zhodnotenie videí do bakalarky za 1€

Príspevok od používateľa Orfanik »

vašu ochotu odmením aspoň symbolicky 1€, pomôžete niekto?
ďakujem
Používateľov profilový obrázok
Chris
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 5179
Dátum registrácie: Pi 13. Jan, 2006, 02:00
Bydlisko: Bratislava

Re: Zhodnotenie videí do bakalarky za 1€

Príspevok od používateľa Chris »

Tak vies ako si niekto bude stahovat videa s ps1 a spustat lokalne :-D
Master of PaloAlto NGFWs, Cisco ASAs
Používateľov profilový obrázok
shiro
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 8553
Dátum registrácie: Št 21. Dec, 2006, 02:00
Bydlisko: Banska Bystrica

Re: Zhodnotenie videí do bakalarky za 1€

Príspevok od používateľa shiro »

To uz skorej odporucam tie videa ocislovat, ze v akom poradi si to maju ludia pustat. Bude to rozhodne posobit normalnejsie, ako spustat nejaky skript :-)
Ryzen 7 3700X | SilentiumPC Fera 3 | Asrock X570M Pro4 | Patriot Viper 4 Blackout 16GB DDR4-3600 CL17 | Gainward RTX4060 Ti Pegasus 8GB | Samsung 970evo Plus 250GB NVMe | Corsair MP510 1TB NVMe | Samsung 980 Pro 2TB NVMe | Corsair RM550x | 24" BenQ GW2470H | 3x Noctua NF-S12B redux 1200 PWM
Xiaomi Mi 9 Lite 64GB
LordKJ
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 7744
Dátum registrácie: Po 28. Feb, 2011, 11:49
Bydlisko: Bratislava

Re: Zhodnotenie videí do bakalarky za 1€

Príspevok od používateľa LordKJ »

skor vytvorit nejaku stranku a spustit to tam aby sa zachovalo nahodne poradie
Používateľov profilový obrázok
lepermessiah
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 2704
Dátum registrácie: Št 30. Dec, 2010, 02:41
Bydlisko: ZV

Re: Zhodnotenie videí do bakalarky za 1€

Príspevok od používateľa lepermessiah »

aa tak ja som to vyplnil a poslal, ten skript nerobi ziadne veci ktore by mi mali robit vrasky, aj ked ukladat nazov uzivatela a PC do suboru .. to uz mozes mat s GDPR problem :D
Spoiler: ukázať
[Home]
[NAS]
Synology DS920+ / 12GB RAM / 4x IronWolf ST6000VN001 R.6 / 2x GigaByte GSM2NE3512GNTD + 2.5G ethernet
[Laptop]
Lenovo Yoga X1 gen.2 / 20JES0AJ00 + Samsung 970 EVO 1TB
[LCD]
Dell U2913WM
[Peripherals]
Topping DX3 Pro | Wavemaster Mx-3 | Superlux HD-662F | Logitech G815 + Kensington Slimblade Pro
[Work]
[Laptop]
Lenovo Legion 5 Pro / 82JQ00C3CK | 5800H + 2x Samsung 970 EVO Plus 2TB + 64GB RAM
[LCD]
Dell U4320Q + blink(1)
[Peripherals]
Sabaj D2 | AKG K72 | Logitech G413 Silver + Kensington Slimblade
LordKJ
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 7744
Dátum registrácie: Po 28. Feb, 2011, 11:49
Bydlisko: Bratislava

Re: Zhodnotenie videí do bakalarky za 1€

Príspevok od používateľa LordKJ »

na GDPR ma este 4 dni :D
Orfanik
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 5
Dátum registrácie: Po 09. Sep, 2013, 00:27

Re: Zhodnotenie videí do bakalarky za 1€

Príspevok od používateľa Orfanik »

ďakujem za niekoľko hodnotení, ktoré mi už od vás prišli.

videá nemôžu byť prehrávané online kvôli aspektu siete pri prehrávaní, ktorý v rámci práce nehodnotím.

skript je skutočne čistý, ide len o bakalársku prácu ale pripravil som ešte jednu verziu bez skriptu ak ho nechcete spúšťať.

Nový postup hodnotenia

Podmienka: aspoň Full HD displej

1. Stiahnuť z google drive https://drive.google.com/file/d/1vbgyuv ... wZG90WXAA2 súbor „VideoQuality-Bakalarka“ a rozbaliť ho.

2. Postupne spúšťať videá podľa číselného poradia a po prehratí každého videa zapísať vaše zhodnotenie kvality videa číslom od 1 do 5 do priloženého excel súboru „VQ.xlsx“, pri čom:

5 = excelentná kvalita
4 = dobrá
3 = prijateľná (dostatočná)
2 = slabá (nízka)
1 = zlá

3. Zapísať v tom istom súbore „VQ.xlsx“ vaše krstné meno, vek a či používate okuliare.

4. Poslať excelový súbor na email: bakalarkavq@gmail.com.

Vopred ďakujem za vašu ochotu, ktorú odmením aspoň symbolicky 1€.
LordKJ
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 7744
Dátum registrácie: Po 28. Feb, 2011, 11:49
Bydlisko: Bratislava

Re: Zhodnotenie videí do bakalarky za 1€

Príspevok od používateľa LordKJ »

videá nemôžu byť prehrávané online kvôli aspektu siete pri prehrávaní, ktorý v rámci práce nehodnotím.
to je imho vyhovorka, ale beriem /nehovorim o uploade na yt ale aplikacii pre tento ucel/
Naposledy upravil/-a LordKJ v Po 21. Máj, 2018, 11:27, upravené celkom 1 krát.
Používateľov profilový obrázok
PROMETHEUS
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2066
Dátum registrácie: Ne 23. Jan, 2005, 20:00
Bydlisko: Banska Bystrica

Re: Zhodnotenie videí do bakalarky za 1€

Príspevok od používateľa PROMETHEUS »

mi ked sme robili podobne veci do skoly tak sme museli od ludi brat pisomny suhlas a dat im papier s informaciami na podpis o tom na ake ucely a ako sa bude s ich informaciami narabat, ake maju prava atd. a to sme tiez brali len feedback na software co sme vtedy robili
MB: MSI X570 Tomahawk CPU: Ryzen 5900X RAM: BL2K8G36C16U4BL 4x8GB 3733MHz 16-18-18-35 GPU: Gigabyte RTX 3080 Gaming OC Waterforce Monitor: LG Ultragear 27GL83A-B SSD: WD Black SN850 1TB, SN750 500GB, 4x1TB Samsung EVO CASE: Lian Li O11 Dynamic XL PSU: EVGA 850W G2 Klavesnica, mys: Logitech G915 TKL + Logitech G903 Chladenie: CPU block: EK Quantum Velocity D-RGB Rads: EK SE360mm + EK XE360mm Fans: 9x Noctua NF-A12x25 PWM Pump: EK QUANTUM KINETIC TBE 200 D5 PWM D-RGB
Orfanik
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 5
Dátum registrácie: Po 09. Sep, 2013, 00:27

Re: Zhodnotenie videí do bakalarky za 1€

Príspevok od používateľa Orfanik »

LordKJ napísal: Po 21. Máj, 2018, 11:24
videá nemôžu byť prehrávané online kvôli aspektu siete pri prehrávaní, ktorý v rámci práce nehodnotím.
to je imho vyhovorka, ale beriem /nehovorim o uploade na yt ale aplikacii pre tento ucel/
verte mi, že keby to bolo možné dať na net, tak to tak spravím, bolo by to 100x jednoduchšie pre respondentov zhodnotiť.
mám prikázané od vedúceho práce, aby videá boli prehrávané lokálne, s tým nič neurobím.
Používateľov profilový obrázok
shiro
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 8553
Dátum registrácie: Št 21. Dec, 2006, 02:00
Bydlisko: Banska Bystrica

Re: Zhodnotenie videí do bakalarky za 1€

Príspevok od používateľa shiro »

Vtip je tiez v tom, ze VP9 je kodek pouzivany prave na prehravanie videi online streamovanim....
Ryzen 7 3700X | SilentiumPC Fera 3 | Asrock X570M Pro4 | Patriot Viper 4 Blackout 16GB DDR4-3600 CL17 | Gainward RTX4060 Ti Pegasus 8GB | Samsung 970evo Plus 250GB NVMe | Corsair MP510 1TB NVMe | Samsung 980 Pro 2TB NVMe | Corsair RM550x | 24" BenQ GW2470H | 3x Noctua NF-S12B redux 1200 PWM
Xiaomi Mi 9 Lite 64GB
LordKJ
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 7744
Dátum registrácie: Po 28. Feb, 2011, 11:49
Bydlisko: Bratislava

Re: Zhodnotenie videí do bakalarky za 1€

Príspevok od používateľa LordKJ »

fakt?, ved to napisal hned v prvom poste
Vašim hodnotením pomôžete v bakalárke, kde sa analyzuje kompresný formát VP9, ktorý sa používa napr. na youtube
Orfanik
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 5
Dátum registrácie: Po 09. Sep, 2013, 00:27

Re: Zhodnotenie videí do bakalarky za 1€

Príspevok od používateľa Orfanik »

áno, tie videá sú skomprimované pomocou VP9 a potrebujem ich zhodnotiť v aktuálnej kvalite podľa mojich nastavení,
nepotrebujem aby mi to YouTube celé zmrvil
Používateľov profilový obrázok
shiro
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 8553
Dátum registrácie: Št 21. Dec, 2006, 02:00
Bydlisko: Banska Bystrica

Re: Zhodnotenie videí do bakalarky za 1€

Príspevok od používateľa shiro »

Uz zalezi od toho, ako velmi beru do uvahy realnost takych vysledkov pri hodnoteni.
Pretoze naco nejake hodnotenie? Ked to, co hodnotis, zavisi od toho, ako velmi ti dane video zmrvi sluzba, na ktoru nemas vobec dosah.
Ryzen 7 3700X | SilentiumPC Fera 3 | Asrock X570M Pro4 | Patriot Viper 4 Blackout 16GB DDR4-3600 CL17 | Gainward RTX4060 Ti Pegasus 8GB | Samsung 970evo Plus 250GB NVMe | Corsair MP510 1TB NVMe | Samsung 980 Pro 2TB NVMe | Corsair RM550x | 24" BenQ GW2470H | 3x Noctua NF-S12B redux 1200 PWM
Xiaomi Mi 9 Lite 64GB

Návrat na "Debata o všetkom"