Klimatizacia do bytu alebo len rekuperacia ?

V tejto sekcii môžete debatovať skoro o všetkom ...
Používateľov profilový obrázok
Chris
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 5169
Dátum registrácie: Pi 13. Jan, 2006, 02:00
Bydlisko: Bratislava

Re: Klimatizacia do bytu alebo len rekuperacia ?

Príspevok od používateľa Chris »

tak zhrniem moj mensi research :)

- kupil som najsilnejsiu mobilnu dostupnu klimu = whirpool 12000BTU. V byte s 28,5 po 2-3 hodinach to dalo na 27,3 s tym, ze to vkuse zralo 1000-1500W podla meraca -> idem ju vratit

- ak namontujem klimu na balkon, vraj nepotrebujem povolenie. Pytal som sa suseda, ktory to tak spravil a nema/nemal ziaden problem
- namontovat klimu (vonkajsie konzoly, osadit ext jednotku, prevrtat 35-65mm dieru, namontovat vnutornu jednotku, tiez ziaden problem

- problem nastava s ozivenim, niektore klimy maju instalacny kit, teda potrubie vacsinou 3m. Teda aj klima je naplnena pre 3m potrubie, ak sa skrati tak sa vypusta chladivo, ak sa predlzuje tak sa doplnuje
- predavaju sa uz pred-plnene na standartnu dlzku potrubia
- potrubie (medene trubky) sa nezvaraju, nelepia, ale sa lisuju koncovky, ktore sa osadzaju do "srubenia".
- oslovil som zopar firiem, ale za montaz 500e klimy, chcu 400-500e za montaz. ( plus mozna montaz o 6-8 tyzdnov) cize papa

Pre tych co nevideli wocogo:





Otazka: kto mate REALNE skusenosti a s akymi znackami ? z tych lacnejsich sa mi pozdava VIVAX alebo LG. Beriem aj to, ze ma to 2 roky zaruku a potom sa to da kedykolvek vymenit (ak uz je potrubie). Plus ak bude treba do druhej izby, osadi sa jednoducha nova externa a interna jednotka....
Master of PaloAlto NGFWs, Cisco ASAs
Používateľov profilový obrázok
icefire
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 6216
Dátum registrácie: So 01. Nov, 2008, 19:48
Bydlisko: Vieden/Bratislava

Re: Klimatizacia do bytu alebo len rekuperacia ?

Príspevok od používateľa icefire »

Neber lacne... Ja som mal 5 rokov zaruku LG a skapala. Ber Daikin napriklad. Vyvaruj sa lacnote, pouzivas to vela rokov (viac ako pracka/chladnicka), je teda vhodne kupit top znacku.
Spoiler: ukázať

i5-12600K + Noctua NH-D14 + 2x Noctua @ MSI PRO Z690-A DDR4 - WD SN550 1TB @ Win10 PRO + WD RED 3TB - ASUS TUF 3070 OC 8GB + Alienware 3418DW G-Sync - Kingston HyperX Predator 16GB 3000MHz - Corsair RM850x (2021) - Fractal Define R2 + 3x Noctua - Logitech G502 + Glorious PC Gaming Race Stealth Extended + Ducky One SF - Xonar DX + HyperX Cloud + Behringer MS16 - 2x Xbox Series X Wireless Controller & Wireless Receiver - Philips 55PUS730412
Používateľov profilový obrázok
_Mato_
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 2209
Dátum registrácie: Ut 21. Mar, 2006, 02:00
Bydlisko: Beckov

Re: Klimatizacia do bytu alebo len rekuperacia ?

Príspevok od používateľa _Mato_ »

Tak prave klimatizacia je jedno zo zariadeni, ktore by som urcite neinstaloval svojpomocne. Predpokladam, ze jedna z podmienok zaruky je spravna instalacia, ktoru sam bez potrebnych znalosti/skusenosti a vybavenia dosiahnes pomerne tazko. Teraz nemyslim "hrubu" pracu spojenu s vrtanim a uchytenim jednotiek.
When I was a young man, I had liberty, but I did not see it. I had time, but I did not know it. And I had love, but I did not feel it.
ANONYM_a7

Re: Klimatizacia do bytu alebo len rekuperacia ?

Príspevok od používateľa ANONYM_a7 »

super research Chris! tiez pojdeme do niecoho podobneho, sice AIO riesenie nam doma taktiez celkom ok funguje (chcelo to len lepsie poriesit airflow a viem sa dostat na 27-26 v izbe) no do ostatnych izieb nie je sanca. AIO si teda necham v mojej man cave izbe a zvysok musime poriesit cez externu jednodku - problem je presne ako pises, instalacia do JEDNEJ izby, co nam v praxi bacov prd pomoze, stoji 300-600e podla riesienia. AKonahle chce clovek hocico ine ako standard tie ceny su nechutne a jednoducho si to nemozeme dovolit a teda tiez budeme pozerat po cisto HW s tym ze si to nejak s otcimom svojpomocne vymyslime navrtame poriesime....

zatial som si teda nic konkretne nezistoval ale ak mas uz research a dake konkretne TIPs, sem s nimi :) radsej dam liter a pol za kvalitny HW a osadim si to sam ako kupovat aj so sluzbou za 1000e s tym ze ten HW je tam potom za 500e a zvysok je za robout (plus ako som spomenul, akonahle clovek povie ze nechce standard riesenie - hmm no je toho vela, da sa ale bude to drahe, bla bla, ... ako ja rozumiem maju dost zakazok aj bez toho :) )
Používateľov profilový obrázok
Pronto
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 1275
Dátum registrácie: Po 26. Nov, 2007, 08:00
Bydlisko: Bratislava/Zvolen

Re: Klimatizacia do bytu alebo len rekuperacia ?

Príspevok od používateľa Pronto »

Som vo velmi podobnej situacii. Byvam na dvanastom pod strechou, JV orientacia bytu, barak zatepleny a strecha prerobena. Na skusku som zobral z Alzy nejaky mobilny Hisense co mali na sklade (10800BTU?) v sobotu pred tyzdom po piatkovej noci, ked sa mi pokazil ventilator a 29stupnov v spalni som preklinal celu noc. Uchytit tu debilnu hadicu ktora z tohto konkretneho modelu s velkou oblubou vypadava bol boj. Roztrihal som igelitky, vyvod hadice zasekol do otvoreneho okna a vsetko to oblepil asi kilometrom lepiacej pasky. Moje okno teraz sice vyzera odpudivo ale vysledok bol pre mna sokujuci - miestnost mala 29 stupnov (obyvacka spojena s kuchynou, priblizne 30m2) ked som klimu zapol a po 2-3hodinovej prevadzke na maximalnom vykone bolo v izbe 25 stupnov, ovela menej vlhkosti a pocitova teplota taka, ze ked som lezal na gauci a pozeral na nejaky tretotriedny americky serial, rozmyslal som, ze si idem zobrat nieco na prikrytie! Sokujuce!

Viem ale, ze toto riesenie nie je ani ekonomicke, ani konecne nakolko som za pomoci igelitko-tesnenia spravil z klimy mobilnej imobilnu. Osobne rozmyslam len nad Daikin vstavanym riesenim (recenzie na servis su oproti CARRIER uuuuuplne inde). Momentalne riesim model a miesto kde dam vnutorne jednotky.
Spoiler: ukázať
First: Intel i7 10700KF + BeQuite Dark Rock Pro4, ASROCK B560 PRO4, 32GB HyperX 3600 CL18, EVGA GTX 3080Ti FTW3, 1TB WD Blue NVMe, EVGA SuperNova G6 850W, be quiet! Pure Base 500DX White, W10Pro + AOC Q3279VWF
Second: Intel i5 7500, ASUS z170Pro Gaming, 8GB DDR4 2600MHz, Strix RX 570 4GB, 1TB SSD Patriot, 650W Gold PSU

AUDIO
Headphones - Sennheiser GSP 300
Micro System - Panasonic SC-PMX82EG-K DAB+
ANONYM_a7

Re: Klimatizacia do bytu alebo len rekuperacia ?

Príspevok od používateľa ANONYM_a7 »

mam to presne takto Pronto aj ja a mam rovnaku klimu, ak to DOBRE zaizolujes spravi to pokojne 4-5 stupnov. Z vonka ti ale okno vyzera jak keby si tam pestoval daco :D Tak ak mas prepatych susedov bacha na to, moj sa uz pytal ze preco mam hadicu v okne, tak som mu povedal aby sa mal nad cim cudovat ked mi bude nabuduce cumet do okna :D
Používateľov profilový obrázok
newmi
Moderátor
Moderátor
Príspevky: 7682
Dátum registrácie: Ut 23. Jan, 2007, 08:00
Bydlisko: Trnava

Re: Klimatizacia do bytu alebo len rekuperacia ?

Príspevok od používateľa newmi »

My sme riesili klimu cca pred mesiacom. Airwell 3,5kw normal klima s jednotkou na balkone a jednou dnu v obyvacke s wifi modulom a montazou za 700€. Celkom slusne vychladi skoro cely byt. V obyvacke kde je klima sa teplota po polhodke drzi na cca 24stupnov ked vonku pecie a to sa nou zaroven chladi chodba, kuchyna a spalna (dokopy cca 60m2) a dakedy aj kupelna :-D .
myPC CPU:i5 3350P, MB:Gigabyte B75M D3H, RAM:8GB Kingston 1600MHz cl9, VGA:MSI R9 270 Gaming DVD-RW:LG H12NR, HDD:Toshiba 1TB, SSD:Toshiba HG2 256GB, LCD:LG W2220P-BF, Case: SilentiumPC Gladius M35,PSU:Seasonic M12II 520W, Router: Mikrotik hAP ac2 myPhone: Google Pixel 4a myStation: Playstation 3 myHeadphones: Sennheiser HD 438
Používateľov profilový obrázok
Chris
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 5169
Dátum registrácie: Pi 13. Jan, 2006, 02:00
Bydlisko: Bratislava

Re: Klimatizacia do bytu alebo len rekuperacia ?

Príspevok od používateľa Chris »

mne staci aj lacak, co vydrzi 2-3 roky. Potom sa aj tak budem migrovat (dufam) do penthousu.
Cize mi ide o to, ako vyriesit terajsiu situaciu rychlo a lacno. Cize ak si to viem vsetko namotnovat ako chcem +dojde to typek len ozivit, staci pre mna. Ak to dojde namontovat za 200-300e, tiez super.

broslo: mne ponukol jeden v AT, hitachi (vraj topka) multisplit do 2 izieb za 2,5k

newmi: mame kontakt na tu firmu, instalatera ?
Master of PaloAlto NGFWs, Cisco ASAs
ANONYM_a7

Re: Klimatizacia do bytu alebo len rekuperacia ?

Príspevok od používateľa ANONYM_a7 »

Chris aj s montazou tych 2.5? Aj tak je to nechutne vela...
tipujem ze v trnave su ceny trocha inde ako v BA a vôbec by ma to neprekvapilo :)
Používateľov profilový obrázok
Chris
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 5169
Dátum registrácie: Pi 13. Jan, 2006, 02:00
Bydlisko: Bratislava

Re: Klimatizacia do bytu alebo len rekuperacia ?

Príspevok od používateľa Chris »

v BA dostanes termin na konci leta s montazou 400-500e, co ti bude tento rok prd platne :D
Master of PaloAlto NGFWs, Cisco ASAs
Používateľov profilový obrázok
Pronto
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 1275
Dátum registrácie: Po 26. Nov, 2007, 08:00
Bydlisko: Bratislava/Zvolen

Re: Klimatizacia do bytu alebo len rekuperacia ?

Príspevok od používateľa Pronto »

Vravim ti - Hisense z alzy, 5 igelitiek NewYorker + 2 kotuciky lepiacej pasky. Cakum prask 420eur a polhodky roboty :cool:
Spoiler: ukázať
First: Intel i7 10700KF + BeQuite Dark Rock Pro4, ASROCK B560 PRO4, 32GB HyperX 3600 CL18, EVGA GTX 3080Ti FTW3, 1TB WD Blue NVMe, EVGA SuperNova G6 850W, be quiet! Pure Base 500DX White, W10Pro + AOC Q3279VWF
Second: Intel i5 7500, ASUS z170Pro Gaming, 8GB DDR4 2600MHz, Strix RX 570 4GB, 1TB SSD Patriot, 650W Gold PSU

AUDIO
Headphones - Sennheiser GSP 300
Micro System - Panasonic SC-PMX82EG-K DAB+
ANONYM_a7

Re: Klimatizacia do bytu alebo len rekuperacia ?

Príspevok od používateľa ANONYM_a7 »

Pronto lenze pri tej klime nezaspis, brutalne to huci..jo a bacha na to nech ti tam nenaprsi do tej rurky vyvodnej :hysterical: ked to mas tak samodomo uchytene, ale tu hadicu by som najradsej niekomu oplieskal o celo, len co je pravda
Používateľov profilový obrázok
Chris
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 5169
Dátum registrácie: Pi 13. Jan, 2006, 02:00
Bydlisko: Bratislava

Re: Klimatizacia do bytu alebo len rekuperacia ?

Príspevok od používateľa Chris »

Pronto napísal: Ut 07. Aug, 2018, 14:43 Vravim ti - Hisense z alzy, 5 igelitiek NewYorker + 2 kotuciky lepiacej pasky. Cakum prask 420eur a polhodky roboty :cool:
ad 1 - Hisense klimatizaciu v alze nemaju
ad 2 - mam teraz Whirpool s 12000BTU, ktoru idem vratit. Huci to a je to slabe :bye:
Master of PaloAlto NGFWs, Cisco ASAs
Používateľov profilový obrázok
Pronto
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 1275
Dátum registrácie: Po 26. Nov, 2007, 08:00
Bydlisko: Bratislava/Zvolen

Re: Klimatizacia do bytu alebo len rekuperacia ?

Príspevok od používateľa Pronto »

Sak len srandujem, ale je pravda ze uz ju ani nemaju v alze uvedenu :? Asi bola taka dobra ze ich vsetky vypredali :D
Spoiler: ukázať
First: Intel i7 10700KF + BeQuite Dark Rock Pro4, ASROCK B560 PRO4, 32GB HyperX 3600 CL18, EVGA GTX 3080Ti FTW3, 1TB WD Blue NVMe, EVGA SuperNova G6 850W, be quiet! Pure Base 500DX White, W10Pro + AOC Q3279VWF
Second: Intel i5 7500, ASUS z170Pro Gaming, 8GB DDR4 2600MHz, Strix RX 570 4GB, 1TB SSD Patriot, 650W Gold PSU

AUDIO
Headphones - Sennheiser GSP 300
Micro System - Panasonic SC-PMX82EG-K DAB+
ANONYM_a7

Re: Klimatizacia do bytu alebo len rekuperacia ?

Príspevok od používateľa ANONYM_a7 »

Pronto ako riesis ten hluk? Ja musim normalne nosit sluchadla ked chcem pri tom pracovat .. ten kompresor kope jak prasa

Návrat na "Debata o všetkom"