Klimatizacia do bytu alebo len rekuperacia ?

V tejto sekcii môžete debatovať skoro o všetkom ...
Používateľov profilový obrázok
Kyselinka
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 7251
Dátum registrácie: St 02. Feb, 2011, 12:33
Bydlisko: SC

Re: Klimatizacia do bytu alebo len rekuperacia ?

Príspevok od používateľa Kyselinka »

No lenze ten "nezmysel" som videl na vlastne oci a to ma klima tak 2 roky :rolleyes:
Mam aj fotku, ale to sem nebudem davat. Je pravda, ze tie jednotky su pri oknach a zrejme to bude UVckom.
Potrebujem minimalne 4,5kW a viac, aby som vychladil cely dom. Pozriem tie LG, len s tym chalanisko tusim nerobi, takze to nemam v ponuke.
stefan222
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 6701
Dátum registrácie: Po 01. Sep, 2008, 18:59
Bydlisko: Prešov(39)

Re: Klimatizacia do bytu alebo len rekuperacia ?

Príspevok od používateľa stefan222 »

tosR napísal: Ne 13. Dec, 2020, 11:55 Keď ide o plasty je to nezmysel. Ak nefajčíš v priestore plast zostane rovnaký. Týmto trpeli všetky klimatizácie ale XY rokov dozadu, dnes to vôbec nieje aktuálne. Plasty skrehli, "zožltli" asi kvôli UV. Ale dnes ma nenapadne značka, ktorá by mala takýto problém. Ruku do ohňa dám zato. To vôbec nerieš. Kvôli tomu by som fakt nekupoval Vivax
montujes aj klimy?treba mi do domu ked tak sprava
hry- ps5
doma-HP probook
Používateľov profilový obrázok
tosR
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 392
Dátum registrácie: Ne 17. Máj, 2009, 12:03
Bydlisko: Nitra

Re: Klimatizacia do bytu alebo len rekuperacia ?

Príspevok od používateľa tosR »

Kyselinka napísal: Ne 13. Dec, 2020, 13:49 No lenze ten "nezmysel" som videl na vlastne oci a to ma klima tak 2 roky :rolleyes:
Mam aj fotku, ale to sem nebudem davat. Je pravda, ze tie jednotky su pri oknach a zrejme to bude UVckom.
Potrebujem minimalne 4,5kW a viac, aby som vychladil cely dom. Pozriem tie LG, len s tym chalanisko tusim nerobi, takze to nemam v ponuke.
Schválne pošli mi fotku do SS nech vidím čo to je za model a značku lebo je to nezmysel. Pri LG s tým nemala problém už modelová rada E09,P09,D09,H09 a vyššie. A tie boli viac ako 5 rokov dozadu. To isté konkurencia. Toto robili klimatizácie ešte s on/off technológiou a tie by sa už v EU nemali predávať riadne dlho. Áno pokiaľ sa fajčí v priestore, varí a nepoužíva digestor môžme sa baviť ale to s klímou nemá nič spoločné. Za toto si dám obe ruky odseknúť lebo som si na 200% istý.

Druhá vec je splitom celý dom nevychladíš... Tiež nekúriš v celom dome jedným radiátorom. A zima je zákernejšia ako teplo, padne na zem a plazí sa po zemi.. To zistíš sám.

stefan do prešova to je kúsok ďalej :laugh:
Používateľov profilový obrázok
Kyselinka
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 7251
Dátum registrácie: St 02. Feb, 2011, 12:33
Bydlisko: SC

Re: Klimatizacia do bytu alebo len rekuperacia ?

Príspevok od používateľa Kyselinka »

Poslem do SS. Je zaujimave, ze to ze clovek nevychladi bungalov s jednou klimou, pocujem kade tade, ale mam znamych aj susedov, co to dokazu. Teraz neviem kde je chyba :-)
Ved uvidim...potom napisem.
Používateľov profilový obrázok
tosR
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 392
Dátum registrácie: Ne 17. Máj, 2009, 12:03
Bydlisko: Nitra

Re: Klimatizacia do bytu alebo len rekuperacia ?

Príspevok od používateľa tosR »

Dík, ako som odpísal do SS to ak ten Daikin má naozaj 2 roky - nemám celkom prehľad v tých modeloch toto šokuje aj mňa.

O subjektívnych pocitoch, toho čo znamená vychladiť sa nejdem baviť. Každý má inú hranicu komfortu, iné dispozičné riešenie, orientáciu domu a keď niekto tvrdí, že si dá jednu klímu do obývačky a vychladí ňou spálňu, ktorá je na druhej strane domu niekde za rohom. Tak tú zimu tam nosí asi v taške... Toľko k tomu.. Keď si to pochvaľujú a sú spokojní s takýmto rieším okej, je to vec zákazníka investora. Sú ľudia, ktorí si dajú jednu klímu na chodbu do podkrovia a pochvaľujú si to, potom tí, čo to urobia a tvrdia, že to nič nerobí. Poradiť je jedna vec ale na konci čo kto chce, to mu treba dať. ;)
stefan222
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 6701
Dátum registrácie: Po 01. Sep, 2008, 18:59
Bydlisko: Prešov(39)

Re: Klimatizacia do bytu alebo len rekuperacia ?

Príspevok od používateľa stefan222 »

tosr mne treba klimu v lipt mikulasi. touz mas blizsie. a tym chladenim domu s 1 jedbottkou suhlasim ze je o pocitoch.ja chodim v gatiach v byte teraz a zene stale zima. v lete to iste. ale ja som chcel do domu neaku low cost s wifi klimu do kazdej izby 1 jedbotku a vonku jednu velku jednotku asi 9kw?sak kukal som polarklima stranku a mali tak ze do 5tis by som sa vosiel ne?
hry- ps5
doma-HP probook
Pietro sk
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2554
Dátum registrácie: Ut 28. Dec, 2010, 13:25
Bydlisko: il

Re: Klimatizacia do bytu alebo len rekuperacia ?

Príspevok od používateľa Pietro sk »

Plasty skrehli, "zožltli" asi kvôli UV.
kefka sonicare mi zozltla, je stale v kupelni a denne svetlo sa tam nedostane. :) skor chem reakcia v plaste.
Spoiler: ukázať
5800x ..b550aorus_pro 180€...6800xt stock 670€..nh-u12 am4...viper steel 32GB 4400... R.A.T. 6+
3600-16 1T 32GB#1800IF# curve per core -28max #PBO-175# <95W <65°c
ag241qx; seagate 600pro; firecuda520..
Používateľov profilový obrázok
killswitch
VIP
VIP
Príspevky: 4573
Dátum registrácie: Pi 21. Jan, 2005, 20:00
Bydlisko: BA-Okolie

Re: Klimatizacia do bytu alebo len rekuperacia ?

Príspevok od používateľa killswitch »

Ahoj, ak by ste si mali vybrať medzi LG Deluxe a Daikin Comfora, s tým, že Daikin výde o kus lacnejšie, tak ktorú by ste zvolili? LG by mala byť najvyššia rada a Daikin taká stredná. Potrebujem len aby to bolo čo najviac bezúdržbové, tiché a malo to wifi/aplikáciu. 3,5KW.
Používateľov profilový obrázok
HaDeS
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 746
Dátum registrácie: Št 07. Apr, 2005, 20:00
Bydlisko: Bratislava/#overclocking

Re: Klimatizacia do bytu alebo len rekuperacia ?

Príspevok od používateľa HaDeS »

Sice troska mimo tvoj vyber, ale skus kuknut aj od Daikinu radu Stylish. Ma to wifi, ako to cenovo vyzera dnes neviem. Ja som so Stylish-kami spokojny. U mna bola priorita aby bola krabica co najmensia a aspon troooska "hranata" ( jasne ze aj cena, lebo tie "obrazove" boli za strasnu paletu).
Co sa este ceny tyka, ked som to daval montovat (myslim ze pred dvomi rokmi), tak wifi modul u daikinu bol v stylish "by default" u nizsich sa musel do kazdej jednotky dokupovat zvlast.
Workstation: dual E5-2698V4 GTX 2xTitan,
Slave 1-9:i7 5820k@4.2-4.45GHz
Slave 10-18:Ryzen 1700@3.7-3.9GHz,
Používateľov profilový obrázok
Memnon
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 3911
Dátum registrácie: Po 11. Sep, 2006, 02:00
Bydlisko: Bratislava

Re: Klimatizacia do bytu alebo len rekuperacia ?

Príspevok od používateľa Memnon »

Stylish vs Comfora to je dvojnásobná cena
Tam ten 30€ wifi adaptér je ozaj zanedbateľná položka
mám 3 comfory, má to nočný režim a nie je pri tom problém spať v nočnom režime
Vždy treba dať pozor na umiestnenie aby ti studený vzduch nepadal takpovediac za krk, ak poloha nepustí kukni Samsung windfree
MB:ASUS Maximus XI Hero / CPU:i9 9900k@5.1(4.8cache)@1.234V / CPUcooler:AC Liquid Freezer II 240 + CM Maker Gel / RAM:4x8GB Patriot Viper 4133Mhz@4oooCL18 / GPU:Gigabyte RTX 4070ti Eagle@0.925V/2670/24600 / SSD:Samsung 970 Evo Plus 2TB / HeadSet:Steelseries Arctis 7 / mouse:Steelseries Rival 650 / keyboard:Fnatic Streak RGB / PSU:Seasonic Focus Plus 850 gold / case:Fractal Design Define R6 Black + Noctua NF-A14 PWM / monitor:Acer Predator XB323UGP
Používateľov profilový obrázok
tosR
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 392
Dátum registrácie: Ne 17. Máj, 2009, 12:03
Bydlisko: Nitra

Re: Klimatizacia do bytu alebo len rekuperacia ?

Príspevok od používateľa tosR »

killswitch napísal: St 10. Mar, 2021, 14:29 Ahoj, ak by ste si mali vybrať medzi LG Deluxe a Daikin Comfora, s tým, že Daikin výde o kus lacnejšie, tak ktorú by ste zvolili? LG by mala byť najvyššia rada a Daikin taká stredná. Potrebujem len aby to bolo čo najviac bezúdržbové, tiché a malo to wifi/aplikáciu. 3,5KW.
LG ;)
Používateľov profilový obrázok
killswitch
VIP
VIP
Príspevky: 4573
Dátum registrácie: Pi 21. Jan, 2005, 20:00
Bydlisko: BA-Okolie

Re: Klimatizacia do bytu alebo len rekuperacia ?

Príspevok od používateľa killswitch »

Díky moc za rady. Pán od "LG" sa nakoniec nejak odmlčal. Keďže berieme klímu traja susedia spolu, tak výber padol hromadným hlasovaním na Comforu. Žiadny designový skvost oproti stylish, ale spolieham sa že to bude aspoň bezproblémove.
Používateľov profilový obrázok
HaDeS
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 746
Dátum registrácie: Št 07. Apr, 2005, 20:00
Bydlisko: Bratislava/#overclocking

Re: Klimatizacia do bytu alebo len rekuperacia ?

Príspevok od používateľa HaDeS »

zas ze by bola stylish skvost sa imho povedat neda. Len je mensia. V kazdom pripade nech sluzi, ja som s daikinom velice spokojny.
Workstation: dual E5-2698V4 GTX 2xTitan,
Slave 1-9:i7 5820k@4.2-4.45GHz
Slave 10-18:Ryzen 1700@3.7-3.9GHz,
Používateľov profilový obrázok
stanomx
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 3416
Dátum registrácie: Št 19. Okt, 2006, 02:00
Bydlisko: Košice

Re: Klimatizacia do bytu alebo len rekuperacia ?

Príspevok od používateľa stanomx »

Stylish vs comfora je rozdiel iba v oplastovani
RAMMSTEIN
Používateľov profilový obrázok
HaDeS
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 746
Dátum registrácie: Št 07. Apr, 2005, 20:00
Bydlisko: Bratislava/#overclocking

Re: Klimatizacia do bytu alebo len rekuperacia ?

Príspevok od používateľa HaDeS »

:cool: V tom pripade to maju japonci dobre vymyslene. Memnon pisal ze cena je dvojnasobna. Len za ine plasty je to dobry deal.
Workstation: dual E5-2698V4 GTX 2xTitan,
Slave 1-9:i7 5820k@4.2-4.45GHz
Slave 10-18:Ryzen 1700@3.7-3.9GHz,

Návrat na "Debata o všetkom"