Utesnenie ventilu na vod. potruby

V tejto sekcii môžete debatovať skoro o všetkom ...
Používateľov profilový obrázok
spencer
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1933
Dátum registrácie: Št 08. Máj, 2008, 14:00
Bydlisko: Rajecké teplice , Vek: 31 r

Utesnenie ventilu na vod. potruby

Príspevok od používateľa spencer »

Chlapci ahoj . mám otazočku , po zime mi na chalupe pár veci poškodili mrazi čo sa týka vody, asi nebola úplne vypustená , ale to už som napravil . jeden problém je ale troška komplikovanejši . Do pivnice mi ide voda od zdroja , čo je miestný rezervoar aj pre ostatné chalupy . nerád by som musel ypustiť litre vody len tak niekde a podobne a ešte aj odstaviť ostatných susedov dočasne . Problém je taký , že ide mi trubka s vodou do pivnice na nej mám v pivnici tento kohutik ale asi z dôb socializmu .

https://www.njuskalo.hr/grijanje-hladen ... s-17821686

Ten ale po otvorení prietoku trocha tečie okolo tej stopky na ktorej je ta otočná časť , po zavreti prietoku s ami vidí , že nič netečie , alebo aspoň nie toľko .

Hneď za ním mám už nový pákový uzaver a za ním už to ide pekne po chalupe .

http://www.tms.sk/?product__id=401

Chcel by som to aspoň dočasne poriešiť tak , že by som to nejako utesnil v mieste kde to preteka a ten prvý , vadný, ventil by som nechal na trvalo otvorený a nejako utesnený . Ten druhy by ho teda nahradzoval keby trebalo vodu zavrieť .

Otázka teda znie , ako na to ? existuje nejaké lepidlo , čo bude lepiť aj pod nejakým tlakom vody a hneĎ sa neodlepí ? alebo idealne postupovať , bez toho aby som musel zisťovať odkiaľ je vedeny zdroj vody ku mne domov . to y so m chcel riešiť až ku letu , lebo podľa plánov čo bolo zakreslené , voda mala tiecť odinokiaľ , ale keď sa zastavila , moja voda tiekla doma akoby sa nič nedialo . Bývali majiteľ , nebohý , ten bol isto vodár , lebo v tej vode je tam riadný chaos po pozemku . diky za radu ;) prietok vody v úniku j asi tak jedna kvapka za pol sekundy .
Spoiler: ukázať
Notebook Lenovo IdeaPad Gaming 3-15IMH05 Onyx BlackCPU :Intel Core i5 10300H Comet Lake RAM : RAM 24GB DDR4GPU : NVIDIA GeForce GTX 1650 Ti 4GBSSD : SSD 512GBHDD :1000 GB HDD Sound cardFiiO E10 OlympusOS : Windows 10 64-bit Headphones : Beyerdynamic Custom One Pro Myš :evolveo wm430
Hexaris

Re: Utesnenie ventilu na vod. potruby

Príspevok od používateľa Hexaris »

Existuju zmrazovace, pouziva sa to na vymenu napr. radiatorov za chodu. Cena nekrestanska, takze skorej pozicat ak vobec to bude niekde mozne. Dalej ak to netecie vela, tak to tak nechat s kyblom a nech sa to same zakamenuje (beh na dlhu trat). Cokolvek tam das, tak to voda vytlaci. Pripadne uz som zazil vymenu za chodu, ale zalezi aky mas tam tlak. Nasadis otovreny ventil s tym, ze zbytok cez neho odteka napr. do malej vane ... je to risk, ale da sa to.
Používateľov profilový obrázok
spencer
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1933
Dátum registrácie: Št 08. Máj, 2008, 14:00
Bydlisko: Rajecké teplice , Vek: 31 r

Re: Utesnenie ventilu na vod. potruby

Príspevok od používateľa spencer »

no predstav si prístup asi taký , že je to v betonovej kadi v pivnici od zeme asi meter vysokej , trubky sú asi vo vyške 70 cm a širka a dlžka kade sú tak na ruky asi 30 cm na 40 cm . dole pod tým neviem čo je zatiaľ len handry vytiahnem a za chodu by sa to tiež asi dalo , ale to by bola ina šou :D , ja to asi aj tak spravím jak píšeš s tou výmenou :D .. lenže problém bde ak nebude rovnako dlhý ten ventil , to by som musel pod tlakom vody zaťahovať a triafať závit a ešte aj tlačiť to k sebe :D

edit : matica (17 velkost tusim) som teda utahoval ale marne . chytil som pilnik trocha to pobehal a potom trocha poodtiahol a znova pritiahol az to kvapkat prestalo . takze diky moc a zatial to drzi aj bez vymeny tej nite tak uvidime ci dojde tak skoro na jej vymenu :)
Naposledy upravil/-a spencer v So 17. Mar, 2018, 12:39, upravené celkom 3 krát.
Spoiler: ukázať
Notebook Lenovo IdeaPad Gaming 3-15IMH05 Onyx BlackCPU :Intel Core i5 10300H Comet Lake RAM : RAM 24GB DDR4GPU : NVIDIA GeForce GTX 1650 Ti 4GBSSD : SSD 512GBHDD :1000 GB HDD Sound cardFiiO E10 OlympusOS : Windows 10 64-bit Headphones : Beyerdynamic Custom One Pro Myš :evolveo wm430
Hexaris

Re: Utesnenie ventilu na vod. potruby

Príspevok od používateľa Hexaris »

Ojej tak to bude zabava :D ... v tomto pripade bude ideal najst presne rovnaky typ, teda aspon dlzku a zavit.
Používateľov profilový obrázok
patro16
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2729
Dátum registrácie: Ne 12. Aug, 2007, 08:00
Bydlisko: Trenčín<okolie

Re: Utesnenie ventilu na vod. potruby

Príspevok od používateľa patro16 »

minuly rok som presne toto riesil (rovnaky soc ventil.) a dopracoval som sa k tomu, ze u nas zodpoveda za pripojku vody obec, takze som to bol nahlasit a normalne zastavili vodu na asi 2hod. pre celu ulicu a ventil vymenili.
Spoiler: ukázať
CPU: Intel Core i7-4790K@4,5Ghz
Cooler: Noctua NH-D15 chromax.black+NT-H1
MB: MSI Z97 PC Mate
RAM: Kingston HyperX Fury Black 1866Mhz CL10 16GB kit
GPU: iGPU
SSD: Samsung 850 EVO 250GB
HDD: Seagate SV35 1TB 64MB cache+Cooler: SCYTHE SQD-1000 QUIET DRIVE
DVD: Lite-On iHAS124 (xbox 360 XGD3 ready)
PSU: Enermax Platimax 500W
Case: Corsair Vengeance C70 Military Green
+outtake: Noctua NF-A15 PWM + NF-S12A PWM, intake: 2x Noctua NF-S12A PWM
Monitor: AOC Q3279VWFD8 & HP ZDisplay Z27i
Periferie: Microsoft Sidewinder X4 SK, A4tech XL-750BK
Printer: HP LaserJet 1018
NB: ACER TravelMate 5760G >CPU: Intel Core i5-2520M, RAM: 2x4GB 1600MHz, GPU: HD3000 + Nvidia Optimus GT520M, HDD: WD Scorpio Blue 750GB 5400rpm, SSD: Intel 520 180GB
Mobile: Samsung Galaxy A52 5G
Car: KIA Ceed HB MY22 LUNAR
4040
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1274
Dátum registrácie: Št 30. Okt, 2014, 23:27
Bydlisko: KE-okolie

Re: Utesnenie ventilu na vod. potruby

Príspevok od používateľa 4040 »

Stred na tom 1. ventile sa dá vymeniť.
Používateľov profilový obrázok
patro16
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2729
Dátum registrácie: Ne 12. Aug, 2007, 08:00
Bydlisko: Trenčín<okolie

Re: Utesnenie ventilu na vod. potruby

Príspevok od používateľa patro16 »

ano ale aj tak musis zastavit privod vody (co je trochu problem ked je to hlavny ventil a dalsi ventil pred nim je niekde na zaciatku ulice v ceste) > tj. lepsia moznost ked mu ho vymenia cely oni (teda ak to pojde aj v jeho pripade)
Spoiler: ukázať
CPU: Intel Core i7-4790K@4,5Ghz
Cooler: Noctua NH-D15 chromax.black+NT-H1
MB: MSI Z97 PC Mate
RAM: Kingston HyperX Fury Black 1866Mhz CL10 16GB kit
GPU: iGPU
SSD: Samsung 850 EVO 250GB
HDD: Seagate SV35 1TB 64MB cache+Cooler: SCYTHE SQD-1000 QUIET DRIVE
DVD: Lite-On iHAS124 (xbox 360 XGD3 ready)
PSU: Enermax Platimax 500W
Case: Corsair Vengeance C70 Military Green
+outtake: Noctua NF-A15 PWM + NF-S12A PWM, intake: 2x Noctua NF-S12A PWM
Monitor: AOC Q3279VWFD8 & HP ZDisplay Z27i
Periferie: Microsoft Sidewinder X4 SK, A4tech XL-750BK
Printer: HP LaserJet 1018
NB: ACER TravelMate 5760G >CPU: Intel Core i5-2520M, RAM: 2x4GB 1600MHz, GPU: HD3000 + Nvidia Optimus GT520M, HDD: WD Scorpio Blue 750GB 5400rpm, SSD: Intel 520 180GB
Mobile: Samsung Galaxy A52 5G
Car: KIA Ceed HB MY22 LUNAR
Používateľov profilový obrázok
spencer
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1933
Dátum registrácie: Št 08. Máj, 2008, 14:00
Bydlisko: Rajecké teplice , Vek: 31 r

Re: Utesnenie ventilu na vod. potruby

Príspevok od používateľa spencer »

zajtra sa tam už sťahujem , tak budem mať lepšií prehľad o situácii . skúsim to niečim **** riadne olepiť až do kým to neprestane tiesť :D aj dve kila pasky alebo čo :D hádam taký tlak tam až neni :D , neskôr sa dsohodnem so spravcom miestnym . nikto nie je povinný mi to opravovať, je to totižto , z nášho miestného rezervoaru , ten si udržujeme samy ako aj rozvody po dome .
Spoiler: ukázať
Notebook Lenovo IdeaPad Gaming 3-15IMH05 Onyx BlackCPU :Intel Core i5 10300H Comet Lake RAM : RAM 24GB DDR4GPU : NVIDIA GeForce GTX 1650 Ti 4GBSSD : SSD 512GBHDD :1000 GB HDD Sound cardFiiO E10 OlympusOS : Windows 10 64-bit Headphones : Beyerdynamic Custom One Pro Myš :evolveo wm430
4040
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1274
Dátum registrácie: Št 30. Okt, 2014, 23:27
Bydlisko: KE-okolie

Re: Utesnenie ventilu na vod. potruby

Príspevok od používateľa 4040 »

Neviem , či máš presne ten typ ventilu, čo si dal odkaz alebo si to dal len na info, pretože ventily zvyknú mať aj matičku, ktoré je tam vlastne preto, že si ju trošku dotiahneš , ak ventil kvapká.Na rýchlo som našielhttp://shop.pfhsro.eu/ventily-standardn ... iant-1_2id
Používateľov profilový obrázok
spencer
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1933
Dátum registrácie: Št 08. Máj, 2008, 14:00
Bydlisko: Rajecké teplice , Vek: 31 r

Re: Utesnenie ventilu na vod. potruby

Príspevok od používateľa spencer »

bol to len pre predstavu , a áno úplne navrchu je matička . ak myslíš tu , tak by som ju skúsil teda utiahnuť . čo to povie, budem informovať či to jeblo a všade strieka voda :D
Spoiler: ukázať
Notebook Lenovo IdeaPad Gaming 3-15IMH05 Onyx BlackCPU :Intel Core i5 10300H Comet Lake RAM : RAM 24GB DDR4GPU : NVIDIA GeForce GTX 1650 Ti 4GBSSD : SSD 512GBHDD :1000 GB HDD Sound cardFiiO E10 OlympusOS : Windows 10 64-bit Headphones : Beyerdynamic Custom One Pro Myš :evolveo wm430
4040
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1274
Dátum registrácie: Št 30. Okt, 2014, 23:27
Bydlisko: KE-okolie

Re: Utesnenie ventilu na vod. potruby

Príspevok od používateľa 4040 »

Možno bude stačiť 1/2 otáčky ma utesnenie.
Používateľov profilový obrázok
spencer
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1933
Dátum registrácie: Št 08. Máj, 2008, 14:00
Bydlisko: Rajecké teplice , Vek: 31 r

Re: Utesnenie ventilu na vod. potruby

Príspevok od používateľa spencer »

hodictak kolega mi povedal ako sa to repasuje . netreba ani vodu zastavovat . najprv sa odmontuje to koleso ovladania . potom sa odsrobuje ta matka co obima tu stopku . podtym je nejaka niť specialna macana v nejakej chemikalii . tu staru treba z casti odstranit a dat tam novu a spat zatiahnut tu maticu a nahodit kolecko . podla potreby casom pritahovat . dnes som dal na noc kyblik pod ten ventil a nakvapkalo asi 5 litrov do rana . ked je zavrety ventil tak nekape . pri otvoreni kvapka/sekunda. tak skusim zrepasovat cooto spravi ma to nasere tak tam mamuta na kydam :D
Spoiler: ukázať
Notebook Lenovo IdeaPad Gaming 3-15IMH05 Onyx BlackCPU :Intel Core i5 10300H Comet Lake RAM : RAM 24GB DDR4GPU : NVIDIA GeForce GTX 1650 Ti 4GBSSD : SSD 512GBHDD :1000 GB HDD Sound cardFiiO E10 OlympusOS : Windows 10 64-bit Headphones : Beyerdynamic Custom One Pro Myš :evolveo wm430

Návrat na "Debata o všetkom"