Roboticky vysavac - skusenosti, kupa

V tejto sekcii môžete debatovať skoro o všetkom ...
Používateľov profilový obrázok
DiwaSwina
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1187
Dátum registrácie: Po 28. Júl, 2003, 08:00
Bydlisko: Banska Bystrica

Roboticky vysavac - skusenosti, kupa

Príspevok od používateľa DiwaSwina »

Zdravim,

ma niekto skusensoti s tymto typom vysavania, znacky, vybava?
jednopodlazny priestor cca 90m2, laminat+dlazba, nizke prechodove listy, pre roboticky vysavac by to bolo ideal,
mam len poziadavku aby mal samostatnu nabijaciu stanicu a vedel sa sam nabit,

zatial ma odradzaju ceny, a spusta takychto vysavacov na bazari-preco sa ich ludia zbavuju??

Dik
Používateľov profilový obrázok
yesper
Moderátor
Moderátor
Príspevky: 3006
Dátum registrácie: Ut 10. Jún, 2008, 20:41
Bydlisko: VT & BA

Re: Roboticky vysavac - skusenosti, kupa

Príspevok od používateľa yesper »

mam prvu generaciu xiaomi, nieco okolo 230e a neviem si to vynachvalit. Urcite by som ho nepredal, klasicky vysavac uz nepouzivam :) 90m2 da v pohode na jedno nabitie, pri plnom vykone.
Používateľov profilový obrázok
DiwaSwina
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1187
Dátum registrácie: Po 28. Júl, 2003, 08:00
Bydlisko: Banska Bystrica

Re: Roboticky vysavac - skusenosti, kupa

Príspevok od používateľa DiwaSwina »

230 za novy by som dal. pozeram teraz tie robzony, ma to aj mop, len tych 340 euro... za to mam asi 5 obycajnych slusnych vysavacov :-)
roomba sa mi zda silne predrazena.

pocuj a nemusis ani dovysavat niekde pod stolikom, v rohoch, atd??
Používateľov profilový obrázok
yesper
Moderátor
Moderátor
Príspevky: 3006
Dátum registrácie: Ut 10. Jún, 2008, 20:41
Bydlisko: VT & BA

Re: Roboticky vysavac - skusenosti, kupa

Príspevok od používateľa yesper »

stolik, postel u mna je dostatocne vysoko, aby ich robot podliezol. Jedina vec, kde pouzivam klasicky vysavac, je pri odtiahnuti gauca. Rohy zlvada pri plnom sacom vykone v pohode. Roomba je zbytocne predrazena, vacsinu veci co ma xiaomi, dostanes az od top modelov roomby.
Kaper

Re: Roboticky vysavac - skusenosti, kupa

Príspevok od používateľa Kaper »

Môžem ti povedať moju skúsenosť.

Je to fajn. Spraví to svoju prácu, hlavne prach/chlpy od zvierat napr. na laminátke / dlazbe. Ak nemas koberce odporúčam len taký ktorý má dobrý tah a nemá strednú metlu (menej problémov). Ak máš koberce, tak so strednou metlou.

Ja som kupil iLife v7s pro a spravil som chybu, ta metla v strede robí viac problémov ako úžitku. Ale to je aj zle konštrukčne riešené. Možno drahšie stroje to maju lepšie.

Známemu som odporučil na podlahy iLife v5 a nemôže si to vynachváliť.

Človek nemusí vystavať tak často, stačí vytiahnut veľký vysavac 1x týždenne.

Inak mop: čistá blbovina. Podlaha bude v horšom stave ako pred umývaním. Spraví to čmuhy atď...
Kupil by som len cisto vysávač.

Mrkni na ten iLife, za tu cenu je fajn. napr na gearbeste, sa da kupit aj pod 100€ z EU skladu s DPH
Používateľov profilový obrázok
Thief
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1168
Dátum registrácie: Pi 14. Jan, 2005, 20:00
Bydlisko: BA-Dubravka

Re: Roboticky vysavac - skusenosti, kupa

Príspevok od používateľa Thief »

Rad by som trosku ozivil staru temu.
Je tu niekto este aktivny s xiaomi vacuum - prve generacia? Da sa tam nejako inteligentne sparovat dva telefony? Vzdy sa mi da iba jeden...
A druha otazka - druha generacia ma filter, ktory sa da prat - da sa pouzit na prvu generaciu? Pripadne aj kefy? Az budem objednavat...
CPU: Ryzen 5 5600X, MB: MSI B450 Tomahawk MAX, RAM: 2x16GB Patriot Viper Steel DDR4 3600 Mhz, GPU: XFX Speedster QICK 319 RX6750XT CORE, Monitor: Asus VG278HE, HDD: Seagate Ironwolf Pro 4TB, WDC Green 2TB, M2: Samsung 970 Evo plus 1TB, SSD: Apacer Panther AS350 512GB PSU: Corsair RM650X Gold, Case:Fractal Define S, NET:Orange FiberNet 500Mb, OS: Win 10 pro 64
Marek125
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2005
Dátum registrácie: So 29. Jún, 2013, 22:46
Bydlisko: Nesluša

Re: Roboticky vysavac - skusenosti, kupa

Príspevok od používateľa Marek125 »

Skús toto možno ti to bude fungovať na mojom Roborock S50 bez problemov, málo by to ísť aj na tvojom. Hneď tretí príspevok.

https://c.mi.com/thread-403031-1-0.html
Používateľov profilový obrázok
Thief
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1168
Dátum registrácie: Pi 14. Jan, 2005, 20:00
Bydlisko: BA-Dubravka

Re: Roboticky vysavac - skusenosti, kupa

Príspevok od používateľa Thief »

Nie, ani sharovanie mi neslo, resp. nepreslo na druhy ucet.
CPU: Ryzen 5 5600X, MB: MSI B450 Tomahawk MAX, RAM: 2x16GB Patriot Viper Steel DDR4 3600 Mhz, GPU: XFX Speedster QICK 319 RX6750XT CORE, Monitor: Asus VG278HE, HDD: Seagate Ironwolf Pro 4TB, WDC Green 2TB, M2: Samsung 970 Evo plus 1TB, SSD: Apacer Panther AS350 512GB PSU: Corsair RM650X Gold, Case:Fractal Define S, NET:Orange FiberNet 500Mb, OS: Win 10 pro 64
Používateľov profilový obrázok
scream
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 4462
Dátum registrácie: Ut 04. Okt, 2005, 20:00
Bydlisko: Kosice

Roboticky vysavac

Príspevok od používateľa scream »

Uz dlho nad tym uvazujem, takze by som si ho asi mal kupit.

Viacmenej som rozhodnuty pre Xiaomi Mi Robot prvej generacie. Na slovensku ( tj. 2 rocna zaruka) je cena 280E
Rozmyslam, ze by mozno stacila aj Roomba 605 za 199E ale specifikaciami je to podstatne nizsie ako xiaomi. Bude to na cca 50m2 drevo/lino.
Pripade tip na nieco ine?
Ryzen5 7600, 32GB DDR5 6000 Corsair, MSI PRO B650-P WIFI, Fortis 5, XFX RX 6700 10g, 2x2TB samsung 980 pro, 2TB SATA, EVGA SuperNOVA 550 GT @ 31,5" iiyama G-Master GB3271QSU-B1
XBOX series X
maniak
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1937
Dátum registrácie: So 31. Jan, 2009, 00:41
Bydlisko: Kittsee, Rakusko

Re: Roboticky vysavac

Príspevok od používateľa maniak »

Radšej to xiaomi. Roomba, aj sa nemýlim, chodí iba chaoticky a iba jednu miestnosť dá, do ďalšej ju musíš preložiť. Xiaomi robí hadika, mapuje si miestnosti, ...
FVE 12.45 kWp V/Z
Používateľov profilový obrázok
wOne
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2548
Dátum registrácie: Št 11. Mar, 2010, 21:55
Bydlisko: Nitra

Re: Roboticky vysavac

Príspevok od používateľa wOne »

Mam doma xiaomi mi robot vacuum, zatial velka spokojnost, kupil som ho tesne po vianociach kedy sa mi nechcelo ani prstom pohnut 😅

Vysava to momentalne cca 65m2.
Mozem odporucit.
RGB
Používateľov profilový obrázok
scream
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 4462
Dátum registrácie: Ut 04. Okt, 2005, 20:00
Bydlisko: Kosice

Re: Roboticky vysavac

Príspevok od používateľa scream »

Asi vezmem ten Mi robot 1... priplacat 140E za Mi robot 2 sa mi neoplati, nie su tam az take vyrazne rozdiely.

Romba saci vykon 600, Mi robot 1 1800... Cital som ale nieco take, ze Mi robot potrebuje pre fungovanie stale pripojenie na wifi?

EDIT: tak uz je doma, predcilo to moje ocakavania. Lutujem len jedno, ze som to nekupil skor :D
Ryzen5 7600, 32GB DDR5 6000 Corsair, MSI PRO B650-P WIFI, Fortis 5, XFX RX 6700 10g, 2x2TB samsung 980 pro, 2TB SATA, EVGA SuperNOVA 550 GT @ 31,5" iiyama G-Master GB3271QSU-B1
XBOX series X
milanx777
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 178
Dátum registrácie: Po 04. Dec, 2017, 21:59
Bydlisko: Partizánske

Re: Roboticky vysavac - skusenosti, kupa

Príspevok od používateľa milanx777 »

Scream ako casto treba nabijat? A za aku cenu si ho zohnal ak smiem? Diky
maniak
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1937
Dátum registrácie: So 31. Jan, 2009, 00:41
Bydlisko: Kittsee, Rakusko

Re: Roboticky vysavac - skusenosti, kupa

Príspevok od používateľa maniak »

milanx777: mam sice Mi Robot2, ale princip je v podstate rovnaky. Mne vysava pravidelne plochu okolo 55 m2 (byt ma 72m2). Vybije sa zo 100% na asi 60% (u Robot1 by som cakal trosku nizsiu kapacitu po povysavani). Vysavac sa sam vrati na stanicu a nabije sa. Mne to vychadza, ze by zvladol nieco vyse 100 m2 plochy (a bude to podobne aj u Robot1).
FVE 12.45 kWp V/Z
milanx777
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 178
Dátum registrácie: Po 04. Dec, 2017, 21:59
Bydlisko: Partizánske

Re: Roboticky vysavac - skusenosti, kupa

Príspevok od používateľa milanx777 »

maniak diky za info..a ako si s nim spokojny inak s tou 2kou?

pozrel som recenzie a toto som tam nasiel :

- co mi najviac vadi, ze si zatial nepamata mapu bytu, pri kazdom novom vysavani si skenuje cely byt nanovo, co napriklad neumoznuje nastavenie nogo zon
- neprejde cez prahy (okrem jedneho, kde prave nechceme aby chodil)

a niekto tam zas písal ze prekona prahy

Návrat na "Debata o všetkom"