Stavba rodinného domu

V tejto sekcii môžete debatovať skoro o všetkom ...
Používateľov profilový obrázok
Jednoduska
Sponzor fóra silver
Sponzor fóra silver
Príspevky: 5607
Dátum registrácie: Po 19. Nov, 2012, 15:45
Bydlisko: Kosice, 040 01

Re: Stavba rodinného domu

Príspevok od používateľa Jednoduska »

Ja som o nich premyslal ako o sekundarnom kureni ku kachlovcu ale ux som dal podlahovku, ale na obcasnejsie pouzitie podla mna ideal.

Shajek su aj nejake moznosti standardneho napojenia na taphome alebo ine basic domace veci?

Ak by som napriklad salavy panel zavesil do kolne a ked budem chciet vecer majstrovat tak si to zapnem z domu?
Používateľov profilový obrázok
Diablo1st
Sponzor fóra silver
Sponzor fóra silver
Príspevky: 3275
Dátum registrácie: Po 29. Aug, 2005, 20:00
Bydlisko: MY

Re: Stavba rodinného domu

Príspevok od používateľa Diablo1st »

quicky napísal: Ut 16. Feb, 2021, 22:06 kazdy byt ma svoje kurenie. zvacsa plyn, volakedy tu boli gamatky, neviem kedy sa to stalo ale zmizli aj rozvody plynu po byte atd..tj pripojenie plynu, rozvody po byte, radiatory, kotol a pod to je tak 6k, teplovodnou podlahovkou 10..

ako som pisal alternativa su elektricke radiatory alebo elektricka podlahovka (tj odporove kable/folia).

len radiatory vyjdu mozno 500-600e... podlahovka 2500+

viac ma laka podlahovka, ale to bude aj spotreba zrejme vyssia, tazke porovnanie....kamos co ma el. kurenie na dome cca 110m2 uzitkova plati cca 150e len za el. kurenie,co mi zrovna po chuti nie je.

ono tie el. radiatory uz nevyzeraju ani ako radiator ale skor nejake dizajnove "sklo" na stene
hlavne to bude prerabka na dalsich 30 rokov.
A čo kúriť klimatizáciou? Tých pár stupňov ti to bez problémov dá a ešte môžeš aj v lete chladič.
Lenovo E460: 14" FHD IPS, i5-6200U, 2x4GB RAM 1600MHz DDR3L, R7 M360, SSD 256GB Toshiba.
Ex. HP 2230s: T9600, 2x2GB RAM 800MHz DDR2, X4500MHD, SSD Toshiba 256GB.

FVE: 6,05 kWp + 13kWh batérie
quicky
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 9823
Dátum registrácie: Št 12. Máj, 2005, 20:00
Bydlisko: Nitra

Re: Stavba rodinného domu

Príspevok od používateľa quicky »

diablo prave som dnes presne riesim klimy multisplit. som mal cas po ceste rozmyslat ma napadlo,ze principovo ako tč,ucinnost je super, investicia vyzera byt do 4500e komplet. otazka je zivotnost.

shajek salave infra su tie co len "telo/objekty" zohrievaju? ako je to vlastne potom s teplotou priestoru ako taketo. kolko by bola investicia na 4izby +velka chodba spolu cca 120m2 -Orientacne...

taketo nieco som myslel:

https://www.klarstein.sk/Chladenie-a-ku ... 9UQAvD_BwE

fakt tazko odhadnut spotrebu el. pri tej ktorej moznosti, ale klima bude asi naj
stefan222
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 6760
Dátum registrácie: Po 01. Sep, 2008, 18:59
Bydlisko: Prešov(39)

Re: Stavba rodinného domu

Príspevok od používateľa stefan222 »

mne celkom ok.ponuka.dosla.z.polarklima. skus oslovit.
hry- ps5
doma-HP probook
Používateľov profilový obrázok
Diablo1st
Sponzor fóra silver
Sponzor fóra silver
Príspevky: 3275
Dátum registrácie: Po 29. Aug, 2005, 20:00
Bydlisko: MY

Re: Stavba rodinného domu

Príspevok od používateľa Diablo1st »

Na spotrebu je klíma bez konkurencie oproti iným spôsobom vykurovania elektrinou. Aj keby mala COP 2 stále je 2x účinnejšia ako ele rohože. Len nie každému vyhovuje vírenie vzduchu, ale do kancla je to úplne v pohode. Občas v robote kúrime klímou a pokiaľ to nemáš otočené priamo na seba alebo to nemáš na "plné gule" je to úplne v pohode.
Čo sa týka životnosti je to veru ťažko povedať. Poznám ľudí, čo majú klímu 10+ rokov bez problémov, ale zasa neviem ako často ju využívajú.
Lenovo E460: 14" FHD IPS, i5-6200U, 2x4GB RAM 1600MHz DDR3L, R7 M360, SSD 256GB Toshiba.
Ex. HP 2230s: T9600, 2x2GB RAM 800MHz DDR2, X4500MHD, SSD Toshiba 256GB.

FVE: 6,05 kWp + 13kWh batérie
quicky
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 9823
Dátum registrácie: Št 12. Máj, 2005, 20:00
Bydlisko: Nitra

Re: Stavba rodinného domu

Príspevok od používateľa quicky »

fakt tazko predurcit kolko tam bude to kurenie bezat, druha vec, ked tam budu ludia, pocitace, pohyb navstev... tak zas to je nejaky "pasivny" prinos tepla a mozno to vobec prikurovat nebude treba len nieco vymysliet musim, ale zacina sa mi najviac pozdavat ta klima, rovnako premyslam nad tymi infra,len s tym nemam absolutne ale ze absolutne ziadnu skusenost ani nic nacitane,okrem jedneho infra na chate v kupelni za 5 korun :D

update:
tak som skusil v aktualnej kancelarii dva dni kurit klimou, neprijemne, krk ma boli, hlava detto... no toto vobec nebude pre mna.

Takze sa vraciame k alternative k el. podlahovky, este spravim nejaky prepocet k plynu
quicky
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 9823
Dátum registrácie: Št 12. Máj, 2005, 20:00
Bydlisko: Nitra

Re: Stavba rodinného domu

Príspevok od používateľa quicky »

viete mi niekto povedat dlhodobe skusenosti so zatazovymi kobercami v kancelarii? zacinam nad tym,kvoli cene, uvazovat namiesto dlazby... dakujem!
Používateľov profilový obrázok
scream
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 4467
Dátum registrácie: Ut 04. Okt, 2005, 20:00
Bydlisko: Kosice

Re: Stavba rodinného domu

Príspevok od používateľa scream »

V korporatoch tie koberce znesu ozaj vela, su tam hlavne kvoli dvojitej podlahe, kde su vsetky kablove rozvody. Neviem ake skusenosti chces pocut.

Ma zmysel riesit pri stavbe domu plynovu pripojku? Plan bol iba elektrina ale vraj sa lahsie dosahuju tie nove energeticke normy ak je zavedeny aj plyn a nepredrazi to tak stavbu. Islo by o malicky dvojpodlazny dom okolo 105m2 obytnej plochy.
Ryzen5 7600, 32GB DDR5 6000 Corsair, MSI PRO B650-P WIFI, Fortis 5, XFX RX 6700 10g, 2x2TB samsung 980 pro, 2TB SATA, EVGA SuperNOVA 550 GT @ 31,5" iiyama G-Master GB3271QSU-B1
XBOX series X
quicky
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 9823
Dátum registrácie: Št 12. Máj, 2005, 20:00
Bydlisko: Nitra

Re: Stavba rodinného domu

Príspevok od používateľa quicky »

daj tepelne cerpadlo a zabudni na plyn... za pripojku kotol atd zaplatis balik pomaly ako za tepelne.

no prave ma zaujima ci to vydrzi dlho alebo za 5rokov to musim vyhodit, lebo pozeram na to z horizontu min 20-30rokov.

zas 200ludi denne mi neprejde dvermi,cize by celkom mohli vydrzat.
stefan222
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 6760
Dátum registrácie: Po 01. Sep, 2008, 18:59
Bydlisko: Prešov(39)

Re: Stavba rodinného domu

Príspevok od používateľa stefan222 »

vodeodolny neaky vinyl?
hry- ps5
doma-HP probook
quicky
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 9823
Dátum registrácie: Št 12. Máj, 2005, 20:00
Bydlisko: Nitra

Re: Stavba rodinného domu

Príspevok od používateľa quicky »

s vinylom nemam dobre skusenosti takze to nie ...

mozno dam kombinaciu na chodbu dlazbu a do kancelararii "koberec"
Používateľov profilový obrázok
Monster
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 641
Dátum registrácie: So 22. Okt, 2005, 20:00
Bydlisko: PD

Re: Stavba rodinného domu

Príspevok od používateľa Monster »

quicky napísal: Ut 02. Mar, 2021, 22:51 no prave ma zaujima ci to vydrzi dlho alebo za 5rokov to musim vyhodit, lebo pozeram na to z horizontu min 20-30rokov.

zas 200ludi denne mi neprejde dvermi,cize by celkom mohli vydrzat.
20-30 rokov ti teraz nic nevydrzi 😀
A uz nie podlaha ci koberec, treba tam dat priemyselny koberec ktory je na vysoku zataz, druha vec podlaha musi byt rovna lebo vidno kazdy hrbolcek.
Asus Zenbook Duo Pro
Používateľov profilový obrázok
scream
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 4467
Dátum registrácie: Ut 04. Okt, 2005, 20:00
Bydlisko: Kosice

Re: Stavba rodinného domu

Príspevok od používateľa scream »

Tych 10 rokov korporatneho pouzivania kvalitny koberec vydrzi, mal som ho donedavna este pod nohami. Az na nejake miesta, ktore boli spinave, lebo sa len vysavali to vydrzi az prekvapivo dlho. Zodraty som ho nevidel ani pod kolieskovymi stolickami. Ak ma vydrzat asi musi byt aj dobre polozeny.

Plynova pripojka je tak 50m od pozemku ( ako vsetky), zastavana plocha moze byt max. 76m2 cize ozaj malicky dvojpodlazny domcek. Je to vsetko v stadiu uvah zatial ale bol som v tom,ze plyn je na kurenie a ohrev vody to najlacnejsie. Nebral som ho do uvahy len preto, ze tam bude natiahnuta aj TUV.
Ryzen5 7600, 32GB DDR5 6000 Corsair, MSI PRO B650-P WIFI, Fortis 5, XFX RX 6700 10g, 2x2TB samsung 980 pro, 2TB SATA, EVGA SuperNOVA 550 GT @ 31,5" iiyama G-Master GB3271QSU-B1
XBOX series X
quicky
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 9823
Dátum registrácie: Št 12. Máj, 2005, 20:00
Bydlisko: Nitra

Re: Stavba rodinného domu

Príspevok od používateľa quicky »

robime nakomplet novy poter, takze o rovnost sa neobavam, ale clovek nikdy nevie.

tak s dlazbou nemas problem aj 30r, rozmyslal som aj nad liatou podlahou ale fakt neviem. je to momentalne aj vec financii nakolko to ide pekne do ciiisel :facepalm:
Marek125
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2005
Dátum registrácie: So 29. Jún, 2013, 22:46
Bydlisko: Nesluša

Re: Stavba rodinného domu

Príspevok od používateľa Marek125 »

scream napísal: St 03. Mar, 2021, 11:03 Tych 10 rokov korporatneho pouzivania kvalitny koberec vydrzi, mal som ho donedavna este pod nohami. Az na nejake miesta, ktore boli spinave, lebo sa len vysavali to vydrzi az prekvapivo dlho. Zodraty som ho nevidel ani pod kolieskovymi stolickami. Ak ma vydrzat asi musi byt aj dobre polozeny.

Plynova pripojka je tak 50m od pozemku ( ako vsetky), zastavana plocha moze byt max. 76m2 cize ozaj malicky dvojpodlazny domcek. Je to vsetko v stadiu uvah zatial ale bol som v tom,ze plyn je na kurenie a ohrev vody to najlacnejsie. Nebral som ho do uvahy len preto, ze tam bude natiahnuta aj TUV.
Pokiaľ nemáš kde tu známeho alebo tvoj kurenar nepozná niekoho kto by to vedel za "poplatok" vybaviť lacnejšie sa neoplatí ťahať 50m prípojky. Mi sme to kedysi robili bežne sa dala vybaviť prípojka za polovicu plus niečo niekomu do vačku ale ľudia sú úbohý tak sa to prestalo riešiť.

Návrat na "Debata o všetkom"