Stavba rodinného domu

V tejto sekcii môžete debatovať skoro o všetkom ...
Užívateľov profilový obrázok
stiv
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Dátum registrácie: Pi 16. Nov, 2012, 21:30

Re: Stavba rodinného domu

Príspevok od užívateľa stiv » Ne 30. Jún, 2019, 22:31

Vyhrievanie vjazdu moze byt tiez riesenie.

Ivko
Používateľ
Používateľ
Dátum registrácie: Pi 18. Sep, 2015, 00:29

Príspevok od užívateľa Ivko » Po 01. Júl, 2019, 05:44

Ludia prídu na to že im stále auto visí na kvalte / ručnej. Občas sa stane že má človek defekt a vyheverovať auto na svahu aby vymenil koleso. Niekto si kolesá mení doma sám, niekto si mení aj olej

Samotné parkovacie miesto by malo byť ideálna rovina

Muhyng
Používateľ
Používateľ
Dátum registrácie: Pi 01. Sep, 2006, 02:00

Príspevok od užívateľa Muhyng » Po 01. Júl, 2019, 07:50

Možno by bolo lepšie aby predsa len malo spád aspoň 1,5% aby z neho odtekala voda ;) (hlavne tie moderné z metlickoveho betónu)

Blackhawk
Používateľ
Používateľ
Dátum registrácie: St 07. Jan, 2009, 14:12

Príspevok od užívateľa Blackhawk » Po 01. Júl, 2019, 11:09

Jednoduska napísal:
Ne 30. Jún, 2019, 14:09
Vzdy taky trochu smutom ma chyti ked vidim ako ludia stavaju kratkozrako :(. Vsade beton, ziadne zadrziavanie dazdovej vody, ziadna permakultura.
Sbad sa to casom zmeni po vzore vyspelejsich krajin. A snad dovtedy budeme mat este aku vodu drzat.

Mne sa vzhladovo paci aj koberec z kamienkov ale ak sa nemylim je to lepene nejakou gebuzinou a tiez na rkvny podklad takze to nic.
Ani nehovor, okolo nas su tri novostavby a vsetky maju pred domom betonovu dzunglu, vsetko vybetonovane alebo s dlazbou. Nikde ziadny kusok travnika.
CPU : Intel® i5-4670K , MB : ASROCK Z87 PRO3 , RAM : KINGSTON 2x4 DDR3 , GPU : MSI GTX760 TF 2GD5/OC , PSU : Corsair VX550W , CASE : Cooler Master Dominator 690 + 2xEvercool RS14 + 2xEnermax Magma + Noctua P12 + Noctua S12, DVD : SAMSUNG SH223F , HDD : Crucial M4 64GB, WD 640AAKS , KEYBOARD and MICE : A4TECH G800 + Mionix Castor

Jednoduska
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Dátum registrácie: Po 19. Nov, 2012, 15:45

Príspevok od užívateľa Jednoduska » Po 01. Júl, 2019, 11:27

A to sa ani nebavime o tom, ze travnik samotny je negativny ak je koseny nakratko lebo nevie drzat vlhkost, nie su v nom ziadne kvietky pre hmyz atd...
na krakto by mal byt iba pochodzkovy, zbytok pekne vyrastene, robi to aj lepsiu klimu atd.

No nezavidim, prave preto mame pozemok pod lesom, budu problemy so stavbou ale mame iba jedneho suseda tak o problem menej.
Spoiler: ukázať
CPU: Ryzen 2600
CASE: Fractal node 202
CPU Cooler - Noctua NH-L9i
RAM Crucial M.2 MX500 1 TB
MB - MSI B450I GAMING PLUS AC
RAM - DDR4 2x8 GB 3200Mhz Mushkin
GPU - Asrock RX 590
PSU - Corsair SF450 Platinum
2 ks Cryorig QF120 Silent - 120mm - PWM

stiv
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Dátum registrácie: Pi 16. Nov, 2012, 21:30

Príspevok od užívateľa stiv » Po 01. Júl, 2019, 11:42

Vysoka trava s kvietkami pre hmyz a chrobacikmi uz nie je travnik ale luka.

quicky
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Dátum registrácie: Št 12. Máj, 2005, 20:00

Príspevok od užívateľa quicky » Po 01. Júl, 2019, 12:30

:D :D good point, haha...

dnes nam zacali dvere montovat, atd... som zvedavy ako to dopadne :X uz citim teraz nejake problemy zas jak kazdy den nieco...
King is back from VACation :D

Blackhawk
Používateľ
Používateľ

Príspevok od užívateľa Blackhawk » Po 01. Júl, 2019, 12:50

quicky napísal:
Pi 28. Jún, 2019, 11:19
ano ale nie tolko co teraz... udrzba je niekde inde :)

inak potrebujem zohnat cerpadlo do studne (bude napajat ciastocne dom + okolie) tj pojde 24/7 - nejaka rada?
Neviem ci planujes mat studnu pripojenu aj na dom, ale ja som pozeral po niecom taktomto: http://www.plastick.sk/kompletynasatudne/

Je to sice drahsie riesenie, ale kompletka. Existuju aj ine eshopy, kde predavaju podobne riesenia, takze treba len hladat.

Popripade tito tu ponukaju aj sluzby vratane poradenstva, montáže, ...: https://dobrecerpadlo.sk/cerpadla/
CPU : Intel® i5-4670K , MB : ASROCK Z87 PRO3 , RAM : KINGSTON 2x4 DDR3 , GPU : MSI GTX760 TF 2GD5/OC , PSU : Corsair VX550W , CASE : Cooler Master Dominator 690 + 2xEvercool RS14 + 2xEnermax Magma + Noctua P12 + Noctua S12, DVD : SAMSUNG SH223F , HDD : Crucial M4 64GB, WD 640AAKS , KEYBOARD and MICE : A4TECH G800 + Mionix Castor

Papek
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Dátum registrácie: St 05. Dec, 2007, 08:00
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Papek » Po 01. Júl, 2019, 12:59

quicky napísal:
Po 01. Júl, 2019, 12:30
:D :D good point, haha...

dnes nam zacali dvere montovat, atd... som zvedavy ako to dopadne :X uz citim teraz nejake problemy zas jak kazdy den nieco...
Ono to mas tak, ze co si nespravis sam, tak to nebude nikdy poriadne (resp. podla tvojich prestav). Bohuzial mam pocit, ze vela "odbornikov" su taki co dostali 15 minutove skolenie a stali sa z nich odbornici. A potom to tak dopadne, ze ked si nastudujes spravny postup, tak si vacsinu prac spravis sam a lepsie.

Ked som preberal byt, tak mi nefungoval v kupelke ventilator s dojazdom. Bolo to v zmluve, tak som chcel nech to tak funguje a nech do toho nerypem ked je to v zaruke. Dosiel elektrikar aj s nejakym pomocnikom od zhotovitela (ktory udajne zapajal cely dom), tak sa tam trapil s kablikmi, zapinal, vypinal. Odbehol do vedlajsieho bytu, zase sa vratil... Po pol hodine vyhlasil, ze je to fixnute, ale ze je tam nejaky kondenzator a ze ten dojazd bude fungovat az po chvili. Blbost, ale nechal som to tak lebo evidentne ani netusil ako to funguje. Nakoniec som si to zapojil sam.
flylo... you gotta help me man.

quicky
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ

Príspevok od užívateľa quicky » Po 01. Júl, 2019, 13:47

black ,ano bude to napojene na dom, realne tusim zachody - nie som si isty v tuto sekundu.

pojdem to popozerat lebo chcem nieco "spolahlive" nech sa s tym nemusim babrat kazdu chvilku

Blackhawk
Používateľ
Používateľ

Príspevok od užívateľa Blackhawk » Po 01. Júl, 2019, 14:13

Presne tak to mame naplanovane aj my, zatial je vsetko cez mestsku vodu, ale mame pripravu napojenia zachodov na studnu. Hento riesenie by malo byt najidealnejsie z hladiska spolahlivosti a jednoduchosti obsluhy. Treba asi len raz za cas kontrolovat mechanicky filter od necistot. Jedine co je dobre mat, je dotiahnut elektriku k miestu kde to bude. Ale najlepsie je sa poradit s niekym kto o tom nieco vie, ak nemas nikoho, skus mozno zavolat tomu panovi z dobrecerpadlo.sk. Hovoril, ze by prisli zmerat vydatnost studne a podla toho by navrhli nejake "custom" riesenie.

quicky
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ

Príspevok od užívateľa quicky » Po 01. Júl, 2019, 15:15

vies co ja uz mam vymurovanu taku miestnost 2x2 - studna je kvazi pri plote a jak sme isli murom okolo,tak sme v podstate dorobili dve steny a mame realne miestnost pod "zemou", je tam uz natiahnuta aj elektrika + rozvody vody atd, na to som myslel vopred. uz len to teda nejako spojazdnit. ja som myslel,ze mi bohato postaci nejake cerpadielko za 200-300e a mechanicky filter za par eur (takto fungujeme na chate dlhodobo) - je pravda,ze to je len moja predstava

inak pravdupovediac ten moj "expert" obkladac/fasadnik to je konec, to je taky nekonecny mumak,ze kvoli nemu by som ten dom uz predal bez mihnutia oka, peknu robotu ma aj detaily vsetko, ale jak je len spomaleny a najlepsie,ze daval vodnym lucom vyrezavat nejake "hrany" dlazby okolo okna, tyzden cakame a potom len sms,ze k.... ja som im to nakreslil naopak...za normalnych okolnosti, keby je to dobry majster tak len hodim rukou, kazdy sa zmyli.. ale pri tom vsetkom som uz strasne vypenil, jedine stastie,ze som vtedy kupil viac rezervy dlazby (cize sme minuli doslova vsetko) inak cakacka 2-3 tyzdne a cca 100e /m2 :dance: nadhera. to len zas jedna pikoska...

PhaliSVK
Nový používateľ
Nový používateľ
Dátum registrácie: So 21. Apr, 2007, 08:00

Príspevok od užívateľa PhaliSVK » Ut 02. Júl, 2019, 09:13

Vies ako sa to vravi - prvy dom staviam aby som sa naucil, druhy pre priatela a treti pre seba.
(prvy dom treba zburat, druhy predat a v tretom dozit)

Ja som zatial v stadiu pozemok a starucky plesnivy domcek na zburanie...
CPU:i7-3770 + SilentiumPC Spartan 3 PRO MB:MSI H77MA-G43 RAM:A-data 2x4GB 1600MHz VGA: ASUS GTX 1060 O6G HDD:SSD 128GB + 1TB + HDD 1TB PSU:: OCZ 500W CASE: Fractal Design Define R4 LCD: Dell U2412M

quicky
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ

Príspevok od užívateľa quicky » Ut 02. Júl, 2019, 09:57

Tento asi burat nebudemb:D

stefan222
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Dátum registrácie: Po 01. Sep, 2008, 18:59

Príspevok od užívateľa stefan222 » Ut 02. Júl, 2019, 14:33

u nas yas sa vravi ye prvz pre nepriatela stavaj, druhy kamosovi a treti sebe. tych 100e-m2 je riadna sajba. ja som si bol vcera kuk pozemok za 120e-m2 a asi to vezmeme ale len 580m2 asi a dom bude fun no.
hry- one a ps4
doma-packardbell dot sc

Napísať odpoveď

Návrat na "Debata o všetkom"