Stavba rodinného domu

V tejto sekcii môžete debatovať skoro o všetkom ...
Používateľov profilový obrázok
Kyselinka
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 7254
Dátum registrácie: St 02. Feb, 2011, 12:33
Bydlisko: SC

Re: Stavba rodinného domu

Príspevok od používateľa Kyselinka »

Aj ja som zial dieta CSSR a odjakziva to u nas bol bleskozvod, preto mi to prislo smiesne :-)
quicky
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 9823
Dátum registrácie: Št 12. Máj, 2005, 20:00
Bydlisko: Nitra

Re: Stavba rodinného domu

Príspevok od používateľa quicky »

Myslis dazdovu? Nakoniec som daval tie vsakovacie boxy,nasiel som tu z okolia to panko robi, 500e som dal za 3ks kazdy cca 7m3,vazi jeden okolo 80kg,boha... dva mam osadene lebo som ich musel osadit a jeden sa este bude na jar,bohuzial nam to pocasie uz nedovolilo,stlae prsalo bahno nedalo sa robit :(

Dufam,ze to bude ok cele.
Používateľov profilový obrázok
Jednoduska
Sponzor fóra silver
Sponzor fóra silver
Príspevky: 5591
Dátum registrácie: Po 19. Nov, 2012, 15:45
Bydlisko: Kosice, 040 01

Re: Stavba rodinného domu

Príspevok od používateľa Jednoduska »

Super, vodicku nepouzit by bola blbost :)
Marek125
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2005
Dátum registrácie: So 29. Jún, 2013, 22:46
Bydlisko: Nesluša

Re: Stavba rodinného domu

Príspevok od používateľa Marek125 »

Jednoduska troska si asi nepochopil, vsakovaci box neslúži na zber vody.
Používateľov profilový obrázok
Blackhawk
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2436
Dátum registrácie: St 07. Jan, 2009, 14:12
Bydlisko: Sereď

Re: Stavba rodinného domu

Príspevok od používateľa Blackhawk »

Ale aspoň voda odteká tam kam má a nie do kanála alebo na ulicu.
Spoiler: ukázať
CPU : AMD Ryzen 5 5600X , MB : ASUS TUF GAMING B550-PLUS , RAM : Patriot Viper 4 Steel Series, 16GB , GPU : GTX1060 , PSU : Corsair TX650M , HDD : Samsung 970 EVO, M.2 SSD
Používateľov profilový obrázok
Jednoduska
Sponzor fóra silver
Sponzor fóra silver
Príspevky: 5591
Dátum registrácie: Po 19. Nov, 2012, 15:45
Bydlisko: Kosice, 040 01

Re: Stavba rodinného domu

Príspevok od používateľa Jednoduska »

Oh oravda, nie zberna nadoba.. no skoda, ale presne ako hore napisane, aspon idem vods kam ma, maly vodny obeh nepreruseny.
Používateľov profilový obrázok
Jednoduska
Sponzor fóra silver
Sponzor fóra silver
Príspevky: 5591
Dátum registrácie: Po 19. Nov, 2012, 15:45
Bydlisko: Kosice, 040 01

Re: Stavba rodinného domu

Príspevok od používateľa Jednoduska »

Ako kazdy pise, ze treba pevne nervy lebo clovek caka za vsetkym dlhsie ako bolo slubene, tak este koncom minuleho roka som mal mat vyskopis a teraz uz riesit s architektom dom :D co uz...

Ale vsetko zle je na nieco dobre, otvoril som sa aj pozitivne naklonil novej kombinacii technologii, a teda kachle ostavaju, ale pojde podlahovka elektricke rohoze, aktivna rekuperacna jednotka s chladenim/ohrevom vzduchu aj s ohrevom vody (paci sa mi Nilan WP rada ale to je este daleko, ma privod aj na solar co taktiez chcem zvazit) a ak budu $ tak to napojime na fotovoltiku, ak nie aspon prve roky odskusame spotrebu bez nej.
Používateľov profilový obrázok
amplifier
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 435
Dátum registrácie: Po 24. Nov, 2014, 20:09
Bydlisko: Viničné

Re: Stavba rodinného domu

Príspevok od používateľa amplifier »

Ja som len na povolenie cakal 6 mesiacov. Pozastavenie konania a natahovanie sa so starostom..Kolko som to planoval a chystal tak cca tolko som aj staval. Ale uz tyzden byvame ;-) este plot zamkova v tomto roku uff penazi uz nieto. Vsetci mi davali klise ze dokoncovacky su najhorsie a cuduj sa svete boli. Najma ked clovek sleduje jak sa minaju bubaky
Project Fractal Define S Black & White http://zostavy.tichepc.sk/sk/#reference ... lack-white
CASE: Fractal Desing Define S PSU: Superflower Leadex 80 Plus Platinum 850W GPU: Gigabyte GTX980Ti MB: Asus X99-A CPU: Intel i5820K @4,5GHz/1,25V
RAM:
2x8GB Crucial Ballistix Sport SSD: Samsung 850 EVO 500GB HDD: Seagate 1TB SCREEN: Dell U2515H Ultrasharp MOUSE: Mionix Naos 3200
MOUSEPAD:
Razer Goliathus Speed KEYBOARD: Hľadám novú vysnívanú SOUND: Schiit Modi 2 Uber + Magni 2 Uber SPEAKERS: Mackie CR4
HEADPHONES: Beyerdynamic DT-150/AKG 712 PRO/Hifiman HE-400i PHONE: Moto Z Play
quicky
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 9823
Dátum registrácie: Št 12. Máj, 2005, 20:00
Bydlisko: Nitra

Re: Stavba rodinného domu

Príspevok od používateľa quicky »

ja som bubaky minul uz minuly rok zaciatkom :D odvtedy vsetko ide z vrecka, klop klop,ze fajn zarabam tak sa to da tahat ale teraz som uz len tak tak :D minule som so zenou riesil financie,ze co mame este na ucte, ja ,ze sme minuli 5-6k, ona mi oznamila,ze za dva a pol mesiaca islo do baraku 14? ja kukam,ze wtf, zacali sme to pocitat, same polozky 100-500, obcas nieco vacsie, ani neviem ako sa to napocitalo a to sme si mysleli, ze sme final.

este ma tiez cakaju vonkajsie upravy, dokoncit zamkovu pri vchode cca 10m2, brana+branka, doriesiť plot (ci natiahnut omietku alebo len zmalovat + strieska na plot cca 80m), dalej dorovnat pozemok, spravit obrubniky, konecne pripojit tie vsakovacie boxy + jeden este treba aj osadit, potom vonkajsie osvetlenie, dobudovat garaz ( po kolaudacii:).

este chcem spravit regulaciu termostatmi v izbach (podlahovka je naokruhovana), cca 1K s pracou... potom chcem dat obehove cerpadlo na teplu vodu, velmi mi vadi,ze musim "dlho" odpustat v umyvadle kym ide tepla voda (cca 250eur s pracou)

akoze penazi a penaziiiii, neurekom.

inak ako byvame prvy mesiac co som si vsimol, takmer vobec neuzivame nasu kupelnu pri spalnu a furt chodime krizom cez dom do "maleho" kupelne :D ked si predstavim kolko penazi je v tej nasej kupelke,tak sa mi chce plakat,ale pevne verim,ze ked bude aj maly vacsi tak sa dve plnohodnotne kupelne vyuziju naplno, resp pribudne dalsie babo.

inak taky postreh velmi som rad,ze sme nesli do poschodaku, ked vidim kolkokrat maly denne lieta obyvacka-detska izba, tak si neviem predstavit,ze by sme mali poschodak (hore detske, dole obyvka), to by mi kolena odisli za dva roky :)
Používateľov profilový obrázok
hawkeye
Redaktor
Redaktor
Príspevky: 6624
Dátum registrácie: Ut 06. Jan, 2009, 19:12
Bydlisko: Trnava

Re: Stavba rodinného domu

Príspevok od používateľa hawkeye »

Nj tie dokoncovacky nestastne :D

brany, zamkova, terasa (len vybetonovat), schody zo spalne - po znamostiach a neviem jak sme osekali cenu z 17k na 8.5k. Treba dokoncit upravu celej zahrady - aspon studna, zavlaha, trava, zopar stromov... z jednej strany nasadit asi tuje lebo sused sa zdvihol o cca 30cm vyssie ako mal a teraz ked stoji pri plote tak nam cumi do zahrady a do domu

uz vidim ze to bude dalsich 10-15k jak nic
Spoiler: ukázať
i5-6600k@4600Mhz + asus sabertooth z170 Mark1, 16GB RAM, Sapphire Nitro R9 390 Fury, Seasonic SnowSilent 750W Platinum all in Silverstone Fortress FT02
Používateľov profilový obrázok
Jednoduska
Sponzor fóra silver
Sponzor fóra silver
Príspevky: 5591
Dátum registrácie: Po 19. Nov, 2012, 15:45
Bydlisko: Kosice, 040 01

Re: Stavba rodinného domu

Príspevok od používateľa Jednoduska »

Sa vyser na Tuje posad nieco co tu rastie prirodzene a nevytvaraj si robotu zo stromom co ledva preziva ;) To plati o celej zahrade v podstate,. nie koli eko-logii ale koli vlastnej pohode, menej roboty s tym budes mat.
quicky
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 9823
Dátum registrácie: Št 12. Máj, 2005, 20:00
Bydlisko: Nitra

Re: Stavba rodinného domu

Príspevok od používateľa quicky »

chcel by som objednat vonkajsie osvetlenie do zahrady, v podstate osvetlenie popri plote, dizajnovo nieco podobne ako v linku moja otazka vsak znie aky nechat rozostup medzi lampami, aby som zas nemal pocit,ze to svieti ako cirkus, ale zaroven aby to vkusne osvetlilo, kazde 3 metre jednu?

https://www.svet-svietidiel.sk/philips- ... 7-20w.html
https://www.svet-svietidiel.sk/philips- ... 7-20w.html
Používateľov profilový obrázok
Kyselinka
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 7254
Dátum registrácie: St 02. Feb, 2011, 12:33
Bydlisko: SC

Re: Stavba rodinného domu

Príspevok od používateľa Kyselinka »

Ja mam na 4 metre, dokopy 12 kusov.
quicky
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 9823
Dátum registrácie: Št 12. Máj, 2005, 20:00
Bydlisko: Nitra

Re: Stavba rodinného domu

Príspevok od používateľa quicky »

Nevies mi to v noci odfotit? ako je mi jasne,ze to zavisi od typu svetla, wataze atd,ale pre lepsiu predstavu snad pomoze
Používateľov profilový obrázok
hawkeye
Redaktor
Redaktor
Príspevky: 6624
Dátum registrácie: Ut 06. Jan, 2009, 19:12
Bydlisko: Trnava

Re: Stavba rodinného domu

Príspevok od používateľa hawkeye »

Jednoduska napísal: St 08. Jan, 2020, 10:03 Sa vyser na Tuje posad nieco co tu rastie prirodzene a nevytvaraj si robotu zo stromom co ledva preziva ;) To plati o celej zahrade v podstate,. nie koli eko-logii ale koli vlastnej pohode, menej roboty s tym budes mat.
tuje tu rastu kazdemu jak blaznive...potrebujem nieco z coho vytvorim v podstate stenu. Sused je ten typ ze sa postavi do zahrady a 10min kuka tvojim smerom...akoze nasrat :)
Spoiler: ukázať
i5-6600k@4600Mhz + asus sabertooth z170 Mark1, 16GB RAM, Sapphire Nitro R9 390 Fury, Seasonic SnowSilent 750W Platinum all in Silverstone Fortress FT02

Návrat na "Debata o všetkom"