Stavba rodinného domu

V tejto sekcii môžete debatovať skoro o všetkom ...
Používateľov profilový obrázok
amplifier
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 434
Dátum registrácie: Po 24. Nov, 2014, 20:09
Bydlisko: Viničné

Re: Stavba rodinného domu

Príspevok od používateľa amplifier »

Na tie Wagáče NE-PO-TRE-BU-JEŠ dutinkovať lankové vodiče.
Project Fractal Define S Black & White http://zostavy.tichepc.sk/sk/#reference ... lack-white
CASE: Fractal Desing Define S PSU: Superflower Leadex 80 Plus Platinum 850W GPU: Gigabyte GTX980Ti MB: Asus X99-A CPU: Intel i5820K @4,5GHz/1,25V
RAM:
2x8GB Crucial Ballistix Sport SSD: Samsung 850 EVO 500GB HDD: Seagate 1TB SCREEN: Dell U2515H Ultrasharp MOUSE: Mionix Naos 3200
MOUSEPAD:
Razer Goliathus Speed KEYBOARD: Hľadám novú vysnívanú SOUND: Schiit Modi 2 Uber + Magni 2 Uber SPEAKERS: Mackie CR4
HEADPHONES: Beyerdynamic DT-150/AKG 712 PRO/Hifiman HE-400i PHONE: Moto Z Play
maniak
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1935
Dátum registrácie: So 31. Jan, 2009, 00:41
Bydlisko: Kittsee, Rakusko

Re: Stavba rodinného domu

Príspevok od používateľa maniak »

Pani, vy co uz mate dom aj vy, co staviate, otazka ohladom podlahy (vlakno som uz presiel).
Vyzera to nadejne, ze by mi banka mohla dat hypo a koncom roka by sme sa stahovali do domu. V navrhu od developera je ratane s drevenymi parketami (lepenymi) o hrubke 10mm, co je malo, preto zvazujem vymenu. Kolega mi odporuca vymenit to za parkety o hrubke aspon 14mm (so 4mm vrchnou vrstvou), lepene a olejovane (nie lakovane). Popravde sa trochu bojim udrzby a tiez povedzme skrabancov, oterov, ... Na druhu stranu sme zvazovali vinyl. Mozno mi budete vediet trosku odporucit. Celkova podlahova plocha pre parkety/vinyl je ca. 110 m² (kuchyna, izby), vsetko podlahove kurenie. Bezny pohyb s bosimi nohami/papucami, mala aktualne v kociku. Mozno v buducnosti budu dalsie deti (skor ano ako nie). Okrem toho mame este macku. Do coho by ste isli? Pripadne ak vinyl, nejake odporucanie na znacku, resp. parametre, ake pozerat? V parketach som sa uz ako tak zorientoval.
FVE 12.45 kWp V/Z
Používateľov profilový obrázok
Blackhawk
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2436
Dátum registrácie: St 07. Jan, 2009, 14:12
Bydlisko: Sereď

Re: Stavba rodinného domu

Príspevok od používateľa Blackhawk »

amplifier napísal: Ut 30. Mar, 2021, 20:21 Na tie Wagáče NE-PO-TRE-BU-JEŠ dutinkovať lankové vodiče.
:cool: chapem, skor som mal na mysli, ze by som teraz zo vsetkych svetiel musel povytahovat tie svorky co tam mam, kupit tie nove a nacvakat ich nanovo.

EDIT: maniak - my sme isli do klasiky, laminat, 8mm Egger, a na moj vkus az moc vrzgaju v miestach kde sa mierne prehybaju.
Naposledy upravil/-a Blackhawk v St 31. Mar, 2021, 15:20, upravené celkom 1 krát.
Spoiler: ukázať
CPU : AMD Ryzen 5 5600X , MB : ASUS TUF GAMING B550-PLUS , RAM : Patriot Viper 4 Steel Series, 16GB , GPU : GTX1060 , PSU : Corsair TX650M , HDD : Samsung 970 EVO, M.2 SSD
quicky
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 9823
Dátum registrácie: Št 12. Máj, 2005, 20:00
Bydlisko: Nitra

Re: Stavba rodinného domu

Príspevok od používateľa quicky »

to som asi smeroval ku kureniu a nie celej domacnosti, resp moze byt ze k celej domacnosti ale pozri si,ze som vtedy planoval celkom velku fve robit.

v kazdom pripde kurenie a tuv prijemne prekvapili a podliezli ocakavani, spotreba mimo toho kusok nad 56+-. na taky barak viac ako super
shajek
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 4796
Dátum registrácie: Ut 12. Aug, 2008, 12:16
Bydlisko: Pravenec

Re: Stavba rodinného domu

Príspevok od používateľa shajek »

maniak napísal: Ut 30. Mar, 2021, 22:50 Pani, vy co uz mate dom aj vy, co staviate, otazka ohladom podlahy (vlakno som uz presiel).
Vyzera to nadejne, ze by mi banka mohla dat hypo a koncom roka by sme sa stahovali do domu. V navrhu od developera je ratane s drevenymi parketami (lepenymi) o hrubke 10mm, co je malo, preto zvazujem vymenu. Kolega mi odporuca vymenit to za parkety o hrubke aspon 14mm (so 4mm vrchnou vrstvou), lepene a olejovane (nie lakovane). Popravde sa trochu bojim udrzby a tiez povedzme skrabancov, oterov, ... Na druhu stranu sme zvazovali vinyl. Mozno mi budete vediet trosku odporucit. Celkova podlahova plocha pre parkety/vinyl je ca. 110 m² (kuchyna, izby), vsetko podlahove kurenie. Bezny pohyb s bosimi nohami/papucami, mala aktualne v kociku. Mozno v buducnosti budu dalsie deti (skor ano ako nie). Okrem toho mame este macku. Do coho by ste isli? Pripadne ak vinyl, nejake odporucanie na znacku, resp. parametre, ake pozerat? V parketach som sa uz ako tak zorientoval.
moja najlepsia a najuprimnejsia rada zo srdiecka je ze ked mas podlahove kurenie, nechod prosim ani do parkiet ani do vinylu ... daj si keramicku podlahu, ta distribucia tepla keramika vs vinyl/drevo je absolutne diametralne odlisna.
CPU: AMD Phenom X3 720 BE 2,8 GHz @ 3,9 GHz 1,45V @@@ Phenom x4 3,6Ghz 1,375V (batch no. 0905 FPMW)CPU Cooler: Gelid Tranquillo rev.2 MB: Gigabyte 790XTA-UD4 RAM: 2x4GB ADATA Xtreme Series 2000 Mhz 8-7-6-15 tRC 11 CR 1T GPU: Asus EAH5850 DirectCU (985@5200MHz(1300MHz)) Monitory: 2x 24" LCD shit CRT HDD: WD 10EALS, ST Barracuda ST1000DM003 PSU:Seasonic M12II 620W 80Plus OS: Windows 7 Ultimate SP1 x64, Myš: nejaká Canyon Klávesnica : Microsoft Natural Elite, 3DMark Vantage : P16326 3DMark 06 : 21345
Používateľov profilový obrázok
Jednoduska
Sponzor fóra silver
Sponzor fóra silver
Príspevky: 5579
Dátum registrácie: Po 19. Nov, 2012, 15:45
Bydlisko: Kosice, 040 01

Re: Stavba rodinného domu

Príspevok od používateľa Jednoduska »

Ja som tiez iba v procese pripravy ale vela konzultacii (nie lens parketarmi ale vykurovacmi, stavebnikmi, prostovsade) a dreva sa bat nemusis.

Ak drevene parkety splnaju max tepelny odpor si v pohode. dalsi faktor je ze kuris temperovanim, dom nie je chata ze prides a z 10 stupnov potrebujes dat 25 za den. takze tam sa nemusis bat unavy materialu. Plusom je samozrejme aj samotne lepenie a neposlednom rade kvalitne parkety s priecne lepenymi vrstvami ktore zarucuju malu roztaznost.

Hovorim opat iba zo skusenosti inyhc ale ako inak sa nieco dozvies, neda sa vsetko skusit na vlastnej :)

ja idem do oleja s tym, ze ak aj nejake poskodenie urobim tak mam dany olej pripraveny, prebrusim, naolejujem, vyzera ako nove. lakovane uz lokalne neopravis ale ano, dlhsie vydrzia defaultne.

keramika iba do satnika a chodby, tak tvrdu podlahu ani za trest do "dennych" miestnosti. ale niekomu vyhovuje aj beton, takze samozrejme, proti gustu. ja som za makku podlahu, tvrdy matrac heh :)
Sugyi
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 480
Dátum registrácie: Št 24. Nov, 2011, 15:17

Re: Stavba rodinného domu

Príspevok od používateľa Sugyi »

Ked parkety na podlahu preco nie potom obycajne radiatory? Kvoli dizajnu a schovaniu?
maniak
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1935
Dátum registrácie: So 31. Jan, 2009, 00:41
Bydlisko: Kittsee, Rakusko

Re: Stavba rodinného domu

Príspevok od používateľa maniak »

Aktualne na byte mame podlahovku a laminat. Po takmer 9 rokoch som si tak zvykol (tepelny komfort, schovane kurenie, etc.), ze radiator uz nechcem v zivote vidiet vo vlastnom.
Keramiku nie, tu mam v chodbe/zachode/kupelni teraz a tam je to fajn. Ale do izbovej casti to nechcem.

No ja neverim tomu, ze budem opravy parkiet riesit hned, to sa poznam. Na druhu stranu, asi je fajn mat moznost opravit povrch napr. v pracovni na mieste, kde to bude poskrabane od stolicky.
FVE 12.45 kWp V/Z
Používateľov profilový obrázok
Jednoduska
Sponzor fóra silver
Sponzor fóra silver
Príspevky: 5579
Dátum registrácie: Po 19. Nov, 2012, 15:45
Bydlisko: Kosice, 040 01

Re: Stavba rodinného domu

Príspevok od používateľa Jednoduska »

Jasne, ja sa tiez nechystam kazdy mesiac dobrusovat po psovi skrabance skor ide o bonus danej moznosti.

Radiatory iba ked sa inak neda, podlahovka je prosto komfort.

Maniak vies konkretnu podlahu aku budu davat? Lebo to je klucove. A samozrejme typ podlahovky je klucovy.
maniak
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1935
Dátum registrácie: So 31. Jan, 2009, 00:41
Bydlisko: Kittsee, Rakusko

Re: Stavba rodinného domu

Príspevok od používateľa maniak »

jednoduska: presne detaily este neviem. Tak len tak nahrubo, teplo bude vyrabat tepelne cerpadlo od Daikinu (Daikin Altherma, presny model a vykon neviem), podlahove kurenie s vodou. V projekte ako som pisal boli ponuknute drevene parkety s 10mm hrubkou (v podstate z toho najlacnejsieho, co sa da zohnat, ked som tak dohladal, cenovo okolo 25€/m² by odratavali, ak by si clovek ine vybral).
Ak ostanem pri parketach, tak by som ich vymenil za aspon 14mm hrubku so 4mm naslapnout vrstvou. Mam vybrate 3 firmy, ktore chcem ist pozriet, slovensku parkett-designer.sk, vedla prace mam parkettfabrik.at a kolega v praci bude prerabat vo Viedni byt a berie parkety z wohngesund.at/
Dom je inak projektovany na energeticku potrebu 30kWh/m2/rok bez rekuperacie. Aktualne mam na byte rekuperaciu a este ju mozem doplnit do projektu, len to bude stat tak 8-10t predbezny odhad.
FVE 12.45 kWp V/Z
Používateľov profilový obrázok
Jednoduska
Sponzor fóra silver
Sponzor fóra silver
Príspevky: 5579
Dátum registrácie: Po 19. Nov, 2012, 15:45
Bydlisko: Kosice, 040 01

Re: Stavba rodinného domu

Príspevok od používateľa Jednoduska »

8-10 je dost vela za cisto rekupku. Sice rozvody 2k....ale aj tak dost.

No pri lacnakoch neviem, netusim, ja som co som obehal tak okolo 50eur za m2 su kvalitne parkety, budem brat lokalne z duboveparkety.sk (alebo nejako tak maju web).

Jedine co si pamatam je rozdiel dreva v jadre, naslapnu budes mat tvrdu aj pri lacnych, ale co je vnutri sa moze skrutit a pod.

Ale to vies ako, kazdy co ma drahsie ta presvedci o nekvalitach lacnejsieho, sam uz neviem co prioritizovat :D
Používateľov profilový obrázok
scream
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 4449
Dátum registrácie: Ut 04. Okt, 2005, 20:00
Bydlisko: Kosice

Re: Stavba rodinného domu

Príspevok od používateľa scream »

No ja by som uz nesiel do ziadnej "vrzgajucej" podlahy, ci uz laminat alebo drevene parkety. Parkety je okrem ineho velmi lahke znicit. Osobne by som siel do liatej podlahy. Jednak dizajnova celistvost, relativne prijemne na dotyk, nehlucne ale poskriabes casom aj to - da sa opravit.
Naposledy upravil/-a scream v Ut 13. Apr, 2021, 16:13, upravené celkom 1 krát.
Ryzen5 7600, 32GB DDR5 6000 Corsair, MSI PRO B650-P WIFI, Fortis 5, XFX RX 6700 10g, 2x2TB samsung 980 pro, 2TB SATA, EVGA SuperNOVA 550 GT @ 31,5" iiyama G-Master GB3271QSU-B1
XBOX series X
Používateľov profilový obrázok
Jednoduska
Sponzor fóra silver
Sponzor fóra silver
Príspevky: 5579
Dátum registrácie: Po 19. Nov, 2012, 15:45
Bydlisko: Kosice, 040 01

Re: Stavba rodinného domu

Príspevok od používateľa Jednoduska »

Vrzgajuce parkety nechce nikto. A ani nebude mat ten, kto nesetri kde nema.
Relativne prijemne na dotyk je samozrejme, subjektivne proti tomu nic, ale rozdiel je markantny.
maniak
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1935
Dátum registrácie: So 31. Jan, 2009, 00:41
Bydlisko: Kittsee, Rakusko

Re: Stavba rodinného domu

Príspevok od používateľa maniak »

Vrzgajuci nemam ani teraz 9r lacny laminat na byte. Ten ma problem s kvalitou naslapnej vrstvy, ale inak bola pokladka dobre spravena.
Inak dik za tip na tu liatu podlahu, pozriem sa na to.
FVE 12.45 kWp V/Z
darklol
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1518
Dátum registrácie: Št 21. Jan, 2010, 16:25
Bydlisko: Bratislava / Kosice / Presov

Re: Stavba rodinného domu

Príspevok od používateľa darklol »

Liata podlaha je super :) a napriklad uplne najlepsia na podlahove kurenie :) najlepsie prenasa teplo do miestnosti :) a nieje to take drahe. Resp podla mna porovnatelne s vinylom
CPU: Intel Core i9-14900K COOLER: ARCTIC Liquid Freezer II 420 A-RGB MB: ASUS ROG STRIX Z790-E GAMING WIFI RAM: G.SKILL 64GB KIT DDR5 6800MHz CL34 Trident Z5 RGB Black VGA: MSI GeForce RTX 4090 GAMING X TRIO 24G SSD SYSTEM: WD BLACK SN850X NVMe 1 TB SSD GAMES: WD BLACK SN850X NVMe 2 TB + Samsung 980 PRO 2TB PSU: ASUS ROG Thor 1200W KEYBOARD: Corsair K95 MOUSE: Razer Deathadder V2 X HyperSpeed SCREEN 1: LG OLED42C21 SCREEN 2: 27" MSI Optix MAG274QRF-QD CASE: PHANTEKS Enthoo Evolv X Matt White + 6x ARCTIC P14 PWM PST A-RGB OS: Windows 11 SPEAKERS: Mackie MR624 + Topping E50 HEADPHONES: Bezdrôtové slúchadlá Philips Fidelio L3
NAS: Synology DS920+

Návrat na "Debata o všetkom"