Stavba rodinného domu

V tejto sekcii môžete debatovať skoro o všetkom ...
Používateľov profilový obrázok
hawkeye
Redaktor
Redaktor
Príspevky: 6624
Dátum registrácie: Ut 06. Jan, 2009, 19:12
Bydlisko: Trnava

Re: Stavba rodinného domu

Príspevok od používateľa hawkeye »

Ako nastavit okna neni problem, na pritlak je jeden srobik...ale z principu hlaska: sak tam boli u vas chlapi nastavit okna tak to musi byt dobre ma kapanek vytocila (hlavne ked to robili v lete ked necitis vzduch tak jak v zime).

Tak by som cakal, ze proste niekto naklusa, uzna ze to spravili zle a daju do poriadku. A to uz nehovorim o tom, ze potrebujem dat na strechu konzolu a tyc na satelit lebo telekom to odmieta rovit (kvoli zaruke na streche)...no nikto ani od domu ani od strecharov mi radsej ani neodpisuje
Spoiler: ukázať
i5-6600k@4600Mhz + asus sabertooth z170 Mark1, 16GB RAM, Sapphire Nitro R9 390 Fury, Seasonic SnowSilent 750W Platinum all in Silverstone Fortress FT02
stefan222
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 6758
Dátum registrácie: Po 01. Sep, 2008, 18:59
Bydlisko: Prešov(39)

Re: Stavba rodinného domu

Príspevok od používateľa stefan222 »

Posli im postou ziadost. Musia odpisat
hry- ps5
doma-HP probook
CageJ
Redaktor
Redaktor
Príspevky: 7967
Dátum registrácie: Ne 02. Jan, 2011, 01:43
Bydlisko: Presov

Re: Stavba rodinného domu

Príspevok od používateľa CageJ »

tak ono zima vs leto asi kazdy si upravuje pritlak
Používateľov profilový obrázok
_Mato_
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 2222
Dátum registrácie: Ut 21. Mar, 2006, 02:00
Bydlisko: Beckov

Re: Stavba rodinného domu

Príspevok od používateľa _Mato_ »

A preco by som si mal upravovat pritlak v lete inak ako v zime? Ved predsa ked zatvorim okno, tak chcem, aby mi tesnilo rovnako pocas celeho roka. Osobne som to nikdy nemusel robit u seba doma.
When I was a young man, I had liberty, but I did not see it. I had time, but I did not know it. And I had love, but I did not feel it.
Používateľov profilový obrázok
Chris
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 5179
Dátum registrácie: Pi 13. Jan, 2006, 02:00
Bydlisko: Bratislava

Re: Stavba rodinného domu

Príspevok od používateľa Chris »

Asi preto lebo tie okna sa prepinaju na letny a zimny mod. + mal by si raz rocbe natriet silikonovym olejom.
To nerobi nikto, preto som musel 10rocne plastove okna repasovat-komplet nove a spravne tesnenia atd.
Lb vo vyrobnej linke davaju viacmenej take tesnenia ake maju. Resp vacsinou je to u polskych alebo nemecky tvariacich polskych oknach...
Master of PaloAlto NGFWs, Cisco ASAs
Používateľov profilový obrázok
_Mato_
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 2222
Dátum registrácie: Ut 21. Mar, 2006, 02:00
Bydlisko: Beckov

Re: Stavba rodinného domu

Príspevok od používateľa _Mato_ »

Nikde som nepisal o mazani. To samozrejme robim 1-2 krat za rok. Pytal som sa na nastavovanie letneho/zimneho rezimu, resp. jeho vyznam. To akoze v lete mi maju okna menej tesnit?
When I was a young man, I had liberty, but I did not see it. I had time, but I did not know it. And I had love, but I did not feel it.
quicky
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 9823
Dátum registrácie: Št 12. Máj, 2005, 20:00
Bydlisko: Nitra

Re: Stavba rodinného domu

Príspevok od používateľa quicky »

suhlasim,ze 99% percent ludi s oknami pocas ich zivotnosti nic nerobi, ziadna udrzba, nastavenie proste nic ...potom vyzeraju zalostne.
Používateľov profilový obrázok
Jednoduska
Sponzor fóra silver
Sponzor fóra silver
Príspevky: 5605
Dátum registrácie: Po 19. Nov, 2012, 15:45
Bydlisko: Kosice, 040 01

Re: Stavba rodinného domu

Príspevok od používateľa Jednoduska »

Ja mam na byte eurookna a staram sa o nich (2x do roka nater s vcelim voskom a premazat kovania) no prvych 5 rokov to majitel zanedbal a uz trocha praskaju kde sa do nich slnko oprelo, ale zarobil som to.

Co sa tyka letny zimny rezim, sikovny chlapec mi bol nastavit okna poriadne (aj naucxil ako nech nemusi chodit zasa) a hovoril, ze okna maju tesnit zimu aj leto, to ze sadnu je jedna vec (hlavne plastove) ale prosto leto zima ma byt stale okno pekne natesno ziadna zmena.

Tak snad mi neklamal :) ale keby chcel zarobit povie ze pride jar a jesen nastavit, vyzeral skor ,ze mi chce dobre (ale to zas ta moja naivnost).
Používateľov profilový obrázok
Papek
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 7281
Dátum registrácie: St 05. Dec, 2007, 08:00
Bydlisko: BA

Re: Stavba rodinného domu

Príspevok od používateľa Papek »

Zimný /letný režim sa prepína otočením kolika ktorý priťahuje okno.žiadna veda

https://bashny.net/uploads/images/00/00 ... 5c91c3.jpg
To buď chápeš, ale potom sa nepýtaš, alebo nevieš a potom nemá význam odpovedať.
Spoiler: ukázať
i5-6500T + NoFan CR95C & XFX Radeon 6600 8GB + Alpenföhn Peter 2
quicky
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 9823
Dátum registrácie: Št 12. Máj, 2005, 20:00
Bydlisko: Nitra

Re: Stavba rodinného domu

Príspevok od používateľa quicky »

My sme si na vianoce dopriali aj robo vysavac,volba padla na xiaomi s50 oproti roombe (cena/pridana hodnota)
Marek125
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2005
Dátum registrácie: So 29. Jún, 2013, 22:46
Bydlisko: Nesluša

Re: Stavba rodinného domu

Príspevok od používateľa Marek125 »

Aj ja som ho kúpil žene a sa mu teším viac ako ona :D quicky nezdá sa ti byť hlučný? Nemyslím sanie ale keď chodí tie posuvi také ako hračka s Lidla. Viem nedá sa čakať kvalita za 1000 ale aj tak mamina S55 mi príde tichšia.
quicky
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 9823
Dátum registrácie: Št 12. Máj, 2005, 20:00
Bydlisko: Nitra

Re: Stavba rodinného domu

Príspevok od používateľa quicky »

Hmmm ziadny iny vysavac som nevidel/ nepocul nazivo..kamos ma starsi xiaomi a je mega spokojny,vyse dva roky... plus ja som kukal recenzie a velmi velmi dobre hodnotenia,najma cena vykon:)

Zatial bezal asi 20min a mega spokojnost,sice ho je pocut ale zas mas moznost si nastavit aj tichsi slabsi rezim:) k tej hlucnosti asi po 5min som ho nevnimal...

podla mna je super, vcera som cez den dvakrat vysaval,vecer sme ho pustili a ked som videl co vsetko bolo v kosi,tak som kukal jak puk.

Zatial spokojnost velka,uvidime casom,kupeny v alze
Marek125
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2005
Dátum registrácie: So 29. Jún, 2013, 22:46
Bydlisko: Nesluša

Re: Stavba rodinného domu

Príspevok od používateľa Marek125 »

Ja ho mám tiež s Alzy asi ho pôjdem dať reklamovať lebo mamin vôbec takéto pazvuky nerobí, môže sa stať že čosi vo výrobe. Mne nevadí že hučí keď vysáva to je jasné ale to keď sa hýbe prevyšuje aj zvuk toho vysávania.

Ja som mu dal dnes mopovat a to ako tá vyzerala tá handra, žena hneď to muselo byť už špinavé :D som prekvapený ako dobre to funguje ako celok za tie prachy.
quicky
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 9823
Dátum registrácie: Št 12. Máj, 2005, 20:00
Bydlisko: Nitra

Re: Stavba rodinného domu

Príspevok od používateľa quicky »

No ten xiaomi hosnotia ako rombu 980 co stoji 2x tolko,neni co riesit,ozaj dobree :)

Ja som bol mega prekvapeny ked to natiahlo taku kovovu platnicku asi 3x 5cm z pyrat rumu :D vtedy to buchalo pri pohybe.

Ozaj super :) aspon zatial za mna
shajek
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 4796
Dátum registrácie: Ut 12. Aug, 2008, 12:16
Bydlisko: Pravenec

Re: Stavba rodinného domu

Príspevok od používateľa shajek »

jo :D pokial si to neustrazite, tak najdete kadejake veci popresuvane :D specialne kusy textilu ktore to vcucne a beha s nimi po dome kym sa nezasekne :D ale inac je to super ;)
CPU: AMD Phenom X3 720 BE 2,8 GHz @ 3,9 GHz 1,45V @@@ Phenom x4 3,6Ghz 1,375V (batch no. 0905 FPMW)CPU Cooler: Gelid Tranquillo rev.2 MB: Gigabyte 790XTA-UD4 RAM: 2x4GB ADATA Xtreme Series 2000 Mhz 8-7-6-15 tRC 11 CR 1T GPU: Asus EAH5850 DirectCU (985@5200MHz(1300MHz)) Monitory: 2x 24" LCD shit CRT HDD: WD 10EALS, ST Barracuda ST1000DM003 PSU:Seasonic M12II 620W 80Plus OS: Windows 7 Ultimate SP1 x64, Myš: nejaká Canyon Klávesnica : Microsoft Natural Elite, 3DMark Vantage : P16326 3DMark 06 : 21345

Návrat na "Debata o všetkom"