Stavba rodinného domu

V tejto sekcii môžete debatovať skoro o všetkom ...
Používateľov profilový obrázok
Blackhawk
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2436
Dátum registrácie: St 07. Jan, 2009, 14:12
Bydlisko: Sereď

Re: Stavba rodinného domu

Príspevok od používateľa Blackhawk »

:?

Bola to cena za komplet robotu, robila to stavebna firma, v tom case bola vo vedlajsej dedine firma, ktora recyklovala stavebny odpad.
Spoiler: ukázať
CPU : AMD Ryzen 5 5600X , MB : ASUS TUF GAMING B550-PLUS , RAM : Patriot Viper 4 Steel Series, 16GB , GPU : GTX1060 , PSU : Corsair TX650M , HDD : Samsung 970 EVO, M.2 SSD
Používateľov profilový obrázok
SKiLEX
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 5222
Dátum registrácie: Po 09. Mar, 2015, 16:13
Bydlisko: KE

Re: Stavba rodinného domu

Príspevok od používateľa SKiLEX »

Ja len ze za tu cenu by som si nerobil velke iluzie o tom kde odpad realne skoncil :D
PC: Ryzen 5600x, Gigabyte B450i aorus pro wifi, Crucial Ballistix 2x8GB 3200mHz, Asus dual 6700xt, Corsair RM750x, FD meshify 2 compact lite, AOC Q3279VWFD8
Zvuk: Panasonic SC-PMX80, ATH M50x
NTB: Thinkpad X270, Probook 440 G7
stefan222
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 6650
Dátum registrácie: Po 01. Sep, 2008, 18:59
Bydlisko: Prešov(39)

Re: Stavba rodinného domu

Príspevok od používateľa stefan222 »

v okoli strazskeho mozno na spevnenie rybnikov :D
hry- ps5
doma-HP probook
Používateľov profilový obrázok
Jednoduska
Sponzor fóra silver
Sponzor fóra silver
Príspevky: 5546
Dátum registrácie: Po 19. Nov, 2012, 15:45
Bydlisko: Kosice, 040 01

Re: Stavba rodinného domu

Príspevok od používateľa Jednoduska »

My sme burali stary valkovy dom u svokra. Suoer posilka, aj ked som z toho prachu ochorel na tri dni :D eternit siel zodpovedne firmou, zbytok svojpomocne.

Vyhoda stareho domu su prirodne materialy, az na klince to je vsetko valok, okietka a drevo, slo to vedla do dediny kde chlapik potreboval zasypat pozemok lebo tiez sme sa bali palky za oficialnu skladku.

A tie 80 rocne stropne tramy boli zdravsie ako nove, keby ze som chutovkar ich odlozim na novostavbu nejaku altanok alebo co.

Inak drevo slo neskutocne hore, aj kvh profily, aj drevovlaknita uzolacia, dlhe dodacie doby. Ideme menit skladbu asi za konopu... a mozno aj tehly, uvidime.podla novej cenovej
Používateľov profilový obrázok
Blackhawk
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2436
Dátum registrácie: St 07. Jan, 2009, 14:12
Bydlisko: Sereď

Re: Stavba rodinného domu

Príspevok od používateľa Blackhawk »

stefan222 napísal: So 24. Apr, 2021, 23:59 v okoli strazskeho mozno na spevnenie rybnikov :D
SKiLEX napísal: So 24. Apr, 2021, 23:36 Ja len ze za tu cenu by som si nerobil velke iluzie o tom kde odpad realne skoncil :D
Zasa duchaplne komenty od ludi co maju hovno skusenosti? :cool:
Spoiler: ukázať
CPU : AMD Ryzen 5 5600X , MB : ASUS TUF GAMING B550-PLUS , RAM : Patriot Viper 4 Steel Series, 16GB , GPU : GTX1060 , PSU : Corsair TX650M , HDD : Samsung 970 EVO, M.2 SSD
stefan222
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 6650
Dátum registrácie: Po 01. Sep, 2008, 18:59
Bydlisko: Prešov(39)

Re: Stavba rodinného domu

Príspevok od používateľa stefan222 »

bratu ukludni sa. napr v presove na skladku vies nosit zadara ak mas obciansky z lubotic. oni maju taku dohodu s mestom. o tom si vedel vsak. ze uz som zopar stavieb zazil a co to prerabal skoda casilu pisat,sak black hawk down by bol hned. ale sak ty si mal firmu na to :D
hry- ps5
doma-HP probook
Používateľov profilový obrázok
Blackhawk
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2436
Dátum registrácie: St 07. Jan, 2009, 14:12
Bydlisko: Sereď

Re: Stavba rodinného domu

Príspevok od používateľa Blackhawk »

Aha, z opacneho konca republiky ides robit zavery kto, co a ako robil. Jop.
Spoiler: ukázať
CPU : AMD Ryzen 5 5600X , MB : ASUS TUF GAMING B550-PLUS , RAM : Patriot Viper 4 Steel Series, 16GB , GPU : GTX1060 , PSU : Corsair TX650M , HDD : Samsung 970 EVO, M.2 SSD
stefan222
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 6650
Dátum registrácie: Po 01. Sep, 2008, 18:59
Bydlisko: Prešov(39)

Re: Stavba rodinného domu

Príspevok od používateľa stefan222 »

Jednoduska napísal: Ne 25. Apr, 2021, 07:40 My sme burali stary valkovy dom u svokra. Suoer posilka, aj ked som z toho prachu ochorel na tri dni :D eternit siel

Inak drevo slo neskutocne hore, aj kvh profily, aj drevovlaknita uzolacia, dlhe dodacie doby. Ideme menit skladbu asi za konopu... a mozno aj tehly, uvidime.podla novej cenovej
juj hej sutina je lepia jak makadam do zakladov. o ten eternit ti dali doklad zo skladky, kde to dali? z tej sutiny vies super pouzit pod chodnik a celkovo.spevnit kade tade, v hybe na jesen hadam.zalejem na jesen aspon zaklady a tam budem sutknu zhanat coskoro. inac krtkodom si zvazoval tiez ne?
hry- ps5
doma-HP probook
Používateľov profilový obrázok
SKiLEX
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 5222
Dátum registrácie: Po 09. Mar, 2015, 16:13
Bydlisko: KE

Re: Stavba rodinného domu

Príspevok od používateľa SKiLEX »

Blackhawk napísal: Ne 25. Apr, 2021, 17:27 Zasa duchaplne komenty od ludi co maju hovno skusenosti? :cool:
co hned skaces :D ja ti nic nevycitam, ty si splnil vsetko co si mal


ja len ze mnou opisovany postup nie je vobec ojedinely
PC: Ryzen 5600x, Gigabyte B450i aorus pro wifi, Crucial Ballistix 2x8GB 3200mHz, Asus dual 6700xt, Corsair RM750x, FD meshify 2 compact lite, AOC Q3279VWFD8
Zvuk: Panasonic SC-PMX80, ATH M50x
NTB: Thinkpad X270, Probook 440 G7
quicky
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 9823
Dátum registrácie: Št 12. Máj, 2005, 20:00
Bydlisko: Nitra

Re: Stavba rodinného domu

Príspevok od používateľa quicky »

nemate niekto skusenosti s nabytkom - FREZZA ? chcem objednat do kancelarie setik "ONO", len cena celkom mastnaaaaa, tak ci to aj za to stoji... ako najst kvalitny pekny nabytok za rozumne prachy je nemozne :O bud su lacne varianty ako ikea a podobne alebo palby ako toto...

p.s. ja uz pomaly finalizujem kancelariu, ako poviem vam toto je daleko utrapnejsie ako stavat novy barak, prerabka nikdy viac dpc... mordor a doporucenie neobjednavat dlazbu podla obrazku (teraz mi stoji 1500e na parkovisku :D a neviem co s tym haha)
Používateľov profilový obrázok
Jednoduska
Sponzor fóra silver
Sponzor fóra silver
Príspevky: 5546
Dátum registrácie: Po 19. Nov, 2012, 15:45
Bydlisko: Kosice, 040 01

Re: Stavba rodinného domu

Príspevok od používateľa Jednoduska »

Stefan sry zabudol som odpisat :) krtkodom som zvazoval a v principe mame taky polokrtko dom, je trochu zapusteny. A ano od eternitu bol aj papier, ale na menej kg :)

Inak dnes som odovzdal projekt aj zo vsetkymi prilohami na stavebny urad, naozaj ze vsetkymi, tak snad coskoro...

Najvacsiu haluz som mal s lesmi a ochrannym pasmom, urad pre ochranu zivotneho prostredia vyzaduje vyjadrenie spravcu lesa (statne lesy v mojom pripade) na posudebie stavby. Lesy stavbu zamietli lebo bla bla (uzemny plan nepripomienkovali v lehote a pausalne nesuhlasia s kazdou stavbou) ale urad stavnu aj tak povolil napriek negativnemu stanovisku lesov... naco cely tento kolobeh? Neviem... proces na proces :D a aj to som mal stastie ze som sa pekne usmieval na uradnicku z vedlajsieho oddelenia (vynatie z podneho fondu) ktora mi volala ze mi stavbu chcu zamietnut ale vysvetlila kolegom zakon a povolili...

Proces na proces a aj tak to stoji na tom, ci dany uradnik rozunie zakonu :facepalm:

A dovod preco lesy nebojkotovali uzemny plan? Citujem pana XY "neviem ci som bol vtedy na PNke, ci dovolenke, sme nestihli..."

A teraz davaju negativ ku vsetkemu v danej lokalite a urad musi negovat ich vyjadrenie ako bezpredmetne lebo uzemny plan jasne hovori ze je to lokalita na ucel XY... banany niekto? Mam dost na predaj za posledne mesiace :D

Edit: quicky neoplati sa uz nejaky maly stolar, ze partia dvoch troch robia aj montuju? Lebo ceny lacnakov su tak vysoke ze uz to daleko neodskoci od na mieru prace (ktora je casto tiez iba z drevotriesky ale stolar zrobi z hocicoho, za $)
Používateľov profilový obrázok
scream
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 4410
Dátum registrácie: Ut 04. Okt, 2005, 20:00
Bydlisko: Kosice

Re: Stavba rodinného domu

Príspevok od používateľa scream »

No,ceny materialov stupli aj o 50%, niektore bezne veci ( rozmery) nezohnatelne, takze kto chce teraz stavat, tak vela stastia.
Ryzen5 7600, 32GB DDR5 6000 Corsair, MSI PRO B650-P WIFI, Fortis 5, XFX RX 6700 10g, 2x2TB samsung 980 pro, 2TB SATA, EVGA SuperNOVA 550 GT @ 31,5" iiyama G-Master GB3271QSU-B1
XBOX series X
Používateľov profilový obrázok
Jednoduska
Sponzor fóra silver
Sponzor fóra silver
Príspevky: 5546
Dátum registrácie: Po 19. Nov, 2012, 15:45
Bydlisko: Kosice, 040 01

Re: Stavba rodinného domu

Príspevok od používateľa Jednoduska »

Nemusis ani hovorit, mozno ma to dotlaci do projektovych zmien :D

Drevovlakno +100%, KVH profily? +200% :D
Používateľov profilový obrázok
Blackhawk
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2436
Dátum registrácie: St 07. Jan, 2009, 14:12
Bydlisko: Sereď

Re: Stavba rodinného domu

Príspevok od používateľa Blackhawk »

Plus, aj ked si ochotny akceptovat cenu, tak material nie je.
Spoiler: ukázať
CPU : AMD Ryzen 5 5600X , MB : ASUS TUF GAMING B550-PLUS , RAM : Patriot Viper 4 Steel Series, 16GB , GPU : GTX1060 , PSU : Corsair TX650M , HDD : Samsung 970 EVO, M.2 SSD
quicky
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 9823
Dátum registrácie: Št 12. Máj, 2005, 20:00
Bydlisko: Nitra

Re: Stavba rodinného domu

Príspevok od používateľa quicky »

Ten material cista katastrofa... stolara som riesil ale tam ked chces nieco dizajnovejsie tak nula bodov,nejaky umelecky stolar to je cena zas este viac mimo...

Bud tyzden zalievam venec na 2barakoch a zacinam treti, veselo bude... aspon som mal tehlu kupenu este za norm. Dobre ceny.

Návrat na "Debata o všetkom"