Stavba rodinného domu

V tejto sekcii môžete debatovať skoro o všetkom ...
Používateľov profilový obrázok
Jednoduska
Sponzor fóra silver
Sponzor fóra silver
Príspevky: 5546
Dátum registrácie: Po 19. Nov, 2012, 15:45
Bydlisko: Kosice, 040 01

Re: Stavba rodinného domu

Príspevok od používateľa Jednoduska »

Tak nie iba im :) ja tam potrebujem robit kosit upravovat. je to mozno iny pohlad na vec, ale je to pozemok na dedine kde sa nemaju kde ist stravovat do vyvarovne a tak.

A hej mozn oto rpehanam, ale si predstav, ze by sme si vsetci takto dobre robili. to by bolo sveta zit! :P
Používateľov profilový obrázok
stiv
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 9949
Dátum registrácie: Pi 16. Nov, 2012, 21:30
Bydlisko: BT

Re: Stavba rodinného domu

Príspevok od používateľa stiv »

Preco by mali robotnici sediet :D

Inac postavit altanky a tak dom to je nejaka zvratena logika.
.
stefan222
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 6652
Dátum registrácie: Po 01. Sep, 2008, 18:59
Bydlisko: Prešov(39)

Re: Stavba rodinného domu

Príspevok od používateľa stefan222 »

Ale ta altanok tam ostane. U nas mama vyvara jazdemu 3chody aj s kolacom a fakt nie kazdi si to vazil ale vecsina hej. Ja bybsom asi staval na kluc ked tu citam vase skusenosti ale i tam to neni ruzove
hry- ps5
doma-HP probook
Používateľov profilový obrázok
Diablo1st
Sponzor fóra silver
Sponzor fóra silver
Príspevky: 3246
Dátum registrácie: Po 29. Aug, 2005, 20:00
Bydlisko: MY

Re: Stavba rodinného domu

Príspevok od používateľa Diablo1st »

Na kľúč? Kde nemáš dohľad ani nad materiálom, ani nad robotou? Za mňa ďakujem nechcem.
Lenovo E460: 14" FHD IPS, i5-6200U, 2x4GB RAM 1600MHz DDR3L, R7 M360, SSD 256GB Toshiba.
Ex. HP 2230s: T9600, 2x2GB RAM 800MHz DDR2, X4500MHD, SSD Toshiba 256GB.

FVE: 6,05 kWp + 13kWh batérie
Používateľov profilový obrázok
Jednoduska
Sponzor fóra silver
Sponzor fóra silver
Príspevky: 5546
Dátum registrácie: Po 19. Nov, 2012, 15:45
Bydlisko: Kosice, 040 01

Re: Stavba rodinného domu

Príspevok od používateľa Jednoduska »

jakze nemas? taky mas dohlad ako chces, ta nepustia na pozemok kym nedokoncia? :-D

prave ze seriozna firma ti nie len dovolu, ale navrhne mat vlasty stavebny dozor lebo sa nemaju coho bat. alento mudrujem len co citam, len aby bolo jasne, skusenosti 0.
Používateľov profilový obrázok
Blackhawk
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2436
Dátum registrácie: St 07. Jan, 2009, 14:12
Bydlisko: Sereď

Re: Stavba rodinného domu

Príspevok od používateľa Blackhawk »

Aj seriozna firma si moze mysliet, ze nieco robi dobre a pritom to nemusi byt pravda.

Poslednu dobu pozeram tento kanal a tam je to tiez celkom zaujimave, ako si kazda firma mysli, ze tak ako to robia oni je to spravne: https://www.youtube.com/user/nezavislydozor/videos
Spoiler: ukázať
CPU : AMD Ryzen 5 5600X , MB : ASUS TUF GAMING B550-PLUS , RAM : Patriot Viper 4 Steel Series, 16GB , GPU : GTX1060 , PSU : Corsair TX650M , HDD : Samsung 970 EVO, M.2 SSD
Používateľov profilový obrázok
Diablo1st
Sponzor fóra silver
Sponzor fóra silver
Príspevky: 3246
Dátum registrácie: Po 29. Aug, 2005, 20:00
Bydlisko: MY

Re: Stavba rodinného domu

Príspevok od používateľa Diablo1st »

Jednoduska napísal: Pi 21. Dec, 2018, 09:10 jakze nemas? taky mas dohlad ako chces, ta nepustia na pozemok kym nedokoncia? :-D

prave ze seriozna firma ti nie len dovolu, ale navrhne mat vlasty stavebny dozor lebo sa nemaju coho bat. alento mudrujem len co citam, len aby bolo jasne, skusenosti 0.
Svoje skúsenosti si nemám, ale kolega si dal postaviť dom na kľúč a dali mu krokvy troška redšie :D V jeden večer tak sedeli v obývačke, zrazu iba rana a jedna krokva sa normalne prelomila. Neviem, či sa doteraz s nimi nesúdi. :hysterical:

V dnešnom svete si ja moc nerobím ilúzie o kvalite stavby na kľúč. Radšej budem stavať dom o 2-3 roky dlhšie.
Lenovo E460: 14" FHD IPS, i5-6200U, 2x4GB RAM 1600MHz DDR3L, R7 M360, SSD 256GB Toshiba.
Ex. HP 2230s: T9600, 2x2GB RAM 800MHz DDR2, X4500MHD, SSD Toshiba 256GB.

FVE: 6,05 kWp + 13kWh batérie
Používateľov profilový obrázok
Blackhawk
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2436
Dátum registrácie: St 07. Jan, 2009, 14:12
Bydlisko: Sereď

Re: Stavba rodinného domu

Príspevok od používateľa Blackhawk »

Ako nechcem nic hovorit, ale kazdy kto staval dom priznal, ze ho to stalo minimalne desat rokov navyse. Clovek pochopi az ked to realne zazije.
Spoiler: ukázať
CPU : AMD Ryzen 5 5600X , MB : ASUS TUF GAMING B550-PLUS , RAM : Patriot Viper 4 Steel Series, 16GB , GPU : GTX1060 , PSU : Corsair TX650M , HDD : Samsung 970 EVO, M.2 SSD
Používateľov profilový obrázok
molnart
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 6646
Dátum registrácie: Ut 19. Jún, 2012, 23:03
Bydlisko: Bratislava/Samorin

Re: Stavba rodinného domu

Príspevok od používateľa molnart »

Sice som nestaval, ale finisujem rekonstrukciu, az to je skutocne peklo. Kazdu chvilu najdes nejake pruser, samozrejme co vies opravis (takto sme vkladali tramy navyse lebo statik vypocital pretazenie o 300%), ale pri niektorych veciach jednoducho nemas sancu lebo by si musel zburat cely dom. cenovo to vyjde ako novy barak a cely zivot budes trpnut kedy sa prejavia tie chyby ktore si opravit nevedel (napr. chybajuca izolacia zakladov kvoli ktorej by si musel rozkopat celu susedovu zahradu lebo dom je na hranici :facepalm: ). ja som mal brutal stastie na robosov, prakticky mi to cele robil jeden chalan sam, studoval stavebne inzinierstvo v UK, potom v AUS staval vyrobne haly ako stavbyveduci, fakt nad tym rozmyslal, aj ked to trvalo, ale uz by som do toho nesiel urcite.
Spoiler: ukázať
PC: CPU: Intel Core i5 12600K with Silentium Fortis 5 ARGB MB: MSI Tomahawk Z690 DDR4 RAM: 2x 16GB G.Skill Ripjaws V 4400-19 DDR4 GPU: GigaByte Eagle GeForce RTX 3060 Ti OC HDD: Samsung 970 1GB GB PSU: Corsair RMx (2018) 650W Case: Fractal Meshify 2 Compact Monitor: Philips 272B7QPJEB OS: Win 11 64-bit
Notebook: HP EliteBook 840 G6 Core i5 8265U, 16 GB RAM, 512 GB SSD
Server: HP Microserver Gen8 Xeon E3-1265Lv2, 16GB ECC DDR3 OS: PVE + OMV + OPNsense
Phone: Samsung Galaxy A52s
Tablet: iPad Pro 11 (2018)
Používateľov profilový obrázok
Diablo1st
Sponzor fóra silver
Sponzor fóra silver
Príspevky: 3246
Dátum registrácie: Po 29. Aug, 2005, 20:00
Bydlisko: MY

Re: Stavba rodinného domu

Príspevok od používateľa Diablo1st »

Myslíš komplet svojpomoc či?

Popravde komplet svojpomoc si neviem predstaviť.
Skôr to vidím takto:
hrubá stavba - jeden majster + pár "cigánov", prítomnosť dozoru hlavne pri zakladaní tehál, potom pri prekladoch a u venca.
strecha - partia strechárov
okná - firma (najmň kvôli záruke)
vnútorné rozvody - čiastočne svojpomoc + zapojenie od profesistov
priečky + omietky - majster + pár "cigánov
Samozrejme materiál odsúhlasujem alebo si zháňam sám.
Lenovo E460: 14" FHD IPS, i5-6200U, 2x4GB RAM 1600MHz DDR3L, R7 M360, SSD 256GB Toshiba.
Ex. HP 2230s: T9600, 2x2GB RAM 800MHz DDR2, X4500MHD, SSD Toshiba 256GB.

FVE: 6,05 kWp + 13kWh batérie
Používateľov profilový obrázok
Diablo1st
Sponzor fóra silver
Sponzor fóra silver
Príspevky: 3246
Dátum registrácie: Po 29. Aug, 2005, 20:00
Bydlisko: MY

Re: Stavba rodinného domu

Príspevok od používateľa Diablo1st »

molnart napísal: Pi 21. Dec, 2018, 10:11 Sice som nestaval, ale finisujem rekonstrukciu, az to je skutocne peklo. Kazdu chvilu najdes nejake pruser, samozrejme co vies opravis (takto sme vkladali tramy navyse lebo statik vypocital pretazenie o 300%), ale pri niektorych veciach jednoducho nemas sancu lebo by si musel zburat cely dom. cenovo to vyjde ako novy barak a cely zivot budes trpnut kedy sa prejavia tie chyby ktore si opravit nevedel (napr. chybajuca izolacia zakladov kvoli ktorej by si musel rozkopat celu susedovu zahradu lebo dom je na hranici :facepalm: ). ja som mal brutal stastie na robosov, prakticky mi to cele robil jeden chalan sam, studoval stavebne inzinierstvo v UK, potom v AUS staval vyrobne haly ako stavbyveduci, fakt nad tym rozmyslal, aj ked to trvalo, ale uz by som do toho nesiel urcite.
Len to je zasa opačný extrém. Jedna vec je stavba na kľúč, druhá je kompletná svojpomoc. Napr. aj keď môj svokor staval sa ľudia čudovali, že na čo to tam dáva (napr. izoláciu do stropu) veď to v živote nikto nedával a pod. Ľudia stavali ako najlepšie vedeli.
Myslím, že najlepšia voľba je niekde uprostred. Čo si vieš spraviť sám spraviť sám, ostatné len robiť cigána majstrom.
Lenovo E460: 14" FHD IPS, i5-6200U, 2x4GB RAM 1600MHz DDR3L, R7 M360, SSD 256GB Toshiba.
Ex. HP 2230s: T9600, 2x2GB RAM 800MHz DDR2, X4500MHD, SSD Toshiba 256GB.

FVE: 6,05 kWp + 13kWh batérie
Používateľov profilový obrázok
hawkeye
Redaktor
Redaktor
Príspevky: 6619
Dátum registrácie: Ut 06. Jan, 2009, 19:12
Bydlisko: Trnava

Re: Stavba rodinného domu

Príspevok od používateľa hawkeye »

ja som mal holostavbu + eletrina, kurenie, voda na kluc... 5m samodokoncovanie...

firma sice s 20r menom,vsetko ok ale ked maju riesit drobnosti uplna katastrofa. Mierne nedoliehaju francuzke okna v spodnej casti a trochu fuka - reklamacia dopadla tak,ze mi poslali navodba nech si nastavim sam:)
Spoiler: ukázať
i5-6600k@4600Mhz + asus sabertooth z170 Mark1, 16GB RAM, Sapphire Nitro R9 390 Fury, Seasonic SnowSilent 750W Platinum all in Silverstone Fortress FT02
CageJ
Redaktor
Redaktor
Príspevky: 7967
Dátum registrácie: Ne 02. Jan, 2011, 01:43
Bydlisko: Presov

Re: Stavba rodinného domu

Príspevok od používateľa CageJ »

okna si nechaj robit u renomovanej firmy, co robi okna
Používateľov profilový obrázok
Jednoduska
Sponzor fóra silver
Sponzor fóra silver
Príspevky: 5546
Dátum registrácie: Po 19. Nov, 2012, 15:45
Bydlisko: Kosice, 040 01

Re: Stavba rodinného domu

Príspevok od používateľa Jednoduska »

o tom hovorim ze stavba na kluc ale s vlastnym stavebnym dozorom mi pride naj kompromis, nenecha nich robit co chcu ale co ste si vopred dohodli antvoj clovek ich kontroluje kazdy den.
quicky
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 9823
Dátum registrácie: Št 12. Máj, 2005, 20:00
Bydlisko: Nitra

Re: Stavba rodinného domu

Príspevok od používateľa quicky »

Ak sa chces sudit tak treba mat fest dobry realizacny projekt a zmluvu o dielo,inak je to skoda slov...

Myslim,ze kto vie,idealne robit ciastocne svojpomoc :) co u mna nehrozi,ale zatial som kvazi spokojny,nejake ludske chybicky ale nic za co by som isiel niekoho nahanat po meste

Návrat na "Debata o všetkom"