Stavba rodinného domu

V tejto sekcii môžete debatovať skoro o všetkom ...
quicky
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 9823
Dátum registrácie: Št 12. Máj, 2005, 20:00
Bydlisko: Nitra

Re: Stavba rodinného domu

Príspevok od používateľa quicky »

sak ale boli oknari pred mesiacom a pol "zamerat" okna... stvrtok min tyzden mali prist montovat... dosli a hned vadenice ale mate "krive steny" a podklady na predsadenu, to musi byt rovne na 1-2mm... pozeram,ci su kompletni, pri murovanej stavbe...vravim,ze a pred mesiacom a pol ked ste tu boli ste si to nevedeli zamerat ci je stavba pripravena na montaz, naco ste tu vlastne boli? mohlo sa to pripravit podla vasich poziadaviek... takze nejake emocie tam boli, inymi slovami vsetko sa mi klasicky posunulo. super :)) ale uz som si povedal,ze sa s tym jedovat nebudem, uplne zbytocne nieco organizovat vzdy sa nieco pototok...
Používateľov profilový obrázok
Blackhawk
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2436
Dátum registrácie: St 07. Jan, 2009, 14:12
Bydlisko: Sereď

Re: Stavba rodinného domu

Príspevok od používateľa Blackhawk »

presne tak, pokial nechces prist o nervy, treba vzdy ratat, ze sa terminy posunu a kopec veci sa zmeni.

U mna naposledy poter, chcel som anhydrid, BUM ... mam klasicky betonovy, ktory som prisiel skontrolovat a vidim, ze v technickej je zabetonovany aj odtok odpadu, ktory som mal v strede pripraveny. :D Co uz.
Spoiler: ukázať
CPU : AMD Ryzen 5 5600X , MB : ASUS TUF GAMING B550-PLUS , RAM : Patriot Viper 4 Steel Series, 16GB , GPU : GTX1060 , PSU : Corsair TX650M , HDD : Samsung 970 EVO, M.2 SSD
quicky
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 9823
Dátum registrácie: Št 12. Máj, 2005, 20:00
Bydlisko: Nitra

Re: Stavba rodinného domu

Príspevok od používateľa quicky »

:D :D to je proste luxus co ti poviem, fakt radost robit. ale keby im platis od kvality vykonu tak skacu 5 metrov a nedostanu sa ani na polovicu slubeneho
Používateľov profilový obrázok
Jednoduska
Sponzor fóra silver
Sponzor fóra silver
Príspevky: 5546
Dátum registrácie: Po 19. Nov, 2012, 15:45
Bydlisko: Kosice, 040 01

Re: Stavba rodinného domu

Príspevok od používateľa Jednoduska »

Kamos nema skridlu na streche co mala v lete byt, tiez nevie pochopit ako mozu takto partie/firmy fungovat.
anonym_a8

Re: Stavba rodinného domu

Príspevok od používateľa anonym_a8 »

Uplne jednoducho. Maju tolko dopytov, ze nevedia co skor. Mne jedna firma v lete (august) nacenila fasadu + nejake upravy, dokoncenie zateplenia domu. Koncom septembra mali nastupit, 2 tyzdne roboty aj s cestou, slusne peniaze. Co vypytali, to som odsuhlasil. Do konca oktobra malo byt vsetko hotove. Myslis, ze som ich uz videl od leta? Budte radi, ze k vam vobec dosli nieco robit, taka je situacia teraz.
Dunar
TV & Audio expert
TV & Audio expert
Príspevky: 3969
Dátum registrácie: Ne 06. Sep, 2015, 12:17

Re: Stavba rodinného domu

Príspevok od používateľa Dunar »

A to mna ako zakaznika ma zaujimat ze oni maju vela objednavok?
quicky
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 9823
Dátum registrácie: Št 12. Máj, 2005, 20:00
Bydlisko: Nitra

Re: Stavba rodinného domu

Príspevok od používateľa quicky »

neboj ja som uz vcera pocul aj take,ze my vase peniaze nepotrebujeme tak tovar vratte a je to vybavene :)) proste slovensky customer care :))
Používateľov profilový obrázok
Jednoduska
Sponzor fóra silver
Sponzor fóra silver
Príspevky: 5546
Dátum registrácie: Po 19. Nov, 2012, 15:45
Bydlisko: Kosice, 040 01

Re: Stavba rodinného domu

Príspevok od používateľa Jednoduska »

Tak lebo ludia daju na Ferka jozka, kedze nemas relevantny sposob ako si skontrolovat kvalitu sluzieb majstrov. Az na par velkych firiem co robia veci na kluc (a draho) ides jednoducho naslepo, co im dava taketo "moznosti".

Dufam ze moja situacia mi dovoli mat vsetko vopred zazmluvnene a na papiery, nech sa nemusim je**t s takymito ludmi. Aj ked myslim, ze snivat budeme dalej aj po vianociach :D
quicky
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 9823
Dátum registrácie: Št 12. Máj, 2005, 20:00
Bydlisko: Nitra

Re: Stavba rodinného domu

Príspevok od používateľa quicky »

smutne,ze to poviem prave ja,ale dnes ti papier ozaj nic negarantuje :) ked chce s tebou niekto vy... tak to spravi aj tak bohuzial :) ale tak drzme palce nech to uz nejak dobojujeme
Používateľov profilový obrázok
wingo
Moderátor
Moderátor
Príspevky: 5768
Dátum registrácie: St 01. Sep, 2010, 20:36
Bydlisko: Podbrezová

Re: Stavba rodinného domu

Príspevok od používateľa wingo »

Mali ste počkať so stavbou na najbližšiu krízu, by vám ruky nohy bozkávali :D
Spoiler: ukázať
STEAM: http://steamcommunity.com/id/X-w1n9/

PC1:
Ryzen 5 7600X, Noctua NH-D14+Arctic P14 PWM PST, Gigabyte B650M Gaming X AX, 32GB DDR5 Kingston Fury Renegade RGB @ 6000/28/37/37/30, Gigabyte AORUS RX 6800XT Master 16GB, SSD Kingston Fury Renegade 1TB, Adata XPG Core Reactor 650W, BeQuiet Pure Base 500DX + 3x Arctic P14 PWM PST, LG 42OLEDC21, Gamdias Hermes P3 Brown, Logitech G400, Hifiman HE-4XX + Topping NX4DSD

PC2:
Ryzen 5 5600X, ASUS TUF Gaming B550M-PLUS WiFi, 32GB DDR4 Kingston Predator@3600/16/19/21/36, Sapphire Pulse RX6600 8GB, Toshiba XG3 1TB M.2 NVMe, Seasonic Platinum SS-660XP2, Riotoro Morpheus, ASUS VG279Q, Marvo K605, Rapture ASPIS, Superlux HD-330 + Brainwavz Sheepskin earpads, Edifier WN820NB
Muhyng
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 861
Dátum registrácie: Pi 01. Sep, 2006, 02:00
Bydlisko: Poprad

Re: Stavba rodinného domu

Príspevok od používateľa Muhyng »

wingo napísal: Št 20. Dec, 2018, 09:08 Mali ste počkať so stavbou na najbližšiu krízu, by vám ruky nohy bozkávali :D
Predbehol si ma :) Bohuzial, ked potrebujes stavat, nemas cas cakat na krizu, hlavne ked neni vyznacena v kalendari. Vtedy by si si mohol vyberat, zjednavat... to uz by tak nevyskakovali. Inak, majstri sveta si neuvedomuju, ze referencie zostanu aj v krize a ked si potom budem mat vyberat medzi hulvatom ktory akurat zhrabne prachy a ostane po nom robota na hovno a niekym normalnym...
Používateľov profilový obrázok
Jednoduska
Sponzor fóra silver
Sponzor fóra silver
Príspevky: 5546
Dátum registrácie: Po 19. Nov, 2012, 15:45
Bydlisko: Kosice, 040 01

Re: Stavba rodinného domu

Príspevok od používateľa Jednoduska »

Ja napriklad na pozemku idem na jar postavit altanok a kolnicku, lebo nebudem hnat nikdy robosov na plac kde si nemaju ani kde sadnut ku obedu.

ale to su veci, co ma ucia ludia z dediny, kde este ta vzajomna slusnost fungovala (ak majster dostal kavicku a nieco pod zub tak aj praca bola robena nadstandardne, teda, zevraj...)

Uvidime :) kriza by bodla :D
Používateľov profilový obrázok
hawkeye
Redaktor
Redaktor
Príspevky: 6619
Dátum registrácie: Ut 06. Jan, 2009, 19:12
Bydlisko: Trnava

Re: Stavba rodinného domu

Príspevok od používateľa hawkeye »

v dome na zemi?:) v dome na stojaka za stolom? :)
Spoiler: ukázať
i5-6600k@4600Mhz + asus sabertooth z170 Mark1, 16GB RAM, Sapphire Nitro R9 390 Fury, Seasonic SnowSilent 750W Platinum all in Silverstone Fortress FT02
Používateľov profilový obrázok
Jednoduska
Sponzor fóra silver
Sponzor fóra silver
Príspevky: 5546
Dátum registrácie: Po 19. Nov, 2012, 15:45
Bydlisko: Kosice, 040 01

Re: Stavba rodinného domu

Príspevok od používateľa Jednoduska »

V akom dome, v tom, co este len idu stavat? :)

A sediet pri stole je podla mna vzdy lepsie ako na zemi.
quicky
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 9823
Dátum registrácie: Št 12. Máj, 2005, 20:00
Bydlisko: Nitra

Re: Stavba rodinného domu

Príspevok od používateľa quicky »

okej slusnost k ludom je jedna vec ale stavat im altanky je vec druha :D

Návrat na "Debata o všetkom"