Stavba rodinného domu

V tejto sekcii môžete debatovať skoro o všetkom ...
Používateľov profilový obrázok
Jednoduska
Sponzor fóra silver
Sponzor fóra silver
Príspevky: 5565
Dátum registrácie: Po 19. Nov, 2012, 15:45
Bydlisko: Kosice, 040 01

Re: Stavba rodinného domu

Príspevok od používateľa Jednoduska »

Dakujem za dovysvetlenie. vyslovene iba dnes som sa docital co to UV lampa do vody je. Uvidime podla rozboru studne ci jednu tiez nestrcime aj tam...

Premyslam o nej preto, lebo chcem uzitkovat vodu z COV ktora je v pohode na polievanie vsetkeho ale prave pri urode odporucaju bud pouzit cistu, alebo aspon 2 mesiace pred zbieranim nie COVkovu vodu, vyzivou je ta voda pre rastliny lepsia ako cista, ide ale o hygienicke hladisko (viry a bakterie). Ja osobne som skor spinavsi ako cistejsi typ, teda minimum dezifenkcie a dieta pri zvieratach atd...

A tak dumem, ze ked tam supnem UV lampu na vypust niekde tak mam (pozeral som nejake rozbory prave voda COV pred a po UV) a navzdy (teda, pri pravidelnej vymene UV) cistu vodu na polievanie a nemusim sa bat nou aj mrkvu a pod postriekat. dalsia vec je ze predumujem spojit zvod dazdovej vody a COV-kovej vody do jednej velkej nadrze na uzitkovu a mat pokoj navzdy.

Co myslis/te?
Používateľov profilový obrázok
Diablo1st
Sponzor fóra silver
Sponzor fóra silver
Príspevky: 3256
Dátum registrácie: Po 29. Aug, 2005, 20:00
Bydlisko: MY

Re: Stavba rodinného domu

Príspevok od používateľa Diablo1st »

Nápad to rozhodne nie je špatný. S tou úžitkovou chceš potom aj splachovať wc, či len čisto na polievanie?

Treba rátať ešte aj s filtrami. Mali by byť 2, jeden hrubší (50-100 mikrónov) a jeden jemnejší (5-10 mikrónov). To týchto filtrov treba meniť náplne raz za cca. 3-6 mesiacov podľa znečistenia.

Ja idem hneď po návrate zo služobky riešiť komplet úpravu vody zo studne nasledovne: prívod vody - filter 60mcr - filter 5mcr - zmäkčovač - filter na dusičnany - uhlíkový filter - UV lampa - prívod do domu.
Lenovo E460: 14" FHD IPS, i5-6200U, 2x4GB RAM 1600MHz DDR3L, R7 M360, SSD 256GB Toshiba.
Ex. HP 2230s: T9600, 2x2GB RAM 800MHz DDR2, X4500MHD, SSD Toshiba 256GB.

FVE: 6,05 kWp + 13kWh batérie
Používateľov profilový obrázok
Jednoduska
Sponzor fóra silver
Sponzor fóra silver
Príspevky: 5565
Dátum registrácie: Po 19. Nov, 2012, 15:45
Bydlisko: Kosice, 040 01

Re: Stavba rodinného domu

Príspevok od používateľa Jednoduska »

Uf, tak to budes mat doslova pramenitu vodu :D parada. o vode zo studne som este nepremyslal, studniar povedal ze vrtat az po uprave pozemku takze ma to caka no neminie, budem mat na pamati tvoju skladbu a mozno trochu aj opisem.

Premyslam iba natiahnut jeden slepy okruh do domu z tej uzitkovej nadrze a nechat tak, ak naaaahodou bude voda vzacna o 10-20 rokov tak s tym potom mozem napr ako pises splachovat.
Používateľov profilový obrázok
Diablo1st
Sponzor fóra silver
Sponzor fóra silver
Príspevky: 3256
Dátum registrácie: Po 29. Aug, 2005, 20:00
Bydlisko: MY

Re: Stavba rodinného domu

Príspevok od používateľa Diablo1st »

Určite by som si ten prívod na wc natiahol. Tá jedna trubka nie je žiadna položka a jesť to nepýta, takže ak ju budeš potrebovať, akoby si našiel ;)

No moc na výber nemám, lebo sa nám zhoršila kvalita vody a mám 2ročnú dcéru náchylnú na kožné problémy. Aj keď ju nepijeme, kúpaniu sa nevyhneme. Keďže to stojí len peniaze neváhal som ani sekundu. Len som teraz 1600km od SR, tak to bude musieť vydržať až sa vrátim.
Lenovo E460: 14" FHD IPS, i5-6200U, 2x4GB RAM 1600MHz DDR3L, R7 M360, SSD 256GB Toshiba.
Ex. HP 2230s: T9600, 2x2GB RAM 800MHz DDR2, X4500MHD, SSD Toshiba 256GB.

FVE: 6,05 kWp + 13kWh batérie
Používateľov profilový obrázok
Jednoduska
Sponzor fóra silver
Sponzor fóra silver
Príspevky: 5565
Dátum registrácie: Po 19. Nov, 2012, 15:45
Bydlisko: Kosice, 040 01

Re: Stavba rodinného domu

Príspevok od používateľa Jednoduska »

Diablo1st napísal: Ne 05. Júl, 2020, 09:08 Určite by som si ten prívod na wc natiahol. Tá jedna trubka nie je žiadna položka a jesť to nepýta, takže ak ju budeš potrebovať, akoby si našiel ;)
Toto su slova mojho vodara :D tu iba suhlasim heh.

A dcerku mam rocnu a nieco, tiez sa nevieme zbavit ekzemu takze kvalita vody je dost dolezita pre nas (aj ked u nej je to skor o tom co zje/nezje mamka kedze este koji).

No drzim ti palce a dik za velmi prakticke vstupy, tu uv lampu jednoznacne poriesim.
Používateľov profilový obrázok
Diablo1st
Sponzor fóra silver
Sponzor fóra silver
Príspevky: 3256
Dátum registrácie: Po 29. Aug, 2005, 20:00
Bydlisko: MY

Re: Stavba rodinného domu

Príspevok od používateľa Diablo1st »

Ešte k tým UV lampám, dá sa objednať aj priamo z číny (napr. TOTO.
Čo som po nete pozeral, dosť predajcov ponúka tieto lampy z alibaby samozrejme s riadnou prirážkou.
Lenovo E460: 14" FHD IPS, i5-6200U, 2x4GB RAM 1600MHz DDR3L, R7 M360, SSD 256GB Toshiba.
Ex. HP 2230s: T9600, 2x2GB RAM 800MHz DDR2, X4500MHD, SSD Toshiba 256GB.

FVE: 6,05 kWp + 13kWh batérie
Používateľov profilový obrázok
Jednoduska
Sponzor fóra silver
Sponzor fóra silver
Príspevky: 5565
Dátum registrácie: Po 19. Nov, 2012, 15:45
Bydlisko: Kosice, 040 01

Re: Stavba rodinného domu

Príspevok od používateľa Jednoduska »

Ten link mi nefunguje ale tolko aj pogooglim, ta polska verzia z ebayu mi pride prakticka, rovno by som aj nahradnu lampu objednal. Paci sa mi na tom ze ak aj prestane svietit na vodu to nema vplyv, teda potecie dalej len neoziarena.
Používateľov profilový obrázok
Diablo1st
Sponzor fóra silver
Sponzor fóra silver
Príspevky: 3256
Dátum registrácie: Po 29. Aug, 2005, 20:00
Bydlisko: MY

Re: Stavba rodinného domu

Príspevok od používateľa Diablo1st »

Choď na Aliexpress a daj vyhľadať Coronwater SEV-5565
Lenovo E460: 14" FHD IPS, i5-6200U, 2x4GB RAM 1600MHz DDR3L, R7 M360, SSD 256GB Toshiba.
Ex. HP 2230s: T9600, 2x2GB RAM 800MHz DDR2, X4500MHD, SSD Toshiba 256GB.

FVE: 6,05 kWp + 13kWh batérie
Používateľov profilový obrázok
Jednoduska
Sponzor fóra silver
Sponzor fóra silver
Príspevky: 5565
Dátum registrácie: Po 19. Nov, 2012, 15:45
Bydlisko: Kosice, 040 01

Re: Stavba rodinného domu

Príspevok od používateľa Jednoduska »

Ahojte,

ako dalsia blbost ktora je nerentabilna (takze tuto diskusiu aj mozme asi vynechat) mi na um prisiel hybridny FVE system aj s bateriami.

Ak mate odporucania na konkretne firmy/znacky respektive poznatky z vlastnej skusenosti tak budem velmi rad :)
Hlavne chcem vediet kolko miesta potrebujem na vsetko okolo toho nech dimenzujem technicku, respketive uberiem zo satnika.

Je moznost ze skoncim iba pri priprave ale ak sa mi podari zmestit financne tak by som do toho chcel ist.

EDIT:
FVE uz mam s kym konzultovat, chpaik co mi instaluje tpelovodnu podlahovku (ktorej sa branim koli cene ale cert ber...) robi aj FVE a doverujem mu.

Inak zo srandy, neviete o nahrade kompaktneho riesenia reku TUV a kurenia? Ja budem davat Nilan VP18 EK ktory ma aktivnu rekupku, kotol na TUV a elektrokotol na podlahovku (viem, neefektivne, preto FVE).

Co ma na tom vzrusuje je efektivita priestoru ktora samozrejme prinasa ine obmedzenia (tu konkretne nemoznost chladit do podlahy).

Nemate v hlave ine kompaktne riesenie, kludne aj skladajuce sa z viacerych casti, tj reku kotol a TC, ktore by dany Nilan vedelo u mna nahradit? som otvoreny moznostiam, obmedzujem sa iba velkostou technickej a tam nepustim viac, viem pripadne odkusnut zo satnika ak to ma zmysel.
quicky
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 9823
Dátum registrácie: Št 12. Máj, 2005, 20:00
Bydlisko: Nitra

Re: Stavba rodinného domu

Príspevok od používateľa quicky »

no neviem aku mas technicku ale ja mam TČ + 300l TÚV + rekuperáca + rack na priestore 2x 1m. uplne s prehľadom... osobne neviem či by som išiel do riešenia all in one, nie som toho veľkým zástancom, keĎ niečo na tom odíde tak ti nepojde nič ostatné? - možno blbá pripomienka, len ma to prvé napadlo.

chladiť do podlahy si reálne skúšal ? neviem si to predstaviť, aj keď možno by som to mal skúsiť doma..

ja aktuálne čakám na bránu+bránku, pomaly sa pustím do výstavby garáže :) :dance:
Používateľov profilový obrázok
Jednoduska
Sponzor fóra silver
Sponzor fóra silver
Príspevky: 5565
Dátum registrácie: Po 19. Nov, 2012, 15:45
Bydlisko: Kosice, 040 01

Re: Stavba rodinného domu

Príspevok od používateľa Jednoduska »

V pohode, to je standardna poznamka, ja to nejako neriesim, tak isto sa moze pokazit standalone stroj, a nezamrznem nikdy, bude kachlovec.

Ake mas konkretne zariadenia?

Chladenie podlahou:
Nikdy som to neskusal a netusim ci tu potrebu budem mat, vnimam to ako potencial vodnej podlahovky ktory ostane nevyuzity pro mojej skladbe techniky a teda teoretizujem... len uz to ozaj musim ozavriet, nebyt blbej obce a zdrziavania/odkupovania pozemkov tak neriesim ale vies jak to, cim viac casu tym viac vymyslam :)
Marek125
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2005
Dátum registrácie: So 29. Jún, 2013, 22:46
Bydlisko: Nesluša

Re: Stavba rodinného domu

Príspevok od používateľa Marek125 »

Netreba moc špekulovať s blbostami, lebo blbosti sa ti nikdy nevrátia jak ti niekto povie opak tak je to za účelom jeho zárobku a nie tvojho šetrenia peniažkov čo stoho má človek že má energie za 50 mesiac, keď predtým natrepal 20K+ za kúrenie a kadejaké blbosti kolo toho.

To čo má Quicky je rozumné riešenie TČ+Rekuperácie alebo El. Kotol a Rekuperácie. Všetko plus na to máš vyhodené peniaze ktoré nikdy asi neuvidíš. Čo sa teraz hodne montuje sú EL. Podlahovky a Rekuperácie ževraj to má rozumnú "návratnosť" a vstupná investícia tak neboli.
Používateľov profilový obrázok
amplifier
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 434
Dátum registrácie: Po 24. Nov, 2014, 20:09
Bydlisko: Viničné

Re: Stavba rodinného domu

Príspevok od používateľa amplifier »

Podlahovka je do novych RD najlepsie mozne riesenie. Inac chlapi s tym chladenim do podlahy som dlho vahal ale bola to investicia 500 eur tak som to dal. Musim povedat ze som rad ze som posluchol mojho kurenara. Treba to mat rozumne nastavene a som s tym spokojny. V okruhu je 18c, termostat nastaveny na 25c. Ano podlaha je chladnejsia ale pre mna akurat iba dievcatam som naordinoval papuce. Ked som to mal vypnute tak za doobedie mi vystrelila teplota na 28.5 takto si TC bafka na 35-40% vykonu a v dome je prijemne. Nie chladno, klima to nie je, ale tu zmenu je citit. Jasne strop, steny by bolo vacsie terno ale za tie peniazky som max spokojny. Chalani ako mate nastavenu rekuperaciu v lete?
Project Fractal Define S Black & White http://zostavy.tichepc.sk/sk/#reference ... lack-white
CASE: Fractal Desing Define S PSU: Superflower Leadex 80 Plus Platinum 850W GPU: Gigabyte GTX980Ti MB: Asus X99-A CPU: Intel i5820K @4,5GHz/1,25V
RAM:
2x8GB Crucial Ballistix Sport SSD: Samsung 850 EVO 500GB HDD: Seagate 1TB SCREEN: Dell U2515H Ultrasharp MOUSE: Mionix Naos 3200
MOUSEPAD:
Razer Goliathus Speed KEYBOARD: Hľadám novú vysnívanú SOUND: Schiit Modi 2 Uber + Magni 2 Uber SPEAKERS: Mackie CR4
HEADPHONES: Beyerdynamic DT-150/AKG 712 PRO/Hifiman HE-400i PHONE: Moto Z Play
Používateľov profilový obrázok
Jednoduska
Sponzor fóra silver
Sponzor fóra silver
Príspevky: 5565
Dátum registrácie: Po 19. Nov, 2012, 15:45
Bydlisko: Kosice, 040 01

Re: Stavba rodinného domu

Príspevok od používateľa Jednoduska »

Diki za nazory aj skusenosti.

Ja som cely cas.nastaveny na Nilan vp 18 teda aktivna reku aj s kotlom a elektricku podlahovku, ale dve veci ma odradili a to potreba poteru (nedavam plavacku ale drevene parkety lepene a chcel aom silou mocou suchy proces podlahy) a skusenosti ludi s lokalnym prehrievanim, zevraj ked na zem hodis zinenku, krabicu alebo hocico tak ta elektrika proste ide a zahrieva podlahu co pri dreve nie je idealne. Vodna podlahovka toto nerobi kedze tam to tecie...

Po ukludneni mi nadalej najrentabilnejsie vychadza elektrika do poteru, spravbe ju rozlozit a asi nestresovat s nahrievanim...
hubula
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 155
Dátum registrácie: Pi 10. Okt, 2014, 10:14

Re: Stavba rodinného domu

Príspevok od používateľa hubula »

a co elektromagneticke ziarenie, ktore vznika pri odporovom vykurovani? mne by to vadilo:
https://inardex.sk/infrafolie-elektrosmog/

Návrat na "Debata o všetkom"