Stavba rodinného domu

V tejto sekcii môžete debatovať skoro o všetkom ...
Používateľov profilový obrázok
stiv
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 9961
Dátum registrácie: Pi 16. Nov, 2012, 21:30
Bydlisko: BT

Re: Stavba rodinného domu

Príspevok od používateľa stiv »

Vyhrievanie vjazdu moze byt tiez riesenie.
.
Ivko
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1797
Dátum registrácie: Pi 18. Sep, 2015, 00:29

Re: Stavba rodinného domu

Príspevok od používateľa Ivko »

Ludia prídu na to že im stále auto visí na kvalte / ručnej. Občas sa stane že má človek defekt a vyheverovať auto na svahu aby vymenil koleso. Niekto si kolesá mení doma sám, niekto si mení aj olej

Samotné parkovacie miesto by malo byť ideálna rovina
Muhyng
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 861
Dátum registrácie: Pi 01. Sep, 2006, 02:00
Bydlisko: Poprad

Re: Stavba rodinného domu

Príspevok od používateľa Muhyng »

Možno by bolo lepšie aby predsa len malo spád aspoň 1,5% aby z neho odtekala voda ;) (hlavne tie moderné z metlickoveho betónu)
Používateľov profilový obrázok
Blackhawk
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2436
Dátum registrácie: St 07. Jan, 2009, 14:12
Bydlisko: Sereď

Re: Stavba rodinného domu

Príspevok od používateľa Blackhawk »

Jednoduska napísal: Ne 30. Jún, 2019, 14:09 Vzdy taky trochu smutom ma chyti ked vidim ako ludia stavaju kratkozrako :(. Vsade beton, ziadne zadrziavanie dazdovej vody, ziadna permakultura.
Sbad sa to casom zmeni po vzore vyspelejsich krajin. A snad dovtedy budeme mat este aku vodu drzat.

Mne sa vzhladovo paci aj koberec z kamienkov ale ak sa nemylim je to lepene nejakou gebuzinou a tiez na rkvny podklad takze to nic.
Ani nehovor, okolo nas su tri novostavby a vsetky maju pred domom betonovu dzunglu, vsetko vybetonovane alebo s dlazbou. Nikde ziadny kusok travnika.
Spoiler: ukázať
CPU : AMD Ryzen 5 5600X , MB : ASUS TUF GAMING B550-PLUS , RAM : Patriot Viper 4 Steel Series, 16GB , GPU : GTX1060 , PSU : Corsair TX650M , HDD : Samsung 970 EVO, M.2 SSD
Používateľov profilový obrázok
Jednoduska
Sponzor fóra silver
Sponzor fóra silver
Príspevky: 5565
Dátum registrácie: Po 19. Nov, 2012, 15:45
Bydlisko: Kosice, 040 01

Re: Stavba rodinného domu

Príspevok od používateľa Jednoduska »

A to sa ani nebavime o tom, ze travnik samotny je negativny ak je koseny nakratko lebo nevie drzat vlhkost, nie su v nom ziadne kvietky pre hmyz atd...
na krakto by mal byt iba pochodzkovy, zbytok pekne vyrastene, robi to aj lepsiu klimu atd.

No nezavidim, prave preto mame pozemok pod lesom, budu problemy so stavbou ale mame iba jedneho suseda tak o problem menej.
Používateľov profilový obrázok
stiv
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 9961
Dátum registrácie: Pi 16. Nov, 2012, 21:30
Bydlisko: BT

Re: Stavba rodinného domu

Príspevok od používateľa stiv »

Vysoka trava s kvietkami pre hmyz a chrobacikmi uz nie je travnik ale luka.
.
quicky
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 9823
Dátum registrácie: Št 12. Máj, 2005, 20:00
Bydlisko: Nitra

Re: Stavba rodinného domu

Príspevok od používateľa quicky »

:D :D good point, haha...

dnes nam zacali dvere montovat, atd... som zvedavy ako to dopadne :X uz citim teraz nejake problemy zas jak kazdy den nieco...
Používateľov profilový obrázok
Blackhawk
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2436
Dátum registrácie: St 07. Jan, 2009, 14:12
Bydlisko: Sereď

Re: Stavba rodinného domu

Príspevok od používateľa Blackhawk »

quicky napísal: Pi 28. Jún, 2019, 11:19 ano ale nie tolko co teraz... udrzba je niekde inde :)

inak potrebujem zohnat cerpadlo do studne (bude napajat ciastocne dom + okolie) tj pojde 24/7 - nejaka rada?
Neviem ci planujes mat studnu pripojenu aj na dom, ale ja som pozeral po niecom taktomto: http://www.plastick.sk/kompletynasatudne/

Je to sice drahsie riesenie, ale kompletka. Existuju aj ine eshopy, kde predavaju podobne riesenia, takze treba len hladat.

Popripade tito tu ponukaju aj sluzby vratane poradenstva, montáže, ...: https://dobrecerpadlo.sk/cerpadla/
Spoiler: ukázať
CPU : AMD Ryzen 5 5600X , MB : ASUS TUF GAMING B550-PLUS , RAM : Patriot Viper 4 Steel Series, 16GB , GPU : GTX1060 , PSU : Corsair TX650M , HDD : Samsung 970 EVO, M.2 SSD
Používateľov profilový obrázok
Papek
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 7269
Dátum registrácie: St 05. Dec, 2007, 08:00
Bydlisko: BA

Re: Stavba rodinného domu

Príspevok od používateľa Papek »

quicky napísal: Po 01. Júl, 2019, 12:30 :D :D good point, haha...

dnes nam zacali dvere montovat, atd... som zvedavy ako to dopadne :X uz citim teraz nejake problemy zas jak kazdy den nieco...
Ono to mas tak, ze co si nespravis sam, tak to nebude nikdy poriadne (resp. podla tvojich prestav). Bohuzial mam pocit, ze vela "odbornikov" su taki co dostali 15 minutove skolenie a stali sa z nich odbornici. A potom to tak dopadne, ze ked si nastudujes spravny postup, tak si vacsinu prac spravis sam a lepsie.

Ked som preberal byt, tak mi nefungoval v kupelke ventilator s dojazdom. Bolo to v zmluve, tak som chcel nech to tak funguje a nech do toho nerypem ked je to v zaruke. Dosiel elektrikar aj s nejakym pomocnikom od zhotovitela (ktory udajne zapajal cely dom), tak sa tam trapil s kablikmi, zapinal, vypinal. Odbehol do vedlajsieho bytu, zase sa vratil... Po pol hodine vyhlasil, ze je to fixnute, ale ze je tam nejaky kondenzator a ze ten dojazd bude fungovat az po chvili. Blbost, ale nechal som to tak lebo evidentne ani netusil ako to funguje. Nakoniec som si to zapojil sam.
To buď chápeš, ale potom sa nepýtaš, alebo nevieš a potom nemá význam odpovedať.
Spoiler: ukázať
i5-6500T + NoFan CR95C & XFX Radeon 6600 8GB + Alpenföhn Peter 2
quicky
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 9823
Dátum registrácie: Št 12. Máj, 2005, 20:00
Bydlisko: Nitra

Re: Stavba rodinného domu

Príspevok od používateľa quicky »

black ,ano bude to napojene na dom, realne tusim zachody - nie som si isty v tuto sekundu.

pojdem to popozerat lebo chcem nieco "spolahlive" nech sa s tym nemusim babrat kazdu chvilku
Používateľov profilový obrázok
Blackhawk
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2436
Dátum registrácie: St 07. Jan, 2009, 14:12
Bydlisko: Sereď

Re: Stavba rodinného domu

Príspevok od používateľa Blackhawk »

Presne tak to mame naplanovane aj my, zatial je vsetko cez mestsku vodu, ale mame pripravu napojenia zachodov na studnu. Hento riesenie by malo byt najidealnejsie z hladiska spolahlivosti a jednoduchosti obsluhy. Treba asi len raz za cas kontrolovat mechanicky filter od necistot. Jedine co je dobre mat, je dotiahnut elektriku k miestu kde to bude. Ale najlepsie je sa poradit s niekym kto o tom nieco vie, ak nemas nikoho, skus mozno zavolat tomu panovi z dobrecerpadlo.sk. Hovoril, ze by prisli zmerat vydatnost studne a podla toho by navrhli nejake "custom" riesenie.
Spoiler: ukázať
CPU : AMD Ryzen 5 5600X , MB : ASUS TUF GAMING B550-PLUS , RAM : Patriot Viper 4 Steel Series, 16GB , GPU : GTX1060 , PSU : Corsair TX650M , HDD : Samsung 970 EVO, M.2 SSD
quicky
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 9823
Dátum registrácie: Št 12. Máj, 2005, 20:00
Bydlisko: Nitra

Re: Stavba rodinného domu

Príspevok od používateľa quicky »

vies co ja uz mam vymurovanu taku miestnost 2x2 - studna je kvazi pri plote a jak sme isli murom okolo,tak sme v podstate dorobili dve steny a mame realne miestnost pod "zemou", je tam uz natiahnuta aj elektrika + rozvody vody atd, na to som myslel vopred. uz len to teda nejako spojazdnit. ja som myslel,ze mi bohato postaci nejake cerpadielko za 200-300e a mechanicky filter za par eur (takto fungujeme na chate dlhodobo) - je pravda,ze to je len moja predstava

inak pravdupovediac ten moj "expert" obkladac/fasadnik to je konec, to je taky nekonecny mumak,ze kvoli nemu by som ten dom uz predal bez mihnutia oka, peknu robotu ma aj detaily vsetko, ale jak je len spomaleny a najlepsie,ze daval vodnym lucom vyrezavat nejake "hrany" dlazby okolo okna, tyzden cakame a potom len sms,ze k.... ja som im to nakreslil naopak...za normalnych okolnosti, keby je to dobry majster tak len hodim rukou, kazdy sa zmyli.. ale pri tom vsetkom som uz strasne vypenil, jedine stastie,ze som vtedy kupil viac rezervy dlazby (cize sme minuli doslova vsetko) inak cakacka 2-3 tyzdne a cca 100e /m2 :dance: nadhera. to len zas jedna pikoska...
Používateľov profilový obrázok
PhaliSVK
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 54
Dátum registrácie: So 21. Apr, 2007, 08:00
Bydlisko: Bratislava

Re: Stavba rodinného domu

Príspevok od používateľa PhaliSVK »

Vies ako sa to vravi - prvy dom staviam aby som sa naucil, druhy pre priatela a treti pre seba.
(prvy dom treba zburat, druhy predat a v tretom dozit)

Ja som zatial v stadiu pozemok a starucky plesnivy domcek na zburanie...
CPU:i7-3770 + SilentiumPC Spartan 3 PRO MB:MSI H77MA-G43 RAM:A-data 2x4GB 1600MHz VGA: ASUS GTX 1060 O6G HDD:SSD 128GB + 1TB + HDD 1TB PSU:: OCZ 500W CASE: Fractal Design Define R4 LCD: Dell U2412M
quicky
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 9823
Dátum registrácie: Št 12. Máj, 2005, 20:00
Bydlisko: Nitra

Re: Stavba rodinného domu

Príspevok od používateľa quicky »

Tento asi burat nebudemb:D
stefan222
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 6701
Dátum registrácie: Po 01. Sep, 2008, 18:59
Bydlisko: Prešov(39)

Re: Stavba rodinného domu

Príspevok od používateľa stefan222 »

u nas yas sa vravi ye prvz pre nepriatela stavaj, druhy kamosovi a treti sebe. tych 100e-m2 je riadna sajba. ja som si bol vcera kuk pozemok za 120e-m2 a asi to vezmeme ale len 580m2 asi a dom bude fun no.
hry- ps5
doma-HP probook

Návrat na "Debata o všetkom"