Stavba rodinného domu

V tejto sekcii môžete debatovať skoro o všetkom ...
esdxx
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 453
Dátum registrácie: So 25. Júl, 2009, 14:43
Bydlisko: Bratislava

Re: Stavba rodinného domu

Príspevok od používateľa esdxx »

Ja len tolko, ze rodicia kupili L dom v ramci developerskeho projektu a je to naozaj dobre riesenie co sa tyka sukromia, smerovania aj vnutorneho layoutu. Tak isto samozrejme plocha strecha, vyzera to dobre... nedavaj si sikmu, ked sa ti nepaci. Ak sa to kvalitne postavi, tak by si nemal mat problem.. Niesom ziadny expert, ale urcite by som do takehoto niecoho siel aj ja, ak by som mal moznost. Oni maju riesenu zahradnu budku pozdlz domu zo severenej strany, takze to nebrani vyhladu a je to vpodstate na vonkajsej strane toho "L", cize ani nerusi dojem zo zahradnej estetiky. :)
quicky
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 9823
Dátum registrácie: Št 12. Máj, 2005, 20:00
Bydlisko: Nitra

Re: Stavba rodinného domu

Príspevok od používateľa quicky »

pani vyrastal som v dome co mal asi 300m2 a pozemok 20ar :D vyzeralo to ako hotel... holt tie casy su prec, nemam chut byt otrokom domu,ani nemam v plane vysadzat ovocny sad a podobne ako za starych cias bolo zvykom :) chcem slusny pekny domcek, travu, terasku na posedenie a gril, finito :) kazdy den robim viac ako dost, nechcem ist z roboty do roboty, takze nieco podobne bude musiet stacit.

Je mi jasne,ze 6ar neni uplne ideal, to by bolo tak 8 (keby riesim bazen - co chcem ,ale neviem ako to upracem vsetko; to by bola alternativa s poschodovym domom).

Dom riesim do L, lebo sa tym padom uplne odstrihnem od susedov (sukromie), pozemok je jemne svahovity, rozumej ked sa vyrovna na juznej casti prevysenie asi 1m( nad to plot a vystarany som aj od pripadnych susedov z juznej strany).

vid dole pozemok... je to iba hruby nacrt ! :D skicar ftw (neriesme odstupy a pod ...)

https://imgur.com/a/Cf4my
Používateľov profilový obrázok
Jednoduska
Sponzor fóra silver
Sponzor fóra silver
Príspevky: 5565
Dátum registrácie: Po 19. Nov, 2012, 15:45
Bydlisko: Kosice, 040 01

Re: Stavba rodinného domu

Príspevok od používateľa Jednoduska »

osobne do domu planujem altanok s prechodom do dielne/garaze, parkovat chcem auto vonki nech nehrdzavie a tak ale mat moznost na nom robit a dat si kam naradie. a vies to krasne tiez schovst za zadnu cast domu.
quicky
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 9823
Dátum registrácie: Št 12. Máj, 2005, 20:00
Bydlisko: Nitra

Re: Stavba rodinného domu

Príspevok od používateľa quicky »

tak zatial ako obvodove murivo je v hre:

- betonove tvarnice 50cm (od cs beton cz) - system/zlozenie by mal byt "beton vzduch beton izolacia beton vzduch beton) - nejak sa mi zatial nedari doatat k technickej specifikacii...

- Heluz family 2v1 44/50 - techn specifikacia sa mi najviac pozdava aj sposob vystavby,cena mi pride tiez okej (asi sa mi najviac lubi kedze k tomu betonu nic blizsie neviem zatial)

- Porotherm 44t profi - nieco obdobne ako heluz o nieco horsie izolacnr vlastnosti...je to ako posledna alternativa

ma tu niekto skusenosti a vyssie uvedenymi materialmi?

nechcem ist stylom vonkajsieho zateplovania...
stefan222
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 6701
Dátum registrácie: Po 01. Sep, 2008, 18:59
Bydlisko: Prešov(39)

Re: Stavba rodinného domu

Príspevok od používateľa stefan222 »

No beton sa najdlhsie zohrieva a to je horsie ako kamen.kym pride teplo cez beton k tej izolacii to niefo potrva. Vzduch v tych tvarniciach nerozumiem.mne sa pozdavali tie tehly s vyplnou uz neviem ako sa to vola
hry- ps5
doma-HP probook
quicky
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 9823
Dátum registrácie: Št 12. Máj, 2005, 20:00
Bydlisko: Nitra

Re: Stavba rodinného domu

Príspevok od používateľa quicky »

to su tie co som vyssie pisal..

ten vzduch znamena,ze normalne je tam "prazdno" proste par cm vzduchoprazdno ( ako dute tehly napr).... ano sice beton sa dlhsie nahreje, ale co je pre nas vseobecne najpodstatnejsie aby co najdlhsie akumoloval teple... a rozdiel je tam brutalny :) cize na temperovanie s rekuperaciou uplne ideal... na druhej strane ma desi stavat z niecoho o com si nemozem vopred nic precitat :O

preto zvazujem tie tehly zvnuta zateplene... vsade pisu,ze su drahsie okej to je v pohode ale zas na druhej strane zateplovat tehlu je dalsia robota (ktora ako vieme je snad drahsia ako material samotny)...
Používateľov profilový obrázok
Erazer
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1135
Dátum registrácie: St 11. Aug, 2010, 11:00
Bydlisko: Trenčín

Re: Stavba rodinného domu

Príspevok od používateľa Erazer »

Výrobca tých betónových tvárnic by mal poskytnúť tech. list kde udáva základne parametre ako aj súčiniteľ tepelnej vodivosti.
Betón bude horší na rezanie drážok a vyhotovenia rozvodov v obvodovom murive, budú s tým spojené vyššie náklady a pracnosť.
Ak chceš byť green / tuhosť a máš málo na výber skús pozrieť systém Velox. Ale to už budeme cenovo asi inde lebo sa jedná o monolit / stratené debnenie.
PC: Ryzen7 7800X3D, ASUS ROG STRIX B650E-E GAMING WIFI, G.SKILL 32GB DDR5 6000MHz CL30 Trident Z5,ASUS TUF RTX 4070, Kingston KC3000 2TB, Corsair RM850x, Jonsbo D41,Noctua NH-U12A Chromax Black, 7xNF-A12x25 black
Audio: GSP 500+GSX 1000 Notebook: Lenovo P50,Phone:GalaxyS21,
Diablo III battletag: Sorrow#2622, Star Citizen Handle: Erazer1
Vytvorte si účet v Star Citizen pomocou tohto ref. linku a získajte 5,000 in game kreditov zdarma
>>> STAR-K3QT-JHMS<<<
quicky
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 9823
Dátum registrácie: Št 12. Máj, 2005, 20:00
Bydlisko: Nitra

Re: Stavba rodinného domu

Príspevok od používateľa quicky »

jaaaa som hlavne neni stavbar...snazim sa dostat do obrazu aby niekto nevyrobil jak 16tku na 20 rocne baawo :))

noo tiez to vidim tak,ze pojdem priamo na vyrobcu a uvidime ake info poskytnu...

ako je mi jedno ci som green, skor mii ide o nizke naklady a prijemnu klimu vo vnutri (tj rekuperacia bude bez debaty)...

idem pozriet tvoj material
stefan222
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 6701
Dátum registrácie: Po 01. Sep, 2008, 18:59
Bydlisko: Prešov(39)

Re: Stavba rodinného domu

Príspevok od používateľa stefan222 »

Na velox pozor ked nevetras.plesne jak svina. Inac rekuperacia je len preievan v lete v dome ale to asi potrebujes zistit sam. Kazdopadne teplo zavisi od strexhy ale aj to asi musis zistit sam. Su ludia, co si daju poradit. A su ludia co chcu schvalit svoje.
hry- ps5
doma-HP probook
quicky
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 9823
Dátum registrácie: Št 12. Máj, 2005, 20:00
Bydlisko: Nitra

Re: Stavba rodinného domu

Príspevok od používateľa quicky »

prievan mam rad a bez toho aby som vypustal teplo?ideal...

cital som ten velox ale nejak sa mi to nepaci...

teplo zavisi od viacerych faktorov ako len od strechy...ale ano, darmo bude dom z top materialov kes budu lowcost okna (napr)...samozrejme na hrubej stavbe si chcem dat zalezat,tu setrit nema zmysel
Používateľov profilový obrázok
Diablo1st
Sponzor fóra silver
Sponzor fóra silver
Príspevky: 3256
Dátum registrácie: Po 29. Aug, 2005, 20:00
Bydlisko: MY

Re: Stavba rodinného domu

Príspevok od používateľa Diablo1st »

stefan.koval napísal: Ut 23. Jan, 2018, 00:53 Na velox pozor ked nevetras.plesne jak svina. Inac rekuperacia je len preievan v lete v dome ale to asi potrebujes zistit sam. Kazdopadne teplo zavisi od strexhy ale aj to asi musis zistit sam. Su ludia, co si daju poradit. A su ludia co chcu schvalit svoje.
Rekuperácia sa v zime nepoužíva, či čo si tým chcel povedať?

Quicky: prečo nechceš vonkajšie zateplenie?
Lenovo E460: 14" FHD IPS, i5-6200U, 2x4GB RAM 1600MHz DDR3L, R7 M360, SSD 256GB Toshiba.
Ex. HP 2230s: T9600, 2x2GB RAM 800MHz DDR2, X4500MHD, SSD Toshiba 256GB.

FVE: 6,05 kWp + 13kWh batérie
quicky
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 9823
Dátum registrácie: Št 12. Máj, 2005, 20:00
Bydlisko: Nitra

Re: Stavba rodinného domu

Príspevok od používateľa quicky »

rekuperacia sa pouziva cely rok pokial viem...

lebo co citam clanky, forka atd, tak prave pri zatepleni vznikaju rosne body, prechody neviem co...proste nechcem ist do domu kde opat budem riesit plesen v rohoch alebo divnu vlhkost/ktovie aka je zivotnost zateplenia a pod... proste chcem komfortne byvanie s "cerstvym vzduchom"... preto sa mi viac pozdava tehla s izolaciou vo vnutri, je to bezproblemova varianta, podla mna cenovy rozdiel oproti inemu materialu + zateplenie je zanedbatelny, kedze aj to zateplenie musi niekto kvalitne spravit (ako vravim ta robota bude "najvacsia" palka podla mna)...cize robit priestor pre "dalsie chyby", ked sa ich mozem jednoducho vyvarovat...

ako uprimne ci uz za murivo s robotou dam o 1000eur viac je pri takej stavbe uplne zanedbatelne.

este raz vravim, nie som stavbar, takze cerpam info vsade po nete kde sa da a sam si z toho robim "usudok", mozno nie je uplne spravny, ale pride mi to aspon logicke
stefan222
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 6701
Dátum registrácie: Po 01. Sep, 2008, 18:59
Bydlisko: Prešov(39)

Re: Stavba rodinného domu

Príspevok od používateľa stefan222 »

zateplenie dnu je horsie ako z vonku, mas stenu(najcastejsia sadrokarton a vlhkost dnu je medzi zateplenim a v tvojom pripade betonom. nerob to, nevravim ze sa v zime nepouziva reku, vravim ze v lete je to obycajjny prievan, ak je niekomu dobre pri tom smelo, men jedno, byvajte aj v jaskyni. len quicky nehrn sa do toho rychlostou akou ides. vravi sa ze prvy dom postav enpriatelovi, druhy priatelovi a treti sebe.
hry- ps5
doma-HP probook
Používateľov profilový obrázok
Andre
TV & Audio expert
TV & Audio expert
Príspevky: 11469
Dátum registrácie: St 09. Jan, 2008, 14:00
Bydlisko: Žilina

Re: Stavba rodinného domu

Príspevok od používateľa Andre »

stefan...., kolko domov si postavil? mohol by si toto vlakno ignorovat? sa to neda citat...
5600X | Fortis 5 | STRIX B550-F | 32GB DDR4 3600 | RTX 3070 | Seasonic Focus Plus 650 Gold | NZXT S340 Elite
LG OLED42C21 | Corsair Scimitar + Roccat Hiro | Fnatic Gear Rush Red + CM wrist rest
Fanatec DD 8nm + Fanatec F1 V2 | Simgrade VX-PRO
Topping E50 + Focal Alpha 65
Používateľov profilový obrázok
Leon
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 7115
Dátum registrácie: St 05. Dec, 2007, 08:00
Bydlisko: Košice

Re: Stavba rodinného domu

Príspevok od používateľa Leon »

quicky napísal: Ut 23. Jan, 2018, 10:00lebo co citam clanky, forka atd, tak prave pri zatepleni vznikaju rosne body, prechody neviem co...
Toto je praveze sprostost, neviem kde si to cital. My sme zateplovali pred 6 rokmi a pred tym som mal v mojej izbe strasne problemy s plesnou. Nie mnozstvom ale objavovali sa casto. Iba v mojej izbe sa robili. Pod mojou izbou je pivnica so stale otvorenym oknom a pod postelou som mal vkuse po mesiaci suvislu vrstvu 1mm mlaky, a nie ze kvapky ale pod celou postelou voda. Od kedy sme zateplili mam uplne sucho a cisto. Nikde nic.
.

Návrat na "Debata o všetkom"