Stavba rodinného domu

V tejto sekcii môžete debatovať skoro o všetkom ...
Používateľov profilový obrázok
Jednoduska
Sponzor fóra silver
Sponzor fóra silver
Príspevky: 5591
Dátum registrácie: Po 19. Nov, 2012, 15:45
Bydlisko: Kosice, 040 01

Re: Stavba rodinného domu

Príspevok od používateľa Jednoduska »

Super, s tymto si pomozem to a tamto predstavit, paradicka.

Ja idem prave od architektly, uz riesime detaily ze co kde bude co sa tyka sieti.

Edit: stale neviem ci sa rozhodnut pre palubovku, plavacku alebo lepene parkety. Vsetko sa samozrejme bavime o dreve, ci olej ci lak.

Plavacka ma parketari odhovaraju ze to je hlucne, ja sa trochu bojim palubovky a udrzby makkeho olejovaneho dreva, zasa architektka hovorit ze nelepit parkety na podlahovku (budem mat suchy system litotherm na penovom skle tj. Ze naco davat vrstvu lepidla) tak uz nevim...
quicky
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 9823
Dátum registrácie: Št 12. Máj, 2005, 20:00
Bydlisko: Nitra

Re: Stavba rodinného domu

Príspevok od používateľa quicky »

v com je plavacka hlucna? ja mam plavacku, mama ma drevo (neviem ci to nebolo nejak 50+ m2), rozdiel 0. okrem ineho ma lakovanu a je hladke jak psie gule,malemu sa tam uplne zle beha, cele zle, ja by som to nechcel (ale urcite je viac moznosti, pisem len konkretne k tej co ma ona)
Používateľov profilový obrázok
Jednoduska
Sponzor fóra silver
Sponzor fóra silver
Príspevky: 5591
Dátum registrácie: Po 19. Nov, 2012, 15:45
Bydlisko: Kosice, 040 01

Re: Stavba rodinného domu

Príspevok od používateľa Jednoduska »

ale tu neries material, plavacka moze byt drevo aj iny material, riesim typ ulozenia.

drsnost povrchu je podla kupujuceho volby tiez.
Muhyng
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 861
Dátum registrácie: Pi 01. Sep, 2006, 02:00
Bydlisko: Poprad

Re: Stavba rodinného domu

Príspevok od používateľa Muhyng »

Plavajuce ulozenie (na tlmiacej podlozke) moze byt podla mna hlucnejsie jednak v zmysle, ze mozu jednotlive lamely vrzgat po case (alebo ked sa zabuduje nerovnost), jednak tam moze byt vyraznejsi prenos zvuku napr. pri pade niecoho, kedze to nie je pevne nalepene na betone. Toho prveho by som sa mozno obaval viac, to druhe je cisto subjektivne, nie kazdy je rovnako citlivy. Ked je to lepene, je tam aj o trosku lepsi prestup tepla z podlahovky, lebo zase 2mm podlozky vela nespravi, vsakze. O akom makkom dreve sa bavime? Vrchna vrstva sa vacsinou robi dub, orech... iba spodny zaklad je breza, topol a podobne.
quicky
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 9823
Dátum registrácie: Št 12. Máj, 2005, 20:00
Bydlisko: Nitra

Re: Stavba rodinného domu

Príspevok od používateľa quicky »

neviem pre mna bola plavacka jasny vitaz....za 10 rokov vyhodim dam novu.
Používateľov profilový obrázok
stiv
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 9984
Dátum registrácie: Pi 16. Nov, 2012, 21:30
Bydlisko: BT

Re: Stavba rodinného domu

Príspevok od používateľa stiv »

To mozes aj parkety. :)
.
Používateľov profilový obrázok
sm_oOx^
VIP
VIP
Príspevky: 3368
Dátum registrácie: Ut 24. Aug, 2004, 14:00
Bydlisko: nitra

Re: Stavba rodinného domu

Príspevok od používateľa sm_oOx^ »

ja mam cca 100m2 masivnych parkiet. vidiet ich napr tu: viewtopic.php?p=1472589#p1472589
bieleny olej, ziadny lak. lepene celoplosne. po styroch rokoch stale perfektny stav. ano, nie je to nerozbitna plavacka, ale ten feeling naboso je uplne iny, neporovnatelne. prijemne ci v lete, ci v zime. zotieranie len vodou, perfektne to vzdy vonia po dreve, ked sa navlhcia trochu. o par rokov len prebrusim namokro, olej a dalsich 8-10 rokov vystarane. len tych 100e/m2 trochu zabolelo :-)
quicky
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 9823
Dátum registrácie: Št 12. Máj, 2005, 20:00
Bydlisko: Nitra

Re: Stavba rodinného domu

Príspevok od používateľa quicky »

len v inej cene, lepene asi pojdu tiez tazsie dole, o dlazbe nehovoriac... v kazdom pripade kazdemu ine vyhovuje :) smooxo my mame taky podobny odtien plavacku od quickstepu, pri 18e m2 to az tak nebolelo :) inak vela u mna zavazilo aj to,ze mam male dieta (Snad nie posledne), preto aj pocitam s tym,ze o par rokov to vyhadzem a dam nove, uz teraz ked vidim kolko aut a neviem coho im popada na zem, brrr (zatial klop klop drzi skvelo)
Používateľov profilový obrázok
Jednoduska
Sponzor fóra silver
Sponzor fóra silver
Príspevky: 5591
Dátum registrácie: Po 19. Nov, 2012, 15:45
Bydlisko: Kosice, 040 01

Re: Stavba rodinného domu

Príspevok od používateľa Jednoduska »

Vobec tu teraz nejdem riesit nejake lamino plasty a pod. to nemozes porovnavat co sa pocitu chodze tyka s drevom ako smoox pisal.

Drevene parkety po 10 rokoch nemenis ale prebrusis a mas ich nove. Momentalne stale neviem ci ist cestou palubovky ci lepenych parkeit, parkety budu tvrdsie a vydrzia viac, palubka je este o level prijemnejsia a prirodnejsia (olejuje sa az na mieste).

Povrchovo aj napriek "strachu" z udrzby preferujem olej.

ono voci podlahe sa viem rozhodnut aj neskor ale rad by som aby skladba podlahy ostala od projektu rovnaka, predsa palubka ma cca 25mm a lepene parkety 12-14mm.

Dalsia dilema (z najblizsich milion :D ) je, ci a ako odvetravat spajzu. Dat tam nasavanie rekupky, cim ale docielim ohrievanie spajze tahanym vzduchom z kuchynskej casti, dat tam vycudhc je asi blbost a nedavat nic, len to nechat na otvarae okienko a dat poriadne dvere nech ce to zbytok domu netaha vzduch?

Realne to vzduchotesne neuzavriem, respektive nie za normalne naklady... Mozno zbytocne dumem a to otvarave okienko bude fajn.

Zacinam byt nervozny kedze to vsetko uzatvarame a ved to poznate, rozhodnut sa a najblizsie roky iba platit a dufat ze to sadne dokopy :laugh:
Používateľov profilový obrázok
Diablo1st
Sponzor fóra silver
Sponzor fóra silver
Príspevky: 3263
Dátum registrácie: Po 29. Aug, 2005, 20:00
Bydlisko: MY

Re: Stavba rodinného domu

Príspevok od používateľa Diablo1st »

Možno by pre teba bolo riešenie ako má môj kamarát, diera cez stenu, záchodový ventilátor a časový spínač. Chcelo to troška testovania, aby bol vzduch v komore relatívne ok, ale teraz už nerieši.
Lenovo E460: 14" FHD IPS, i5-6200U, 2x4GB RAM 1600MHz DDR3L, R7 M360, SSD 256GB Toshiba.
Ex. HP 2230s: T9600, 2x2GB RAM 800MHz DDR2, X4500MHD, SSD Toshiba 256GB.

FVE: 6,05 kWp + 13kWh batérie
maniak
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1935
Dátum registrácie: So 31. Jan, 2009, 00:41
Bydlisko: Kittsee, Rakusko

Re: Stavba rodinného domu

Príspevok od používateľa maniak »

Jednoduska: my máme v spajzi odsávanie rekuperácie ( spajza nemá okno, je to vnútorná miestnosť). Kuchyňa má taktiež odsávanie.
FVE 12.45 kWp V/Z
Muhyng
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 861
Dátum registrácie: Pi 01. Sep, 2006, 02:00
Bydlisko: Poprad

Re: Stavba rodinného domu

Príspevok od používateľa Muhyng »

Pozri sa na to realisticky - čo take chceš mat v špajzi čo potrebuje zimu? Zavaraniny? Nie. Muka? Nie. Pivo? Aj tak tam 11 alebo koľko nebude nikdy. Údeniny? To by bolo super, ale reálne dosiahnuteľné 3 mesiace v roku. Zemiaky potrebuju normálnu kopanú pivnicu, vnútri ti do maja nevydržia nikdy. V tvojom kopci by to nemusel byt problém vykopať. Ja by som asi volil rekuperáciu a môžeš mat väčší regál, keď nebude okno. Ale rad si prečítam aj iné názory.
quicky
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 9823
Dátum registrácie: Št 12. Máj, 2005, 20:00
Bydlisko: Nitra

Re: Stavba rodinného domu

Príspevok od používateľa quicky »

mali sme drevene parkety na dome, na byte atd. dakujem neprosim :) rovnako dlazba...zrejme opat plati,ze to je len a len osobna preferencia

nech dobre vyberes

v technickej co sluzi aj ako "spajza" mame 2x odtah rekup, je to tak akurat...
josa
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 350
Dátum registrácie: So 04. Aug, 2007, 08:00
Bydlisko: Nové Zámky

Re: Stavba rodinného domu

Príspevok od používateľa josa »

Máme prietokový kotol na WC. Je potrebné tam mať tie dvere s vetracími otvormi? Názory sa rôznia.
Hlavne sa bojím zimy keď sa bude veľa kúriť aby to nevytiahlo všetok kyslík a nezhasol plamen, i keď predpokladám, že tam je nejaká poistka a plyn zastaví.
CPU: Intel Core i5 9600k, MB: Gigabyte Z390 Aorus Elite,GPU: EVGA GeForce GTX 1070 SC GAMING ACX 3.0, RAM: HyperX FURY 16GB 3200MHz DDR4 CL18, SSD1: Samsung 250GB, SSD2: Crucial MX500 m.2 1000GB, SSD3:Crucial MX500 m.2 500GB, Zdroj: ENERMAX MaxPro EMP700AGT 700W, Chladič: SCYTHE SCKTT-1000 Kotetsu
Používateľov profilový obrázok
Jednoduska
Sponzor fóra silver
Sponzor fóra silver
Príspevky: 5591
Dátum registrácie: Po 19. Nov, 2012, 15:45
Bydlisko: Kosice, 040 01

Re: Stavba rodinného domu

Príspevok od používateľa Jednoduska »

Jasne, nech si kazdy vyberie co mu sadne, ja len sa snazim objektivne dovody vytiahnut.

Co si pisal je logicke, a skusenost s lesklym hladkym lakom (ktory ti zoberie pocit dreva) nie je pre kazdeho, ale to co ma smoox je asi top.

Moze ssi dat stredny kartac a olej, citis strukturu dreva a je to teple no... znie to fajn. (Teraz mame v najme (byt predavam) vrzgajuce parkety a veru radsej nejake lamino :D).

hmmm, takze odtah, Citam aj inde ze odporucaju spajzu odtahovat. Neviem ci stale rusit okienko uvidim aky to bude naklad.

Pivnica bude, v ramci terasovania stupania pred domom a potreby pevnej steny pred COV a uz tu steny pouzijem a bude pivnica takze pravda, v spajze nemusi byt uplny chlad. good point.

Návrat na "Debata o všetkom"