Stavba rodinného domu

V tejto sekcii môžete debatovať skoro o všetkom ...
Používateľov profilový obrázok
Jednoduska
Sponzor fóra silver
Sponzor fóra silver
Príspevky: 5565
Dátum registrácie: Po 19. Nov, 2012, 15:45
Bydlisko: Kosice, 040 01

Re: Stavba rodinného domu

Príspevok od používateľa Jednoduska »

Nam kazdy z rodicov hovoril ze nas prejde spanie na jednom matraci lebo sa budeme rusit. no zatial par rokov po svadbe nas to stale drzi a nemienime menit ale to je individualne asi, ako vsetko :) ja mam rad chalenge ze nezobud manzelku ani dcerku ked lahas do postele, nuti ma to byt vnimavym :D

Prevoz problem nie je ved to mas balene skrutene (pokial nekupis pruzinovy :D ).
quicky
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 9823
Dátum registrácie: Št 12. Máj, 2005, 20:00
Bydlisko: Nitra

Re: Stavba rodinného domu

Príspevok od používateľa quicky »

to je asi vec vkusu, hlavne ked sa prehodim ja na posteli s mojou vahou tak to vedia aj susedia :D

inak asi pojdem nakoniec do 2x90 toho materassa (akurat neviem ten konkretny model najst inde ako na tej predajni v NR - co mi je dost divne za tu cenu; resp na stranke ho uvadzaju ale to je tak vsetko)... rozmyslam nad tymi 2x90 - kvoli tomu,ze naozaj mozno je lepsie ked si vieme obaja matrac prehodit na stranu ktora nam vyhovuje :)
Používateľov profilový obrázok
Diablo1st
Sponzor fóra silver
Sponzor fóra silver
Príspevky: 3256
Dátum registrácie: Po 29. Aug, 2005, 20:00
Bydlisko: MY

Re: Stavba rodinného domu

Príspevok od používateľa Diablo1st »

Keď tak skús pozrieť v Nabýtok u Brucknera v NR. Majú tam pár matracov na vyskúšanie, ak teda nemáš už vybrané.
Lenovo E460: 14" FHD IPS, i5-6200U, 2x4GB RAM 1600MHz DDR3L, R7 M360, SSD 256GB Toshiba.
Ex. HP 2230s: T9600, 2x2GB RAM 800MHz DDR2, X4500MHD, SSD Toshiba 256GB.

FVE: 6,05 kWp + 13kWh batérie
quicky
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 9823
Dátum registrácie: Št 12. Máj, 2005, 20:00
Bydlisko: Nitra

Re: Stavba rodinného domu

Príspevok od používateľa quicky »

no to je ta ista znacka materasso co maju. vacsinou ma ich cena moc neoslovila (myslim predajcu)
Používateľov profilový obrázok
Chris
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 5174
Dátum registrácie: Pi 13. Jan, 2006, 02:00
Bydlisko: Bratislava

Re: Stavba rodinného domu

Príspevok od používateľa Chris »

no neviem, v byte bol materrasso tusim okolo 700e a po 5 rokoch uplne na sracku splasol a kazde spanie bolo bolenie hlavy. bola to pena-kokos
Master of PaloAlto NGFWs, Cisco ASAs
quicky
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 9823
Dátum registrácie: Št 12. Máj, 2005, 20:00
Bydlisko: Nitra

Re: Stavba rodinného domu

Príspevok od používateľa quicky »

pena kokos je moc siroky pojem takze tazko hodnotit.

je to velky market a zatial skutocne neviem vybrat hodnoverne, na kazdu znacku som nasiel podobnu recku ako tvoju, ale aj dobre /velmi dobre :) tak zaruku davaju dost dlhu (pri hentom je tusim 8r), tak uvidime
Používateľov profilový obrázok
wingo
Moderátor
Moderátor
Príspevky: 5789
Dátum registrácie: St 01. Sep, 2010, 20:36
Bydlisko: Podbrezová

Re: Stavba rodinného domu

Príspevok od používateľa wingo »

Ako som spomínal mám Materasso, po 8 rokoch žiadne znaky preležania a spí sa na ňom výborne. Môže to byť materiálom, ja mám z hydrolatexu (ku ktorému píšu že má výbornú stálosť) bez strednej kokosovej dosky aby sme mohli použiť polohovanie, tiež rôzne tvrdosti sú určené na rôzne váhy - môj je do 110kg.
Spoiler: ukázať
STEAM: http://steamcommunity.com/id/X-w1n9/

PC1:
Ryzen 5 7600X, Noctua NH-D14+Arctic P14 PWM PST, Gigabyte B650M Gaming X AX, 32GB DDR5 Kingston Fury Renegade RGB @ 6000/28/37/37/30, Gigabyte AORUS RX 6800XT Master 16GB, SSD Kingston Fury Renegade 1TB, Adata XPG Core Reactor 650W, BeQuiet Pure Base 500DX + 3x Arctic P14 PWM PST, LG 42OLEDC21, Gamdias Hermes P3 Brown, Logitech G400, Hifiman HE-4XX + Topping NX4DSD

PC2:
Ryzen 5 5600X, ASUS TUF Gaming B550M-PLUS WiFi, 32GB DDR4 Kingston Predator@3600/16/19/21/36, Sapphire Pulse RX6600 8GB, Toshiba XG3 1TB M.2 NVMe, Seasonic Platinum SS-660XP2, Riotoro Morpheus, ASUS VG279Q, Marvo K605, Rapture ASPIS, Superlux HD-330 + Brainwavz Sheepskin earpads, Edifier WN820NB
quicky
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 9823
Dátum registrácie: Št 12. Máj, 2005, 20:00
Bydlisko: Nitra

Re: Stavba rodinného domu

Príspevok od používateľa quicky »

:facepalm: tak dnes dalsie z prijemnych prekvapiek... konecne sa dom vypratal vycistil tak hovorim,ze si pustim rekuperaciu...

pustim huci viac huci menej, a co to vzduch ziadny z ventilov nejde, ani odtah...po 45 minutovom tel. rozhovore sme dospeli k zaveru,ze to je paranormalne, na co som sa zmohol len konstatovat,ze pri mojom stasti tomu aj verim.

v piatok to pridu pozriet ...od pociatku stavby neboli snad dva po sebe nasledujuce dni kedy by som nemusel nieco riesit :wallbash:

OOOH what a day, what a lovely day!
shajek
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 4796
Dátum registrácie: Ut 12. Aug, 2008, 12:16
Bydlisko: Pravenec

Re: Stavba rodinného domu

Príspevok od používateľa shajek »

quicky napísal: Ut 16. Júl, 2019, 23:16 to je asi vec vkusu, hlavne ked sa prehodim ja na posteli s mojou vahou tak to vedia aj susedia :D

.....

kvoli tomu,ze naozaj mozno je lepsie ked si vieme obaja matrac prehodit na stranu ktora nam vyhovuje :)
ako som pisal, ja tiez niesom ziadne pierko, priatelka ano , a neciti ked sa prevalujem, alebo laham .... ked sme niekde v hoteli alebo v inej posteli, tak to citi, ale doma nie.
Jednoduska napísal: Ut 16. Júl, 2019, 19:52 ja mam rad chalenge ze nezobud manzelku ani dcerku ked lahas do postele, nuti ma to byt vnimavym :D

Prevoz problem nie je ved to mas balene skrutene (pokial nekupis pruzinovy :D ).

ako pisem vyssie :D nic take sa mi nedeje .... na hulvata vstavam a laham, a hlavne sa tocim ako ringišpil ... a nic .. je to nejaka pena kokos pena pena

matrac z jysku F35 :)
CPU: AMD Phenom X3 720 BE 2,8 GHz @ 3,9 GHz 1,45V @@@ Phenom x4 3,6Ghz 1,375V (batch no. 0905 FPMW)CPU Cooler: Gelid Tranquillo rev.2 MB: Gigabyte 790XTA-UD4 RAM: 2x4GB ADATA Xtreme Series 2000 Mhz 8-7-6-15 tRC 11 CR 1T GPU: Asus EAH5850 DirectCU (985@5200MHz(1300MHz)) Monitory: 2x 24" LCD shit CRT HDD: WD 10EALS, ST Barracuda ST1000DM003 PSU:Seasonic M12II 620W 80Plus OS: Windows 7 Ultimate SP1 x64, Myš: nejaká Canyon Klávesnica : Microsoft Natural Elite, 3DMark Vantage : P16326 3DMark 06 : 21345
quicky
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 9823
Dátum registrácie: Št 12. Máj, 2005, 20:00
Bydlisko: Nitra

Re: Stavba rodinného domu

Príspevok od používateľa quicky »

moja to citi a vacsinou ju to prebudi a maleho tiez :D pozeram ho ale 18cm je malo :X
Používateľov profilový obrázok
Blackhawk
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2436
Dátum registrácie: St 07. Jan, 2009, 14:12
Bydlisko: Sereď

Re: Stavba rodinného domu

Príspevok od používateľa Blackhawk »

quicky napísal: St 17. Júl, 2019, 19:15 :facepalm: tak dnes dalsie z prijemnych prekvapiek... konecne sa dom vypratal vycistil tak hovorim,ze si pustim rekuperaciu...

pustim huci viac huci menej, a co to vzduch ziadny z ventilov nejde, ani odtah...po 45 minutovom tel. rozhovore sme dospeli k zaveru,ze to je paranormalne, na co som sa zmohol len konstatovat,ze pri mojom stasti tomu aj verim.

v piatok to pridu pozriet ...od pociatku stavby neboli snad dva po sebe nasledujuce dni kedy by som nemusel nieco riesit :wallbash:

OOOH what a day, what a lovely day!
Ja som mal zasa vcera celkom pekne prekvapenie. Volal mi pan z firmy co mi robili podhlady, ze to je hotove (robili to inak dvaja chalani, makali jak fredky ked som tam bol, slusni, mili, pokecat sa s nimi dalo). Tak reku idem pozriet a nestacil som sa divit, cely dom vyzametany, ani kusok spinky. Nielen, ze poupratovali po sebe, ale aj iny bordel co som tam mal tak poupratovali. Klobuk dole.
Spoiler: ukázať
CPU : AMD Ryzen 5 5600X , MB : ASUS TUF GAMING B550-PLUS , RAM : Patriot Viper 4 Steel Series, 16GB , GPU : GTX1060 , PSU : Corsair TX650M , HDD : Samsung 970 EVO, M.2 SSD
Používateľov profilový obrázok
Kyselinka
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 7251
Dátum registrácie: St 02. Feb, 2011, 12:33
Bydlisko: SC

Re: Stavba rodinného domu

Príspevok od používateľa Kyselinka »

shajek napísal: St 17. Júl, 2019, 19:43 ked sme niekde v hoteli alebo v inej posteli, tak to citi, ale doma nie.
Lebo doma sa spi inak, je to aj vec psychiky. Aj my mame cely matrac a v noci sa nebudime, ked sa druhy prevaluje, no uz by som isiel radsej do dvoch samostatnych.
shajek
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 4796
Dátum registrácie: Ut 12. Aug, 2008, 12:16
Bydlisko: Pravenec

Re: Stavba rodinného domu

Príspevok od používateľa shajek »

urcite aj psychiky, ale vacsinou to prisudzujem matracu ... kedze ked sa prehodim na "inom" matraci, tak vidim ako ju nadvihne :D na tom doma to nerobi .. nastastie ... mam pocit ze som aj skusal dat pohar s vodou na jednu stranu a behal som po druhej ... vsetko ok :)

ano, jedine co ma na tom serie je ta manipulacia ... ale ma to neprekonatelnu vyhodu ze ked sa chce draha pritulit, alebo ja sa roztiahnut, niesom proste ani v minimalnom nekomforte/diere
CPU: AMD Phenom X3 720 BE 2,8 GHz @ 3,9 GHz 1,45V @@@ Phenom x4 3,6Ghz 1,375V (batch no. 0905 FPMW)CPU Cooler: Gelid Tranquillo rev.2 MB: Gigabyte 790XTA-UD4 RAM: 2x4GB ADATA Xtreme Series 2000 Mhz 8-7-6-15 tRC 11 CR 1T GPU: Asus EAH5850 DirectCU (985@5200MHz(1300MHz)) Monitory: 2x 24" LCD shit CRT HDD: WD 10EALS, ST Barracuda ST1000DM003 PSU:Seasonic M12II 620W 80Plus OS: Windows 7 Ultimate SP1 x64, Myš: nejaká Canyon Klávesnica : Microsoft Natural Elite, 3DMark Vantage : P16326 3DMark 06 : 21345
Používateľov profilový obrázok
Jednoduska
Sponzor fóra silver
Sponzor fóra silver
Príspevky: 5565
Dátum registrácie: Po 19. Nov, 2012, 15:45
Bydlisko: Kosice, 040 01

Re: Stavba rodinného domu

Príspevok od používateľa Jednoduska »

Shajek nemate nahodou pevny rost?

Lobo imho rost robi viac ako matrac. my mame pruzny a ku tomu este pruzil aj v rame postele (som to privrtal minuly tyzden, mega zmena).

to len my 2 cents.
quicky
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 9823
Dátum registrácie: Št 12. Máj, 2005, 20:00
Bydlisko: Nitra

Re: Stavba rodinného domu

Príspevok od používateľa quicky »

samozrejme to musi byt kombinacia jedneho aj druheho...inak je to nanic.

Black to ti gratulujem, odloz si cislo aby si mal do buducna, lebo jaaaa uz nervy moc nemam na nic, strasne.

elektrikar mi zlomil ramik na svetlo (orientacne chodbove), hovorim okej zarobili ste si, objednal som nove, on praskol dalsie,cize uz sme nemali do zasoby, zalepil to...vola mi uz mate vsetko hotove mozme sa dnes zuctovat? zacnem to kukat a co nevidim...akoze dpc jak mozu ludia takto fungovat, sak aspon trosku chcem byt hrdy na to co robim a ci su ludia spokojni, ale nieeeeeee...ja uz fakt neviem.

davali sme tie "drevene" listy, 10cm vysoke cca 1cm siroke, pridem na tom,kde tam nerovnost pri spojoch, panko mi vravi,nehrozi,ze tu listu "ohnete/prisposobite" stene ked neni 100% rovna, uz lutujem,ze som nesiel do klasickych plastovych,ktore sa daju pekne prisposobit.

nuz na prvom dome sa clovek velmi nauci.

plus velmi dobre by som si druhykrat rozmyslel kam umiestnim technicku (sice je medzi kuchynou a pracovnou, aku tehly) kvoli zvukom z rekup (tč som zatial nespustil). tym,ze nemame liaty strop ale mame krov + izolacia, tj tehly nejdu az po pevny "strop" tak je celkom pocut rekup (upresnim prudenie vzduchu od rozvadzaca k najblizsim vyustkam v kuchyni) - neni to uplne rusive ale proste ked stojim v kuchyni a nikde nic nie je pustene tak to je pocut tak v pozadi..

no fakt sa clovek vela nauci pri prvom dome :) neviem ci vo volnom case nenapisem knihu ... :rolleyes:

Návrat na "Debata o všetkom"