Stavba rodinného domu

V tejto sekcii môžete debatovať skoro o všetkom ...
quicky
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 9823
Dátum registrácie: Št 12. Máj, 2005, 20:00
Bydlisko: Nitra

Re: Stavba rodinného domu

Príspevok od používateľa quicky »

Tak ale toto je vec co si vie aj laik odkontrolovat. Teda priemerne zdatny chlap co sa pusta do stavby.

Holt stane sa vselico,ako som sam zistil nic neni 100%..
Používateľov profilový obrázok
Blackhawk
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2436
Dátum registrácie: St 07. Jan, 2009, 14:12
Bydlisko: Sereď

Re: Stavba rodinného domu

Príspevok od používateľa Blackhawk »

Jednoduska napísal: Po 03. Jún, 2019, 11:33 ... A ako sa moj dobry kamos naucil, NIKDY nezaplatit ani cent predom, lebo ten komin uz pan nepride dokoncit nikdy, ani strechu, ani nic (to iba zopar konkretnych prikladov)....
Tak to budes asi dlho hladat realizacne firmy. U mna asi vsetci okrem hlavnej firmy (po znamosti) potrebovali urcitu cast ako zalohu.
Spoiler: ukázať
CPU : AMD Ryzen 5 5600X , MB : ASUS TUF GAMING B550-PLUS , RAM : Patriot Viper 4 Steel Series, 16GB , GPU : GTX1060 , PSU : Corsair TX650M , HDD : Samsung 970 EVO, M.2 SSD
Používateľov profilový obrázok
Papek
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 7281
Dátum registrácie: St 05. Dec, 2007, 08:00
Bydlisko: BA

Re: Stavba rodinného domu

Príspevok od používateľa Papek »

Ja by som trval na 50/50, nech obe strany nesu urcite riziko a druhu polovicu vyplacat po zrealizovanych a skontrolovanych etapach.
To buď chápeš, ale potom sa nepýtaš, alebo nevieš a potom nemá význam odpovedať.
Spoiler: ukázať
i5-6500T + NoFan CR95C & XFX Radeon 6600 8GB + Alpenföhn Peter 2
Používateľov profilový obrázok
Jednoduska
Sponzor fóra silver
Sponzor fóra silver
Príspevky: 5611
Dátum registrácie: Po 19. Nov, 2012, 15:45
Bydlisko: Kosice, 040 01

Re: Stavba rodinného domu

Príspevok od používateľa Jednoduska »

No ked firma ok, zaplatis vopred, ale ako bolo pisane, zivnostnik ee.

Problem je ak to platis firme ktora to dalej posunie zivnostnikovi. aj tych 50/50. opat pripad kamarata.

Firma zobrala sprepitne za zohanie sluzby, dala 50% zivnostnikovi, urobil na kkt robotu a potom ho pol roka zhanaj na dokoncenie kedze vie viac ako tu dsruhu polku zarobit inde. Firma ma v prdeli tvoj komin, on tiez a mozes im akurat tak vynadat do kktov.

Nic, zajtra idem pozriet jeden dom a ked bude ako na fotkac hkupujem a nemusim nci stavat aspon najblizsich 5 rokov :D
quicky
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 9823
Dátum registrácie: Št 12. Máj, 2005, 20:00
Bydlisko: Nitra

Re: Stavba rodinného domu

Príspevok od používateľa quicky »

dnes som si zas uzil, robili tepelne cerpadlo, cez stenu von, j*b chytili odpad... takze oprava,stena vysekat, jakoze mozem to uz j*b*t :) nepomozem si fakt... to su take chutovky na kazdy den nieco.
stefan222
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 6761
Dátum registrácie: Po 01. Sep, 2008, 18:59
Bydlisko: Prešov(39)

Re: Stavba rodinného domu

Príspevok od používateľa stefan222 »

Predo az teraz si daval cerpadlo? Ked mozem jednoduska link na domcek. Ja idem zajtra licertovce kuknut
Xi vidime sa tam ? :d
hry- ps5
doma-HP probook
quicky
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 9823
Dátum registrácie: Št 12. Máj, 2005, 20:00
Bydlisko: Nitra

Re: Stavba rodinného domu

Príspevok od používateľa quicky »

a kedy som ho mal davat? tak najskor potrebujes podlahu, pripravit si podklad vnutri/vonku a podobne...
Marek125
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2005
Dátum registrácie: So 29. Jún, 2013, 22:46
Bydlisko: Nesluša

Re: Stavba rodinného domu

Príspevok od používateľa Marek125 »

To kvôli tomu káblu ti to poškodili? Alebo kvôli prepoju medzi jednotkami?
stefan222
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 6761
Dátum registrácie: Po 01. Sep, 2008, 18:59
Bydlisko: Prešov(39)

Re: Stavba rodinného domu

Príspevok od používateľa stefan222 »

uz si podrazdeny a dost ale ja som sa normalne spytal preco teraz, nedava mi zmysel ze si daval omietky a maloval a teraz davas cerpadlo, ale nesom v obraze zrejme a technicku mas asi inde ako si myslim.
hry- ps5
doma-HP probook
quicky
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 9823
Dátum registrácie: Št 12. Máj, 2005, 20:00
Bydlisko: Nitra

Re: Stavba rodinného domu

Príspevok od používateľa quicky »

nie som podrazdeny ale su nejake postupy kedy co nahadzujes, resp konkretne u mna to nebola doteraz nutnost. vo vseobecnosti je tc. v podstate po omietkach/malovke, lebo ked ho hodis na stenu + tuv pri stenu uz za tym tazko zaomietnes/malujes.

kvoli prepoju vnutornej/vonkajsej jednotky,akurat tam bol vrch odpadu z kuchyne :X opravilo sa ide sa dalej.

dnes som riesil podlahy, zajtra by mali prist, ti co mi to mali robit nemaju akurat od pondelka volny termin az 18.6, narychlo som hladal inych,ze 7.5 eurm2 podkladka s listami, hovorim,ze celkom dost... potom som si spomenul na znameho co nam pokladal uz 3 byty, vysledna suma 3.5em2... 600eur doma, teda niekde inde ich dom scucne
Marek125
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2005
Dátum registrácie: So 29. Jún, 2013, 22:46
Bydlisko: Nesluša

Re: Stavba rodinného domu

Príspevok od používateľa Marek125 »

To už mali mať ale vyriešené predom toto, mi to vždy dávame predom až nemusíme vŕtať ľuďom do nového alebo cez zateplenie a podobne buď sa dá chranicku alebo sa to rovno natiahne.
quicky
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 9823
Dátum registrácie: Št 12. Máj, 2005, 20:00
Bydlisko: Nitra

Re: Stavba rodinného domu

Príspevok od používateľa quicky »

v podstate je jedno kedy by sa to vrtalo, jedina blbost,ze sa chytil odtok - co sa nemuselo stat keby sa to riesilo vopred, jedna z veci,ktore by som uz dnes tiez riesil inak - hlavne,ze sme uz ok

prave som objednaval do technickej rack, taniere, switche, gateway,nasko, boha hned 1.8k von oknom :D
quicky
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 9823
Dátum registrácie: Št 12. Máj, 2005, 20:00
Bydlisko: Nitra

Re: Stavba rodinného domu

Príspevok od používateľa quicky »

zacali sme pokladat podlahu, sme tak v polovici... dnes sa zacali stolari realizovat, mame nahodeny satnik, kuchyna napoly :) bojujeme stale s obkladmi, este nemame vsetko musel som doobjednavat na vanu/za vanu/niku - boha 65e m2 - 120x120... taliani si radi nechaju zaplatit do prdele...

viac co ma serie,ze mi "praskaju spoje" stena sdk, dokonca aj asi 40cm spoj sdk sdk.. nervy mam uz na tieto prkotiny, jaj... takze finalne budeme este riesit taketo "drobnosti"... takato banalita mi vie uplne pokazit cely den a rovno by som barak predaval :D

vcera som do 22hej v noci prevazal spotrebice, ble...vzdy si chcem zavolat nejakych stahovakov a nakoniec to ja debil nosim :D akoze prepchat 80kg chladnicku o sirke 80cm,cez dvere 82cm asi 50cm nad zemou bol naozaj luxus :D
Používateľov profilový obrázok
Chris
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 5179
Dátum registrácie: Pi 13. Jan, 2006, 02:00
Bydlisko: Bratislava

Re: Stavba rodinného domu

Príspevok od používateľa Chris »

to vozis akoze na CLS? :D
Master of PaloAlto NGFWs, Cisco ASAs
quicky
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 9823
Dátum registrácie: Št 12. Máj, 2005, 20:00
Bydlisko: Nitra

Re: Stavba rodinného domu

Príspevok od používateľa quicky »

hej na streche :D na dodavke :) cez den advokat v noci vodic nakladac :D

Návrat na "Debata o všetkom"