Stavba rodinného domu

V tejto sekcii môžete debatovať skoro o všetkom ...
quicky
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 9823
Dátum registrácie: Št 12. Máj, 2005, 20:00
Bydlisko: Nitra

Re: Stavba rodinného domu

Príspevok od používateľa quicky »

Riziko pohodlia/pomoci :)
Marek125
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2005
Dátum registrácie: So 29. Jún, 2013, 22:46
Bydlisko: Nesluša

Re: Stavba rodinného domu

Príspevok od používateľa Marek125 »

Žene to dnes zobralo žehličku na vlasy s kúpeľne a doniesol ju až do obývačky, už nehrozi mať pozemi káble :D sa pozerám čo za kábel to snehové trčí a on tu žehličku zo sebou.
Používateľov profilový obrázok
Jednoduska
Sponzor fóra silver
Sponzor fóra silver
Príspevky: 5546
Dátum registrácie: Po 19. Nov, 2012, 15:45
Bydlisko: Kosice, 040 01

Re: Stavba rodinného domu

Príspevok od používateľa Jednoduska »

My tak mame roombu 2 tyzdne doma spokojnost tiez. vola sa Suhajda a upratuje snazivo. tiez je dost hlucna ale nedbam
Muhyng
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 861
Dátum registrácie: Pi 01. Sep, 2006, 02:00
Bydlisko: Poprad

Re: Stavba rodinného domu

Príspevok od používateľa Muhyng »

Máte niekto z vás s Xiaomi "viac babskú" domácnosť? Prípadne dlhosrsteho psa. Že ako sa vie vysporiadať s vlasmi?
quicky
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 9823
Dátum registrácie: Št 12. Máj, 2005, 20:00
Bydlisko: Nitra

Re: Stavba rodinného domu

Príspevok od používateľa quicky »

Nooo pobralo to dost vlasov ale toto je nejaky parson jack russel...take nie uplne dlhe...

Ale jak kukam svietidla atd tak asi bude toho doma viac xiaomi
Používateľov profilový obrázok
F242
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 739
Dátum registrácie: Ut 22. Aug, 2006, 02:00
Bydlisko: Bratislava, Cunovo

Re: Stavba rodinného domu

Príspevok od používateľa F242 »

Jednoduska napísal: Ne 23. Dec, 2018, 15:04 Ja mam na byte eurookna a staram sa o nich (2x do roka nater s vcelim voskom a premazat kovania) no prvych 5 rokov to majitel zanedbal a uz trocha praskaju kde sa do nich slnko oprelo, ale zarobil som to.

Co sa tyka letny zimny rezim, sikovny chlapec mi bol nastavit okna poriadne (aj naucxil ako nech nemusi chodit zasa) a hovoril, ze okna maju tesnit zimu aj leto, to ze sadnu je jedna vec (hlavne plastove) ale prosto leto zima ma byt stale okno pekne natesno ziadna zmena.

Tak snad mi neklamal :) ale keby chcel zarobit povie ze pride jar a jesen nastavit, vyzeral skor ,ze mi chce dobre (ale to zas ta moja naivnost).
a, starat sa o okna...ako zavret a otvorit? :-D ....
quicky
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 9823
Dátum registrácie: Št 12. Máj, 2005, 20:00
Bydlisko: Nitra

Re: Stavba rodinného domu

Príspevok od používateľa quicky »

Chalani viete ma nasmerovat ohladom baterii, psrchove umyvadlove a pod.

Nejaka rozumna znacka kvalita / cena - tie rozdiely su nekonecne velke a ozaj by som rad nasiel nieco rozumne.

V podstate nemame nejake prehnane ocakavania, jedine do sprchy chceme podomietkovu bateriu + hlavicu dazd (cim vacsie tym lepsie,idealne s tym prevzdusnovanim)...

Len grohe/hansgr to je tak 600+ :O
quicky
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 9823
Dátum registrácie: Št 12. Máj, 2005, 20:00
Bydlisko: Nitra

Re: Stavba rodinného domu

Príspevok od používateľa quicky »

Ps pokracujeme tak,ze stale cakame na okna, lebo predsadena monta,neuschynalo lepidlo..uz som to olutoval 10x...holt moja chyba.

Mame spravenu elektroinstalaciu, vodu odpady (hruba priprava).

Hned jak nahodia okna,prislub tento tyzden - pokracuju vodu odpady na komplet,hned je nastupeny pan na rekuperaciu, podlahovy polystyren (19cm, skladba bude 5+6+8cm), poter atd...predbezne mam nahadzane datumy...

Stolar dohodnuty,ceny schvalene takze tam cakame na omietky aby si prisiel vzetko zamerat,v podstate davame vsetko robit
Používateľov profilový obrázok
stiv
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 9949
Dátum registrácie: Pi 16. Nov, 2012, 21:30
Bydlisko: BT

Re: Stavba rodinného domu

Príspevok od používateľa stiv »

Chcel som ti napisat grohe ale vidim ze uz si pocital. :D

Kazdopadne su dobre, pekne, maju 5r zaruku a aj dost vydrzia. Oproti lacnejsim no name je rozdiel priepastny.
.
Používateľov profilový obrázok
Andre
TV & Audio expert
TV & Audio expert
Príspevky: 11463
Dátum registrácie: St 09. Jan, 2008, 14:00
Bydlisko: Žilina

Re: Stavba rodinného domu

Príspevok od používateľa Andre »

novaservis co som ti spominal, nic? ak nie tak hladaj podobne
5600X | Fortis 5 | STRIX B550-F | 32GB DDR4 3600 | RTX 3070 | Seasonic Focus Plus 650 Gold | NZXT S340 Elite
LG OLED42C21 | Corsair Scimitar + Roccat Hiro | Fnatic Gear Rush Red + CM wrist rest
Fanatec DD 8nm + Fanatec F1 V2 | Simgrade VX-PRO
Topping E50 + Focal Alpha 65
quicky
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 9823
Dátum registrácie: Št 12. Máj, 2005, 20:00
Bydlisko: Nitra

Re: Stavba rodinného domu

Príspevok od používateľa quicky »

pozeral som ten novaservis aj mi ich vodar odporucal...

stiv suhlasim s tebou,ze su pekne drahe vsetko... doma mam grohe vsetko, byvam necelych 5 rokov, vyzeraju jak ogrcane od vodneho kamena a neviem co :O kazdy tyzden min 2x ich drhneme atd.... ako nadseny som z toho neni .

ako takto, za nejaku bateriu do umyvadla mi je to kvazi jedno ci stoji 50/100 to uz az tak neboli, skorej ma trapia tie sprchove "sety" - chceli by sme ten "dazd" len to su nekonecne polozky; idealne cim vacsia plocha tej hlavice a potom tie znackove idu nekonecna hore, co som neni ochotny za sprchu dat. sprcha bude musiet byt podomietkova , pri vani nemusi staci ked bude pekna, bude na stred vane (190 x 90cm).

andre a s tymi novaservis si teda spokojny ? to su tusim cesi, len tu sprchu som tam nenasiel myslim.
Používateľov profilový obrázok
Andre
TV & Audio expert
TV & Audio expert
Príspevky: 11463
Dátum registrácie: St 09. Jan, 2008, 14:00
Bydlisko: Žilina

Re: Stavba rodinného domu

Príspevok od používateľa Andre »

raz za tyzden pretrem vlhkou handrou z mikrovlakna, nic netreba drhnut
mozno je na to aj daco ako vosk na auto, ze to stecie a nezaschne tolko
5600X | Fortis 5 | STRIX B550-F | 32GB DDR4 3600 | RTX 3070 | Seasonic Focus Plus 650 Gold | NZXT S340 Elite
LG OLED42C21 | Corsair Scimitar + Roccat Hiro | Fnatic Gear Rush Red + CM wrist rest
Fanatec DD 8nm + Fanatec F1 V2 | Simgrade VX-PRO
Topping E50 + Focal Alpha 65
Muhyng
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 861
Dátum registrácie: Pi 01. Sep, 2006, 02:00
Bydlisko: Poprad

Re: Stavba rodinného domu

Príspevok od používateľa Muhyng »

My pouzivame daky cistic z DMky tusim toto https://www.mojadm.sk/denkmit-cistiaci- ... 00429.html a co som si vsimol, tak staci nastriekat a po chvili oplacnut. Skor si myslim, ze tvorba vodneho kamena je velmi individualna a nie vsade je rovnako tvrda/ makka voda.

Na tomto obrazku https://www.cistavoda.sk/blog/mapa-tvrd ... slovensku/ vidno, ze Nitra moc makku vodu nema
Sugyi
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 480
Dátum registrácie: Št 24. Nov, 2011, 15:17

Re: Stavba rodinného domu

Príspevok od používateľa Sugyi »

quicky v NR urcite si montuj centralnu upravnu vody. Usetris zene vela drhnutia a predlzis zivotnost zariadeni.
Používateľov profilový obrázok
hawkeye
Redaktor
Redaktor
Príspevky: 6619
Dátum registrácie: Ut 06. Jan, 2009, 19:12
Bydlisko: Trnava

Re: Stavba rodinného domu

Príspevok od používateľa hawkeye »

no na upravu vody to je aj u mna..sice vodny kamen nemam az tak moc jak napr v TT ale stale + mame strasne zelezitu vodu.

Je nieco na toto?
Spoiler: ukázať
i5-6600k@4600Mhz + asus sabertooth z170 Mark1, 16GB RAM, Sapphire Nitro R9 390 Fury, Seasonic SnowSilent 750W Platinum all in Silverstone Fortress FT02

Návrat na "Debata o všetkom"