Otvorenie BARU/Herňe

V tejto sekcii môžete debatovať skoro o všetkom ...
Používateľov profilový obrázok
lezgy
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 3754
Dátum registrácie: Ne 20. Feb, 2005, 20:00
Bydlisko: Trebišov... mesto kde nik nepracuje a všetci sa maju dobre

Re: Otvorenie BARU/Herňe

Príspevok od používateľa lezgy »

nj

1, nepoznam krcmu co by krachla, zisti si skor konkurenciu....
2, neexistuje aby v dedine kde je gro inzinierov neboli uzernici, cierna mafia atd atd, ktori ti urcite radi "pomozu"
* pozri si 18dna v mesiaci pred postou .... ti ktori tam postavaju a nejdu dnu len si vyberaju uroky...tam je to skryte zlo preco sa udenac nikdy z osady nepohne
3, ak sa nebojis bodu 2, smelo do toho krachnut nemozes....
1, Intel® NUC Kit 6i3SYH

2, HP 4330s
Ivko
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1806
Dátum registrácie: Pi 18. Sep, 2015, 00:29

Re: Otvorenie BARU/Herňe

Príspevok od používateľa Ivko »

eddy0914 napísal: Ne 14. Jan, 2018, 01:18 LEON presne ved 3000 romov to je presne dôvod prečo to chcem urobiť a 90% ľudí pracuje s dediny čiže nejaký zmysel by to malo :)
Ivko vďaka za radu :) žiadneho DJ klasika počitač zosik a reproduktory nič viac a 100 som povedal iba orientačne bolo by to cca 400-600 ludi :) +-
to SOZU si čeknem čo to vlastne je
Neviem, ale tam by som už vôbec nič neotváral, lebo tá banda sa vie pobiť aj medzi sebou


Na hranie z PC zabudni, na všetko treba licencie, ja si pamätám ešte z dávnych čias ako dostávali DJ 20000,-Sk pokuty. Ona bola pokuta za každé napálené CD/skladbu? To čo v tej dobe každý DJ mal, tak im to robilo vždy tých 20000,-Sk
DJ musí mať tiež licenciu, no a potom tá SOZA, sám som platil pokutu 1500,-Sk do vačku, inak by to bolo 5000,-Sk
Keby si hral z PC, tak verím že tam nájdu tony hudby, filmy, aj nejaký nelegálny soft. Čím viac ludí, tým skôr bude kontrola

SOZA má krajských zástupcov a každý ten zástupca obeháva KD a rôzne podniky, kde kontroluje čo sa tam deje. V podnikoch ak máš pravidelne akciu tak to tak máš nahlásené. Občasné akcie trebárs v sále KD - tam si musíš prenajať priestor a ten panáčik zo SOZY si to obeháva a oni v KD budú mať papier že ti prenajali priestor vtedy a vtedy za účelom hudobného podujatia a ten zástupca SOZY si už len overí či si tú akciu u nich nahlásil alebo nie

Aby si tomu rozumel, tak SOZE sa platí za akúkolvek verejnú produkciu. Skrátka platíš za autorské práva aby nebol autor ukrátený.
ALE!!!!!!! Kludne si môžeš zavolať hrať slovenskú kapelu (Tublatanka, Desmod, ....), oni si za svoje "vystúpenie" naúčtujú patričný honorár, teda im priamo zaplatíš - teda autor hudby nebude nijak ukrátený pretože hrá sám vlastnú tvorbu, ale SOZE musíš zaplatiť tak isto!!!

Za autorské práva platí aj Tesco, aj Kaufland, len preto že tam prehrávajú hudbu, platí aj SAD za to že púšta radio v autobuse...
Lithil
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1850
Dátum registrácie: Po 12. Nov, 2007, 08:00
Bydlisko: Senica

Re: Otvorenie BARU/Herňe

Príspevok od používateľa Lithil »

lezgy napísal: Po 15. Jan, 2018, 20:46
2, neexistuje aby v dedine kde je gro inzinierov neboli uzernici, cierna mafia atd atd, ktori ti urcite radi "pomozu"
Toto som spominat nechcel ale ked si to uz spomenul tak len vyjadrim suhlas a dodam ze vzdy sa najde niekto kto to na teba "skusi" ... treba s tym pocitat.
Používateľov profilový obrázok
Eddy
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 540
Dátum registrácie: Pi 05. Máj, 2017, 17:53
Bydlisko: Košice-Okolie

Re: Otvorenie BARU/Herňe

Príspevok od používateľa Eddy »

Vďaka ľudkovia za hojne rady vážim si toho ak teda by som sa mal vyjadriť k téme tak...
1. Sú tu pracujúci ľudia pre mňa nie sú žiadna háveď a ani nič podobne sú to predovšetkým ľudia a pokiaľ viem tu v dedine problémy nie sú, už s toho vyrástli aj oni idú s dobou predsa žijeme v 21. st.
2. Bude to iba bar + občasne diskotéky žiadna herňa nechcem byť ten kto urobí zopár rodinám problémy stým, že prehrajú peniaze o to nestojím.
Pesničky budu hrane s PC prostredníctvom YT mam to premyslene. Budova je bývali bar s pizeriou čiže všetko potrebne tam už mam mojej mami ujo to tam zakladal lenže nefungovalo mu to kvôli problémom ktoré si robili sami ,, kúp niečo a keď nie chod preč" to bola hlavná príčina prečo to nešlo.
+ k tomu bola to rodina ktorá bola miestnymi ľuďmi nenávidená odjakživa.
3. Konkurenciu mam samozrejme ale viem ako na to kedže samozrejme 2 krčmy ktoré sú v dedine vlastnia ,,gadžovia"
Tento budúci bar bude vlastniť rom/cigán to už si ma pomenujte ako chcete. Bohužiaľ ja za to nemôžem nikto si nevyberal ako, kde a komu sa narodí

Každopádne ak to všetko vyjde podľa predstav hodím sem potom nejaké foto ako to celé bude vyzerať.
Enjoy :)

Návrat na "Debata o všetkom"