Čo urobíš so superodolným mobilom Ulefone Armor 2?

V tejto sekcii môžete debatovať skoro o všetkom ...
Užívateľov profilový obrázok
RP
Administrátor
Administrátor
Dátum registrácie: St 21. Mar, 2001, 20:00

Čo urobíš so superodolným mobilom Ulefone Armor 2?

Príspevok od užívateľa RP » Št 11. Jan, 2018, 00:52

V spolupráci s Gearbest.com sme pre užívateľov fóra pretaktovanie.sk pripravili súťaž o výnimočný mobil Ulefone Armor 2. Ak niekto hľadá superodolný a zároveň výkonný mobil, tak nič lepšie asi nenájde :)

Vaším cieľom bude zaujať porotu súťaže popisom recenzie, ktorú o tomto mobile napíšete. Užívateľ, ktorého porota vyberie a ktorému mobil pošleme však nemá vyhraté. Musí svoj návrh v stavenom termíne zrealizovať a výsledky svojho počínania zverejniť v tomto vlákne a v článku na pc.sk. Článok musí obsahovať aj video o mobile.

Obrázok

O čo súťažíme

Ulefone Armor 2 je vybavený 6GB RAM pamäťou, 64GB internej pamäte, osemjadrovým procesorom Helio P25 Octa Core taktovaným na 2,6GHz a nainštalovaným operačným systémom Android 7.0. Táto zostava svižne rozhýbava obraz na jeho 5 palcovom displeji s rozlíšením 1920x1080 pixelov. Displej je pokrytý odolným Corning Gorilla Glass sklom.

Mobil obsahuje aj sériu senzorov zahŕňajúcich barometer, kompas a gyroskop. Zadná kamera mobilu ponúka rozlíšenie 16.0MP, predná kamera 13.0MP. Obe kamery sú samozrejme vodotesné. Batéria mobilu má kapacitu 4700mAh. Čitačka odtlačkov prstov odomyká telefón za menej než desatinu sekundy.

Mobil je prachu odolný a vodoetesný podľa štandardu IP68. Prežije tak ponorenie do vody do hĺbky 1,5 metra na jednu hodinu. Podľa videí na youtube ním zatlčiete klinec, zmrazíte ho do kocky ľadu, či povaríte a stále bude fungovať. Vydrží toho naozaj veľa.

Ulefone Armor 2 je momentálne dostupný za 200,49€.

Obrázok
Obrázok

Pravidlá súťaže:
- užívateľ musí byť registrovaný na fóre pretaktovanie.sk
- užívateľ musí v tomto vlákne zverejniť príspevok, ktorý jasne popisuje, čo sa užívateľ chystá s mobilom urobiť, čo bude recenzia o ňom obsahovať, ako ho otestuje a prečo by mal mobil dostať práve on. Zaujíma nás aj, čo sa vám na mobile páči, prípadne, čo by ste s nimi chceli vyskúšať. Fantázii užívateľov sa medze nekladú
- popíšte nám svoje skúsenosti s testovaním hardvéru. Odkaz na vašu užívateľskú recenziu je plus (akýkoľvek komponent - napríklad myška, klávesnica...)
- spomedzi užívateľov, ktorí splnia vyššie uvedené podmienky, vyberie porota (administrátori fóra + šéfredaktor pc.sk) jedného užívateľa, ktorý mobil Ulefone Armor 2 dostane.
- vybraný užívateľ musí do troch týždňov po obdržaní mobilu dodať recenziu v podobe, ako ju deklaroval vo svojom príspevku. Recenzia musí obsahovať aj video, pričom užívateľ musí dodať aj anglickú verziu videa (stačí s textovým popisom v angličtine). Až po splnení týchto podmienok zostáva mobil užívateľovi. V prípade, že sa tak nestane, musí užívateľ obdržaný mobil vrátiť (táto podmienka je súčasťou preberacieho protokolu).
- recenzia víťaza súťaže bude zverejnená na pc.sk
- zo súťaže sú vylúčení zamestnanci vydavateľa - HWSK, s.r.o., redaktori pc.sk a administrátori / moderátori diskusného fóra pretaktovanie.sk, ako aj ich rodinní príslušníci.

Termíny:
10.1.2018 – vyhlásenie súťaže
24.1.2018 – uzávierka
27. alebo 28.1.2018 – vyhlásenie víťazného užívateľa

Dôležité linky
- stránka telefónu Ulefone Armor 2 na Gearbest.com

Obrázok

Víťaz súťaže sa navyše, ak bude mať o to záujem, stane redaktorom pc.sk. Radi ho privítame v našom redakčnom tíme.

Bonus:
- Každému účastníkovi súťaže, ktorý bude o to mať záujem, otvoríme mail jeho_meno_ci_nick@pretaktovanie.sk

HellAngel
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Dátum registrácie: Po 29. Dec, 2008, 00:15

Re: Čo urobíš so superodolným mobilom Ulefone Armor 2?

Príspevok od užívateľa HellAngel » Št 11. Jan, 2018, 15:21

Spusteny telefon by som zalialdo sadry alebo flexi lepidla. Nechal hmotu stvrdnut (4 hodiny) a nasledne by som ho odtial vysekal.
NB: Dell Latitude 5480

Diedo
Nový používateľ
Nový používateľ
Dátum registrácie: Ne 14. Jan, 2018, 18:29

Príspevok od užívateľa Diedo » Ne 14. Jan, 2018, 18:35

Dobry den. Nakolko pracujem v Norsku na mostoch so zeriavom tak som Uzbek rozbil niekolko telefonov, tak som an zvedavy ci tento telefon je taky odolny ako o nom piste. Pekny den.

IVNAtor
Nový používateľ
Nový používateľ
Dátum registrácie: Št 19. Nov, 2015, 00:01

Príspevok od užívateľa IVNAtor » Ne 14. Jan, 2018, 19:20

dam ho na 15 min do mikrovlnky , potom ho schladim solnou vodou a na zaver ho skusim ozivit VP testom pre zaciatok 6K volt

majobudha
Nový používateľ
Nový používateľ
Dátum registrácie: Ne 14. Jan, 2018, 19:20

Príspevok od užívateľa majobudha » Ne 14. Jan, 2018, 19:33

Dobrý deň.
No kedže to je odolný telefón ako sa o ňom všade píše, tak by som ho najskôr dal zamraziť do mrazničky na aspoň 36 hodín, následne by som ho vyhodil z okna prvého poschodia čo je asi 5 metrov do záhrady. Keď toto vydrží a ešte sa bude dať aj zapnúť, tak potom je to odolnosť ako o ňom všade píšu pravdivá. Ak sa nerozbije z ľadu na záhrade, tak by dostal ešte zopár rán asi nejakým drevom, aby sa dostal z ľadu von :-))) Video by som urobil tak aby bolo vidieť že nie je zostrihané ako je vidieť na iných videách o odolnosti, kde najskôr točia pád, potom zostrih a až potom ho zapínajú, čo je možno menší klam na zákazníka. Odolnosť treba poriadne vyskúšať či?

RP
Administrátor
Administrátor

Príspevok od užívateľa RP » Po 15. Jan, 2018, 08:36

Prvadaze, odolnost treba poriadne vyskusat.

Len, poriadne otestovany asi nebude, ked skusite len jednu ci dve veci. To sa dozviete len to ci je mobil odolny v tej jednej ci dvoch veciach.

Recenzia by mala vyzerat napriklad nasledujuco. Pocas troch tyzdnov, ktore na nu mate ho na zaciatku otestujete/skusite rovnako ako kazdy iny mobil, potom skusite ci vydrzi to co slubuje vyrobca. Az nakoniec skusite previest nejaky narocny zatazovy test pri ktorom otestujete hranice jeho vydrze.

Adrenalin
Nový používateľ
Nový používateľ
Dátum registrácie: Po 15. Jan, 2018, 10:15

Príspevok od užívateľa Adrenalin » Po 15. Jan, 2018, 11:54

Nakoľko mi ešte žiadny oudoorový mobil dlho nevydržal,je to výzva... Najprv vyskúšam ako dlho vydrží baterka Ulefone Armor 2 bez pripojenia, s wifi a neskôr GPS ,presnosť a rýchlosť lokalizácie GPS,rýchlosť ,prehľadnosť menu Ulefone Armor2,fotoaparát, vyskúšam ako hrá reproduktor .Ponorím ho do pilín a brúsneho prachu.Šupnem na 2 dni do mrazáku.Ak to prežije -vezmem ho na skialpinistickú túru pod goratexovú bundu-tam sa riadne zapotí- spravím video zo zjazdu. Potom Ulefone Armor 2 pustím zvýšky cca 15m po ľadopáde,po ňom sa bude šúchať, padať, letieť. Stupím
na Ulefone Armor 2 horolezeckou mačkou, Ponorím ho do horského potoka. Absolvujem 1x v živote tamdemovový let na motorovom padáku ponad liptov v minimalnej výške 1000m a viac- otestujem ako sníma kamera a odolnosť voči zmene barometrickému tlaku .Uvidíme či je odolný ...Tešim sa na to :cool: yahooo
Naposledy upravil/-a Adrenalin v Po 15. Jan, 2018, 14:42, upravené celkom 6 krát.

lepermessiah
Používateľ
Používateľ
Dátum registrácie: Št 30. Dec, 2010, 02:41

Príspevok od užívateľa lepermessiah » Po 15. Jan, 2018, 12:06

ja by som ho dal môjmu otcovi, lebo čo vydrží prvý týždeň v jeho rukách, to už musí naozaj niečo vydržať :-D
Spoiler: ukázať
CPU: Intel Core i5 - 4590
MB: ASUS H97M-Plus
RAM: 2x8GB Crucial Ballistix Elite 1866 CL9 1.5V @ 1600 CL9 CR1
HDD: Samsung 960 Pro 512GB, WD RED 2TB R.1, WD MyBook3 Studio 1.5TB
GPU: GB 7950 3GB OC
Sound: ASUS Xonar Essence ST
PSU: Seasonic X-660
CASE: BitFenix Phenom M
WATER: XSPC EX240 + 2xNoctuaP12, HWLabs Nemesis GTX140 + NoctuaA14PWM, EK Acetal + EN CPU & GPU, ACool VPP655 + EK-D5 X-RES 140
LCD: Dell UltraSharp U2913WM + blink(1) + ambiledHD
Peripherals: Gigaworks T20 r.1, Superlux HD-662B, Logitech G810 + G403 Wireless, MS LifeCam Studio, 1TB mSATA USB-C Samsung 840EVO
+ laptop: Lenovo X220 + Samsung SM841 128GB SSD + Hitachi 1.5TB HDD + Win10 Insider

bocan
Nový používateľ
Nový používateľ
Dátum registrácie: Po 15. Jan, 2018, 21:23

Príspevok od užívateľa bocan » Po 15. Jan, 2018, 22:04

Jedným s pomocníkov pri práci je mobil. Ale máloktorý vydrží prežiť v podmienkach, v akých musím pracovať ja.
Tak ak mám možnosť vyskúšať Ulefone Armor 2 ,tak nepotrebujem ním zatĺkať klince,ani ponárať do vody len aby vydržal kritické podmienky . Ako napríklad :
- 10 minút v sušiacej komore pri 50 st.C, krátky hovor , foto poruchy/ štítka v úplnej tme a potom rýchly prechod do "normálneho" prostredia vonku napríklad v zime -10, ako dnes,a aj viac A rýchlo odoslať fotky cez PC káblom. Potom video uzáveru pri vypúštaní pary,zo sušiacej kolóny.
No stále striedanie teplôt,vlhkosti ,práca v prachu. Deklarovaných parametrov má dosť a teoreticky má toto všetko vydržať,ale čí...

Growlam
Nový používateľ
Nový používateľ
Dátum registrácie: Ut 16. Jan, 2018, 14:51

Príspevok od užívateľa Growlam » Ut 16. Jan, 2018, 15:19

Dobrý deň, s testovaním telefónov nemám veľmi praktické skúsenosti, no od mala som robil rôzne športy pri ktorých mi nevydržal ani pol roka.
Jeden z nich si prežil kúpeľ v bazéne, následne som ho vysušil a telefon ďalej fungoval. Myslím si že práve tieto rôzne testovania by ma bavili.
Na testovanie 3 týždne ?, mal by som možnosť otestovať ho ako po hardverovej stránke tak aj softvérovej. Najviac by ma zaujímalo práve to čítanie odtlačku prsta po rôznom namáhaní a pod.
Od výrobcu bolo písané "telefón by mal zvládnuť ponorenie pod vodnú hladinu do hĺbky 1,5 m po dobu 30 minút. Ulefone Armor 2 ponúkne aj vylepšenú konštrukciu odolnú voči pádom a má zvládnuť pracovať pri teplotách od -40 ℃ po 80 ℃.", práve tieto testy by som vykonal hneď na začiatok a ďalej skúmal hranice hĺbky a teploty. Čo sa odolnosti týka:
-máme zimný čas, rád hrám hokej tak prečo tento telefón nevymeniť za puk (sony ericson k700i hru vydržal)
-telefón v zadnom vrecku, celkom bežné namáhanie budem sledovať ohyb
-pád z výšky na displej z výšky X a taktiež na hranu
...

Ďalej, umiestnenie do prevarenej vody, skontrolujem funkčnosť> zopakujem a prudko schladim, skontrolujeme a potom naopak :)
Ak je teda taký odolný ako ho popisuju, po týchto testoch to buď potvrdím alebo vyvrátim :) .
Pekný deň prajem. :bye: :bye:

PROMETHEUS
Používateľ
Používateľ
Dátum registrácie: Ne 23. Jan, 2005, 20:00

Príspevok od užívateľa PROMETHEUS » Ut 16. Jan, 2018, 18:37

normalne ho budem pouzivat ako kazdy iny mobil akurat si nebudem davat pozor kde ho hodim a ci mi padne a po troch tyzdnoch napisem skusenosti s telefonom, rychlost, vydrz, fotak atd + otestujem vodeodolnost, strcit do mraznicky na par hodin a pod, ale schvalne ho hadzat z okna atd nebudem to by bola skoda ak by sa rozbil kedze novy telefon sa mi celkom zide :)
MB: ASUS Z170-P CPU: i5-6600K RAM: G Skill TridentZ 2x8GB 3200MHz GPU: Sapphire R9 290 + AOC Q3279VWF SSD: 840 EVO 250GB + SanDisk Ultra II 960GB CASE: Cooler Master Cosmos II Klavesnica, mys: Razer BlackWidow Ultimate + Mamba Chroma Wireless

Tibor26
Používateľ
Používateľ
Dátum registrácie: Pi 16. Mar, 2012, 08:38

Príspevok od užívateľa Tibor26 » Ut 23. Jan, 2018, 15:16

Skusim po nom tresnut puckou.
i7 8700K@5GHz, Asus Rog Z370-F, 16GB DDR4 2800MHz, EVGA GTX 1080Ti FTW3, 3TB HDD + 256GB SSD M2, Corsair 850W, Cooler Master ML240L RGB, NZXT 450 case...

SKiLEX
Používateľ
Používateľ
Dátum registrácie: Po 09. Mar, 2015, 16:13

Príspevok od užívateľa SKiLEX » St 24. Jan, 2018, 21:58

spravil by som zopar PRIMERANYCH testov odolnosti, tzn. ziadne pustanie z 50poschodia do vybuchujucej sopky

cize: Pad z 1,5m na dlazbu/beton
Hod o stenu
Pustit ho dole po schodoch
Postavit sa na nonho celou vahou
Prejst dodavkou(niezeby to bola vacsia zataz ako autom, ale lepsie to vyzera :D)
Poliat vriacou vodou/ponorit ho do vody
Ponorit do motoroveho oleja(3tyzdne od utopenia prezije 95% nevodeodolnych telefonov... problemy nastavaju az tak po pol roku, ked zakladna doska zoxiduje, cize za 3 tyzdne neotestovatelne, ale olej ho preveri hned :))
Skusit ho z vreckovej teploty(30-35°C) zmrazit na -20, s tymto ma vela mobilo problem, a bud sa vypnu alebo nefunguju spravne..

Spolu s nim by som pre porovnanie rovnakym sposobom testoval aj nejaku starsiu nokiu, aby bolo vidno rozdiel v odolnosti(az na ten olej/vodu, tam by to u nokie nemalo zmysel)
samozrejme vsetko z tychto testov zaznamenat na kameru

taktiez by som ho rad preveril proti jemnemu prachu na stavbe, avsak to uz nemozem zarucit, kedze 3tyzdne su na to malo...

no a na zaver(zaver recenzie, nie testovania :)) by som spravil nejaky KRATKY JEDNODUCHY opis jeho vlastnosti akoby to bol normalny fon, cize strucne opisat kontrukciu, display, vykon(benchmarky), kvalitu repro + foto(sample video + fotky), rychlo prebehnut OS(nastavenia, stabilita) vydrz baterie + rychlost nabijania...

Skusenosti s pisanim recenzii nemam ziadne + problem vidim s videom, kedze mam dost anti-micro hlas, tak komentovanie neprichadza v uvahu, cize do videa fakt len zostrihat tie odolnostne testy...
"Raz ma dokonca zvolili za richtára. Bolo to v blázinci, k úspechu mi pomohli hlavne hlasy samovrahov. Vo funkcii som sa udržal takmer týždeň. Keď anarchia v komunite nadobudla obludné rozmery, poslali ma z tej pakárne preč. Vraj som ohrozoval liečebný proces." - Milo Janáč

molnart
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Dátum registrácie: Ut 19. Jún, 2012, 23:03

Príspevok od užívateľa molnart » Št 25. Jan, 2018, 01:16

inac vidim to tak ze v ramci sutaze by ste mali rozdavat dva fony, aby vyhercovi nieco ostalo aj po dokonceni testovania ;)
CPU: Intel Core i5 3570K with Gelid Tranquillo rev.2 MB: Asus P8Z77-M Pro RAM: 2x 4GB Corsair 1600 Mhz DDR3 GPU: Sapphire Pulse Radeon RX580 8 GB HDD: Samsung EVO850 500GB, Western Digital WD7501AALS 750GB; Seagate Barracuda Green 2000DL003 2TB PSU: Seasonic S12-II 520W Bronze Case: Fractal Arc Mini Monitor: Dell U2711 OS: Win 10 64-bit + ArchLinux 64-bit with KDE/Cinnamon

RP
Administrátor
Administrátor

Príspevok od užívateľa RP » Št 25. Jan, 2018, 07:15

Dakujeme za prispevky do sutaze. V nasledujucich dnoch ich prejdeme, sutaz vyhodnotime a vitaza oznamime 27. alebo 28. januara.

Napísať odpoveď

Návrat na "Debata o všetkom"