Chcem 3D tlač - ako? kto? za koľko? kde? Tipy, triky, taktiky,...

V tejto sekcii môžete debatovať skoro o všetkom ...
Používateľov profilový obrázok
loleqboleq
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 12915
Dátum registrácie: So 20. Okt, 2012, 22:20
Bydlisko: Košice

Chcem 3D tlač - ako? kto? za koľko? kde? Tipy, triky, taktiky,...

Príspevok od používateľa loleqboleq »

Ahojte, stojím aktuálne pred otázkou a dilemou, ktorá je v názve a tak som si pomyslel, že sa skúsim opýtať na moju problematiku a zároveň vytvorím tému v štýle, aby bola užitočná aj iným v budúcnosti, ak budú mať podobný plán.

Takže, plánujem 3D dizajn, budú to dva druhy válčekov, prvý je v podstate takto (t.j. jednoduchý, je veľmi krátky, na dĺžku má len pár cm), v podstate dutý s menším otvorom pre závit) a druhý bude v rovnakej príchuti ale bude dlhší, hrubší a bude interne omnoho menej dutý (na jednej strane bude väčší otvor, ktorý potom interne prejde do dvoch, menších otvorov) -- bude to taký splitter, no na ten som ešte nespravil dizajn, lebo zatiaľ s tým, s čím som sa hral vyzeralo buď divne alebo som veľmi nedokázal spraviť niečo, čo som si predstavoval. Taktiež predpokladám, že asi záleží aj od požadovanej úrovne presnosti ale tam by som bol rád, ak je to čo najpresnejšie, tie vnútorné rozmery majú extra pridané možno tak ~,3mm. Taktiež by som potreboval, aby banding (neviem ako sa to nazýva v 3D fachu) na povrchoch bol minimálny, ideálne ak by to prinajhoršom vyzeralo takto, proste potrebujem mať finálny výsledok hladký (ale taký banding mám aj tak v pláne zošmirgľovať, viď. otázku nižšie).

Takže mal by som pár otázok:
- môžem použiť Inventor?
Na toto si v podstate odpoviem ale opravte ma, ak je tam v tom niečo viac -- Inventor ponúka možnosť exportu v .STL formáte.
- aký formát potrebujem?
Stačí STL fajl alebo je potrebné ešte niečo?
- líšia sa požiadavky na formát od použitej 3D tlačiarne?
- na koho sa obrátiť? Súkromnik na bazoši alebo väčšia firma?
- sú nejaké filler materiály, na ktoré sa orientovať, prípadne nejaké, ktorým sa vyhýbať?
- je problém s robením dodatočných závitov?
- zatiaľ čo som videl, tak všetky mali rôzne lajny, teda napríklad rovný povrch nebol rovný ale mal rôzne výstupky (nerovnosť tlače?), takže na zarovnanie - aká drsnosť šmirgľa sa odporúča? Je nedajbože aj nejaký šikovný nástroj na to prispôsobený (trebárs, že je maličký a človek len vystrihne kus šmirgľa do požadovaného tvaru/veľkosti)?
- aká je životnosť týchto materiálov? Je reálne, že za 3-4 roky ten plast prezrie a bude extrémne krehký?
- produkty chcem lakovať metalízou, bude s tým nejaký problém, prípadne sa odporúča pri takýchto úkonoch používať aj nejaký primer?


Viem si nejako spraviť vopred cenový odhad, aby som vedel, koľko to bude celé stáť? Kusov budem potrebovať dosť - prvý spomínaný válček bude mať 4 variácie (rozdiel vo vtlačenom texte), predpokladám, že budem potrebovať z každého aj po 20ks, t.j. totálka 80ks z prvého a 40ks druhého válčeka.
Je možné, že sa mi pri cenách práce a marži tretej strany oplatí aj kúpiť vlastnú tlačiareň? :laugh:
Samozrejme, toto by nebolo jednorázové, tých srand budem potrebovať časom viac.

A pomimo, je tu Inventor (alebo proste 3D dizajn) nadšenec? Či by sa niekto nechcel skúsiť pozrieť na dizajn druhého válčeka (idea bola, aby bol ako vidlička...to by som upresnil a dodal aj skeču)? Ak, tak PM me.
CASE: Sliger Cerberus X PSU: Corsair SF750 MB: Ašuš Creator CPU: Rezeň 3900X GPU: RTX 3090 FE RAM: TridentZ 3600MHz@CL14 SSD: 970 EVO<--DEAD + Corsair MP600XT a MP600, Ťamťung 980 Pro Moňas: LG 48" C11 OLED Myš: G Pro Superlight Wire Klávka: Rôzne Audiofekália: Topping DX3 Pro, Hifiman Edition XS, Mr.Speakers Alpha Dog, JBL LSR305
Používateľov profilový obrázok
HaDeS
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 733
Dátum registrácie: Št 07. Apr, 2005, 20:00
Bydlisko: Bratislava/#overclocking

Re: Chcem 3D tlač - ako? kto? za koľko? kde? Tipy, triky, taktiky,...

Príspevok od používateľa HaDeS »

takze nejaky ten piatok mam 3d tlacku -

inventor - ano
format - v podstate cokolvek 3d , stl je cekom preferovany - aj tak to obycajne prezeniem este 3d editorom (VW co mi poslali stl-ka boli dost zubate po importe)

format - asi nie, zrejme kazda zozerie stl napriamo , ostatne sa daju konvertovat
na koho sa obratit - neviem poradit tlacim si sam

matrose- zalezi co od toho ocakavas, PLA je asi najrozsirenejsi, lahko sa s nim pracuje je biologicky odburatelny (nejaka kukuricna umela hmota), ABS je tazsie spracovatelny (vyssia teplota tavenia), hlavne na vacsich kuskoch - lubi sa to deformovat koli chladnutiu nerovnomerne-rychle-pomale, ci po (ine som neskusal ako nylon a podobne)

zavity mozes spravit dodatocne, ale treba povedat dopredu aby ti to ten, co bude tlacit vyplul alebo ako solid (obyco sa dava do vnutra "mriezkova" vypln a steny su - 0.6-1mm hrube - koli uspore materialu a casu)

nerozumiem teda co boli tie hrboly, tipoval by som ze to bol problem s nastavenim tlacky tot som robil krsnatu na vianoce "skladacku" samozrejme nejake limity to ma, nebude to ako odliatok alebo vylisok

zivotnost neviem odhadnut ale vzhladom na to ze sa to da velmi lahko zreplikovat a spravit nanovo asi by som to neriesil

edit: ten banding alebo ako si to nazval je podla vysky vrstvy, cim je vrstva menasia tym je banding jemnejsi (ja pouzivam 0.1mm na pomerne pekne a hladke veci. inak to mozes samozrejme prebehnut jemnuckym smirglom. ABS sa este da ojetrtkabatit tak ze to na chvilku das do acetonu a vrstvenie sa tak nalepta ze to ostane hladke a leskle.

tlacka - tazko povedat mozes kupit nejaky lacnejsi kus z ciny, stravis tak 6+ hodin skladanim, dasli tyzden s pokusmi minies tak 300m matrosu na pokusy :)

alebo zoberies od cecha za 8 kil ci kolko stoji hotova. ci sa ti to oplati necham na tebe
Workstation: dual E5-2698V4 GTX 2xTitan,
Slave 1-9:i7 5820k@4.2-4.45GHz
Slave 10-18:Ryzen 1700@3.7-3.9GHz,
Používateľov profilový obrázok
loleqboleq
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 12915
Dátum registrácie: So 20. Okt, 2012, 22:20
Bydlisko: Košice

Re: Chcem 3D tlač - ako? kto? za koľko? kde? Tipy, triky, taktiky,...

Príspevok od používateľa loleqboleq »

Od Čecha? Myslíš Prusa? Prototyp by som si asi vedel spraviť aj v práci, máme tam i3 Mk2 od Prusa aj s nejakým fillamentom, takže aspoň trošku by som si mal vedieť uľahčiť robotu.

Tá životnosť inak ale je pre mňa dôležitá, ten shell musí vydržať aj 10 rokov v pohode, to nie je niečo, čo sa dá vymeniť (akože áno, dalo by sa to celkom jednoducho vymeniť ale bude to súčasť produktu a to by len ublížilo spoľahlivosti).

A čo tie ceny? Ak by som ti poslal STL, tak ti to v softe neukáže množstvo materiálu, ktorý to spotrebuje, aby som vedel, koľko to môže stať? Len aby som nezistil, že nakoniec by som to mohol dať robiť aj nejakej firme z hliníka. :laugh:
CASE: Sliger Cerberus X PSU: Corsair SF750 MB: Ašuš Creator CPU: Rezeň 3900X GPU: RTX 3090 FE RAM: TridentZ 3600MHz@CL14 SSD: 970 EVO<--DEAD + Corsair MP600XT a MP600, Ťamťung 980 Pro Moňas: LG 48" C11 OLED Myš: G Pro Superlight Wire Klávka: Rôzne Audiofekália: Topping DX3 Pro, Hifiman Edition XS, Mr.Speakers Alpha Dog, JBL LSR305
Používateľov profilový obrázok
HaDeS
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 733
Dátum registrácie: Št 07. Apr, 2005, 20:00
Bydlisko: Bratislava/#overclocking

Re: Chcem 3D tlač - ako? kto? za koľko? kde? Tipy, triky, taktiky,...

Príspevok od používateľa HaDeS »

stl-ko mozes poslat a supnem ti naspat nejake cisla. len mi musis povedat ake hrube maju byt steny (alebo uplne solid kus) koli rezaniu zavitov.

pri najhorsom mozem spravit pokus a hodit ti to do obalky. nech vidis ake ma PLA mechanicke vlastnosti.

Odporucam ak sa rozhodnes pre tlac nastudovat beznejsie matrose ako PLA,ABS,Nylon, PETG a ich fyzikalno-chemicke ci mechanicke vlastnosti a podla toho potom zadavat poziadavku.

Ale ak som dobre pochopil ten valcek je tak 3 cm vysoky cize to bude par drobakov.

edit: inak prehladol som ze mate v robote mk2, sak tam to vytlac. strunu si kupis a nechaj to tam bezat cez noc. U mna odhaduje 9x9 (81) kusov naraz pri 0.2mm necelych 9 hodin. 0.1mm je uz 18h ale zalezi jak jemne to chces.
Workstation: dual E5-2698V4 GTX 2xTitan,
Slave 1-9:i7 5820k@4.2-4.45GHz
Slave 10-18:Ryzen 1700@3.7-3.9GHz,
Používateľov profilový obrázok
loleqboleq
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 12915
Dátum registrácie: So 20. Okt, 2012, 22:20
Bydlisko: Košice

Re: Chcem 3D tlač - ako? kto? za koľko? kde? Tipy, triky, taktiky,...

Príspevok od používateľa loleqboleq »

Tak po halde správ s Hádom a následnom poškuľovaní a dopytovaní sa na to, čo potrebujem u rôznych súkromníkov (jaspravim.sk) a firiem (googlené) pre mňa bude lepšou možnosťou to spraviť na kolene s vlastnou tlačkou.

Avšak, za mňa môžem povedať, že ak by niekto hľadal niekoho na výrobu nejakých modelov (upozorňujem, že v kontexte ako som potreboval ja, že desiatiek kusov malých modelov), tak za seba môžem odporučiť
http://www.nexus3dprint.sk/ --môj favorit, špičkovo vypracovaná ponuka, výborná komunikácia, skvelá ochota
http://www.3dtlac.xyz/ --veľmi dobrá cena pre tlač s výškou vrstvy 0,20mm
http://www.go3d.sk/ --nie najlacnejšia ale tiež dobrý prístup a komunikácia - no definitívne najlacnejšia ponuka z ponúk na Zortrax tlačiarniach (nie sú ničím výnimočné technológiou oproti ostatným, proste je to tlačka z vyššej triedy), teda ak raz dostanete ponuku na vrstvy ako 0,14mm alebo 0,19mm, tak viete, že to je toto a vyzerá to, že go3d dá najlepšiu cenu.

Odporúčam ale byť trošičku opatrný a triezvo premýšľajúci pri:
http://www.3dtlacpe.sk/ --extrémne drahá tlač
http://www.advancedengineering.sk/ --vzhľadom na materiál (ABS), ktorý nacenili je to extrémne drahá ponuka
http://tntech.eu/sk/uvod/ --fixný vzorec pre komponenty, extrémne vysoká finálna cena
https://www.jaspravim.sk/profil/marcelypeter --súkromník (ale má už aj vlastný web) a extrémne vysoká cena
https://www.jaspravim.sk/profil/robertr --toto je taký +- potenciál na lacnú tlačku - zo všetkých modelov mal jednotnú cenu na všetko, takže teoreticky prídeš, objednáš 100kg model Miley Cyrus a bude ťa to stáť pár eur podľa tej logiky.

A nakoniec, znovu, je možné, že by to nebolo tak polarizované, ak by som mal požiadavku na menší počet, iné modely,...
CASE: Sliger Cerberus X PSU: Corsair SF750 MB: Ašuš Creator CPU: Rezeň 3900X GPU: RTX 3090 FE RAM: TridentZ 3600MHz@CL14 SSD: 970 EVO<--DEAD + Corsair MP600XT a MP600, Ťamťung 980 Pro Moňas: LG 48" C11 OLED Myš: G Pro Superlight Wire Klávka: Rôzne Audiofekália: Topping DX3 Pro, Hifiman Edition XS, Mr.Speakers Alpha Dog, JBL LSR305
Používateľov profilový obrázok
HaDeS
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 733
Dátum registrácie: Št 07. Apr, 2005, 20:00
Bydlisko: Bratislava/#overclocking

Re: Chcem 3D tlač - ako? kto? za koľko? kde? Tipy, triky, taktiky,...

Príspevok od používateľa HaDeS »

super, ides teda do mk3 ?

ja som sa rozhodol ze si spravim vyzvu , pred tyzdnom som zacal robit 70 cm vysokeho kossel-a (klasika 3gorila doska, a4988 drivery - ak nebudu ok vymena za tmc2100) Mozem povedat ze je to daleko vacsi opruz ako klasicka kartezianska tlacka :D Uz teraz mam pocit ze ramena bude treba menit za magneticke... a to som ju este ani neozivil

edit: potom teda daj vediet ako to tlaci v porovnani s mojim domo-robo-home-made :D
Workstation: dual E5-2698V4 GTX 2xTitan,
Slave 1-9:i7 5820k@4.2-4.45GHz
Slave 10-18:Ryzen 1700@3.7-3.9GHz,
Používateľov profilový obrázok
loleqboleq
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 12915
Dátum registrácie: So 20. Okt, 2012, 22:20
Bydlisko: Košice

Re: Chcem 3D tlač - ako? kto? za koľko? kde? Tipy, triky, taktiky,...

Príspevok od používateľa loleqboleq »

Jo, nemám veľmi chuť na tinkering a tiež s tou tlačkou musím "žiť".
A ja sa ešte načakám, podľa dátumu objednávky (cca polovica februára) bude moja tlačka poslaná až koncom marca, mám aspoň čas posexovať internety kvôli filamentom. :D
CASE: Sliger Cerberus X PSU: Corsair SF750 MB: Ašuš Creator CPU: Rezeň 3900X GPU: RTX 3090 FE RAM: TridentZ 3600MHz@CL14 SSD: 970 EVO<--DEAD + Corsair MP600XT a MP600, Ťamťung 980 Pro Moňas: LG 48" C11 OLED Myš: G Pro Superlight Wire Klávka: Rôzne Audiofekália: Topping DX3 Pro, Hifiman Edition XS, Mr.Speakers Alpha Dog, JBL LSR305
Používateľov profilový obrázok
HaDeS
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 733
Dátum registrácie: Št 07. Apr, 2005, 20:00
Bydlisko: Bratislava/#overclocking

Re: Chcem 3D tlač - ako? kto? za koľko? kde? Tipy, triky, taktiky,...

Príspevok od používateľa HaDeS »

s mk3 by nemala byt ostara, zlozis a ide.

Mne sa pravdepodobne podarilo odfajcit dosku (hura odbiehanie od roboty k tlacke a spat, ukazkovy multitasking). Takze smer smoothieboard alebo jeho cinske derivaty mks sbase a spol. Treba internety potahat za rukav ci to bude OK.

edit: hlavne ze som si uz pripravil upgrady :D ze ano
IMG_20180202_083419_r.jpg
Workstation: dual E5-2698V4 GTX 2xTitan,
Slave 1-9:i7 5820k@4.2-4.45GHz
Slave 10-18:Ryzen 1700@3.7-3.9GHz,
Používateľov profilový obrázok
Papek
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 7263
Dátum registrácie: St 05. Dec, 2007, 08:00
Bydlisko: BA

Re: Chcem 3D tlač - ako? kto? za koľko? kde? Tipy, triky, taktiky,...

Príspevok od používateľa Papek »

Ja mam doma Kossel XL, vysku z hlavy neviem, ale cca tych 70 by sedelo. Co sa tyka zostavenia, tak je to ta lahsia cast. Treba to presne zostavit a s citom dotiahnut, nakablovat, nahrat firmware.
Tazsia je spravna kalibracia, ktora sa prejavi pri vyssich predmetoch. Povedzme take male veci ako su kryty na mobil, rozne drziaky a postavicky z Doty su v pohode. Na to stacilo doladit vysku jednotlivych ramien cez srobiky na endstopoch, trochu poladit vypuklost taniera.
Prvy rok som tlacil tak z nadsenia, sem tam bolo nieco nedokonale. Casom som prisiel zase na ine featurky, ine teploty, rychlosti, extrusion multiplier, retraction distance. Mam pocit ze pri delte sa jedna o nekonecnu kalibraciu a vylepsovanie. Neviem ako su na tom kartezianske tlaciarne, ale toto zerie neskutocne vela casu. A dalsia vec, ze si len tak nedovolim nechat tlaciaren bez dozoru. Jedine tak v nejakej betonovej miestnosti bez horlavych latok.

Inak teda dosky a upgrady, tych som uz zopar spravil. Velmi pomohlo nasadenie vetraku s usmernovacom na hotent. Mam nastavene aby sa spustal od druhej vrstvy. Dosiek som odfajcil hadam aj 4-5. Raz to umrelo same, raz som to vyskratoval ked som nastavoval prud na driveri pre motor a raz odisiel vykonovy tranzistor pre 12V vetvu od heatbedu. Nastastie som tych dosiek nakupil viac takez som to vymienal kus za kus. A raz som prepajkovaval napajaci tranzistor na arduine. To som zapojil naopak jeden motor a bolo po srande. Nastastie to neodnieslo nic ine. Takze celkom zabava s tymi home made tlaciarnami.
To buď chápeš, ale potom sa nepýtaš, alebo nevieš a potom nemá význam odpovedať.
Spoiler: ukázať
i5-6500T + NoFan CR95C & XFX Radeon 6600 8GB + Alpenföhn Peter 2
Používateľov profilový obrázok
HaDeS
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 733
Dátum registrácie: Št 07. Apr, 2005, 20:00
Bydlisko: Bratislava/#overclocking

Re: Chcem 3D tlač - ako? kto? za koľko? kde? Tipy, triky, taktiky,...

Príspevok od používateľa HaDeS »

jako nechlapem ze si nemal chladenie filamentu, to sa bridghing musel robit ukrutne zle az nemozne. Ja som zatial na kartezianskej od*** len coupling, nejaky ten motor (to tipujem na vyrobnu vadu neviem cim by som ho odpalil - s napatim som vtedy nerobil) obdral som timing belt lebo zle nasadeny/nasponovany. Inak nic okrem spotrebky. Aj ta doska to mozno rozdycha, uvidme.

Na kartezianskych , no nakalibrujes, zlevelusjes a tym to imho hasne. Potom sa uz len hras s retrakciou, rychlostami/teplotami v zavislosti od filamentu a vyrobcu. raz za cas kalibraciu a leveling zopakujes hlavne ked sa model prilepi o bed (s tym mam celkom zle skusenosti ze ked to necham bezat cez noc a rano hotovo, bed je studena nejde to odlepit, len dost hrubou silou a potom ide dole. Zvlast ked to ma podstavu so slusnou plochou.
Naspat levelovanie (co je inak so sondou 5 kliknuti)

Preto som aj na kosela teraz zobral sondu nech sa s tym nemusim trtosit a pregrciavat pol dna. Mam pocit ze som niekde zahliadol Marlina co podporuje leveling ale so 60 bodmi.

edit na kossela som inak splasil namiesto pulleys linear rail+ pre istotu tl smoother boardy. Dost si od toho slubujem. uvidime ci to nebude iba placebo :D

edit2: na chladenie filamentu ti mocno odporucam nejaky zalozeny na francisovej turbine, svisti to ale chladi vyborne (inak je aj na tej fotke vyssie 3 z lava - spodok krabicky na dosku, vrch krabicky na dosku s pripravou na ventilator a to dalsie je ono, len pri pla to treba troska oblepit hlinikovou foliou, abs/nylon mozes nechat tak ako je)
Workstation: dual E5-2698V4 GTX 2xTitan,
Slave 1-9:i7 5820k@4.2-4.45GHz
Slave 10-18:Ryzen 1700@3.7-3.9GHz,
Používateľov profilový obrázok
Papek
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 7263
Dátum registrácie: St 05. Dec, 2007, 08:00
Bydlisko: BA

Re: Chcem 3D tlač - ako? kto? za koľko? kde? Tipy, triky, taktiky,...

Príspevok od používateľa Papek »

Chladenie no. No, nemal som :-D nejako mi to nechybalo. Teda aspon som si to myslel, ale samozrejme som dosiel do stadia, ked som uz s kvalitou vytlackov nevedel viac pohnut a tak som zacal patrat. Inak som to kompenzoval vyssou rychlostou pri bridgingu. Potom som vytlacil jednoduchy blower s uchytenim pre 30mm vetrak a kvalita sla dost vyrazne hore. + dost pomohlo to, ze prva vrstva je bez chladenia na mensej rychlosti a potom dalsie moze delta ist brutalne rychlo. Niekedy sa az cudujem, ako to dokaze rychlo kmitat tou hlavou a vsetko je presne tam kde ma byt.

Pozeram, ze tie rozdiely su take ze daco je dobre na delte a daco na kartezianskej. Ja na delte davam hocikedy bed hore dolu bez toho aby som musel robit leveling. Samozrejme, raz za cas treba spravit kalibraciu, ale cato krat je to len take doladenie. Inak staci dat tanier spat na svoje miesto, otocit ho do rovnakej polohy a vybavene.
Sondu na levelovanie som zatial neskusal. Nejako si neviem predstavit ako presne to bude s mechanickym senzorom. Mozno nejaky tlakovy alebo ultrazvuk by som radsej skusil, len to chce cas.
To buď chápeš, ale potom sa nepýtaš, alebo nevieš a potom nemá význam odpovedať.
Spoiler: ukázať
i5-6500T + NoFan CR95C & XFX Radeon 6600 8GB + Alpenföhn Peter 2
Používateľov profilový obrázok
HaDeS
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 733
Dátum registrácie: Št 07. Apr, 2005, 20:00
Bydlisko: Bratislava/#overclocking

Re: Chcem 3D tlač - ako? kto? za koľko? kde? Tipy, triky, taktiky,...

Príspevok od používateľa HaDeS »

hej kazdy z tych systemov ako kartezian tak aj delta ma slabe a silne stranky.

mimochodom nie si limitovany iba mechanickymi switcmi (aj ked BL je hodne rozsireny a pouzivany). Ja mam na kartezianskej zas indukcny*, tam je pruser ze cez sklo mi to uz "neusvietil.

Senzoror mozes mat kludne aj IR,piezoelektricky atd, ale imho mechanicky je dost ok.
rozmyslam vymenit mechanicke endstopy za opticke, je to asi naprd ale mam to ako zabavku rozsrobovat a upgradovat deltu.

edit: asi to indukcne nebude, proste detekuje kov v podlozke, ked na to buchnem sklo ma s tym velke problemy.
tak som ho nasiel https://www.ebay.com/itm/1pc-Fotek-Prox ... 0394864049

edit2: tak chyba bola ako obycajne medzi klavesnicou a stolickou. stacilo spustit senzor o 2 mm nizsie, hodit alobal pod sklo a voila zrazu to funguje :dance: yahooo

proste sa nechcem vzdat tlace ABS za ziadnu cenu
Workstation: dual E5-2698V4 GTX 2xTitan,
Slave 1-9:i7 5820k@4.2-4.45GHz
Slave 10-18:Ryzen 1700@3.7-3.9GHz,
Používateľov profilový obrázok
HaDeS
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 733
Dátum registrácie: Št 07. Apr, 2005, 20:00
Bydlisko: Bratislava/#overclocking

Re: Chcem 3D tlač - ako? kto? za koľko? kde? Tipy, triky, taktiky,...

Príspevok od používateľa HaDeS »

Papek, ako si poriesil heat bed a tie sialene prudy pri ohreve na cca 100-110 stupnov pri tlaci ABS ? zacina mi to tavit buzirky pri dlhsich tlaciach.
Workstation: dual E5-2698V4 GTX 2xTitan,
Slave 1-9:i7 5820k@4.2-4.45GHz
Slave 10-18:Ryzen 1700@3.7-3.9GHz,
Používateľov profilový obrázok
Papek
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 7263
Dátum registrácie: St 05. Dec, 2007, 08:00
Bydlisko: BA

Re: Chcem 3D tlač - ako? kto? za koľko? kde? Tipy, triky, taktiky,...

Príspevok od používateľa Papek »

ABS sice netlacim, ale skusal som zahriat bed na 110 stupnov a nemal som s tym problem. Treba pouzit hrube kable. Ja som mal raz problem s konektorom na shielde, ktory nemal uplne dobry kontakt - vtedy mi vysoky prud rozzeravil do cervena kontakty a pustil sa mi dym spod tlaciarne. Nastastie ziadne skody az na roztopeny konektor. Kable zo zdroja som odvtedy napevno napajkoval do shieldu.
To buď chápeš, ale potom sa nepýtaš, alebo nevieš a potom nemá význam odpovedať.
Spoiler: ukázať
i5-6500T + NoFan CR95C & XFX Radeon 6600 8GB + Alpenföhn Peter 2
Používateľov profilový obrázok
HaDeS
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 733
Dátum registrácie: Št 07. Apr, 2005, 20:00
Bydlisko: Bratislava/#overclocking

Re: Chcem 3D tlač - ako? kto? za koľko? kde? Tipy, triky, taktiky,...

Príspevok od používateľa HaDeS »

Tak pre zaujímavosť, aké drivery používaš? Štandardné 4988 či niečo ako 2100 ?


edit:senzory co si spominal https://youtu.be/il9bNWn66BY
Workstation: dual E5-2698V4 GTX 2xTitan,
Slave 1-9:i7 5820k@4.2-4.45GHz
Slave 10-18:Ryzen 1700@3.7-3.9GHz,

Návrat na "Debata o všetkom"