Chcem 3D tlač - ako? kto? za koľko? kde? Tipy, triky, taktiky,...

V tejto sekcii môžete debatovať skoro o všetkom ...
Používateľov profilový obrázok
lepermessiah
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 2704
Dátum registrácie: Št 30. Dec, 2010, 02:41
Bydlisko: ZV

Re: Chcem 3D tlač - ako? kto? za koľko? kde? Tipy, triky, taktiky,...

Príspevok od používateľa lepermessiah »

Tak nakoniec ... Tinkercad som pouzival uz davnejsie, aj ked skor Circuits.io ked som si chcel nasimulovat nejake gadgety do auta, ani ma nenapadlo pozriet ci sa v tom da robit aj 3D :) dam tomu sancu

Fusion 360 som dnes znovu zapol, znovu klikol Subscribe a tentokrat na mna vyskocila uplne ina ponuka moznosti, jednou z nich Non-Commercial license, po jej aktivovani mi v hlavicke okna pise "Startup license" takze asi to stale ide aktivovat, len je to trochu zlozitejsie najst
Spoiler: ukázať
[Home]
[NAS]
Synology DS920+ / 12GB RAM / 4x IronWolf ST6000VN001 R.6 / 2x GigaByte GSM2NE3512GNTD + 2.5G ethernet
[Laptop]
Lenovo Yoga X1 gen.2 / 20JES0AJ00 + Samsung 970 EVO 1TB
[LCD]
Dell U2913WM
[Peripherals]
Topping DX3 Pro | Wavemaster Mx-3 | Superlux HD-662F | Logitech G815 + Kensington Slimblade Pro
[Work]
[Laptop]
Lenovo Legion 5 Pro / 82JQ00C3CK | 5800H + 2x Samsung 970 EVO Plus 2TB + 64GB RAM
[LCD]
Dell U4320Q + blink(1)
[Peripherals]
Sabaj D2 | AKG K72 | Logitech G413 Silver + Kensington Slimblade
Používateľov profilový obrázok
loleqboleq
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 12932
Dátum registrácie: So 20. Okt, 2012, 22:20
Bydlisko: Košice

Re: Chcem 3D tlač - ako? kto? za koľko? kde? Tipy, triky, taktiky,...

Príspevok od používateľa loleqboleq »

lepermessiah napísal: Ut 02. Okt, 2018, 15:28Fusion360 uz nie je free pre hobby pouzitie, len pre studentov a ucitelov, co teda ucitelom sa stat nechcem a od studenta uz mam daleko :(
Ešte ide
https://knowledge.autodesk.com/support/ ... n-360.html
práve som to takto spravil, našťastie funguje.
CASE: Sliger Cerberus X PSU: Corsair SF750 MB: Ašuš Creator CPU: Rezeň 3900X GPU: RTX 3090 FE RAM: TridentZ 3600MHz@CL14 SSD: 970 EVO<--DEAD + Corsair MP600XT a MP600, Ťamťung 980 Pro Moňas: LG 48" C11 OLED Myš: G Pro Superlight Wire Klávka: Rôzne Audiofekália: Topping DX3 Pro, Hifiman Edition XS, Mr.Speakers Alpha Dog, JBL LSR305
Používateľov profilový obrázok
wito
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 322
Dátum registrácie: So 31. Dec, 2005, 20:00

Re: Chcem 3D tlač - ako? kto? za koľko? kde? Tipy, triky, taktiky,...

Príspevok od používateľa wito »

jop tiez mam studentsku verziu bez nejakych problemov na cely rok
a pomaly by som sa mal namotitovat zlozit ten moj hevo
Používateľov profilový obrázok
HaDeS
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 749
Dátum registrácie: Št 07. Apr, 2005, 20:00
Bydlisko: Bratislava/#overclocking

Re: Chcem 3D tlač - ako? kto? za koľko? kde? Tipy, triky, taktiky,...

Príspevok od používateľa HaDeS »

pani, skusal niekto tlacit TPU/TPE na bowdenovom setupe?
Workstation: dual E5-2698V4 GTX 2xTitan,
Slave 1-9:i7 5820k@4.2-4.45GHz
Slave 10-18:Ryzen 1700@3.7-3.9GHz,
Používateľov profilový obrázok
pepe-flash
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 308
Dátum registrácie: So 04. Dec, 2004, 14:00
Bydlisko: Komárno

Re: Chcem 3D tlač - ako? kto? za koľko? kde? Tipy, triky, taktiky,...

Príspevok od používateľa pepe-flash »

HaDeS napísal: Ne 14. Okt, 2018, 07:32 pani, skusal niekto tlacit TPU/TPE na bowdenovom setupe?
Ja na oboch mojich tlačiarňach mám bowden a tlačím TPE32 bez problémov. Potrebuješ hlavne správny extruder, ktorý ti bude správne podávať materiál.
Používateľov profilový obrázok
loleqboleq
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 12932
Dátum registrácie: So 20. Okt, 2012, 22:20
Bydlisko: Košice

Re: Chcem 3D tlač - ako? kto? za koľko? kde? Tipy, triky, taktiky,...

Príspevok od používateľa loleqboleq »

Tááááááááááááááááááááááák už pred nejakým mesiacom som sa konečne dokopal (hej, po pol roku od kúpy) k postaveniu Ender 3 - zostavoval som podľa jedného videja (manuál nie je veľmi dobrý), rovno som dostal aj tipy, triky, taktiky ako napríklad nastavenie rozostupov koliesok pre profily a to, že ramená pre Z os je nutné mať zarovno (odporúčal sa hrať so skrutkami pri montovaní o spodok tlačky ale, úprimne, mne stáel chýbal 1-2mm, tak som zvolil staré dobré ručne-stručne presvedčovanie a raz-dva som to vyrovnal, domontoval a drží to parádne, vzdialenosť rovnaká dole ako hore).

Ale i keď som vedel, že to nebude len tak, tak trošku tápem, mám na konte už minimálne 10h strávených nastavovania postielky, je to veľký oprus a líšia sa aj metódy testovania (fakt, čo videjo, to iný postup). Doteraz mám problémy, akutálne to vyzerá, že tlačiť viem stále počas prvej vrstvy sa ukáže nejaká jedna lajna (a to hovoríme o proste nejakom random mieste v strede, kde aj o pár cm vedľa to dobre lepí), ktorá nechytí - začínam sa dostávať do stavu, kedy mi to je už naozaj jedno, lebo tlačiť to vytlačí, potom už len riešim otázky ako:
- nastavil som, čo sa dalo?
- dalo by sa to v Cure nastaviť lepšie?
- je dobrý filament (Gembird PLA) a i keď pri PLA by to nemal byť problém, že vlhne, to viem len, že Nylon (a ABS???) je na to náchylný (ak nepoužívam tlačku, mám to celé prikryté s plachtou)?
Trošku pomohlo, keď som v Cure začal nastavovať rýchlosť tlačenia prvej vrstvy na 20mm/s, zvyšok klasika 60mm/s.

Napríklad tu sú moje dve posledné výtlačky,
jeden s kanálikmi rebierkami je krytka na ventilátor na zdroji (pomáha to ale okrem iného aj s hlukom), druhý výtlačok je klasická krytka na ten na kontrolnom boxe, akurát som z neho odrezal tie ramená na priskrutkovanie - ja som sucker na obojstrannú lepiacu pásku.
https://drive.google.com/open?id=1DwoCB ... XEV1I2-rtO_
a zase neviem, že čo a ako to zlepšiť a kto je zodpovedaný za nedokonalosti (obe sú tlačené s 0,2mm vrstvou, Infill je grid, 20%, myslím, že nastavené, aby tlačilo 2 vonkajšie vrstvy, teploty 200°C na tryske, 60°C na postielke) - ja? Tlačka? Cura? Filament? Toto by som povedal, že je asi najväčší problém, ktorý vidím, že si nie som takmer nikdy istý, čo za čo môže a i keď niektoré základné veci viem vykoumat, tak v konečnom dôsledku väčšina problémov môže byť spôsobená čímkoľvek z menovaného. Pri tom prvom modely sa mi aj až príliš jednoducho nadlomilo jedno rebro a zase neviem, čím to môže byť. Asi tu platí, že všetko môže byť problém a všetko by som mal otestovať. Ale tak by som bol rád, ak by som mal istotu, že aspoň niečo mám proste v pohode a nemusím sa o to strachovať. Premýšľam, že napíšem aj do nejakej FB grupy (tam sa hlavne množia ľudia) ale nemám chuť robiť príspevky, lebo stále mám pocit, že ja robím nejakú koninu.

A to keď si spomeniem na sobotu, peklo menom 2 vrstvy Benchy...
https://photos.app.goo.gl/z1eWLmb6oTpAXeLP8 (tie bloby ignorujte, zrušil som tlačenie a kým som navolil Auto home, tak už pošiel extra filament)
- ráno som podľa zase jedného videa vyleveloval postieľku a vytlačil 2 vrstvy Benchy, vyzeralo to takto (tá najvyššie), bol som spokojný (nevšímajte si tú prelomeninu, to som ja skúšal, že ako sa to správa pri ohnutí)
- potom počas 4 hodín som dostával tie ďalšie 4
- nakoniec som to zabalil s tou poslednou (alebo s tou naľavo v treťom riadku, nie som si 100% istý) a tu som práve teraz - pri skirtke si všímam, že sa mi štiepia vrstvy a viem, že či priblížim postieľku alebo oddialim, tak to len zhorším. Rovnako netuším ako som pri tej prvej dosiahol taký pekný povrch, vyzerá akoby ani na 3D tlačiarni nebola tlačená - príde mi ako vrch, keď človek zapne v Cure žehlenie.
Asi to bude aj tým, že ako usúdiť, či pri prejdením papierom medzi tryskou a postieľkou, či je to v pohode, lebo jeden veľký problém je, že hotend dosť vibruje (myslím, že od ventilátora, ktorý chladí pasív), tak ak niekto povie "šteluj, až kým necítiš jemný odpor", čo sú hneď tri úplne rozličné veci, ktoré môžem ja zdetekovať - jemný odpor bez prenášania vibrácií, jemný odpor, kedy už cítim pri posúvaní papiera aj prenos vibrácií z hotendu alebo to, keď už cítim, že je to krôčik od toho takého zadrhávania papiera.

Najbližšie, čo by som mal spraviť, je namerať e-steps, všimol som si hneď niekoľko zmienok, že to nie je dobre nastavené a to by reálne spôsobilo, že môžem mať nejaké "underextrusion" problémy. Ale z toho mála, čo som videl si to asi žiada Marlina a nechce sa mi tam riešiť nejaký iný FW.

Sry za litánie ale už som sa potreboval zdôveriť. Dúfam, že mi to dá trošku energie to zase riešiť, už by som potreboval konečne tlačiť tento môj s-plát
viewtopic.php?p=1457943#p1457943
už som tak dávno nekeroval na volante, že mám absťák a nechcem to vytlačiť v tomto stave, lebo ak si dobre pamätám, tak pri tých rozmeroch by to ako tlačilo asi 9h, tak by to zjedlo myslím, že aj viac ako 200g filamentu (s infillom).
CASE: Sliger Cerberus X PSU: Corsair SF750 MB: Ašuš Creator CPU: Rezeň 3900X GPU: RTX 3090 FE RAM: TridentZ 3600MHz@CL14 SSD: 970 EVO<--DEAD + Corsair MP600XT a MP600, Ťamťung 980 Pro Moňas: LG 48" C11 OLED Myš: G Pro Superlight Wire Klávka: Rôzne Audiofekália: Topping DX3 Pro, Hifiman Edition XS, Mr.Speakers Alpha Dog, JBL LSR305
Používateľov profilový obrázok
wingo
Moderátor
Moderátor
Príspevky: 5812
Dátum registrácie: St 01. Sep, 2010, 20:36
Bydlisko: Podbrezová

Re: Chcem 3D tlač - ako? kto? za koľko? kde? Tipy, triky, taktiky,...

Príspevok od používateľa wingo »

Nielen vymenované veci, taktiež si skontroluj filament flow - ja keď som to na mojom Ender 3 premeral koľko šlo a koľko malo ísť, tak mi vyšlo že mi treba nastaviť nejakých 104% flow. Tiež sa môžeš pohrať s line width, layer height a initial layer height... ozaj a skontroluj si aj to ozubené koliesko čo tlačí filament, ja som ho mal povolené a netlačilo dobre filament a zistil som to až za dosť dlhú dobu keď sa uvoľnilo tak že už netlačilo takmer vôbec.

Odporúčam dokúpiť sklo alebo zrkadlo s rozmermi toho hotbed. Takmer rok som sa trápil s pôvodným, až mi došlo že sa môžem aj posrať ale nič s tým nespravím lebo je jednoducho krivé a konečne som dal na rady na nete a kúpil sklo, normálne som zašiel do sklárstva, vybral si fancy zrkadlové a narezal mi to na mieste na počkanie na požadovaný rozmer za cenu doslova pár eur (neviem či to neboli dokonca 2€ :D ). Inak nakoniec mi ani netreba lak na vlasy čo odporúčajú kvôli priľnavosti striekať pred tlačou na sklo, stačí keď dobre nastavím výšku a drží to dobre (Keď je moc vysoko nechce to držať). Taktiež hotbed temperature treba nastaviť trochu vyššie lebo medzi hotbed a tlačeným objektom je ešte to sklo. Inak sklo má 3 výhody:
1. Je úplne rovné
2. Ľahšie sa dávajú dole hotové modely
3. Spodok je krásne hladký, omnoho krajšie to vyzerá ako keď som tlačil na tú origo podložku

Tie neskoršie výtlačky mohli byť aj preto horšie lebo si mal tlačiacu hlavu príliš vysoko. Kašli na rady ohľadom papiera, stiahni si 3D model na testovanie nastavenia výšky podložky, nastav od oka predbežne, pusti tlač a došteluj počas tlače tak aby to pekne sedelo počas tlače. A fakt dokúp to sklo, s krivou podložkou tieto spodky budú vždy nahovno.
Spoiler: ukázať
STEAM: http://steamcommunity.com/id/X-w1n9/

PC1:
Ryzen 5 7600X, Noctua NH-D14+Arctic P14 PWM PST, Gigabyte B650M Gaming X AX, 32GB DDR5 Kingston Fury Renegade RGB @ 6000/28/37/37/30, Gigabyte AORUS RX 6800XT Master 16GB, SSD Kingston Fury Renegade 1TB, Adata XPG Core Reactor 650W, BeQuiet Pure Base 500DX + 3x Arctic P14 PWM PST, LG 42OLEDC21, Gamdias Hermes P3 Brown, Logitech G400, Hifiman HE-4XX + Topping NX4DSD

PC2:
Ryzen 5 5600X, ASUS TUF Gaming B550M-PLUS WiFi, 32GB DDR4 Kingston Predator@3600/16/19/21/36, Sapphire Pulse RX6600 8GB, Toshiba XG3 1TB M.2 NVMe, Seasonic Platinum SS-660XP2, Riotoro Morpheus, ASUS VG279Q, Marvo K605, Rapture ASPIS, Superlux HD-330 + Brainwavz Sheepskin earpads, Edifier WN820NB
Používateľov profilový obrázok
loleqboleq
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 12932
Dátum registrácie: So 20. Okt, 2012, 22:20
Bydlisko: Košice

Re: Chcem 3D tlač - ako? kto? za koľko? kde? Tipy, triky, taktiky,...

Príspevok od používateľa loleqboleq »

Koliesko v tlačníku ako viem dotiahnuť? Dotiahnuť tú mini čiernu skrutku ako tu na fotke
https://proxy.duckduckgo.com/iu/?u=http ... FxGSZ4.png ?

A nad sklenenou silno premýšľam už od asi 4. hodiny nastavovania postele, Creality má už Ultrabase, takže skielko s texturovaným povrchom
https://www.gearbest.com/ender-3-_gear/ (sú tam tri rôzne...prídu mi identické, niektoré majú ale inú potlač, čo nechápem, prečo je taký rozdiel)
tam som ale nevedel, či náhodou nemám k tomu kúpiť aj veľmi tenký veľký teplovodivú podložku na celú plochu, aby som obišiel to, že tipujem, že aj samotná hliníková základňa asi bude krivá. Páči sa mi to, lebo s mojim íbej infračerveným teplomerom by som mal byť schopný aj merať a zistiť, že v akom predstihu nahriať sklo, aby som mal tých 60°C.

Ohľadom štelovania:
- e-steps - mhm, ja som myslel, že ak zistím e-steps, tak to vykompenzujem prostredníctvom flow rate (ak by som neflashoval FW a chcel nejako slajserovo kompenzovať) - či to hovoríme o dvoch rozličných veciach?
- levelovanie - máš aj nejaký tip, ktoré, či len niečo ako toto https://www.thingiverse.com/thing:2187071 ?

Tiež mám pocit, že pri podložke z balenia som LTT dokázal nalevelovať s tým ako vymysleli Z-stopku, mám pocit, že ešte milimeter a už povolím príliš pružinu, tak aj preto som rozmýšľal nad sklom, lebo takto sa mi celá plocha posunie o tých pár mm - aspoň to bude držať pevnejšie.

Taktiež dúfam, že sa mi v hotende neupchala trubica - pri extrúderi som si všimol až pri tlačení (ak netlačilo, tak sa zdala PTFE trubka pevne zakotvená), že pravidelne pri retrakcii sa trubica jemne pohla - pri hotende vyzerala, že drží pevne ale aj tak sa modlím, že je to tam v pohode - už som aj vytlačil tie malé zvieračiky, minimálne toto by mohlo byť už teraz v pohode.


Joj, a ešte jedna vec, dobre sa strachujem, že
https://photos.app.goo.gl/9gHmAZnGJPfEvt8J9
https://photos.app.goo.gl/xpUqk2ffHz38oACfA
že mám kolieska pre Y-os príliš napevno? Pozrel som X a Z osu a tie tak nevyzerajú.
CASE: Sliger Cerberus X PSU: Corsair SF750 MB: Ašuš Creator CPU: Rezeň 3900X GPU: RTX 3090 FE RAM: TridentZ 3600MHz@CL14 SSD: 970 EVO<--DEAD + Corsair MP600XT a MP600, Ťamťung 980 Pro Moňas: LG 48" C11 OLED Myš: G Pro Superlight Wire Klávka: Rôzne Audiofekália: Topping DX3 Pro, Hifiman Edition XS, Mr.Speakers Alpha Dog, JBL LSR305
Používateľov profilový obrázok
wingo
Moderátor
Moderátor
Príspevky: 5812
Dátum registrácie: St 01. Sep, 2010, 20:36
Bydlisko: Podbrezová

Re: Chcem 3D tlač - ako? kto? za koľko? kde? Tipy, triky, taktiky,...

Príspevok od používateľa wingo »

loleqboleq napísal: Ut 09. Apr, 2019, 16:34 Koliesko v tlačníku ako viem dotiahnuť? Dotiahnuť tú mini čiernu skrutku ako tu na fotke
https://proxy.duckduckgo.com/iu/?u=http ... FxGSZ4.png ?
Hej to je ono.
loleqboleq napísal: Ut 09. Apr, 2019, 16:34 A nad sklenenou silno premýšľam už od asi 4. hodiny nastavovania postele, Creality má už Ultrabase, takže skielko s texturovaným povrchom
https://www.gearbest.com/ender-3-_gear/ (sú tam tri rôzne...prídu mi identické, niektoré majú ale inú potlač, čo nechápem, prečo je taký rozdiel)
tam som ale nevedel, či náhodou nemám k tomu kúpiť aj veľmi tenký veľký teplovodivú podložku na celú plochu, aby som obišiel to, že tipujem, že aj samotná hliníková základňa asi bude krivá. Páči sa mi to, lebo s mojim íbej infračerveným teplomerom by som mal byť schopný aj merať a zistiť, že v akom predstihu nahriať sklo, aby som mal tých 60°C.
Ja som nedával nič, nič neriešil, len položil navrch. Ale nejaká hrubšia teplovodivá by mohla byť fajn, nielen na teplo ale aj ako lepidlo. Moc tenkú nekupuj, lebo nebude mať efekt, nemusí sa všade dotýkať oboch plôch.
loleqboleq napísal: Ut 09. Apr, 2019, 16:34 Ohľadom štelovania:
- e-steps - mhm, ja som myslel, že ak zistím e-steps, tak to vykompenzujem prostredníctvom flow rate (ak by som neflashoval FW a chcel nejako slajserovo kompenzovať) - či to hovoríme o dvoch rozličných veciach?
E-steps som vôbec nespomínal. Ja som menil flow rate podľa návodu čo som našiel na nete, čo spustiť, ako merať a ako to nastaviť podľa nameraných výsledkov.
loleqboleq napísal: Ut 09. Apr, 2019, 16:34 - levelovanie - máš aj nejaký tip, ktoré, či len niečo ako toto https://www.thingiverse.com/thing:2187071 ?
Kľudne aj to, čo ti vyhovuje. Ja používam toto:
https://www.thingiverse.com/thing:2987803
loleqboleq napísal: Ut 09. Apr, 2019, 16:34 Tiež mám pocit, že pri podložke z balenia som LTT dokázal nalevelovať s tým ako vymysleli Z-stopku, mám pocit, že ešte milimeter a už povolím príliš pružinu, tak aj preto som rozmýšľal nad sklom, lebo takto sa mi celá plocha posunie o tých pár mm - aspoň to bude držať pevnejšie.
loleqboleq napísal: Ut 09. Apr, 2019, 16:34 Taktiež dúfam, že sa mi v hotende neupchala trubica - pri extrúderi som si všimol až pri tlačení (ak netlačilo, tak sa zdala PTFE trubka pevne zakotvená), že pravidelne pri retrakcii sa trubica jemne pohla - pri hotende vyzerala, že drží pevne ale aj tak sa modlím, že je to tam v pohode - už som aj vytlačil tie malé zvieračiky, minimálne toto by mohlo byť už teraz v pohode.
Ja som mal v balení dve trubice, jedna čo bola predpripravená nechcela držať na extrúderi (na hotende obe držali pevne), vymenil som ju za náhradnú ktorá drží pevne aj na extrúderi. Môžeš mať podobný problém.
loleqboleq napísal: Ut 09. Apr, 2019, 16:34 Joj, a ešte jedna vec, dobre sa strachujem, že
https://photos.app.goo.gl/9gHmAZnGJPfEvt8J9
https://photos.app.goo.gl/xpUqk2ffHz38oACfA
že mám kolieska pre Y-os príliš napevno? Pozrel som X a Z osu a tie tak nevyzerajú.
Hej vyzerá že sú moc, však ich až brúsiš o hrany.
Spoiler: ukázať
STEAM: http://steamcommunity.com/id/X-w1n9/

PC1:
Ryzen 5 7600X, Noctua NH-D14+Arctic P14 PWM PST, Gigabyte B650M Gaming X AX, 32GB DDR5 Kingston Fury Renegade RGB @ 6000/28/37/37/30, Gigabyte AORUS RX 6800XT Master 16GB, SSD Kingston Fury Renegade 1TB, Adata XPG Core Reactor 650W, BeQuiet Pure Base 500DX + 3x Arctic P14 PWM PST, LG 42OLEDC21, Gamdias Hermes P3 Brown, Logitech G400, Hifiman HE-4XX + Topping NX4DSD

PC2:
Ryzen 5 5600X, ASUS TUF Gaming B550M-PLUS WiFi, 32GB DDR4 Kingston Predator@3600/16/19/21/36, Sapphire Pulse RX6600 8GB, Toshiba XG3 1TB M.2 NVMe, Seasonic Platinum SS-660XP2, Riotoro Morpheus, ASUS VG279Q, Marvo K605, Rapture ASPIS, Superlux HD-330 + Brainwavz Sheepskin earpads, Edifier WN820NB
Používateľov profilový obrázok
HaDeS
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 749
Dátum registrácie: Št 07. Apr, 2005, 20:00
Bydlisko: Bratislava/#overclocking

Re: Chcem 3D tlač - ako? kto? za koľko? kde? Tipy, triky, taktiky,...

Príspevok od používateľa HaDeS »

@wito aj si pokrocil s tym HEVO-m ? u mna sa uz zacinaju zbierat komponenty, rozhodol som sa to cele posadit na MGN-ka s BMG extruderom. Zatial som nechal vy-CNCkovat vsetko okrem mountu na BMG. Akurat mam celkom obavy z 4MM 6082 pre heatbed. ci sa to nebude krutit pri baj oko 110-120 stupnoch. Co som cital sak liaty liaty liaty hlinik namiesto extrudovaneho, len to je v nasich koncinach trosicka problem zohnat. BTW tiez som sa dobre opalil na profiloch 5 vs 6 mm :)
Workstation: dual E5-2698V4 GTX 2xTitan,
Slave 1-9:i7 5820k@4.2-4.45GHz
Slave 10-18:Ryzen 1700@3.7-3.9GHz,
Používateľov profilový obrázok
wito
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 322
Dátum registrácie: So 31. Dec, 2005, 20:00

Re: Chcem 3D tlač - ako? kto? za koľko? kde? Tipy, triky, taktiky,...

Príspevok od používateľa wito »

je zlozeny a tlaci, len neviem to nejak doladit, tlaci to horsie ako anet a8 ked som ju neupravil
som celkom smutny, ale vytlacil som komplet vsetky suciastky este raz, lebo ar sposobovalo par problemov, tak bude tieto dni prerabat
najvacsi problem mam dotiahnut ten sprosty opasok, je to dost volne, ale nasiel som daco na nete na to
vrzga a piska ako krava co ma vytaca a prihorel mi kabel co ide do krokoveho motora, nik okolo mna netusi ako to je mozne ale stalo sa :D
mam tam 18mm indukcny senzor ale objednal som ten mini opticky na skusku nech to nezabera tolko miesta
celkovo premyslam ze prejdem do tej BLV linerar rail verzie, len o chvilu svadba tak musim posetrit trosku :D
Používateľov profilový obrázok
HaDeS
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 749
Dátum registrácie: Št 07. Apr, 2005, 20:00
Bydlisko: Bratislava/#overclocking

Re: Chcem 3D tlač - ako? kto? za koľko? kde? Tipy, triky, taktiky,...

Príspevok od používateľa HaDeS »

blv je pekne, ja modifikujem na svoj obraz avz verziu. zrovna mam rozkreslene plosaky pre piezo disky pod bed. snazim sa vyhnut co najviac tlacenym dielom, 80-90 % dielov CNC ckujem

edit tak mno zdaru a coskoro vitaj v klube zenacov
Workstation: dual E5-2698V4 GTX 2xTitan,
Slave 1-9:i7 5820k@4.2-4.45GHz
Slave 10-18:Ryzen 1700@3.7-3.9GHz,
Používateľov profilový obrázok
wito
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 322
Dátum registrácie: So 31. Dec, 2005, 20:00

Re: Chcem 3D tlač - ako? kto? za koľko? kde? Tipy, triky, taktiky,...

Príspevok od používateľa wito »

v klube zenacov alebo utrobach pekelnych? :D
nj tiez by som najradsej nemal niektore casti tlacene
najviac ma hneva "x carriage" to je asi najlabilnejsia cast u mna a pritom dost dolezita aby bola pevna
Používateľov profilový obrázok
HaDeS
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 749
Dátum registrácie: Št 07. Apr, 2005, 20:00
Bydlisko: Bratislava/#overclocking

Re: Chcem 3D tlač - ako? kto? za koľko? kde? Tipy, triky, taktiky,...

Príspevok od používateľa HaDeS »

x carriadge mam z 4mm 7075, na to sa este zavesi MGN 12 takze tuhost by mohla byt v poriadku. Pockam zakedy zlomim rameno na koptere a ked si budem nechat vyrabat nove, spytam sa chlapika co by stala aj taka sranda z karbonu a ak to nebude kozmicky drahe, necham spravit aj karbonovy kus. Pre tu prcu som nechal vyrobit aj diely z hlinikovych kompozitov, ale popravde tie sa mi nepacia po estetickej stranke, su vsak lahsie ako 6xxx ci 7xxx.
Tu som si ale neni isty, ci vobec vylahcovat X za kazdu cenu a o kazdy gram, kedze je na tom zavesene tazke MGN 12+ BMG extruder

edit: ja by som to nazval klub utrob pekelnych :D ale sak cas ukaze co to spravi, ze ano :D

edit2: ono to vsetko troska dlho trva, lebo jednak spravim model, tam to hypoteticky funguje - vytlacim to a zmontujem zas skontrolujem ci to funguje a az potom to ide na CNC
Workstation: dual E5-2698V4 GTX 2xTitan,
Slave 1-9:i7 5820k@4.2-4.45GHz
Slave 10-18:Ryzen 1700@3.7-3.9GHz,
Používateľov profilový obrázok
wito
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 322
Dátum registrácie: So 31. Dec, 2005, 20:00

Re: Chcem 3D tlač - ako? kto? za koľko? kde? Tipy, triky, taktiky,...

Príspevok od používateľa wito »

ja som chvilu aj spekulovat zlozit dake 3-4 osi sustruh, ale pochopil som, ze nik nic take na net nedal ako opensource tak som zostal pri tlacenych veciach
aj tak by som ho v dvojizbaku nemal kde dat :D

Návrat na "Debata o všetkom"