Zásielkovňa - tipy, triky, taktiky

V tejto sekcii môžete debatovať skoro o všetkom ...
Používateľov profilový obrázok
loleqboleq
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 12937
Dátum registrácie: So 20. Okt, 2012, 22:20
Bydlisko: Košice

Zásielkovňa - tipy, triky, taktiky

Príspevok od používateľa loleqboleq »

Ahojte,

Zásielkovňu poznáme, využívame ju a poďme si hodiť aj nejaké tipy, triky, taktiky pre všetkých.

Na druhú stranu ja ale začnem tému s otázkou - ako riešite dobierky pri CZK? Bez konverzie (účtujú služby podľa CZ cenníka a odosielajú v CZK), s konverziou pri posielaní peňazí (po doručení a fakturácii vezmu sumu dobierky, odčítajú náklady na dopravu a prekonvertujú sumu podľa ČSOB kurzového lístka a zasielajú v EUR) alebo s konverziou pri zadaní (to isté ako pri možnosti predtým ale s 1% "pokutou" navyše).

Ja aktuálne riešim práve tú dilemu, či ísť bez konverzie alebo s konverziou pri zúčtovaní - v podstate je to otázka toho, či chcem, aby mi účtovali služby podľa CZK cenníka (ku ktorému nemám prístup) a nechať to pretiecť cez kurz v Tatra Banke alebo to podrobiť konverzii a potom zase to oni podrobia kurzu v Tatra Banke - k tomu to, že doteraz sa neviem vysomáriť z pojmu predaj/nákup...čo by ste radšej zvolili?
https://www.csob.cz/portal/lide/produkt ... vni-listek
https://www.tatrabanka.sk/sk/personal/k ... istok.html
CZK<>EUR prevody.

A tiež, všimli ste si túto srandu v nastavení účtu
Příjem vratek Standardní – vč. zásilek, které zákazník rozbalí a odmítne před obsluhou pobočky ?
Pekná sranda, čo? O tom som ani nevedel, že niekto môže prísť, na pobočke rozbaliť, pozrieť a prípadne to rovno vrátiť. Skúsili ste už niekto niečo také alebo spravil vám už niekto niečo také?
CASE: Sliger Cerberus X PSU: Corsair SF750 MB: Ašuš Creator CPU: Rezeň 3900X GPU: RTX 3090 FE RAM: TridentZ 3600MHz@CL14 SSD: 970 EVO<--DEAD + Corsair MP600XT a MP600, Ťamťung 980 Pro Moňas: LG 48" C11 OLED Myš: G Pro Superlight Wire Klávka: Rôzne Audiofekália: Topping DX3 Pro, Hifiman Edition XS, Mr.Speakers Alpha Dog, JBL LSR305
mp3turbo
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 12258
Dátum registrácie: St 27. Apr, 2011, 11:16
Bydlisko: ta Blava, ňe ?

Re: Zásielkovňa - tipy, triky, taktiky

Príspevok od používateľa mp3turbo »

predaj / nakup kurzovy listok vzdy pozeras z hladiska BANKY (banka predava ceske koruny == ty nakupujes ceske koruny).
Devizy su bezhotovostne operacie ; valuty su hotovost.
Som matematik... Vzrusuju ma cisla, napriklad 8300 na otackomeri alebo 2,15 baru z kompresora a este aj 1-12-5-8-3-10-6-7-2-11-4-9.
Používateľov profilový obrázok
loleqboleq
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 12937
Dátum registrácie: So 20. Okt, 2012, 22:20
Bydlisko: Košice

Re: Zásielkovňa - tipy, triky, taktiky

Príspevok od používateľa loleqboleq »

Takže, ak by to bolo bez konverzie, teda oni by mne zasielali dobierku v CZK, tak pre mňa je smerodajný údaj > Devíza, nákup CZK>EUR a ak by to bola tá možnosť, že oni už posielajú eurá, tak to pôjde cez ich banku cez Devízu, predaj CZK>EUR, že? Takže podľa aktuálnych kurzov by pri prvej možnosti trebárs 900/25,915 a pri druhej napríklad 35*26,141...

Počkať, čo trepem... :laugh:

Vysvetli mi to prosím konkrétne pri tých príkladoch...ja to stále počítam tak, že si vezmem tú hodnotu, ktorá mi dá menej výhodný výsledok (ak posielam, teda mám niečo platiť v CZK, tak oproti konverzii cez google musím poslať viac ako a ak dostávam, teda napríklad niekto mi platí, tak oproti konverzii cez google dostanem menej)...

Ja zadám dobierku 900CZK a oni to nekonvertujú, len posielajú (po strhnutí dopravy ale to teraz ignorujme) na môj SK účet 900CZK - keď to príde do TB, tak čo spravia? Oni vtedy "nakupujú" tú českú korunu (akoby ja som prišiel s CZK a oni ju odo mňa kupujú)?

Ja zadám dobierku 900CZK ale mne to príde už v EUR, tak oni zadajú v bankingu CZK a banka v podstate zoberie tie CZK a kúpi eurá, takže pôjde devíza/nákup?
CASE: Sliger Cerberus X PSU: Corsair SF750 MB: Ašuš Creator CPU: Rezeň 3900X GPU: RTX 3090 FE RAM: TridentZ 3600MHz@CL14 SSD: 970 EVO<--DEAD + Corsair MP600XT a MP600, Ťamťung 980 Pro Moňas: LG 48" C11 OLED Myš: G Pro Superlight Wire Klávka: Rôzne Audiofekália: Topping DX3 Pro, Hifiman Edition XS, Mr.Speakers Alpha Dog, JBL LSR305

Návrat na "Debata o všetkom"