Novy TV s Wifi

V tejto sekcii môžete debatovať skoro o všetkom ...
Používateľov profilový obrázok
spencer
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1933
Dátum registrácie: Št 08. Máj, 2008, 14:00
Bydlisko: Rajecké teplice , Vek: 31 r

Novy TV s Wifi

Príspevok od používateľa spencer »

Zdravim chlapi , mám troška dilemu , zariaďujem si byvanie a k tomu patri aj vyber telky . od telky požadujem hlavne aby mala uhlopriečku aspoň 80cm, idealne tak 90 cm (pod 80 cm to u mňa nemá vyznam a takú TV nechcem ) . nedávam to do nákupnej poradne lebo nepotrebujem konkretny typ ale skôr ozrejmiť problématiku a pojmy alebo funkcie . Problem je ten , že neviem presne čo sa rozumie pod pojmom SMART funkcie . Myslel som , že keĎ mate SMARt na TV tak automaticky tam mate aplikacie Youtube + wifi pripojenie v domacnosti . Asi som v tomto mimo preto by som potrteboval trocha svetla do toho . v podstate chcem , aby TV vedelo cez wifi spustiť to , čo si pustim na telefone v aplikacii youtube . svokor (bívaly) , mal takto rieešenú telku od Samsungu , ale to bola úplne ina cenova kategoria. Skratka aby som si spustil wifi v telefone , zapol som telku , na telefone spustim youtube vyhľadam si video spustim a nechám si ho prehrať na obrazovke TV . - čo je k tomuto potreba za funkcie ? Je treba aj SMART ? bez tej funkcie to TV nedokaže pustiť z telefonu ? prípadne dá sa takto nejako na diaľku pustiť aj film z PC a cez wifi router pustiť ten film aj na telke ?- HDMI medzi TV a PC nebude možné v mojom prípade . dik za odpoveď . Hľadam nejaký schopny TV do 300 € ktorý toto zvládne , možno max 350 € . telku moc nekukam ,obyvačku mám malu a preto viac investovať nechcem . idealne asi panasonic - máme doma plazmu VIERu a drží už asi 14 rokov odhadom bez jediného zavahania . Pripadne by som tipoval , že podobne kvalitné by mohli byť aj SONY alebo LG . Podporil by som aj domaci trh ORAVA , ale v dobe "tučnych" TV to boli bezservitky šroty .
Spoiler: ukázať
Notebook Lenovo IdeaPad Gaming 3-15IMH05 Onyx BlackCPU :Intel Core i5 10300H Comet Lake RAM : RAM 24GB DDR4GPU : NVIDIA GeForce GTX 1650 Ti 4GBSSD : SSD 512GBHDD :1000 GB HDD Sound cardFiiO E10 OlympusOS : Windows 10 64-bit Headphones : Beyerdynamic Custom One Pro Myš :evolveo wm430
Používateľov profilový obrázok
lacika
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 4278
Dátum registrácie: Pi 11. Jan, 2008, 14:00
Bydlisko: KE

Re: Novy TV s Wifi

Príspevok od používateľa lacika »

Smart telka je ta co obsahuje nejake aplikacia/pokrocile funkcie. YT snad obsahuje kazda.
Donedavna boli aj bez wifi. Dnes je to uz standard.
mne celkom sedi webOS od LG. Taktiez na tu cenu maju pekny obraz.
ak porovnavam ocovu LG 43" 4K a moj philips 49" 4K o 150€ drahsi, tak LG vitazi.
Taky webOS 3 ti samozrejme ponuka mirroring (miracast), ale musis mat router. Nefunguje to tak, ze sa TV pripoji na tvoj telefon (hotspot). Streamovanie filmu z PC ale neodporucam cez wifi. Strasne to zatazuje siet a uz 2x mi to router (802.11 n 300+) nezvladol. Ja mam android TV a neviem ci LG alebo Samsung ma pc aplikaciu na zrkadlenie obrazu. Na android fony ano.
Taktiez webos3 podporuje DLNA, cize ak mas lepsi NAS, tak vies prehravat filmy aj po sieti.

Orava nie je domaci trh.. myslim, ze to je zalozene na samsung komponentoch. Ale oni mozu kludne preskocit aj na ineho.
Používateľov profilový obrázok
spencer
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1933
Dátum registrácie: Št 08. Máj, 2008, 14:00
Bydlisko: Rajecké teplice , Vek: 31 r

Re: Novy TV s Wifi

Príspevok od používateľa spencer »

Spoiler: ukázať
Notebook Lenovo IdeaPad Gaming 3-15IMH05 Onyx BlackCPU :Intel Core i5 10300H Comet Lake RAM : RAM 24GB DDR4GPU : NVIDIA GeForce GTX 1650 Ti 4GBSSD : SSD 512GBHDD :1000 GB HDD Sound cardFiiO E10 OlympusOS : Windows 10 64-bit Headphones : Beyerdynamic Custom One Pro Myš :evolveo wm430
Dunar
TV & Audio expert
TV & Audio expert
Príspevky: 3982
Dátum registrácie: Ne 06. Sep, 2015, 12:17

Re: Novy TV s Wifi

Príspevok od používateľa Dunar »

Za tych 350€ si to mohol mat uz v 43".
To co pozadujes vie uplne kazdy Smart televizor.
Používateľov profilový obrázok
spencer
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1933
Dátum registrácie: Št 08. Máj, 2008, 14:00
Bydlisko: Rajecké teplice , Vek: 31 r

Re: Novy TV s Wifi

Príspevok od používateľa spencer »

kd a aky ?
Spoiler: ukázať
Notebook Lenovo IdeaPad Gaming 3-15IMH05 Onyx BlackCPU :Intel Core i5 10300H Comet Lake RAM : RAM 24GB DDR4GPU : NVIDIA GeForce GTX 1650 Ti 4GBSSD : SSD 512GBHDD :1000 GB HDD Sound cardFiiO E10 OlympusOS : Windows 10 64-bit Headphones : Beyerdynamic Custom One Pro Myš :evolveo wm430
Dunar
TV & Audio expert
TV & Audio expert
Príspevky: 3982
Dátum registrácie: Ne 06. Sep, 2015, 12:17

Re: Novy TV s Wifi

Príspevok od používateľa Dunar »

43LJ594V je teraz v okay za 359€.
Alebo v 32" sa da kupit za ten rozpocet podstatne lepsi obraz ako LG.

Návrat na "Debata o všetkom"