hodinky pre deti

V tejto sekcii môžete debatovať skoro o všetkom ...
johnnyjano
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 8
Dátum registrácie: Št 09. Nov, 2017, 15:58

hodinky pre deti

Príspevok od používateľa johnnyjano »

Zdravim všetkych.... aky mate nazor na inteligentne hodinky pre deti ? som to zachytil v nejakom newslettery, ale nejako im stale nerozumiem. Funguju ako normlane napriklad iWatch alebo je to "ochudobnene" o nejake funkcie ? Ide o to ze ak by to bolo vhodne a vyuzitelne tak mam vymysleny darček pre synovca, ale zase nechcem kupiť nejaku blbosť :-)
Používateľov profilový obrázok
lacika
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 4278
Dátum registrácie: Pi 11. Jan, 2008, 14:00
Bydlisko: KE

Re: hodinky pre deti

Príspevok od používateľa lacika »

chces aby to fungovalo samostatne, teda so SIM alebo len cez BT?
Používateľov profilový obrázok
shiro
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 8523
Dátum registrácie: Št 21. Dec, 2006, 02:00
Bydlisko: Banska Bystrica

Re: hodinky pre deti

Príspevok od používateľa shiro »

Pokial ich chces sledovat, na to su urcene hodinky s gps a simkou, mozu zavolat ak by mali problem, s gps v appke vidis, kde su.
Nieco taketo: https://www.alza.sk/trendy/helmer-lk-70 ... 10.htm?o=1
Ak ti o sledovanie nejde, tak stacia obycajne digitalky/analog, uz co kto uprednostnuje.

Pretoze si realne zober a porozmyslaj, na co su smart hodinky dobre ci uz pre dieta, aebo dospeleho? Co take vedia okrem ukazovania casu?
Napada ma jedine sledovanie tepu a podobnych veci okolo sportovania, ak sportujes.
Ak nesportujes, tak mi to pride este zbytocnejsie. Dokazu zobrazovat smsky, kto vola (cez bt z telefonu), pripadne prijat/odmietnut hovor...robit hocico ine na tych pididisplejoch je o drzku. A nevedia nic, co by si lepsie a pohodlnejsie nespravil na telefone, ktory mas tak ci tak so sebou.
Navyse aby to clovek kazdy vecer alebo par dni nabijal...ejha, dalsia vyhoda :-)

Tot moj nazor, uz ako sa rozhodnes je na tebe. Mozno sem dakto este napise ine vyuzitie ktore mna nenapadlo.
Ryzen 7 3700X | SilentiumPC Fera 3 | Asrock X570M Pro4 | Patriot Viper 4 Blackout 16GB DDR4-3600 CL17 | Gainward RTX4060 Ti Pegasus 8GB | Samsung 970evo Plus 250GB NVMe | Corsair MP510 1TB NVMe | Samsung 980 Pro 2TB NVMe | Corsair RM550x | 24" BenQ GW2470H | 3x Noctua NF-S12B redux 1200 PWM
Xiaomi Mi 9 Lite 64GB
johnnyjano
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 8
Dátum registrácie: Št 09. Nov, 2017, 15:58

Re: hodinky pre deti

Príspevok od používateľa johnnyjano »

Určite so simkou a nie cez bluetooth. Shiro - mne ide hlavne o tie veci čo si napísal, keď bude nejaký problém vieme sa spojiť, a viem sledovať kde sa nachádzajú. Niečo také ako si dával link by som si vedel predstaviť, sú k tomu aj nejaké alternatívy na slovensku ? Rád by som videl aj od iných značiek aby som to vedel porovnať :)
Používateľov profilový obrázok
shiro
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 8523
Dátum registrácie: Št 21. Dec, 2006, 02:00
Bydlisko: Banska Bystrica

Re: hodinky pre deti

Príspevok od používateľa shiro »

Na alze maju aj od inych vyrobcov. Funkcie to ma +- stejne a lisia sa dizajnom.
Ryzen 7 3700X | SilentiumPC Fera 3 | Asrock X570M Pro4 | Patriot Viper 4 Blackout 16GB DDR4-3600 CL17 | Gainward RTX4060 Ti Pegasus 8GB | Samsung 970evo Plus 250GB NVMe | Corsair MP510 1TB NVMe | Samsung 980 Pro 2TB NVMe | Corsair RM550x | 24" BenQ GW2470H | 3x Noctua NF-S12B redux 1200 PWM
Xiaomi Mi 9 Lite 64GB
Používateľov profilový obrázok
lacika
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 4278
Dátum registrácie: Pi 11. Jan, 2008, 14:00
Bydlisko: KE

Re: hodinky pre deti

Príspevok od používateľa lacika »

len tie lacne maju to gps velmi orientacne.
Používateľov profilový obrázok
shiro
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 8523
Dátum registrácie: Št 21. Dec, 2006, 02:00
Bydlisko: Banska Bystrica

Re: hodinky pre deti

Príspevok od používateľa shiro »

Zase tiez treba ratat s tym, ze to nemusi dlho vydrzat a rozmlati sa to...pretoze deti.
Kupovat nejake top modely za 150+ neviem ci ma moc zmysel.
Ryzen 7 3700X | SilentiumPC Fera 3 | Asrock X570M Pro4 | Patriot Viper 4 Blackout 16GB DDR4-3600 CL17 | Gainward RTX4060 Ti Pegasus 8GB | Samsung 970evo Plus 250GB NVMe | Corsair MP510 1TB NVMe | Samsung 980 Pro 2TB NVMe | Corsair RM550x | 24" BenQ GW2470H | 3x Noctua NF-S12B redux 1200 PWM
Xiaomi Mi 9 Lite 64GB
Používateľov profilový obrázok
lacika
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 4278
Dátum registrácie: Pi 11. Jan, 2008, 14:00
Bydlisko: KE

Re: hodinky pre deti

Príspevok od používateľa lacika »

tak potom to nema zmysel kupovat.
Mam taky pocit, ze lacnejsie modely nemaju neustali tracking, cize ty sa dopytujes na polohu, a ked nema dostatok satelitov na urcenie polohy, tak odchylka moze byt extremna.
vidis, ze ten helmer zistuje polohu v intervaloch.

// v popise samotnej aplikacie SeTracker2:
2 map: APP can search the last position and show in the map,and get the realtime position.
tipujem, ze ked nema RT poziciu, tak zoberie poslednu, kludne aj km daleko. Dopyt na polohu bude asi cez GSM, bud sms alebo pod.
Obrázok
johnnyjano
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 8
Dátum registrácie: Št 09. Nov, 2017, 15:58

Re: hodinky pre deti

Príspevok od používateľa johnnyjano »

Pozeral som si modely od nejakých výrobcov, a taký zlatý cenový stred mi prišli tieto https://chytre-naramky.heureka.sk/lamax-watchy/ - aj tú značku poznám a dizajn je tiež fajn. A je tam viac spôsobov lokalizácie tak by to mohlo byť presné. Ale asi si ich pojdem okuknúť naživo niekam najprv.
Používateľov profilový obrázok
killswitch
VIP
VIP
Príspevky: 4573
Dátum registrácie: Pi 21. Jan, 2005, 20:00
Bydlisko: BA-Okolie

Re: hodinky pre deti

Príspevok od používateľa killswitch »

máte niekto aktuálne prehľad na trhu? reálne skúsenosti? pozerám po hodinkách pre prváka, potrebujem GPS a aby mi mohol v prípade potreby zavolať. okrem toho nech to má čo najmenej serepetičiek, aby sa s tým v škole nezabával.
Používateľov profilový obrázok
HellAngel
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 12170
Dátum registrácie: Po 29. Dec, 2008, 00:15
Bydlisko: Turčianske Teplice

Re: hodinky pre deti

Príspevok od používateľa HellAngel »

riesil som nieco podobne. Po nejakom hladani a pozerani, som skoncil pri tychto:
https://www.aliexpress.com/item/4000927 ... 4c4dZp2qQW

baby watch q90. Nema ziadne serepeticky, nic s cim by sa mohlo dieta na nich bavit. Veskere ovladanie hodiniek je cez mobilnu aplikaciu, ktoru maju nainstalovanu rodicia. Lokalizacia je pomocou GSM 2G, WiFi, GPS. Mozem povedat, ze celkom presne lokalizuju pohyb. Maju detekciu odopnutia, mozes si vytvorit Safety Zone a ak ju dieta opusti, hned ti to aplikacia hlasi.

Z hodiniek sa moze dovolat len na cisla, ktore mu tam vlozis cez mobilnu aplikaciu. Maju aj SOS tlacitko, ktore po stlaceni, volaju cislo, ktore si zadal v aplikacii. Vyrdz je cca 3 dni, aspon tak uvadza vyrobca. Ale mne zatial dali tak den, lebo aj ked v hodinkach nie su ziadne hry ani ina zabavna aplikacia, furt do nich stukaju a pozeraju na ne. Co vidim ako minus, prijal by som vodotesnost a spustenie GPS lokalizacie v aplikacii v telefone (hodinky si lokalizacne sluzby riadia same). Inac im nemam co vytknut, za tu cenu fajn. Na slovensku predavaju podobne hodinky za 50-60 eur.
NB: Asus ROG Zephyrus G14
Používateľov profilový obrázok
scream
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 4410
Dátum registrácie: Ut 04. Okt, 2005, 20:00
Bydlisko: Kosice

Re: hodinky pre deti

Príspevok od používateľa scream »

ak chcete GPS a sim najvacsi problem bude vydrz baterie, nie hodinky samotne.
Ryzen5 7600, 32GB DDR5 6000 Corsair, MSI PRO B650-P WIFI, Fortis 5, XFX RX 6700 10g, 2x2TB samsung 980 pro, 2TB SATA, EVGA SuperNOVA 550 GT @ 31,5" iiyama G-Master GB3271QSU-B1
XBOX series X
Používateľov profilový obrázok
killswitch
VIP
VIP
Príspevky: 4573
Dátum registrácie: Pi 21. Jan, 2005, 20:00
Bydlisko: BA-Okolie

Re: hodinky pre deti

Príspevok od používateľa killswitch »

Díky za recenziu. Existujú nejaké hodinky s ITTT alebo podobnou funkcionalitou, že sa tieto služby v určitý čas vypnú (po príchode zo školy domov, napojenie na domácu wifi atď) a neskôr opäť zapnú?
Používateľov profilový obrázok
HellAngel
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 12170
Dátum registrácie: Po 29. Dec, 2008, 00:15
Bydlisko: Turčianske Teplice

Re: hodinky pre deti

Príspevok od používateľa HellAngel »

GPS zerie baterku, ale tak 3 dnova vydrz je podla mna OK. V standby rezime, ked ich mam doma na stole vydrzia kludne aj tyzden.

Killswitch: tie hodinky, lokalizuju aj pomocou wifi. Oni sa mi spravaju tak, ze ked behame po vonku, tak idu na GPS, ak zastaneme na nejakom mieste na dlhsie, GPS sa vypne a ide lokalizacia cez GSM, ktore je zapnute stale, kvoli moznosti telefonovania. Funkcia lokalizovania podla wifi sa zapina sama a podla svojho nastavenia.

Ta vydrz mi pride celkom OK vzhladom na funkcionalitu a cenu. Vyzsi level su smart hodinky, ale tam uz sa pohybujeme v cenach 200€ a viacej. Tieto za 20€ mi pridu ako dobra volba. Keby nevyhovovali, dam ich na bazar za par euro a nemrzi ma strata par eur
NB: Asus ROG Zephyrus G14
Používateľov profilový obrázok
HellAngel
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 12170
Dátum registrácie: Po 29. Dec, 2008, 00:15
Bydlisko: Turčianske Teplice

Re: hodinky pre deti

Príspevok od používateľa HellAngel »

ma niekto este nejake ine hodinky a vie sa podelit so skusenostami?
NB: Asus ROG Zephyrus G14

Návrat na "Debata o všetkom"