Kuchynské nože (triezvo kvalitné na slovenské pomery ala kde začať)

V tejto sekcii môžete debatovať skoro o všetkom ...
Dunar
TV & Audio expert
TV & Audio expert
Príspevky: 3989
Dátum registrácie: Ne 06. Sep, 2015, 12:17

Re: Kuchyňské nože (triezvo kvalitné na slovenské pomery ala kde začať)

Príspevok od používateľa Dunar »

To nie je moj noz. Nerezal som s nim nic, ale na omak to vyzeralo dost ostre. Aj dost tazke. Takze to vyzera fakt poctivo. Vraj najlepsi noz aky domaci mal. A to ma aj nejake lowcost Victorinoxy.

Ja si vezmem nejaky 3,5". Za nejakych 15€ pohoda. Mal som to v ruke, pacilo sa mi to. A aj feedbacky su na tie znacky a vyrobky pozitivne, tak to asi nebude zle.
Používateľov profilový obrázok
loleqboleq
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 12951
Dátum registrácie: So 20. Okt, 2012, 22:20
Bydlisko: Košice

Re: Kuchyňské nože (triezvo kvalitné na slovenské pomery ala kde začať)

Príspevok od používateľa loleqboleq »

Inak, Diablo, pozeral som pár tých setov ale tam to je ešte drahšie ako to brať osobitne a radšej by som riskoval 1-2 zdanenia na osobitné kúsky ako zdanenie na niečo za takmer 150€ (cez 150€ by som dostal ešte 8% pri iných setoch - pri tom od teba nie je VG-10 jadro ale čisto len damašková oceľ.

A ešte naposledy k ostreniu/ocieľke..
brať radšej ocieľku
http://noziarstvo.sk/sk/produkt/1908-ke ... aidea.html
túto brúsku (akurát je otázka, či tam nebude problém s uhlom) a používať keramickú časť
http://noziarstvo.sk/sk/produkt/1911-di ... aidea.html
alebo sa na to vykašľať a skúsiť kamene? Ak jo, tak ktorý z týchto
https://www.aliexpress.com/item/TAIDEA- ... 48510.html (alebo u nás o pár eur drahšie za položku)
že by 3000/8000, či skôr 1000/3000?
Či ocieľka by bola taký dobý pomer cena/výkon?

Nakoniec sa ešte rozhodujem, pozerám priamo Sunnecko shop
https://sunneckochina.aliexpress.com/st ... f57cLCEkFC
a všímam si, že tie jednotlivé modely, napríklad tieto dve
https://www.aliexpress.com/store/produc ... 60805.html
https://www.aliexpress.com/store/produc ... 58394.html
sú dosť rozdielne, u toho s drevenou sú aj spomínané vrstvy ale napríklad aj váha, 50g navyše u toho s čiernou rúčkou (čo by človek čakal skôr, že ešte drevená rúčka u druhého pridá na váhe).
Čím by to mohlo byť?
CASE: Sliger Cerberus X PSU: Corsair SF750 MB: Ašuš Creator CPU: Rezeň 3900X GPU: RTX 3090 FE RAM: TridentZ 3600MHz@CL14 SSD: 970 EVO<--DEAD + Corsair MP600XT a MP600, Ťamťung 980 Pro Moňas: LG 48" C11 OLED Myš: G Pro Superlight Wire Klávka: Rôzne Audiofekália: Topping DX3 Pro, Hifiman Edition XS, Mr.Speakers Alpha Dog, JBL LSR305
Dunar
TV & Audio expert
TV & Audio expert
Príspevky: 3989
Dátum registrácie: Ne 06. Sep, 2015, 12:17

Re: Kuchyňské nože (triezvo kvalitné na slovenské pomery ala kde začať)

Príspevok od používateľa Dunar »

Drevo je praveže ľahšie ako ta Mikarta. Plus keď si tie nože pozrieš podrobnejšie (obrazok s mierkou), tak ta oceľova časť na rukoväti kde sa napaja ta ručka vyzera na tom drevenom menej masivna/kratšia. Aspoň teda na obrazku. A aj tvar čepele je iny. Preto je zrejme ťažši.
Ja použivam len 1000-ku kameň. To je taky dobry kompromis. Keby si sa s tym ešte chcel nejak pomaznať, tak to vyleštiť nejakym vyššim čislom (6000/8000), ale nemam pocit že by to bolo nutne. To len leštiš ostrie.
Používateľov profilový obrázok
zedolsi
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1529
Dátum registrácie: St 25. Jún, 2014, 13:24
Bydlisko: PE+-

Re: Kuchyňské nože (triezvo kvalitné na slovenské pomery ala kde začať)

Príspevok od používateľa zedolsi »

tak mi to nedalo na skusku som objednal tento noz tak uvidime za 36€, mozno uz nebudem hladat novy noz :D

loleq - zobral by som ocielku, tie kamene mam doma v zrne 600 a 1000/3000 oni nie su zle ale pridu mi dost makke, sam som zvedavy co s nimi spravi ten noz sunnecko, jeden damasok (uhlik) som na nich uz brusil a v pohode uvidime vg10 co povie
tie skrabace ostria nemozem ani vidiet (ten druhy typ kde sa noze ken pretahuju)
Naposledy upravil/-a zedolsi v So 11. Nov, 2017, 16:27, upravené celkom 2 krát.
NTB MacBook Pro 13" Retina 2015 i5 2.7GHz, RAM 8GB, Iris 6100, SSD 256GB PHONE iPhone 13 PRO - 256GB Watch Series 7 (45mm)
Používateľov profilový obrázok
stiv
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 10011
Dátum registrácie: Pi 16. Nov, 2012, 21:30
Bydlisko: BT

Re: Kuchyňské nože (triezvo kvalitné na slovenské pomery ala kde začať)

Príspevok od používateľa stiv »

Asi aj ja nieco vezmem na test ked ste to tu tak vyhypovali. :laugh:

5” alebo 3” alebo oboje. 8” nemam rad. Tazky/velky.
.
Používateľov profilový obrázok
Sky
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2009
Dátum registrácie: Ut 15. Dec, 2009, 15:49
Bydlisko: Nové Zámky

Re: Kuchyňské nože (triezvo kvalitné na slovenské pomery ala kde začať)

Príspevok od používateľa Sky »

CPU: AMD Ryzen 5 3600 + Noctua NH-D14, MB:MSI B450M Mortar MAX,
VGA: Sapphire RX580 8GB, RAM: PATRIOT Viper 4 Blackout 32GB 3200Mhz, NVMe: Kingston FURY Renegade 2TB, Samsung 980 1TB, HDD: Toshiba 2TB, TOSHIBA 3TB, TOSHIBA 6TB
PSU:EVGA Supernova GS650 Gold, Case: SilverStone Lucid LD01, OS: Windows 11 Pro, LCD: AOC Q3279VWF
Keyboard: Logitech G910 Orion Spectrum, Mouse: Logitech G604 Lightspeed
Používateľov profilový obrázok
loleqboleq
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 12951
Dátum registrácie: So 20. Okt, 2012, 22:20
Bydlisko: Košice

Re: Kuchyňské nože (triezvo kvalitné na slovenské pomery ala kde začať)

Príspevok od používateľa loleqboleq »

Ja mám síce 8" a 5" verziu v košíku ale stále mi to nejako nedá. Lebo viem už teraz, že to je minimálne sčasti fejk, pretože tie vzory robia pravdepodobne len kyselinou a je otázne, čo to naozaj je a bla bla bla. Aspoň, že sú (dúfam) kované, to je aspoň nejaký základný predpoklad kvality.

Inak, Ali a to ich náhodné prepnutie režimu do iného jazyka (raz ruština, raz holandčina) mi už lezie na nervy. Sky už padol do ich holandskej verzie. :(
CASE: Sliger Cerberus X PSU: Corsair SF750 MB: Ašuš Creator CPU: Rezeň 3900X GPU: RTX 3090 FE RAM: TridentZ 3600MHz@CL14 SSD: 970 EVO<--DEAD + Corsair MP600XT a MP600, Ťamťung 980 Pro Moňas: LG 48" C11 OLED Myš: G Pro Superlight Wire Klávka: Rôzne Audiofekália: Topping DX3 Pro, Hifiman Edition XS, Mr.Speakers Alpha Dog, JBL LSR305
Používateľov profilový obrázok
Diablo1st
Sponzor fóra silver
Sponzor fóra silver
Príspevky: 3281
Dátum registrácie: Po 29. Aug, 2005, 20:00
Bydlisko: MY

Re: Kuchyňské nože (triezvo kvalitné na slovenské pomery ala kde začať)

Príspevok od používateľa Diablo1st »

Páni nejako ste sa rozbehli v nakupovaní nožov. :laugh:

Netrpezlivo čakám na reporty, aké budú Vaše skúsenosti. ;)

Loleq: tie sety som sem dával len kvôli zloženiu nožov, ktoré si myslím, že sú OK na začiatok. Popravde na cenu som ani nepozeral.
Lenovo E460: 14" FHD IPS, i5-6200U, 2x4GB RAM 1600MHz DDR3L, R7 M360, SSD 256GB Toshiba.
Ex. HP 2230s: T9600, 2x2GB RAM 800MHz DDR2, X4500MHD, SSD Toshiba 256GB.

FVE: 6,05 kWp + 13kWh batérie
Dunar
TV & Audio expert
TV & Audio expert
Príspevky: 3989
Dátum registrácie: Ne 06. Sep, 2015, 12:17

Re: Kuchyňské nože (triezvo kvalitné na slovenské pomery ala kde začať)

Príspevok od používateľa Dunar »

loleqboleq napísal: So 11. Nov, 2017, 17:00 Ja mám síce 8" a 5" verziu v košíku ale stále mi to nejako nedá. Lebo viem už teraz, že to je minimálne sčasti fejk, pretože tie vzory robia pravdepodobne len kyselinou a je otázne, čo to naozaj je a bla bla bla. Aspoň, že sú (dúfam) kované, to je aspoň nejaký základný predpoklad kvality.
Pojmom damaskova ocel sa oznacuje proces prekladania 2 druhov ocele. Akejkolvek. Nemusi to byt nutne kvalitna ocel, to nie je nikde napisane. Co je zrejme aj tento pripad a preto mozu byt lacne.
To je ale predsa jedno, to je aj tak len krycia vrstva, ktora chrani jadro v strede, tak je celkom jedno ako kvalitny je ten povrch. A ci to niekto vyleptal kyselinou (co mi pride ako nezmysel) alebo to vypalili laserom, alebo je to naozaj prekladane z niecoho lacneho. Hlavne ze to je nehrdzavejuce a spevnuje to krehke, tvrde jadro.

Ono to nevyzera inak ani na drahych nozoch, len tam su mozno tie krycie vrstvy kvalitnejsie.
Používateľov profilový obrázok
yesper
Moderátor
Moderátor
Príspevky: 3007
Dátum registrácie: Ut 10. Jún, 2008, 20:41
Bydlisko: VT & BA

Re: Kuchyňské nože (triezvo kvalitné na slovenské pomery ala kde začať)

Príspevok od používateľa yesper »

3,5 a 5" objednane :-D. dakujem za inspiraciu.
Používateľov profilový obrázok
loleqboleq
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 12951
Dátum registrácie: So 20. Okt, 2012, 22:20
Bydlisko: Košice

Re: Kuchyňské nože (triezvo kvalitné na slovenské pomery ala kde začať)

Príspevok od používateľa loleqboleq »

Myslím, že tu máme tému mesiaca. :laugh:

Tak potom som pokojný, ja beriem tieto dve
https://www.aliexpress.com/item/-/32831637894.html
https://www.aliexpress.com/item/-/32837943577.html
len objednávam s odstupom, nech mi to náhodou nezoberú spolu a nezabalia a nemám tak jeden balík, lebo ten by čapli na tutovku.
Premýšľal som aj nad 3,5" verziou týchto ale akože nerozumiem prečo ale paradoxne je ešte drahšia ako 6" kúsok, tak som sa na to vybrdol a na tie účeli rovnako dobre (zle) poslúži aj niečo stávajúce (a tupé). :facepalm:

Teraz už len nájsť IKEA ježiška na tento parádny stojanček
http://www.ikea.com/sk/sk/catalog/products/10286399/
a nejaké srandy, a o sviatky je postarané.
CASE: Sliger Cerberus X PSU: Corsair SF750 MB: Ašuš Creator CPU: Rezeň 3900X GPU: RTX 3090 FE RAM: TridentZ 3600MHz@CL14 SSD: 970 EVO<--DEAD + Corsair MP600XT a MP600, Ťamťung 980 Pro Moňas: LG 48" C11 OLED Myš: G Pro Superlight Wire Klávka: Rôzne Audiofekália: Topping DX3 Pro, Hifiman Edition XS, Mr.Speakers Alpha Dog, JBL LSR305
Používateľov profilový obrázok
Diablo1st
Sponzor fóra silver
Sponzor fóra silver
Príspevky: 3281
Dátum registrácie: Po 29. Aug, 2005, 20:00
Bydlisko: MY

Re: Kuchyňské nože (triezvo kvalitné na slovenské pomery ala kde začať)

Príspevok od používateľa Diablo1st »

Loleq: nechcem ti nejako kafrať do výberu, ale nejako nechápem prečo si si objednal dva rovnaké typy nožov? Ver mi je to úplne zbytočné. Zober jeden Chef knife veľkosti aký ti vyhovuje (za mňa odporúčam 6") a druhý zober utility knife 5", ak teda nechceš 3,5".

Btw. celkom sa bavím na tých číňancoch ako označujú ocel na nožoch. Označenie "damascus steel" je asi najčastejšia, ale čo si pod týmto má človek predstaviť podľa mňa nevie ani výrobca :hysterical:
Navyše som našiel TOTO - sunnecko bez označenia :laugh:
Lenovo E460: 14" FHD IPS, i5-6200U, 2x4GB RAM 1600MHz DDR3L, R7 M360, SSD 256GB Toshiba.
Ex. HP 2230s: T9600, 2x2GB RAM 800MHz DDR2, X4500MHD, SSD Toshiba 256GB.

FVE: 6,05 kWp + 13kWh batérie
Používateľov profilový obrázok
warrior606
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 677
Dátum registrácie: Ut 20. Aug, 2013, 17:55
Bydlisko: Legan, IRL

Re: Kuchyňské nože (triezvo kvalitné na slovenské pomery ala kde začať)

Príspevok od používateľa warrior606 »

loleq: Presne ten styl som pozeral aj ja len som si nie isty uchopenim tej rucky. Koniec mi pride prilis tenky tak mam obavu ako sa to bude drzat. Inak diablo ti spravne naznacil ze 8' a 6' nema vyznam. Rozhodni sa pre jeden. Mne je 6' verzia kratka viac mi vyhovuje 8' ale to je subjektivne. Varim vela a najviac vyuzivam 8' chef knife a 5 utility knife.
Používateľov profilový obrázok
loleqboleq
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 12951
Dátum registrácie: So 20. Okt, 2012, 22:20
Bydlisko: Košice

Re: Kuchyňské nože (triezvo kvalitné na slovenské pomery ala kde začať)

Príspevok od používateľa loleqboleq »

Diablo, dôvod, prečo si našiel taký ako Sunnecko je ten, že celá čína funguje na OEM výrobe, čekni Alibabu (B2B verzia Aliho) a uvidíš tie nože, ktoré majú všetci (napríklad aj Sunnecko) bez brandingu za rôzne ceny za kus s min. pož. množstvom pre objednávku.

Dokonca, ten čo som vzal nájdeš aj tu pod Haoye
https://www.aliexpress.com/item/HAOYE-d ... 14034.html
stavím sa, že to robí ten istý OEM výrobca.


A k výberu:
Ja používam obe, mám presne takú kombináciu (a často siahnem osobne skôr po 16tke ako 20tke), tu nejde ani o tvar ale o dĺžku, nie všetko chcem robiť s 20cm dlhou čepeľou, je to ťažšie a menej ohybné. 15,2cm je v tomto oveľa príjemnejšia na prácu. Priznám sa, že by som k tomu naozaj mal ešte jeden - nejaký 10-12cm dlhý.

Nakoniec som prihodil potom ešte
https://www.aliexpress.com/item/Sunneck ... 07594.html
síce už iná rúčka (tie s tou pakkou mali už skôr takú "jedálenskú" signatúru. Tento má ešte stále klasické "bruško".
CASE: Sliger Cerberus X PSU: Corsair SF750 MB: Ašuš Creator CPU: Rezeň 3900X GPU: RTX 3090 FE RAM: TridentZ 3600MHz@CL14 SSD: 970 EVO<--DEAD + Corsair MP600XT a MP600, Ťamťung 980 Pro Moňas: LG 48" C11 OLED Myš: G Pro Superlight Wire Klávka: Rôzne Audiofekália: Topping DX3 Pro, Hifiman Edition XS, Mr.Speakers Alpha Dog, JBL LSR305
Používateľov profilový obrázok
stiv
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 10011
Dátum registrácie: Pi 16. Nov, 2012, 21:30
Bydlisko: BT

Re: Kuchyňské nože (triezvo kvalitné na slovenské pomery ala kde začať)

Príspevok od používateľa stiv »

Ja som zobral 5” a 3.5”. Dufam, ze budu ok. Rozdelil som objednavku na kusy nech sa nemusime stretavat na colnici. :D
.

Návrat na "Debata o všetkom"