smart home skusenosti

V tejto sekcii môžete debatovať skoro o všetkom ...
Tibor26
Používateľ
Používateľ
Dátum registrácie: Pi 16. Mar, 2012, 08:38

Re: smart home skusenosti

Príspevok od užívateľa Tibor26 » Pi 13. Okt, 2017, 13:28

Zaujimavo vyzera Figaro ci Fibaro system. - Riesim do domu, na byte mam ELV hlavice na kurenie, kurenie sa da ovladat mobilom - pecka.
i7 8700K@5GHz, Asus Rog Z370-F, 16GB DDR4 2800MHz, EVGA GTX 1080Ti FTW3, 3TB HDD + 256GB SSD M2, Corsair 850W, Cooler Master ML240L RGB, NZXT 450 case...

Užívateľov profilový obrázok
Danix64
Používateľ
Používateľ
Dátum registrácie: Po 12. Máj, 2008, 14:00

Príspevok od užívateľa Danix64 » So 21. Okt, 2017, 21:29

A čo tak BigClown ?
https://www.root.cz/clanky/bigclown-se- ... -bezpecne/
https://www.root.cz/clanky/bigclown-iot ... tavebnice/
Naší motivací je nabídnout lidem, kteří se snaží vyvíjet nějaká vlastní připojená zařízení, ucelenou sadu elektronických modulů, jejichž použití bude velmi snadné, a přitom budou udělané solidně a bezpečně.
(ako hlavná jednotka sa môže použiť: Raspberry Pi, Turris, PC)

DC23
Nový používateľ
Nový používateľ
Dátum registrácie: Po 18. Sep, 2017, 10:48

Príspevok od užívateľa DC23 » Po 23. Okt, 2017, 13:48

Keď už sme pri tých smart home, prišiel mi celkom fajn článok o presne mojom sete čo mám doma. http://www.appliste.cz/recenze-bml-safe-homeset/ - Myslím že tú aplikáciu skritizovali trošku moc. Ja je požívaním nemám zatiaľ problémy. A tá kamera je fakt dobrá, mega ostré video.

SKiLEX
Používateľ
Používateľ
Dátum registrácie: Po 09. Mar, 2015, 16:13

Príspevok od užívateľa SKiLEX » Po 23. Okt, 2017, 18:37

videl som zopar domov s www.eltc.sk a hlavne cenovo to vychadzalo dost fajn, hlavne narozdiel od legrandu, abb a pod kde lietaju tisicky len tak

cele to funguje cez FTP kable, najlepsie zajst priamo na predajnu do KE, kde typek vsetko ukaze...

-regulacia osvetlenia neni problem
-zaluzie tiez
-zastrcky neviem ako myslis? napr. nieco ako vypinat a zapinas zasuvku vypinacom? to sa da
-cele to bezi na programovaciom jazyku LUA, cize nastavis si vsetko co len chces ako chces
-ovladanie splna vsetko co pozadujes(stena, web, smartfon, telnet...)

meranie spotreby som este nevidel nikde urobene, ale isto budu vediet
ohladom komunikacie s TV a pod sa budes musiet spytat priamo pana ktory to vyraba...

presnu cenu ti povedia oni, ale taky zaklad tzn 3-4 vypinace, riadiaca jednotka, 16relatiek vychadza okolo 800€
"Neznám případ, že by si někdo pomohl tím, že mluvil s policajty. Všichni toho později litovali. I tenhle bude." - Dfens

"Raz ma dokonca zvolili za richtára. Bolo to v blázinci, k úspechu mi pomohli hlavne hlasy samovrahov. Vo funkcii som sa udržal takmer týždeň. Keď anarchia v komunite nadobudla obludné rozmery, poslali ma z tej pakárne preč. Vraj som ohrozoval liečebný proces." - Milo Janáč

molnart
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Dátum registrácie: Ut 19. Jún, 2012, 23:03

Príspevok od užívateľa molnart » Po 23. Okt, 2017, 22:23

medzitym som bol pozriet loxonne, system vyzera byt velmi pekny, hlavne tam maju nadherne svetla s diffuznym svetlom, miesanim teplej a studenej bielej ale jak sme sa bavili chlapik naznacil ze len na samotnu kabelaz by som mal ratat 8 litrov, potom este spinace ktore idu tak 80 eur+, centralna jednotka netusim tolko a tie svetla im zacinaju od 600 eur... budem zvedavy na cenovu ponuku ale toto asi teda nebude ono, potom podla toho skusim inych dodavatelov loxonne ze kam sa dostanem.

stale si vsak myslim ze toto sa musi dat spravit aj svojpomocne modularne, nejake raspberry pi, arduino, riadenie cez domoticz, relatka a potom koncove zariadenia z kade tade, len by to chcelo mat nejak spracovane na jednom mieste
Spoiler: ukázať
CPU: Intel Core i5 3570K with Gelid Tranquillo rev.2 MB: Asus P8Z77-M Pro RAM: 2x 4GB Corsair 1600 Mhz DDR3 GPU: Sapphire Pulse Radeon RX580 8 GB HDD: Samsung EVO850 500GB, Western Digital WD7501AALS 750GB; Seagate Barracuda Green 2000DL003 2TB PSU: Seasonic S12-II 520W Bronze Case: Fractal Arc Mini Monitor: Dell U2711 OS: Win 10 64-bit + ArchLinux 64-bit with KDE/Cinnamon

Chris
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Dátum registrácie: Pi 13. Jan, 2006, 02:00
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Chris » Po 23. Okt, 2017, 22:27

som zvedavy k comu sa teda dopracujes :D
Master of PaloAlto NGFWs, Cisco ASAs

Napísať odpoveď

Návrat na "Debata o všetkom"