Nehnuteľnosť - siete (voda, elektrika) DIY - info

V tejto sekcii môžete debatovať skoro o všetkom ...
quicky
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 9823
Dátum registrácie: Št 12. Máj, 2005, 20:00
Bydlisko: Nitra

Nehnuteľnosť - siete (voda, elektrika) DIY - info

Príspevok od používateľa quicky »

Páni chcel by som sa spýtať, či tu náhodou nie je niekto "múdry" ohľadom realizácie sietí k nehnuteľnosti svojpomocou.

Zaujíma ma reálne koľko vyjde položenie sietí k pozemku - voda, elektrika, mám na mysli doslova s čím počítať (aké úkony, cca materiál) a približné ceny (iba zo skúseností, nakoľko samozrejme práca a materiál je individuálne).

Keď sa bavím s klientmi uvádzajú mi zväčša podľa mňa dosť šialené ceny, čiže by ma zaujímali aj reálne "podpultové" info z prvej ruky

Požičať si na pár dní JCB, kúpiť materiál a poukladať / zapojiť mi nepríde až taký hardcore (alebo mi niečo uniká) resp. vzhľadom na tie ceny čo som počul.

Ďakujem za konštruktívne odpovede :)
Používateľov profilový obrázok
Leon
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 7115
Dátum registrácie: St 05. Dec, 2007, 08:00
Bydlisko: Košice

Re: Nehnuteľnosť - siete (voda, elektrika) DIY - info

Príspevok od používateľa Leon »

Zajtra Ti zistím, sesternici pred 2 týždňami kopali elektriku. Prípojku na plyn ani nedávali, že to stojí cez 3000 eur a kúrenie na elektrinu vyjde cca o 20 eur na inkase viac.
.
faugusztin
Moderátor
Moderátor
Príspevky: 15049
Dátum registrácie: Ut 26. Feb, 2008, 14:00
Bydlisko: Bratislava/Štúrovo

Re: Nehnuteľnosť - siete (voda, elektrika) DIY - info

Príspevok od používateľa faugusztin »

No hlavne na plyne tiez platis cca 24 euro rocne len za to ze mas pripoju, nemusis odobrat ani 1 m2 plynu a uz si zaplatil 24 euro.
Používateľov profilový obrázok
HellAngel
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 12246
Dátum registrácie: Po 29. Dec, 2008, 00:15
Bydlisko: Turčianske Teplice

Re: Nehnuteľnosť - siete (voda, elektrika) DIY - info

Príspevok od používateľa HellAngel »

uz je to par rokov, ale tak nieco si este pametam. Material je individualna vec , takisto praca. Mozes si to kopat aj sam, ale pokial viem, a plynarne dodavas papier, ze pripojka je polozena tak ako ma (hlbka, vzialenost od vody...), toto potvrdenie ti musi dat niekto kto ma peciatku. Montaz plynomeru ma vysla zhruba okolo tej 1000. Tiez zrejme zalezi kto ti to montuje.

Elektrika je jednoduchsia, tam si nahlasis odberne miesto. Odborne si musis nehat namontovat iba elektromoer, tahanie kablov je uz na tebe, ci si to budes tahat sam, alebo nejaka firma.

Voda, tam vari tiez platis len za vodomer, tahanie pripojky je na tebe.

Ku vsetkeu potreujes projekt, ten predkladas pri ziadostiach o pripojenie
NB: Asus ROG Zephyrus G14
anonym_a8

Re: Nehnuteľnosť - siete (voda, elektrika) DIY - info

Príspevok od používateľa anonym_a8 »

Akurat ked si sam potiahne elektriku, neviem kto mu potom spravi na to reviziu a sulad s projektom. Vsetky revizne spravy potrebuje ku kolaudacii. Treba pohladat malych majstrov, reviznych technikov a vopred sa s nimi dohodnut, ze pripravu si spravis po konzultacii podla projektu sam a oni to pridu len skompletizovat + odmerat.

Inak pochybujem, ze ta to po par skusenostiach bude bavit, cloveku bez praxe to ide pomaly a zabije s tym kopec casu, pricom vysledok je neisty, mozes spravit chybu a daju ti to prerobit. Ak si najdes schopnych majstrov, v konecnom dosledku ta vyjdu lacnejsie ako usla mzda, nervy, namaha a podobne. Ja som v podobnej situacii pri prerabke domu a riesil som to kombinovane, nieco som proste zadal spravit, za tie peniaze to nestalo. Stale sa daju najst fakt dobri robosi s rozumnou cenou, nie su vsetci zlatokopky.
Používateľov profilový obrázok
HellAngel
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 12246
Dátum registrácie: Po 29. Dec, 2008, 00:15
Bydlisko: Turčianske Teplice

Re: Nehnuteľnosť - siete (voda, elektrika) DIY - info

Príspevok od používateľa HellAngel »

Ano mas pravdu, treba reviziu. Idealne je sa dohodnut s revizakom dopredu. Ale neviem ci sa vobec zaujmal o kabel z hlavneho istacia do domu, co som si pokladal sam.
Ostatne pripojky ako som pisal, ku vsetkemu potrebujes dokladovat reviznu spravu, takze je rozumnejsie to dat niekomu spravit, ako potom hladat niekoho, kto ti da peciatku.
Napriklad pripojku voda/plyn. Zastresoval mi to chlapik co mal peciatku, zohnali sa 3 farebnejsi kopaci, ty srpavili manualnu rpacu za rozumne peniaze a technik nemal problem to podpisat, lebo nad nimi stal. Stalo ma to menej ako zavolat firmu, platit im vyjazd, kilometre, marze.
NB: Asus ROG Zephyrus G14
Používateľov profilový obrázok
Leon
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 7115
Dátum registrácie: St 05. Dec, 2007, 08:00
Bydlisko: Košice

Re: Nehnuteľnosť - siete (voda, elektrika) DIY - info

Príspevok od používateľa Leon »

No myslím, že si to týždeň neprečíta :D
.
Používateľov profilový obrázok
molnart
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 6715
Dátum registrácie: Ut 19. Jún, 2012, 23:03
Bydlisko: Bratislava/Samorin

Re: Nehnuteľnosť - siete (voda, elektrika) DIY - info

Príspevok od používateľa molnart »

precita, len nezareaguje
Spoiler: ukázať
PC: CPU: Intel Core i5 12600K with Silentium Fortis 5 ARGB MB: MSI Tomahawk Z690 DDR4 RAM: 2x 16GB G.Skill Ripjaws V 4400-19 DDR4 GPU: GigaByte Eagle GeForce RTX 3060 Ti OC HDD: Samsung 970 1GB GB PSU: Corsair RMx (2018) 650W Case: Fractal Meshify 2 Compact Monitor: Philips 272B7QPJEB OS: Win 11 64-bit
Notebook: HP EliteBook 840 G6 Core i5 8265U, 16 GB RAM, 512 GB SSD
Server: HP Microserver Gen8 Xeon E3-1265Lv2, 16GB ECC DDR3 OS: PVE + OMV + OPNsense
Phone: Samsung Galaxy A52s
Tablet: iPad Pro 11 (2018)
quicky
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 9823
Dátum registrácie: Št 12. Máj, 2005, 20:00
Bydlisko: Nitra

Re: Nehnuteľnosť - siete (voda, elektrika) DIY - info

Príspevok od používateľa quicky »

veru som si to ani neprecital :D

samozrejme nechcem si to robit sam v styl,ze si pozicam bager a idem kopat... ale proste sa mi zda dost ked firmy vypytaju 20e za m2 (nie za bezny meter)...planujem ist realizovat vystavbu cca 11domov - postupne (cca 6tis m2) a pri tej rozlohe by som ako mal dat za elektriku + vodu pomaly 120k cca ? to sa mi zda sialene za vykopanie zeme, polozenie trubiek a kablov (ktore dokopy "nic" nestoja) + stemple,ze je to okej... proste verim, ze realne sa to dat spravit ja neviem 15-20k?

plyn tahat nebudem - nema zmysel absolutne ani kanalizaciu.

preto ma zaujimali nejake realne sumy ci to niekto neriesil poviem priklad, vykopat 100m, polozit vodu + elektriku, priviest k domu + material robota... aspon orientacne
Používateľov profilový obrázok
mirjak
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2225
Dátum registrácie: Št 16. Nov, 2006, 02:00
Bydlisko: Banska Bystrica

Re: Nehnuteľnosť - siete (voda, elektrika) DIY - info

Príspevok od používateľa mirjak »

Nerozumiem tomu vypoctu, snad si to neratal 20e za m2 x 6tis m2 = 120k? Ved rozloha pozemku nemoze mat vplyv na cenu pripojky, to len ak platis vypalne :D
Používateľov profilový obrázok
HellAngel
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 12246
Dátum registrácie: Po 29. Dec, 2008, 00:15
Bydlisko: Turčianske Teplice

Re: Nehnuteľnosť - siete (voda, elektrika) DIY - info

Príspevok od používateľa HellAngel »

quick, tak sa dohodni s niekym na peciatke, a vypok rob s robosmi svojpomocne

ta cena za meter je celkom dost
NB: Asus ROG Zephyrus G14
LordKJ
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 7744
Dátum registrácie: Po 28. Feb, 2011, 11:49
Bydlisko: Bratislava

Re: Nehnuteľnosť - siete (voda, elektrika) DIY - info

Príspevok od používateľa LordKJ »

mirjak napísal: Št 31. Aug, 2017, 12:17 Nerozumiem tomu vypoctu, snad si to neratal 20e za m2 x 6tis m2 = 120k? Ved rozloha pozemku nemoze mat vplyv na cenu pripojky, to len ak platis vypalne :D
keby mas 2000 metrovu zahradu za domom, tak by si sa nedoplatil :D
quicky
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 9823
Dátum registrácie: Št 12. Máj, 2005, 20:00
Bydlisko: Nitra

Re: Nehnuteľnosť - siete (voda, elektrika) DIY - info

Príspevok od používateľa quicky »

mirjak hej tiez som sa aj ja cudoval co ma rozloha pozemku s tym,ale doslova kazda firma to pocita takto a nie ako bezny meter... zatial som sa teda 2 pytal... -osobne je to bullshit a nechapem to, preto hladam aj info ci sa tu nahodou niekto nenajde.

Návrat na "Debata o všetkom"