IT Kurzy

V tejto sekcii môžete debatovať skoro o všetkom ...
m4rt1n
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 86
Dátum registrácie: St 10. Dec, 2008, 11:03
Bydlisko: Bratislava - Petržalka

IT Kurzy

Príspevok od používateľa m4rt1n »

Caute, viete niekto odporucit skoliace stredisko v BA na IT kurzy? Chcel by som zmenit zamestnanie, mam strednu skolu co nema absolutne nic s IT, nemam ziadnu preukazatelnu prax. Je vobec mozne sa dostat s pomocou kurzov na nejaku junior poziciu alebo je potreba si to odtrpiet cez help desk?
Používateľov profilový obrázok
Kimif123
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1584
Dátum registrácie: Pi 13. Máj, 2016, 15:35
Bydlisko: Nitra

Re: IT Kurzy

Príspevok od používateľa Kimif123 »

Na internete je toho obsahu celkom dosť, stačí trocha googliť, prípadne youtube :)
CPU: i5 12400f Cooler: NOCTUA NH-U12A Chromax Black MB: ASUS ROG STRIX B660-A GAMING D4 RAM: G.SKILL 32GB KIT DDR4 3600 MHz CL16 Trident Z RGB GPU: ASUS TUF GeForce RTX 3060 Ti O8G SSD: Samsung 980 PRO 1TB + Kingston KC3000 NVMe 1TB + Crucial MX500 2TB SSD PSU: Corsair RM750x white CASE: Fractal Design Define 7 Compact White TG Mouse: Logitech G403 Prodigy HS: HyperX Cloud I + Microlab FC50 Monitor: Dell S2721DGFA OS: Win 10 64bit
LordKJ
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 7744
Dátum registrácie: Po 28. Feb, 2011, 11:49
Bydlisko: Bratislava

Re: IT Kurzy

Príspevok od používateľa LordKJ »

ale co v IT?
ANONYM_a7

Re: IT Kurzy

Príspevok od používateľa ANONYM_a7 »

Používateľov profilový obrázok
hawkeye
Redaktor
Redaktor
Príspevky: 6624
Dátum registrácie: Ut 06. Jan, 2009, 19:12
Bydlisko: Trnava

Re: IT Kurzy

Príspevok od používateľa hawkeye »

Su firmy, ktore ponukaju staz. Vacsinou zadarmo ale ked sa uchytis ostavas tam rovno na juniorskej pozicii.

Otazne co hladas a co ta bavi atd.
Spoiler: ukázať
i5-6600k@4600Mhz + asus sabertooth z170 Mark1, 16GB RAM, Sapphire Nitro R9 390 Fury, Seasonic SnowSilent 750W Platinum all in Silverstone Fortress FT02
Používateľov profilový obrázok
beardie
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 3318
Dátum registrácie: So 25. Mar, 2006, 02:00

Re: IT Kurzy

Príspevok od používateľa beardie »

m4rt1n napísal: Po 21. Aug, 2017, 23:00je potreba si to odtrpiet cez help desk?
mozno sa to nezda, ale ked si prejdes cez HD, tak mas uplne iny pohlad na ten team ked si na vyssej pozicii
a ak je dobra firma, nielen ze ta aj na tej pozicii toho vela nauci, ale aj sa postara, aby to nebolo peklo
ANONYM_a7

Re: IT Kurzy

Príspevok od používateľa ANONYM_a7 »

amen - tiez som si presiel od helpdesku hore a taktiez som nazoru, ze to ma daco do seba
LordKJ
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 7744
Dátum registrácie: Po 28. Feb, 2011, 11:49
Bydlisko: Bratislava

Re: IT Kurzy

Príspevok od používateľa LordKJ »

nejaky insight, ze preco?
ANONYM_a7

Re: IT Kurzy

Príspevok od používateľa ANONYM_a7 »

z mojho pohladu:
- da ti to skvely insight do spolocnosti v ktorej pracujes (firma ktora si nevazi a nebuduje CC nie je dobra firma... proste nie je... najvacsia somarina ktora existuje je outsourcing CC)
- ak tu pracu nebudes robit ako debko a len posielat makra a budes sa realne zaujimat o kontext toho co robis, vies ziskat skvely overview ohladom produktu/sluzby ktoru supportujes
- dobry customer care je rovnako dolezity ako dobry development
- pokrocile firmy maju CC priamo naparovane na dev. team co v praxi riesi vela problemov a dokaze predikovat trendy/vylepsenia pre realnych klientov
- len z CC sa daju ziskat velmi zaujimave a hlavne relevantne cisla ohladom spokojnosti zakaznikov, ich spravania, pouzivania aplikacie/produktu/sluzby, na zaklade tychto info sa daju pomerne jednoducho upravovat nielen makra, ale aj programovat boti, ktorí sú viac a viac popular
- nie je to vôbec zle platene nakolko CC fici aj cez vikend
- pri vacsine CC poziciach sa da aktivne vzdelavat - kurzy, kodenie, system prace, optimalizacia pracovneho procesu, zlepsovanie procesov, modernizácia pracovných postupov,..

Chce to len mat dobreho sefa, chut, a robit vzdy, to co robis, na 110% Ci si smetiar, predavac, sef nadnarodnej spolocnosti, tester, cc, bača,..

napokon 90% z mojho CC teamu pracuje momentalne bud ako devs, app testers, QA, Scrum master, product owner ...
Používateľov profilový obrázok
hawkeye
Redaktor
Redaktor
Príspevky: 6624
Dátum registrácie: Ut 06. Jan, 2009, 19:12
Bydlisko: Trnava

Re: IT Kurzy

Príspevok od používateľa hawkeye »

ked hladam ludi do svojho timu tak help desk su ludia, ktory maju dobru sancu dostat sa do QA..

ale nepovedal by som zase, ze je helpdesk vstupna brana do celeho IT(dev, QA, scrum master atd)

Ide o skill, mindset a ci to chces robit a bavi ta to..

moje zaciatky v QA... robit cca 50-70 testov kazdy den dokola priblizne mesiac... nie vela ludi to bavilo po 3d
Spoiler: ukázať
i5-6600k@4600Mhz + asus sabertooth z170 Mark1, 16GB RAM, Sapphire Nitro R9 390 Fury, Seasonic SnowSilent 750W Platinum all in Silverstone Fortress FT02
LordKJ
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 7744
Dátum registrácie: Po 28. Feb, 2011, 11:49
Bydlisko: Bratislava

Re: IT Kurzy

Príspevok od používateľa LordKJ »

hmm, zaujimave moze to tak byt, ked sa stykas s celym spektrom toho co robi produkt kedze riesis CC

ja som skocil prvou brigadou rovno na dev poziciu
ANONYM_a7

Re: IT Kurzy

Príspevok od používateľa ANONYM_a7 »

je to o pristupe.. ak chces vymakas sa zo suportaka na hocico :good:

Návrat na "Debata o všetkom"